Meci caritabil "Play with your heart !''

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Cele mai vechi studiouri profesioniste din Galati , NightProwl Studio si SmartChat Studio si-au "masurat" puterile prin disputarea unui joc de fotbal , distractiv si prietenesc , intre modelele celor doua studiouri , in scop caritabil , inaintea sarbatorilor de Pasti . Fondurile donate de stafful si modelele celor doua studiouri , au menirea de a pune macar un mic zambet pe chipul unor oameni aflati in dificultate , motiv pentru care "meciul" s-a desfasurat sub sloganul "Play With Your Heart" .
Vom reveni cu mai multe detalii saptamana viitoare.

Imagine
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
SoulCams Models Studios wanted
MihaiBModel
Mesaje: 40
Membru din: 16 Noi 2015, 17:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Foarte frumos , ar putea multi/multe sa faca asa ceva; cel putin pentru copilasii care traiesc in conditii mizere si isi duc traiul de pe o zi pe alta .
Ma refer la cei care fac multi bani si care au de unde sa imparta si la altii; la urma urmei iau si ei de la altii mai bogati si tot asa:)
O seara frumoasa!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Va transmit pe aceasta cale expresia completei noastre admiratii. Cu alte cuvinte, bravo voua!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Pussycutza
Mesaje: 23
Membru din: 09 Oct 2015, 14:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu neglijati nici adaposturile de animale, va rog :)
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Felicitari pentru initiativa , laude pentru idee si respect pentru toti cei implicati .

P.s at the next one ma bag cu o umila sponsorizare iar daca ma veti introduce pe post de tusier dreapta va fi placere nu conditie :)
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Si finalul actiunii "Play with your heart!", intr-un articol realizat de un cunoscut blogger.

http://www.gabrielursan.ro/doua-firme-d ... nteresant/
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Toata stima si respectul pentru gest,orice gest de bunatate,orice gest care ajuta este mai mult decat laudabil...dar nu pot sa ma abtin sa nu adresez urmatoarea intrebare:daca nu ar sti nimeni de gestul dvs l-ati mai face?acum ceva timp..cred ca mai bine un an am vazut un studio pe fb(chiar nu mai stiu ce studio) care isi facea reclama ca ei au donat unor copii mancare,jucarii,etc...din nou,gest frumos,dar facut pentru publicitate..altfel de ce ti-ai face poza cu pungile de mancare in mana?ma rog...asta e alta problema...din nou,daca gestul nu a fost facut pentru publicitate aveti toata admiratia mea,sunteti demni de tot respectul :)
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Buna wrongturn2020

Pot sa te lamuresc foarte simplu in dilema ta... care este oarecum intemeiata.
Pentru noi ( SmartChat ) nu este prima actiune de acest gen pe care o facem in preajma sarbatorilor, si din cate stiu nici cei de la NightProwl nu sunt tocmai novici in domeniu dar totusi este prima de care se aude.
Actiunea a avut mai multe scopuri pe langa cel strict umanitar: Am iesit, am alergat, dupa am iesit la o inghetata cu totii, asta intamplandu-se intre principalii concurenti de pe piata locala...si nu sa lasat cu bataie, amentintari sau alte chestii...deci se poate!
Actiunea aceasta a avut si un scot de imagine..dar tinand cont ca au fost implicati principalii "jucatori" de pe piata e clar ca nu a fost in scop de recrutare pentru ca ar fi un non-sens...Scopul a fost de a aduce ( macar pe plan local ) a industriei in alta lumina...si se pare, judecand dupa comentariile aparute pe net ca a si functionat...

Sper ca am clarificat situatia si iti multumesc pentru aprecieri!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Cu sau fara reclama, e un gest frumos pe care mult mai multi ar trebui sa il faca.
Doar ca nu e ok sa te autocomplimentezi singur de prea multe ori, lasa pe altii .
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Saptamana trecuta a avut loc a 3-a editie a evenimentului caritabil "Play with your heart". Organizat de catre echipa AWSummit acest eveniment a constat intr-un meci de paintball intre echipele NightProwl Studio si SmartChat Studio din Galati. S-a reusit strangerea a aproximativ 2000$ care vor fi folositi pentru a cumpara diverse lucruri necesare intr-un centru de asistenta sociala aflat in judetul Galati. Ne dorim ca acest tip de eveniment sa devina o obisnuinta si sa ajutam din ce in ce mai mult pe cei care au cea mai mare nevoie de ajutor. Tot evenimentul a fost imortalizat de catre Rogue Media in clipul de mai jos.

https://vimeo.com/177558135
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asa si?????
Gestul este super OK dar... nu puteati voi aia de la SMART si cu aia de la PROWL sa faceti o cheta prin studiouri si sa mergeti sa donati banii???? Dar stai BOSSS.... cine mai stia de asa ceva????

Sunt OAMENI in VIDEOCHAT care au domat "SUME" mult mai mari fara TAM-TAM si RECLAMA, in loc sa sponsorizeze nustiu ce summit-uri!
Pt summituri nu v-am auzit pe nici unul ca donati bani acolo....
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Acest eveniment s-a desfasurat sub sloganul "Play with your heart" al AWSummit . In calitate de organizator imi este de regula foarte greu sa gasesc doua studiouri din acelasi oras care sa participe la astfel de evenimente cu fetele din studiourile lor . Nu vreau sa intru in detalii , le stim cu totii ...
Deci nu , nu ne dorim o cheta pentru ca exact asa cum ai spus si tu , de donat o fac si au facuto si altii , cu sau fara "tam tam".
Noi , AWSummit , ne dorim evenimente care sa puna videochat-ul intr-o lumina buna , iar asta inseamna intr-adevar , fie ca unora le place sau nu , un pic de "tam tam" .

Mi-as dori sa se inteleaga ca astfel de evenimente si implicari sunt benefice tuturor . In ultimii 3 ani industria in care activam s-a schimbat foarte mult in bine , iar perceptia generala este cu mult imbunatatita. Aceasta imagine mai buna , atat in ochii oamenilor de pe strada , cat mai ales a partenerilor nostrii de business (site-uri de exemplu) nu e o minune venita de nicaieri, unii oameni s-au straduit foarte mult ca acest lucru sa se intample .

Exista cativa ambasadori foarte puternici ai industriei , oameni care cu sau fara tam tam - pun videochat-ul intr-o lumina mai buna . Ar fi OK , daca nu-i aplaudam , ca nu cred ca e necesar , macar sa avem bunul simt sa nu aruncam cu noroi in ei .

Am auzit de foarte multe ori barfe de genul "ala face sau drege cu XYZ" . Probabil ca da , pentru ca are vizibilitate si nu sta cu capul la cutie , nu ii este rusine de ceea ce face , si are respect pentru domeniul de activitate care ii pune painea pe masa si masina in garaj . Se numeste "branding" sau "imagine" si se aplica in orice domeniu de activitate .
Cu alte cuvinte va invit sa faceti astfel de evenimente , sunt benefice tuturor ! Daca aveti nevoie de sprijin , oricand cu cea mai mare placere si implicare : alex@awsummit.com

Multumesc !
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”