Cum pot avea poza avatar pe Live Chat?

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

P.S. Vreau sa apara avatarul in chat si la userii fara drept de admin, ms Ionut.
Salut Love,

Sunt limitat de ceea ce ofera serviciul RumbleTalk, pentru moment nu exista o optiune sa isi ia de exemplu poza de avatar din forum (automat), probabil ca ar merge dar cu programare custom si nu ma pricep, voi vedea pe viitor.

Singura solutie momentan este sa creez un user intern pentru livechat, care poate fi la fel cu cel de pe forum, cand accesezi livechatul va cere parola (dar nu din forum, una custom pentru livechat). Am facut lucrul asta pentru tine pentru a putea avea poza de avatar, deasemenea daca vrei alta poza, imi poti trimite mesaj privat cu detalii.

Ti-am trimis mesaj cu datele de logare pe LiveChat.
Daca mai sunt utilizatori care vor aceasta optiune, ma pot contacta in privat, pe forum sau email. Poza de avatar are marime recomandata de 128x128 px, in LiveChat momentan apare cred 35x35 dar pot modifica in css sa fie mai mare un pic.. o sa vad. O sa anunt si pe forum, in topic separat, in cateva zile.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Ti-am trimis mesaj cu datele de logare pe LiveChat.
Daca mai sunt utilizatori care vor aceasta optiune, ma pot contacta in privat, pe forum sau email. Poza de avatar are marime recomandata de 128x128 px, in LiveChat momentan apare cred 35x35 dar pot modifica in css sa fie mai mare un pic.. o sa vad. O sa anunt si pe forum, in topic separat, in cateva zile.
Rectificare. Nu merge cum ar trebui pentru moment, trebuie sa ii contactez pe cei de la Rumbletalk sa vad daca gasim vreo solutie si pentru utilazatori. Scuze de off topic.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Am mai umblat la setari, am facut si niste teste, pare ok acum. Love te rog sa imi confirmi. Thanks.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”