Se poate debana contul de livejasmin?

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
helen26
Mesaje: 2
Membru din: 22 Ian 2014, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna seara,
as vrea sa stiu si eu daca exista vreo posibilitate sa imi debanez contul de performer de pe livejasmin.
a fost inchis pe motiv ca am schimbat informatii cu un membru dar fara nicio dovada clara a acestui lucru.
membrul respectiv fiind fostul meu iubit a facut reclamatie la jasmin si acestia mi-au inchis contul.
multumesc anticipat
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Sa inteleg ca respectivul cont a fost inchis ? si nu ai primit ban pe viata.
Alternativa cea mai simpla este sa faci un alt cont asemanator cu cel inchis la nume cu un X in spate sau in fata intelegi tu ideea.

Daca tii mortis sa redeschizi respectivul cont din anumite motive ( era un cont popular ) poti insista la suport si in functie de argumentele aduse ai anumite sanse sa il redeschizi, vezi ca ei cand inchid un cont ataseaza si un printscreen cu "motivul" si daca din convorbirea dintre tine si membru reiese faptul ca ai cerut sau ca ai dat datele de contact (e-mail / ym / phone nr) nu prea ai nici o sansa sa mai fie redeschis. Daca este o discutie foarte vaga, ambigua poti insista pe faptul ca se inseala si ca nu au dreptate si ceri ca respectivul cont sa fie redeshis pe motiv ca: esti performer de atatia ani fara nici o alta penalizare si este absurd ca ei sa ia aceasta decizie "dura" ... intelegi ce vreau sa spun...

Ai nevoie de perseverenta rabdare si logica in exprimare, le demonstrezi ca se inseala si ca a fost o decizie nefondata si abuziva. ...

Nu pot decat sa iti urez spor in continuare.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
helen26
Mesaje: 2
Membru din: 22 Ian 2014, 05:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai durerea mare aia e..ca am primit ban permanent...si intrebam daca exista vreo modalitate sau vreo anumita persoana din cadrul site-ului care are autoritatea sa permita debanarea si inscrierea unui nou cont...
Probe fizice au discutiile din exteriorul site-ului dar nimic concret de pe site.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

helen26 scrie:Pai durerea mare aia e..ca am primit ban permanent...si intrebam daca exista vreo modalitate sau vreo anumita persoana din cadrul site-ului care are autoritatea sa permita debanarea si inscrierea unui nou cont...
Probe fizice au discutiile din exteriorul site-ului dar nimic concret de pe site.


Sunt persoane care au autoritatea sa scoata un ban fie el si permanent :) dar ...
Sansele sa beneficiezi de acest lucru sunt mici ... foarte mici .... extrem de mici dar nu imposibile depinde foarte mult de anumiti factori te gandesti procentual la sanse de 0.x % acel x insemnand 1 - 3 chiar si 0 si cand e 0.0 trebuie sa te impaci cu ideea. Daca cumva ai totusi o sansa de 0.1% mai exista o mica mica mica speranta :) dupa cum se intelege si din procent.

Acest lucru nu poate fi dezvoltat mai mult aici dar daca imi comunici anumite lucruri care ma intereseaza as putea sa iti spun daca ai vre-o sansa cat de mica de genul 0.1% sau nu ai nici o sansa si trebuie sa te impaci cu ideea.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
BiancaJasmina
Mesaje: 1
Membru din: 27 Ian 2014, 12:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna si multumesc anticipat pentru raspuns.
Am facut-o lata dupa 5 Ani la hot flirt, pe live jasmin. Intr-un moment fara creier, l-am lasat ieri pe fi-miu de 2 Ani sa-i faca cu mana unui membru vechi de-al meu... Era omul la web, eram in privat, fi-miu a trecut, a tras cu ochiul, imi arata ca vrea sa-i faca "pa", membrul l-a vazut, imi spunea sa-i tot zic "hi, hi" , iar eu, cu regulile in cap de atatia ani, ceasul rau, l-am lasat pe fi-miu in web 15 secunde.
In nici 4 ore am primit notificare de la site : conturile blocate pe viata si ban pe bulletin pe viata pe Live jasmin.
Am trimis e-mail la help@livejasmin.com, m-am milogit ca ultima femeie de ei, spunandu-le adevarul, ca e singura sursa de venit si ... Astept raspuns. Doar ca nu am mai avut rabdare sa-l primesc si am intrat sa te intreb daca crezi ca mai am vreo sansa, cat de mica, sa ma ierte si sa ma lase sa-mi deschid iar cont la ei, chiar daca cei de la suport mi-au spus ca sansele ca site-ul sa ma ierte sunt 0.
Multumesc mult!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

BiancaJasmina scrie:Buna si multumesc anticipat pentru raspuns.
Am facut-o lata dupa 5 Ani la hot flirt, pe live jasmin. Intr-un moment fara creier, l-am lasat ieri pe fi-miu de 2 Ani sa-i faca cu mana unui membru vechi de-al meu... Era omul la web, eram in privat, fi-miu a trecut, a tras cu ochiul, imi arata ca vrea sa-i faca "pa", membrul l-a vazut, imi spunea sa-i tot zic "hi, hi" , iar eu, cu regulile in cap de atatia ani, ceasul rau, l-am lasat pe fi-miu in web 15 secunde.
In nici 4 ore am primit notificare de la site : conturile blocate pe viata si ban pe bulletin pe viata pe Live jasmin.
Am trimis e-mail la help@livejasmin.com, m-am milogit ca ultima femeie de ei, spunandu-le adevarul, ca e singura sursa de venit si ... Astept raspuns. Doar ca nu am mai avut rabdare sa-l primesc si am intrat sa te intreb daca crezi ca mai am vreo sansa, cat de mica, sa ma ierte si sa ma lase sa-mi deschid iar cont la ei, chiar daca cei de la suport mi-au spus ca sansele ca site-ul sa ma ierte sunt 0.
Multumesc mult!
Buna BiancaJasmina, imi pare rau sa aud ceva de acest gen dar putin probabil, uite aici la regulamentul pe pe livejasmin cele 3 puncte care fac referire la aparitia unei alte persoane in camera modelului:

3. A person appearing in front of the camera must be registered under the given account. If the account is being used by an unregistered person, all the accounts belonging to the given ID are going to be automatically suspended. For detailed information, please check our illustrated guide for the violation here or check our Wiki.
4. Unregistered person(s) must not appear in the camera area, even for a short period of time, neither by accident, nor for Members’ request. Please pay special attention to abide by this rule. For detailed information, please check our illustrated guide for the violation here or check our Wiki.
5. Underage person(s) must not appear in the camera area under any circumstances. Those who violate this rule will have their accounts permanently closed and may not register again. For detailed information, please check our illustrated guide for the violation here or check our Wiki.


Puntul 5 care trateaza situatia in care o persoana minora apare in camera modelului, este destul de clar si anume ca performerul nu va mai putea deschide cont.
LEGEA PENTRU ETICHETAREA FEDERALĂ şi PASTRAREA EVIDENTEI acel 18 U.S.C. 2257 pe care il tot vedem pe toate siturile de videochat obliga siteurile sa fie foarte foarte stricte in aceasta privinta.Citeste aici. http://www.livejasmin.com/policy.php#recordkeeping

Totusi stii vorba aceea, speranta moare ultima asa ca nimic nu te impiedica sa incerci... cine stie
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Pt copil in camera nu-ti mai deschide nici un site contul,esti banat pe viata,dupa cnp,chiar daca-ti schimbi actele cnp-ul ramane.Stiu caz in ifriends si in imlive cu fete din top si copil aparut accidental nu facut cu mana la membri,pt hot flirt care practic este un fel de non adult nici nu se vor obosi sa-ti accepte argumentele,este si mai grav,chiar daca intentia nu a fost de ordin sexual.
Incearca alt site si fi mai atenta pe viitor.

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
deepboy
Mesaje: 3
Membru din: 01 Mai 2015, 22:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Am o intrebare ,ai mai reusit intre timp sa-ti redeschizi un nou cont pe LiveJAsmin dupa acea intamplare cu contul permanent blocat pe viata?
astept un mesaj ,multumesc!
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

raspuns general la acest topic si intrebarile adiacente : NU - prin definitie un cont inchis pe viata ( banat dupa CNP ) pe Jasmin sau Imlive ( sistemele astora chiar le stiu ) nu mai poate fi redeschis
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”