Video Chat-ul, Întâmplare sau Programare? ❤️👀🥰

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut tuturor,

Va avertizez inca de la inceput ca va fi un articol cu impact emotional puternic, cei care se stiu cu probleme de sanatate pe la inima sau creier ii rog din suflet sa nu citeasca.

Deasemenea, tot ce voi spune reprezinta doar parerea mea, simple opinii, nu afirm si nu voi afirma niciodata ca ceea ce urmeaza sa spun este adevarat. Din punctul meu de vedere sunt doar niste interpretari si analogii bazate pe experienta mea de viata, habar nu am daca reprezinta un adevar sau sunt simple iluzii.


Cum am spus si in alte topicuri, de aproape 13 ani imi petrec timpul la calculator aproape zi de zi fara pauze mari, somn putin, mult lucru de noapte. In astia 13 ani am avut perioade si perioade, fie de creativitate maxima, fie de letargie profunda (lene), tot cautam raspunsuri la intrebari din instinct fara sa am vreo idee clara, de ce o fac... In anii astia am fost capabil usor sa ii ajut pe altii sa faca bani, prin sfaturi si idei, dar pe mine nu m-au atras niciodata...

Se spune deseori ca daca ai bani, cu atat iti doresti si mai multi... uite la mine a fost taman invers, cu cat am avut bani mai multi cu atat m-am simtit mai neimplinit si nefericit... a trebuit sa fiu iar liber de bani (intr-o versiune mai moderna) pentru a simti ce inseamna aia pace sufleteasca.

Pentru cei care nu imi stiu istoricul, provin dintr-o familie saraca financiar, familie de clasa mijlocie pe vremea lui Ceausescu dar destul de fericita, insa foarte saraca dupa el... parintii mei au intrat in depresie dupa revolutie pentru ca si-au pierdut locul de munca, se gandeau ca nu mai au ce sa ne puna pe masa, plus ca noi trageam de ei fara sa constientizam, sa ne cumpere x,y,z ca orice copil...si faceam tot felul de figuri cand ni se spunea ca nu mai au cu ce.. ca deabia au bani sa ne puna pe masa de mancare...

In iarna anului 1993, cand aveam 13 ani, mi-au spus ca nu au cu ce sa cumpere brad de Craciun, am fost devastat sufleteste desi nu era mare chestie, stiam deja ca nu exista Mos Craciun, dar in acelasi timp stiam instinctual ca zilele alea sunt minunate.. si cum sa stau eu fara brad in casa... mi-am luat frumos 2 prieteni si o panza de bomfaier, m-am dus in afara orasului in prima padure care am gasit-o, am cautat un brad frumos, dar am nimerit un molid argintiu foarte inalt... m-am suit in el si i-am taiat varful.. Am venit cu el acasa traversand centrul orasului. L-am adus parintilor mei pe tava... Tata era in criza, mai avea putin si ma batea “cum ai putut sa vi cu bradul pe centru, daca te vedea politia, ne bagi in belele pe toti, bla bla bla”, noroc cu mama ca l-a calmat, s-a linistit imediat si m-a lasat in pace.. a doua zi mi-a multumit si el.. si se lauda cu fapta mea pe unde putea..

E doar una din multele amintiri ale copilariei mele, generatia mea .. majoritatea nu am avut bani, dar ne bucuram de viata in adevaratul sens al cuvantului (nu toti, dar foarte foarte multi) eram liberi, ne simteam liberi, oamenii strazii.. ieseam diminteatza pe strada la joaca (cand nu era scoala) si ne prindea seara tot la joaca... stiam aproape toti cum se sare un gard, cum se fuge dupa ce ai comis-o, cum sa te sui intr-un copac si sa cobori din el fara sa iti rupi gatul, cum sa dai cu piciorul in minge, cum sa te joci in blocuri aflate in constructie, cum sa prinzi trantori si sa le bagi un pai in dos etc..

Nu prea stiam noi ce e aia foame, coltucul de paine era la moda atunci ca fel de mancare principal, nu ca nu ar fi fost de mancare ci pentru ca nu aveam timp de mancare, trebuiau parintii sa vina sa ne ia dupa strada cu multe multe insistente.. asta doar in cazul in care ne si gaseau :))


In sfarsit am ajuns la maturitate, absolut toti “batranii” din jurul nostru, ne repetau obsesiv “Generatia voastra nu are nici o sansa, ne este mila de voi, s-a dus Ceausescu, au distrus astia tara! Ce bine era cu el!” desi cu doar cativa ani in urma mai toti il detestau... l-ar fi omorat cu mana lor, daca puteau...

Eu le spuneam tuturor, desi eram necopt si nu prea credeam ce ziceam, “bai nene, o sa fie bine, ne descurcam noi cumva”, pana si in prezent imi rasuna in cap vorbele lor si ale mele... cat de usor se da omul dupa cum bate vantul... cat de usor au transformat un Dictator intr-o legenda vie... cata contradictie la nivel mental.. pai ori era bine ori era rau ? Daca era bine de ce l-am omorat ? De ce ne-am bucurat cand el si nevasta-sa primeau gloante? De ce astazi regreta batranii? De ce regreta si copiii batranilor? De ce se minuneaza toti de ceea ce s-a realizat pe timpul lui... si il invoca, il readuc la viata... De ce istoria ne arata mii de exemple de oameni care desi au facut RAU au ramas legende sau sunt sfinti.. .de ce ? De ce ? De ce?

De ce sunt foarte putini care isi pun aceste intrebari public? Pentru ca eu stiu ca multi Romani si-au pus aceste intrebari, dar din n motive, s-au ferit sa le faca publice.. De ce suntem singura natie dupa pamant care suntem maestrii in a vedea defectele altora, dar aproape incapabili sa le vedem pe ale noastre? De ce paraseste Romanul tara lui "iubita", dar apoi dupa ce se realizeaza are o dorinta arzatoare de a se intoarce? De ce Romanul ca individ este putere fie pe partea Binelui sau a Raului, de ce nu este UNIT cum sunt alte popoare? De ce este situatia asta de sute si sute de ani.. De ce dacii s-au lasat "calcati" in picioare de Romani? De ce Romania mai exista?, desi ne-au cucerit si turci, si tatari, si austro-ungari etc.. ? De ce Romanilor li se face dor de Romania doar dupa ce o parasesc? De ce?

De ce Romanul aparent este super religios dar in viata de zi cu zi si pe internet face exact pe dos? De ce?

Si uite asa mai fratilor dupa mii si mii de intrebari fara raspuns, dupa ani si ani petrecuti in confuzie si contradictie, intr-o zi m-a busit revelatia... toate intrebarile au primit un raspuns mai mult sau mai putin clar incepand cu 30.03.2013 cand ma apropiam de 33 de ani

30+3=33
20+13=33
eu 33
3 de 33 damn...

Zic DA, am belit-o sa ma iertati, ce sa fac? Daca ies in lume cu analogiile mele bazate pe emotii umane, pa pa viata intima, personala etc.. daca tac pa pa liniste sufleteasca... Cum sa fac eu sa dau mesajul, informatia... fara sa ma bage psihiatrii direct la “delir mistic” sau “schizofrenie”.. e imposibil

Normal ca nu am putut realiza din prima ce mi se intampla, si am actionat gresit, in loc sa am rabdare sa se clarifice totul in mintea mea.. am stat 7 zile aproape nedormit (dormeam 1-2 ore, ma trezeam, scriam in Engleza ce simteam.. emotii pure.. scriam repede de frica sa nu uit).. In a 7 a zi am reusit sa scriu mai logic ce pana atunci erau doar emotii pe hartie.. dar totusi instinctual am simtit ca nu e bine sa pun acel mesaj pe Facebook, ca analogiile mele nu erau inca 100% clare, simteam din instinct ca inca nu este timpul potrivit.. ca nu trebuie sa ma grabesc.. ca trebuie sa ma consult si cu alti oameni.

Dupa 7 zile nedormit cum trebuie, aveam o energie in mine de simteam as mai fi putut sta inca 100 de zile fara somn, normal ca nu aveam cum, corpul nu ar fi facut fata si nici voi nu mai citeati postul asta..
Imi sun prietenii din copilarie si adolescenta (am pastrat relatiile cu toti care mi-au fost foarte apropiati pe parcursul vietii) si ne-am intalnit la o partida de biliard si socializare...intr-un bar care a fost si este locul unde eu m-am simtit bine jucand biliard si vorbind cu oamenii... vreo 13 oameni eram in bar, din care 11 prieteni si un baiat pe care il stiam din vedere dar era doar amic.. in sfarsit in total eram 13

Habar nu am avut pana azi de ce 13, de ce tot timpul am simtit instinctual ca 3 si 13 sunt numere importante.. si uite ca tot scriind sirul povestii mi-a picat fisa... Cina cea de taina... o cina de taina formata numai din oameni defecti spiritual.. inclusiv eu.. la data respectiva..si in prezent sunt defect 2% m-am pastrat intentionat impur.. pentru a va putea scrie astazi.

Bai fratilor si cum stateam eu linistit si jucam biliard, ma apuca “delirul mistic” (nici nu stiam ce ala in ziua respectiva) hahahaha si incep sa le fac predica la toti prietenii, usor la inceput si apoi din ce in ce mai puternic.. vorbeam tare, raspicat, demn, le spuneam pacatele pe fata, le spuneam secretele pe fata, imi spuneam si pacatele mele... cu cat vorbeam mai mult.. cu atat crestea energia in mine.. cu cat ma contraziceau mai tare, cu atat gaseam contra argumente mai solide, pana la un moment dat cand toti taceau malc.. si eu vorbeam singur...

Un prieten bun, imi da de ales “Ionut, mergem acasa sau sun la salvare?” eu nimic... el era nervos eu vroiam sa ii arat ce inseamna bunatate.. mi-am dat ochelarii jos si l-am rugat sa imi dea un pumn in cap, pentru a se convinge ca nu are cum sa ma opreasca din vorbit.. i-am spus ca ma voi ridica iar de jos si voi vorbi iar.. pentru ca analogiile mele sunt pure si imposibil de demontat.. Nu a putut sa imi dea pumnul.. constiinta nu l-a lasat.. dar salvarea si jandarmii au venit..

Deja eram cat de cat descarcat de emotii, asa ca la momentul cand a venit salvarea si jandarmii, eu am vorbit foarte calm cu ei... si le-am explicat ce s-a intamplat.. bai nene la 33 de ani mi-am gasit in sfarsit un scop in viata, mi-am gasit credinta.. uite asta cred eu ca vrea Creatorul de la noi.. Era noaptea de Sambata spre Duminca – 7 aprilie 2013... 7 zile de nesomn

Imi iau ei tensiunea, totul ok, eu continuam sa le vorbesc, ei erau socati, ii simteam pe toti ca si cum ar fi fost prietenii mei.. fratii mei.. desi nu ii cunosteam... le vorbeam frumos si din suflet.. ei ma luau la misto.. dar prin comunicare cu ei.. usor usor nu mai ma luau la misto, ii simteam cum incep sa se purifice si ei.. dar era greu.. clar e ca o parte din ei au inceput sa planga.. unul din ei a zis ca simte cum se purifica.. habar nu am daca a zis la misto sau nu.. pentru ca eu am fost antrenat, calit sa nu privesc nimic cu superficialitate.. fiecare gluma, mistocareala, rautate, bunatate eu nu interpretez superficial.

Ma sui in salvare de buna voie, continuuand sa vorbesc despre rolul omului pe pamant, credinta etc.. asa cum o intelegeam eu la data respectiva... in salvare i-a dat lacrimile si altui jandarm.. asistenta dupa salvare a ridicat tonul la mine.. eu am tacut..

M-au dus la spital, la un medic psihiatru, femeie, era ora 3 dimineata Duminica, Doamna Doctor nu a avut timp de mine, m-a tratat ca pe un gunoi uman din punct de vedere spiritual, desi s-a comportat destul de decent din punct de vedere social. In sfarsit, imi pune repede un diagnostic, cateva minute, si ma trimite direct la spitalul de nebuni...

Ajung acolo, normal ca am dat de oameni obositi, era doar 3 noaptea, incep sa le vorbesc si lor, sa le explic, degeaba, eram pe directia clara spre INJECTIE :)) bine eu le-am explicat lor ca degeaba baga in mine calmante, ca nu au cum sa calmeze pe cineva care nu e nervos.. le-am mai spus deasemenea tot din instinct ca oricate pastile si injectii ar baga in mine, imi pot altera cel mult corpul nicidecum spiritul.. dar le-am demonstrat.. asa cum multi alti “deliranti mistici” au demonstrat... ca atunci cand mintea e deblocata, corpul este mult mai puternic deasemenea.

Nu ma cunosteau, nu ii cunosteam, m-au catalogat direct bolnav psihic in sufletul lor, si au vrut sa ma ajute sa ma fac bine.. nici in ziua de azi ei nu constientizeaza ca era taman pe dos... eu ii faceam bine pe ei...m-au bagat direct la izolare (procedura standard cica) desi nu am fost violent, nu le-am vorbit urat.. nu i-am fortat sa faca ceva ce nu vor sa faca, doar le-am impartasit o mica parte din opiniile mele.


Cu toate "tranchilizantele" (calmante) lor, nu am putut dormi.. faceam flotari si alte exercitii fizice, m-am jucat sotron cu un copil, le-am tinut predica pe seama acelui copil.. care era foarte ok.. doar ca se batuse in orfelinat.. l-au bagat la izolare...


Am stat 2 saptamani in spital, a fost cel mai frumos concediu din viata mea, liniste, natura, prieteni noi... colac peste pupaza, tot din capitolul “coincidente” ale “delirului mistic” gasesc si programator care tot din “coincidenta” este super pregatit pe partea de streaming video.. aproape nimeni din spital nu l-a luat in seama, eu DA...nu va mai spun si povestea lui detaliata ca nu e frumos sa dau detalii din viata intima a altor oameni.

In spital am ajutat cum am stiut eu mai bine tot ce imi iesea in cale... pacienti, doctori, asistenti, atat spiritual cat si financiar (pentru ca banii din pacate atrag atentia si fac omul sa fie mai deschis), orice actiune de bunatate era interpretata ca “delir mistic” si imi mareau doza de medicamente... eu le spuneam deseori “va iert”...

Dupa 14 zile eram terminat fizic, deabia mai puteam sa merg, deabia mai puteam sa imi tin scuipatul in gura... am realizat ca pana la urma vor reusi sa imi distruga si spiritul si l-am rugat pe tata sa ma scoata de acolo...

Dupa spital am mai fost la 2 doctori privati, unul in Bucuresti mi-a spus ca daca vreau pot contesta diagnosticul la IML, doar asa pot scapa de el.. logoree, delir mistic etc... i-am spus si acestui doctor ca nu vreau sa scap de nici un diagnostic pentru ca orice actiune in directia aia va face rau acelor oameni din spital.. doctori, asistenti, pacienti

Al treilea doctor, privat, a fost singurul care a stat de vorba cu mine peste 4 ore, si ii multumesc din suflet, nici el nu m-a putut intelege 100% dar macar am avut cu cine sa stau de vorba.. mi-a zis de curba lui Gauss, de autoconsumare and so on... eu i-am promis ca o sa iau ce imi recomanda el.. adica abilify, depakine, romparkin, rivotril... am ajuns acasa la Bucuresti si chiar am incercat... problema era ca si aceste pastile ma puneau in cap... azi munceam ceva la computer, maine nu mai stiam ce am facut.. la fel si in viata reala.. memoria pe termen scurt imi era afectata de pastile, din acest motiv le-am intrerupt treptat...si din fericire in cateva zile mintea mea a inceput sa functioneze la fel ca inainte, a inceput din nou sa caute raspunsuri la intrebari...

Vedeti voi, eu ma simt din nou copil, ma simt ca la 18 ani, am tras din inhalator ani de zile din cauza astmului bronsic in conditiile in care bagam si 2 pachete de tigari pe zi, in prezent cred ca am peste 5 luni.. s-a retras singur cu fiecare pas care il faceam spre bunatate absoluta. Instinctual pentru mine astmul a fost un semn, parca cineva vroia sa imi zica.. “Ionut, nu esti pe calea cea buna, ia masuri ca te vei curata”... am luat masuri... m-am lasat de tigari.. m-am simtit mai bine.. dar astmul tot nu a trecut.. pentru ca tot nu imi gasisem linistea interioara.. dupa 1 an jumate m-am luat iar de tigari, intre timp s-a agravat si a doua boala cronica.. psoriasisul.. am zeci de tuburi cu alifii si unguente de toate tipurile posibile.. si cu corticosteroizi si naturale etc.. degeaba.. pe zi ce trecea mai rau se intindea..

Din ziua revelatiei, cand am inceput sa simt pe zi ce trece, liniste, cand raspunsurile au inceput sa vina pe banda rulanta, psoriazisul a inceput sa se retraga si stiu ca daca voi continua sa fiu linistit, va disparea complet...

In spital din cauza stresului se agravase, i-am spus doctorului meu... m-a tratat cu superficialitate din punct de vedere spiritual.. social a fost ok.. a zis sa vorbesc cu ai mei sa imi aduca alifiile..

Astazi am avut chef de scris.. coincidenta sau nu... astazi este inaltarea.. iar eu am aflat de la televizor in timp ce scriam.. habar nu aveam... pentru ca toata viata mea am cautat semne.. habar nu aveam de religie, de ce scrie in biblie etc.. eu am invatat doar din televizor, internet, natura, oameni, animale etc.. si mereu eram superficial cand venea vorba de religie.. simteam instinctual ca exista Creatie... dar nu mi-am imaginat vreodata ca raspunsurile sunt atat de simple.. incat pana si cel mai needucat om dupa planeta isi poate da singur seama daca are timp sa se gandeasca profund la aceste lucruri.

Cand creierul meu a inceput sa proceseze informatia in alt mod, mi-am dat seama ca desi sunt peste 10000 de religii pe glob, si poate milioane de credinte personale.. toate au ca rezultat final acelasi lucru.. exista Creatie

Prin definitie Creatorul este PUR 100% perfectiunea intruchipata, si pentru mine plecand din acest punct a fost simplu sa fac urmatoarea analogie.. daca acest Creator este PUR 100% cum poate el sa creeze ceva RAU, este imposibil... si de ani de zile mi-am setat creierul sa interpreteze doar POZITIV orice actiune pe care alti oameni o vedeau ca NEGATIV, pana la punctul cand am reusit sa imi antrenez creierul atat de bine incat s-a deblocat...

Sunt capabil azi sa inteleg ca ADEVARUL este codat la nivel de ADN in fiecare din noi, toti suntem la fel, toti avem stocata informatia in creier, este doar chestiune sa invatam sa o accesam.. asa cum culturistii isi antreneaza muschii.. asta am facut si eu zi de zi.. fara sa constientizez... am muncit de mi-au sarit capacele din PASIUNE, am ajutat din suflet pe toti ce mi-au iesit in cale, am iertat la extrem pana si pe cei ce m-au furat, m-au jignit, m-au barfit... si zbang a facut click si am spart codul din creierul meu..

A fost si este un sentiment minunat.. sa intelegi Creatia in proportie de peste 90%, nu am cum sa o inteleg 100% pentru ca imi era teama ca imi voi face familia si prietenii sa sufere si mai mult.. si v-am spus orice actiune care aduce RAUL altor oameni, inclusiv al tau, nu este PURA.. si daca o faceam nu era ce si-ar fi dorit Creatorul cu adevarat.. nu puteam sa am pretentii ca ma apropi de dorinta lui/lor, dimpotriva ma indepartam.

Nu sunt singurul pe planeta care si-a dat seama de lucrurile astea, au fost multi in istorie, si in prezent sunt multi.. dar cred ca toti au realizat ce am realizat si eu.. atat timp cat nu esti 100% pur nu ai cum sa faci conceptul perfect, orice concept de viata ai creea cu mintea umana, va avea buguri...

Alti deliranti mistici din istorie, au incercat sa impuna credinta prin forta, de asta dupa atatea mii de ani tot nu avem echilibru total la nivel planetar.. ne batem joc de planeta pe zi ce trece, ne-am batut joc pe tot parcursul istoriei, de oameni, animale, plante and so on.. dar cu toate astea pe zi ce a trecut omul a invatat usor usor din greseli.. si pe zi ce trece se apropie din ce in ce mai mult de ceea ce si-a dorit Creatorul / Creatorii. Ca o paranteza vorbesc de Creator si la plural pentru ca o entitate pura, indiferent cat de multi ar fi tot ca UNU va fi perceputa... toti pentru unul.. unul pentru toti...

Cand acest Creator a intervenit, a impregnat informatia direct in ADN, e greu de explicat mai ales ca nu am studii, nu am educatie, ca sa pot explica ca un savant, dar explic cu vorbele mele cum pot.. in speranta ca alte minti minunate din Romania si din alte tari.. vor gasi raspunsul corect plecand de la analogiile mele..

Pentru mine creierul e impartit ca un calculator in 2 partitii sa zicem C si D, pe C e sistemul de operare plus ceva informatie, iar D este o partitie criptata cu o gramada de informatie pe ea, dar noi nu stim sa o accesam.. prin antrenament cu creierul, prin experienta de viata, unii oameni ajung sa o acceseze, dar in functie de puritatea lor sufleteasca acceseaza pana la un anumit nivel, nu ai cum sa accesezi totul pentru ca nu ai face fata la emotii.. fie te cureti.. fie innebunesti.. iti trebuie autocontrol maxim pentru a face fata volumului de informatie...

Din acest motiv in prezent delirantii mistici sunt considerati bolnavi psihici, si se baga pastile in ei la greu, pentru a le bloca sinapsele.. pentru a nu mai putea accesa acele informatii

Dintotdeauna m-am intrebat, de ce o civilizatie atat de avansata ca Mayasii au disparut subit... tre sa fi prea tampit sa dispari cand esti capabil sa intelegi astronomia atat de bine.. si atunci m-a plesnit raspunsul.. au disparut prin intentie.. s-au purificat toti.. si de aici frica mea sa fac public genul asta de informatii.. pentru ca omul intotdeauna a interpretat pe dos mesajele ce I s-au lasat...

Viata ti-a fost oferita ca sa o traiesti.. orice actiune faci nu trebuie sa faci RAU tie sau semenilor tai... iar cand vei fi PUR 100% si implicit nemuritor.. nu vei mai avea cum sa faci RAU la nimic.. nici macar unei bacterii.. asa cum ziceam si in alte posturi

Mayasii ne-au lasat mesaje de bine.. ne-au spus ca incepe un ciclu nou in evolutia umana, ciclul in care din ce in ce mai multi isi vor putea debloca mintea.. dar ce au interpretat oamenii? Apocalipsa...

Omul poate fi capabil prin forte proprii sa devina aproape nemuritor in maxim 20 de ani.. daca vrea..pana si pasul asta e doar un pas spre evolutie.. nu inseamna ca te-ai purificat complet

Delirantii mistici adeseori se indentifica printr-un sfant, asa cum si eu credeam ca sunt un fel de Ioan Botezatorul modern.. altii se cred Isus and so on...si din cauza asta sunt luati de bolnavi psihici.. Adevarul este ca atunci cand accesezi informatia cum trebuie, te apropii foarte mult de Creator, si incepi usor usor sa te autoidentifici ca si cum ai fi el.. sa simti ca el.. dar nu.. intotdeauna nu trebuie sa uiti cine esti.. de unde ai plecat..

Eu sunt Ionut... punct.. nu vreau bani, nu vreau putere, nu vreau sa creez o noua religie, nu vreau nimic, pentru ca stiu deja ca orice ar face omul pe pamant este deja programat.. orice actiune care el crede ca e Liber arbitru.. atat timp cat MORI nu exista liber arbitru...nici cand vei fi aproape nemuritor prin intermediul stiintei.. tot nu vei avea liber arbitru... doar 100% puritate sufleteasca aduce Liberul Arbitru... si atentie nici macar atunci nu sunt sigur.. pentru ca.. repet.. mi-am pastrat cu intentie pacate in mine pentru a nu pierde controlul emotiilor... trebuie sa am rabdare si poate pe viitor voi veni cu raspunsuri din ce in ce mai clare.. mai ales ca acum stiu sa imi folosesc creierul la un nivel mai ridicat.


Am spus ca VIDEO CHATUL poate salva Economia Romaniei, in maxim 5 ani, va intreb acum.. ne apucam de treaba serioasa? Sau veti continuua sa fiti ignoranti, superficiali si sa puneti totul pe seama Norocului? Cat mai intentionati sa dormiti?

Pentru Creator nu conteaza ca esti cersetor, hot, prostituata, criminal, violator etc.. atat timp cat vei regreta din suflet ce ai facut, te va ierta.. pentru ca el/ei sunt intruchiparea Puritatii. In realitatea umana totul se va schimba in viata ta, cand vei invata sa ierti... cand vei invata sa nu mai privesti superficial lucrurile.. cand iti vei pune intrebarile potrivite.

Nu este intamplare ca Romania are cele mai multe modele si studiouri din lume, nu este intamplare ca Romania este locul 2 in lume la viteza de internet... nici ca Romania are forma de PESTE, sau ca prin ea trece paralela 45, totul este PROGRAMARE... dar daca pe tine te intereseaza doar banii.. si nu pui suflet in ce faci...nu inveti din greseli, nu te autoeduci, nu inveti sa ierti, ai tot felul de frustrari tampite.. cand vreodata vei putea intelege ce iti povestesc eu aici?

Cu stima, Ionut
These users thanked the author SAD^^EYES for the post (total 2):
Adrian (13 Feb 2018, 10:42) • azraelle (24 Apr 2018, 16:00)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am citit, am recitit, am reluat pasaje,TU, personal nu ai nimic, pur si simplu ai inceput sa privesti " lumea " din alt unghi, poti spune revelatie sau cum vrei, se intampla oricui mai devreme sau mai tarziu, dar putini constientizeaza iar si mai putini isi expun temerile/revelatiile cunoscutilor, multi cad in mediocru , se ascund, tin in ei de frica reactiei celor din jur, nestiind ca, de fapt isi fac un rau prin asa zisa autoprotejare, cu alte cuvinte, o astfel de " expunere/prezentare/revelatie cum ai facut chiar tu in aceste randuri Ionut iti va, aduce mai multi sau...mai putini prieteni, unii te vor considera nebun , altii te vor privi ciudat si multi se vor distanta de tine, ideea este sa nu iti para rau, fiecare " suflet " este LIBER in felul sau si la un moment dat isi capata si " libertatea exterioara " fi tu insati in continuare, ignora pe cei ce te vor ignora, mergi pe drumul tau si fa-ti viata cat mai usoara asa cum crezi ca, este bine pentru tine si cei din jurul tau, a oferi ceva nemijlocit nu inseamna ca vei si primi ceva in schimb, dar... spiritual te vei simti impacat ca, ai facut un lucru bun, desi cei din jur te vor cataloga altfel, imi place ultimul paragraf, dar...nu ai cu cine din pacate, in ziua de azi oamenii sunt orbiti de putere, de bani, de a, avea cat mai mult peste cei ce sunt langa ei, egoismul este la putere, altruismul este in agonie , toti mergem pe " acelasi drum " dar... pe cai diferite, tot ceea ce iti pot spune este sa ai grija de tine si sanatatea ta, si sa inveti sa pretuiesti fiecare CLIPA , nu sti ce va urma, eu am un motto personal:
" Viata este precum nisipul miscator , niciodata nu vei sti ce va urma!"
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

videochatul deja a facut pentru economia Romaniei cel putin cat Dacia Pitesti daca nu cumva mai mult, fara noi cursul valutar ar fi fost praf si pulbere la fel si consumul intern , la fel si firmele romanesti, la fel si taxele si din ele invatamantul, sanatatea, pensiile.
inteligenta emotionala si capacitatea de supravietuire a poporului roman sunt imense, ocupatia noastra fiind o dovada zilnica.



ce nu pricep eu este DE CE TREBUIE SA FACEM CHAT PE SITE-URILE ALTORA ?
de ce atatea capete luminate de baieti de baieti nu au construit un site (unul singur) un mega-site romanesc, dar unul pe care sa nu-mi fie frica sau jena sa-mi postez numele si adresa.
sau de ce nu incurajeaza webmasterii romani putinele site-uri romanesti care exista.
de ce trebuie sa le umflam buzunarele ALTORA.

videochat nu inseamna numai modele si studiouri ci si site + webmasteri.
hai sa privim videochatul ca un pe sistem intreg , sa nu ne focusam numai pe o felie.

astept sa vad aici intr-o zi rubrica "site-uri ( romanesti) recomandate"
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Video chatul, intamplare sau programare?

Imi place sa cred ca intamplare.
Refuz sa cred ca viata mea e defapt un file pe care cineva l-a scris dinainte si ca faptele mele, bune sau rele, nu au influentat si nu vor influenta viata mea. Nu vreau sa fiu pura! Vreau sa fac greseli. Vreau sa fiu om nu D-zeu.
Vreau ca greselile mele sa fie ale mele si nu programate de cineva ... just for fun.
Daca suntem parte din Creatie si am fost creati cu posibilitatea de a discerne intre bine si rau inseamna ca avem posibilitatea de a alege intre a face bine sau a face rau, deci avem liber arbitru.
Crezi Ionut ca D-zeu a fost atat de crud atunci cand ne-a creat incat sa ne dea creier dar sa gandeasca el totul in locul nostru in avans fara a ne da posibilitatea sa ne aducem contributia la propria viata?

Daca totul ar fi programat in viata nostra inseamna ca nimic nu ar fi real, inseamna ca noi toti am juca un rol intr-o piesa scrisa de Cineva, ca toate sentimentele nostre nu sunt reale ci impuse de Cineva, inseamna ca avem creier dar nu suntem lasati sa gandim, inseamna ca Creatia lui D-zeu nu e altceva decat o scena unde actorii sunt niste marionete ale caror sfori sunt trase intr-un fel de mult stabilit.

C'mon ... where is the fun then ? :mrgreen:
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Vroiam doar sa spun ca ori ca faci bine ori ca faci rau tot acolo ajungi :) e inevitabil.. acum poate depinde si cum ajungi, nu stiu...nu vad totul... dar stiu ca pe pamant daca vrei sa traiesti ce traiesc si eu trebuie sa faci doar BINE (credinta personala)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

ce nu pricep eu este DE CE TREBUIE SA FACEM CHAT PE SITE-URILE ALTORA ?
Nu stiu daca asta e raspunsul, dar il dau oricum ca si parere personala... pentru ca rolul Romanului va fi sa destepte toata planeta, usor in timp, datorita faptului ca Romanul este foarte puternic din punct de vedere emotional, doar ca nu vrea sa priceapa... dar cand va pricepe.. va fi rupere.. adica o infuzie de emotii pozitive (probabil si negative) la nivel planetar.. E suficient sa se deblocheze macar 100 de minti luminate.. din orice domeniu.. si gata.. in 20 de ani se va intampla asta..

https://en.wikipedia.org/wiki/Mind_uploading

In momentul ala, omul va avea de ales.. mai sta la munca in domeniul virtual (si implicit cel real) sau pleaca in domeniul spiritual.. din punctul meu de vedere doar atunci va avea un Liber Arbitru mai palpabil.. cei care vor face pasul spre virtual, nu vor mai avea nevoie de mancare, apa, aer, somn etc.. doar de energie solara si alte forme de energie... in acest fel planeta isi va reveni.. vom putea calatorii mult mai departe in univers.. timpul va deveni relativ, vom putea reface tot ce am distrus, vom putea readuce la viata specii demult disparute etc..

Virtualul e doar un pas.. pentru ca daca mintea umana cu tot ce cuprinde ea va putea fi stocata in intregime.. vom fi practic niste roboti cu suflet... toate informatiile mele la nivel emotional.. duc spre directia respectiva.. dorinta omului de nemurire e mai presus de orice.. inclusiv bani.. si pana la urma se va concretiza.. unii vor vrea spiritual, altii vor vrea prin stiinta.. ambele cai sunt ok.. doar ca prin stiinta omul va avea ceva palpabil... iar prin credinta.. va trebui sa se arunce in necunoscut.

Virtualul ii va permite omului sa greseasca si sa invete din greseli pe perioade mult mai mari.. deci drumul spre purificare va fi mai usor.. pentru ca omul isi va permite in virtual sa isi satisfaca cele mai bolnave fantezii posibile.. si pana la urma se va plictisi de omorat, violat, furat etc... va fi totul ca un joc de calculator... si in acest fel nu mai fac rau planetei, semenilor etc...

Toti parintii nu stiu ce sa mai faca sa isi indeparteze copilul de la calculator :)) noi stim ca acest calculator ne imbolnaveste la ochi, la psihic, la spate and so on.. dar realitatea mea e alta...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu stiu daca asta e raspunsul, dar il dau oricum ca si parere personala... pentru ca rolul Romanului va fi sa destepte toata planeta, usor in timp, datorita faptului ca Romanul este foarte puternic din punct de vedere emotional, doar ca nu vrea sa priceapa... dar cand va pricepe.. va fi rupere.. adica o infuzie de emotii pozitive (probabil si negative) la nivel planetar.. E sufiecient sa se deblocheze macar 100 de minti luminate.. din orice domeniu.. si gata.. in 20 de ani se va intampla asta..
Ionut, cand mergem sa facem o spirala pentru intregirea neamului la sfinxul de la babele:)
(parca il citezi pe gurul Bivolarul sau pe Claudiu Trandafir un fost discipol ,sper sa nu fie o ofensa)

Nu stiu ce sa spun daca ca si natie suntem asa de puternici emotionali, nu avem constiinta colectiva si nu tragem cu totii in aceasi directie asa cum se intampla in alte natiuni.
Tu faci un pic aluzie si la spiritualitate si aici ma refer la emotiile pozitive,ideea de energie pozitiva nu exista la noi de asta oamenii din jurul nostru sunt asa de rai si mici la suflet si asta se datoreaza modului haotic de viata si a stresului pe care f multi il fac prin proprille lor decizii.
In continuare la noi se alearga dupa avere si indatorare doar ca ai si tu ce are vecinul.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai ce ziceti voi suna f fff bine da nu prea se pupa din pacate cu realitatea , adica nah am senzatia ca vb aici despre o alta natiune sau un alt popor

e extraordinar sa fii uman , sociabil , sa faci bine pe unde e poti , cum poti , sa ai o viata plina de voluntariat si sa intelegi efectiv ce reprezinta spiritul civic , insa sa nu mai stam legati al ochi ....

voi ati avut ,, placerea ,, latelly sa fiti intr-un spital , sau intr-un orfelinat sau intr -o cantina de ajutor social ?ce faci cu oamenii care pot face mult , uneori si o vb buna ajuta , dar nu numai ca nu fac ci li se si pare normal sa nu faca si sa sape groapa omului mai adanc daca se poate ;mergeti daca aveti ocazia la Fundeni , sa vedeti acolo drame , oameni care sunt lasati efectiv sa putreazca de vii pt ca nu dau o spaga unde trebuie , oameni care mor lasati in salon o zi intreaga , langa alti pacienti , oameni care sunt la captul puterilor si carora nu li se da un pahar cu apa sau un distonocalm , cu toate ca s-ar putea da de ce sa ne implicam , lasa ca si altii au facut mai rau si nah le-a trecut ......

eh ce facem cu ,, monstrii astia ,, nu va culcati pe o ureche , sa credeti ca voi nu ati putea sa treceti niciodata prin asa ceva , daca alte situatii limite pot fi ocolite sau evitate , boala poate atinge pe fiecare

am vazut doctori f increzatori in Romania , pana au ajuns sa fie efectiv pacienti si si-au dat seama ca sunt fix pix de fapt nici macar un numar nu reprezinta , sunt doar carne de tun

bun bun , intelegere , credinta in bine , umanitate , de toate astea sa aiba parte inclusiv asistentele care fura morfina bolnaavilor aflati in metastaza sub pretextul ca nu au bani de ajuns :( :(


sa-mi fie cu iertare da io nu cred ca jeguri umane ca cele din exemplul de mai sus , merita o sansa, sau inca o sansa , sincer , merita ori parnaie , ori linsaj cu pietre

din nefericire asta e realitatea , indif cat vrei sa faci sau cum vrei sa faci , te izbesti de un zid , pt ca peste 70% dintre romani nici macar nu inteleg ce inseamna empatie , sau toleranta , sau voluntariat

si daca nu inteleg , eh in viata orice gresala se plateste ......

eu personal mi-am luat portia de Romania , si nu nu mai cred in ideile ca vaai peste 10-20 de ani romanii o sa fie altfel

sa nu uitam ca nici cand Brucan a deschis gura si a spus ca romanii nu se vor schimba nici in 20 de ani dupa 89 toti s-au uitat stramb la el ....

asa ca sa-mi fiee cu iertare daca eu persoanl nu aleg sa mai cred ca lucrurile se pot schimba
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

alexandra1234 scrie:(parca il citezi pe gurul Bivolarul sau pe Claudiu Trandafir un fost discipol ,sper sa nu fie o ofensa)
Nu e nici o ofensa dar nu prea isi au locul mai ales ca, sa alaturi cele doua nume (guru si discipol) acum e o "blasfemie". Daca vei cauta Bivolaru versus Claudiu Trandafir o sa vezi acuzatii de ambele parti care mai de care mai spirituale. De la batai de femei pana la profit de pe urma naivitatii etc etc etc. Probabil nu prea stii despre ce vorbesti dar tot ce poti face e sa reusesti sa poti analiza vorbe in oglinda cu fapte, desigur daca vei avea deschiderea asta... Am fost si sunt inca martor la cateva din procesele lor si simt o mare incarcatura spirituala pe sume imense :).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna

Glumita era doar pentru ionut, in post am specificat "fost"
Ar fi bine te mentii topicul...
Da. nu prea stiu ce vorbesc..... desigur!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pai exact asta vreau si eu, la subiect. Doar am semnalat ca nu e oportun de a aduce acele nume in discutie la topicul asta, mai ales ca zici ca nu stii. De inteles de altfel ca simpla cursanta probabil... Am avut biz cu ambii (extaz srl) inca din '96. Nu e ok sa mai continuam aici, exista pm daca vrei detalii sau dovezi ca nu vorbesc ca sa ne aflam in treaba.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Spre norocul unora si spre ghinionul altora, omul (fiinta suprema ca sa zic asa) trebuie sa lupte cu anume virtuti si pentru anume teluri, care fiecare difera de la unul la altul.

Absolut toate religiile lumii au intr-adevar un scop comun, si anume acela de a invata omul sa fie mai bun cu cel de langa el, prin mii si mii de metode. Unele metode functioneaza pt 5% din masa, altele pt altii 5%, etc. Unele religii interzic totalmente alcoolul. Alte religii tolereaza homosexualitatea. Iar alte religii accepta bani in schimbul iertarii anumitor pacate, fie ele grele sau nu. Evident, privind religiile din tribuna intelegi ca reprezinta un har divin intr-un fel insa influentat de diversii oameni care le "conduc" sau le-au initiat/promovat/propovaduit.

Instigarea lui Ionut este simpla si benefica pentru toata lumea, insa ne va fi fantastic de greu sa ne tinem de planul lui. Mie personal nu mi-e greu sa iert pe oricine, ba inca o fac cu draga inima si-s in stare sa-l mai si scot in oras la un suc/bere/apa-plata de bucurie. Insa multora dintre noi le va fi foarte greu sa adopte un asa stil de viata, din variate mii de motive care tin de personalitatea si modul fiecaruia de gandire.

Primul pas mi s-ar parea logic si firesc si anume acela in care lasam orgoliile si impresiile (a se citi "figurile") deoparte si sa-ncercam sa dezvoltam ceva mai bun, idei. Si cel mai probabil nu se va intampla asa ceva intrucat cel putin cativa vor profita (dar iarta-i Doamne... lasa-i sa profite ca oricum o idee furata si "implementata" nu va fi niciodata idem de buna cu cea a originalului... in fine). Dar trebuie sa scapam intai de toate de supremul blocaj mental: frica.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Multumesc tuturor pentru feedback,

Alexandra este ok sa aduci in discutie pe cine vrei tu, nu ma deranjezi cu nimic. Pentru Creator toti suntem minunati, indiferent cat de buni sau rai suntem in perceptia umana... e simplu de inteles daca privesti omul... si comportamentul sau dictat de emotii nu de logica..

Daca o fiinta impura precum o mama sau un tata, isi poate ierta Creatia sa, un fiu criminal, sau poate violator, sau poate hotz... cei sau cel care a creeat OMUL fiind o entitate pura 100% oare ne poate ierta pe noi? indiferent cat de mult RAU am face?

Te-ai gandit vreodata.. daca fiul sau fiica ta comite pacatul suprem.. crima.. il poti ierta? va spun ca peste 90% dintre noi il va ierta si ii va gasi fel si fel de motivatii doar pentru a se simti mai bine in sufletul lor... dar daca isi pot ierta fiul/fiica... oare de ce nu ii pot ierta si pe fii sau fiicele altora?

Daca maine iti vine persoana iubita.. dragostea vietii tale.. si iti spune.. "Draga mea, am omorat un om, m-a enervat, i-am dat un pumn, a cazut s-a lovit la cap si a murit" ce vei face? il vei da pe mana Politiei sau il vei proteja?... de ce simti compasiune pentru el.. iar pentru altii care nu iubesti si care fac acelasi lucru, simti altceva..

Cand eram in "transa" aia... adica o stare de energie nemaitalnita vreodata in viata mea... in bar si in prima noapte de spital... i-am disperat pe toti cu o afirmatie simpla.. dar in acelasi timp foarte complexa si foarte greu de inteles de mintile blocate emotional, spiritual etc...

Le repetam la toti in mod obsesiv.. "Ori ca faci BINE, ori ca faci RAU, tot in RAI ajungi, IADUL nu exista" si pentru afirmatia asta plus comportamentul ireprosabil din spital, mi-am luat injectii in cur cat pentru un elefant.. 6 flacoane pe zi.. plus pastile.. si tot nu m-au pus in cap total.. tot ma trezeam si alergam prin spital sa fac bine..

In prima sau a doua noapte de izolare, cand inca eram in transa spirituala, o asistenta a venit la mine cu lacrimi in ochi, si mi-a zis ca are inceput de cataracta, a doua zi cand am intrebat-o, a pus capul in pamant si a mi-a zis ca nu stie despre ce vorba... am simtit frica la ea.. frica de ce? si de cine? ce draq era asa rau sa iti recunosti fricile... i-am spus ca o pot ajuta.. m-a refuzat.. vezi doamne isi poate pierde locul de munca.. deci locul de munca e mai important decat o cataracta... interesant...

In a doua zi de izolare, i-am gresit numele unui asistent, mi-a parut rau.. am sunat pe nevasta-mea sa imi aduca un miel viu, nu a gasit, dar a gasit unul de plus a doua zi.. si i-am zis ca e ok... mielul ala a devenit mascota cabinetului.. si inca este..

Mi-am facut ziua de nastere in spital.. propria sotie (asa o percep nu suntem casatoriti legal) nu avea incredere in mine sa imi dea bani sa fac ce vreau cu ei.. bani munciti de mine.. am sunat prieten.. si i-am zis.. te rog sa imi dai 10 mil.. pana ies din spital.. in juma de ora.. fratele prietenului era la mine cu 10 mil... m-am dus si am cumparat 20 de cutii de bomboane... ceva cartuse de tigari.. si am inceput sa impart la pacienti... doctori si asistenti..

Absolut toti oamenii din spitalul ala, sunt minunati.. dar se ghideaza dupa niste principii gresite.. principii care lor le spune ca tot ce fac ei este BINE, ca tratateaza bolnavii.. ii ajuta.. dar PASTILA singura nu ajuta in multe cazuri.. daca nu exista si suport moral, psihologic, spiritual and so on.. si pe partea asta foarte putini sunt cu adevarat pregatiti

Cu toate astea, chiar daca au un salariu extrem de mic.. chiar daca spiritual nu au fost ok cu mine.. din punct de vedere moral si social.. au fost OK, adica am avut ce invata si de la ei, si le-am multumit tuturor in felul meu.. si pe viitor intentionez sa le multumesc si mai mult.. si chiar sa dau o mana de ajutor pe partea spirituala... Am putut sa ii inteleg doar pentru ca de mic sunt capabil sa ma pun in pielea altui om si sa vad lumea prin ochii lui.. si sa invat de la el.. pur si simplu m-am pus in locul lor.. si m-am privit pe mine.. si m-am intrebat.. daca eu as fi el/ea.. cum as fi procedat cu pacientul/omul asta.. si mi-am dat seama ca cel mai probabil daca as fi avut educatia lor, experienta lor de viata.. as fi procedat la fel ca ei.. si atunci.. cum ma pot supara eu pe ei? cum sa fac vreo actiune impotriva lor?...

Vedeti voi Binele si Raul sunt chestii complexe, binele unui om este adeseori raul altuia...si vice versa.. orice fapta buna poate fi interpretata si ca fapta rea... si vice versa

Cand ii dai o tigare unui pacient, el iti multumeste si te apreciaza.. tu crezi ca ai facut un bine.. dar din punt de vedere medical ii faci un rau.. din punct de vedere spiritual nu conteaza.. pentru ca raul si binele sunt frati de sange...

Alta actiune care aparent parea ca am facut un BINE dar mai apoi s-a dovedit a fi un RAU... am dat unui baiat bani sa isi ia telefon, si-a luat.. dar mai tarziu a vandut acel telefon... a baut banii si a facut scandal in spital..(alt spital nu cel in care am fost internet eu)...

Pana la urma ce este RAUL si ce este BINELE, nu sunt ele oare unul si acelasi lucru in functie de perceptia umana?

Poate va intrebati de ce aceasta entitate, numita CREATOR, a programat si binele si raul.. de ce nu a programat doar binele? un posibil raspuns ar putea fi... pentru ca binele fara rau nu poate fi definit.. nu poate fi programat in conceptia Creatorului...

Aparent el a creeat si o gramada de suferinta pe acest pamant.. ce este foarte greu pentru mintea umana de inteles.. este faptul ca 4 miliarde de ani pentru om, inseamna sub 1ms pentru un Creator suprem... la fel cum o ditamai planeta, la nivel de Univers este mai mica decat o celula..

Eu ma pot duce si mai departe cu gandirea... si pot afirma ca in univers pot exista mai multi Creatori... mai multe entitati... de exemplu cea care ne-a creeat pe noi.. nu este implicit sa fie una si aceeasi cu cea care a creeat Universul.. daca mai si presupunem ca sunt mai multe Universuri...

Mai mult din aceste considerente v-am spus ca Liberul Arbitru nu exista.. e doar aparent.. normal ca pentru perceptia noastra el exista.. dar eu faceam referinta la faptul .. ca orice am face. .orice actiune buna sau rea... rezultatul final.. tot ala va fi.. omul tot va deveni nemuritor intr-un fel sau altul.. va fi la randul lui Creator de specii cu inteligenta superioara...

Daca in viitorul apropiat vi se ofera pe tava... o alegere de genul.. iti poti transfera mintea in calculator sa ai backup in caz ca mori, voi ce ati alege?

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Este nevoie de foarte multa introspectie pentru a ajunge la o gandire de genul..o forma evoluata si diferentiata de cea a maselor,nu mai zic..necesita mult curaj sa expui fara ascunzisuri .De mici ni se inoculeaza anumite reguli de conduita,mentalitate iar noi nu facem decat sa reproducem la o scara mai mica zilnic ceea ce consideram noi a fi ''bine'' sau ni s-a spus ca ar fi bine.Tu ai propriul tau tipar/cod si multe minti inguste se vor limita la a se uita chioras fara a vedea dincolo de carcasa cuvintelor...
Toti ne punem intrebari ..cautam raspunsuri..cautam sa definim ,sa explicam.Dar poate ca anumite raspunsuri nu pot definite de cuvinte sau poate ca anumite intrebari nu trebuiesc lamurite ,experiente ulterioare dovedind clar ca exista o contradictie..ceea ce duce la un mic dezechilibru al logicii si automat la o re evaluare a raspunsului in sine.
Gandim prea mult,tragem linii prea devreme..refacem procesul pentru a corecta anumite paradoxuri,uitam sa ne bucuram de frumusetea unei raze de soare,de liniste,cautam echilibrul in altii..cand de fapt trebuie sa incepem cu noi insine.O minte redusa la tacere ,eliberare/detasare si pozitivism cat cuprinde(recomand Eckhart T)a dat rezultate mai bune decat despicarea firului in 4..cel putin in cazul meu.
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nu stiu cati dintre cei care citesc si inteleg,realitatea majoritatii se limiteaza la existenta si binele propriu, personal am cunoscut foarte putini oameni care s-ar sacrifica pe sine pt binele altora,cel mai celebru caz il stim cu totii din Biblie,precum si ce a patit:)Cum a zis si Lady probabil ca,un procent urias vor spune''alt nebun'' si vor trece mai departe la ''nu pot sa-mi deschid cont pe nu stiu ce site'':)O alta parte se vor bucura ca pot profita de ''bunatate'' pentru ca de fapt asta au si facut pana acum.
Tu gandesti la alt nivel,nivel pe care multi dintre noi nu sunt capabili sa-l perceapa dar sa-l si inteleaga.Videochatul va putea salva Romania doar atunci cand majoritatea dintre noi vor intelege ca o masa de oameni unita poate face mai mult decat fiecare individ in parte.Trebuie lucrat la mentalitate care este cel mai greu de schimbat dar nu imposibil si nu imediat.Stiu ca nici tu nu ai pretentia ca lucrurile sa se schimbe intr-o zi,unii oameni se vor schimba ,altii se vor limita doar la profit,daca procentul celor care vor sa se schimbe il acopera pe celalalt tot este un castig.Puterea sta doar in noi ca individ sa schimbam ceva dar fiecare trebuie sa incepem cu noi pentru a fi capabili sa-i intelegem pe ceilalti.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
bianca_andra
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 24 Aug 2009, 15:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Incredibil ce discutii se leaga pe un forum de videochat. Big like...
Ionut, crede-ma ca empatizez 100% cu tine, imi este destul de usor sa-mi dau seama ce ai trait si de complexitatea experientelor tale. Felicitari!
Dar, DAR!!!...adevarurile descoperite de tine...nu-i treaba ta sa-i salvezi pe altii! Foloseste-le pentru binele propriu si fii sigur ca asta este singurul ajutor pe care-l poti da umanitatii, propria ta fericire si starea ta de bine.
In plus, oricine poate ajunge la adevarurile astea daca chiar exista aspiratie asa ca nu e cazul sa le impartasesti peste tot ca oricum nu vei fi inteles si mai rau iti faci tie, periclitandu-ti viata exterioara.
E doar o parere....
XeXcams
Mesaje: 6
Membru din: 28 Noi 2009, 15:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SadEyes iti recomand sa citesti Theta Healing de Vianna Stibal.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

bianca_andra scrie:Incredibil ce discutii se leaga pe un forum de videochat. Big like...
Ionut, crede-ma ca empatizez 100% cu tine, imi este destul de usor sa-mi dau seama ce ai trait si de complexitatea experientelor tale. Felicitari!
Dar, DAR!!!...adevarurile descoperite de tine...nu-i treaba ta sa-i salvezi pe altii! Foloseste-le pentru binele propriu si fii sigur ca asta este singurul ajutor pe care-l poti da umanitatii, propria ta fericire si starea ta de bine.
In plus, oricine poate ajunge la adevarurile astea daca chiar exista aspiratie asa ca nu e cazul sa le impartasesti peste tot ca oricum nu vei fi inteles si mai rau iti faci tie, periclitandu-ti viata exterioara.
E doar o parere....
Buna Bianca,

Multumesc. Problema este alta...daca stau cu mainile in san si nu fac nimic, nu sunt fericit, daca ajut la maxim in stanga si in dreapta prin informatie, printr-o vorba buna, printr-o fapta frumoasa.. ma simt super implinit... ma incarc cu energie cu fiecare om pe care stiu ca i-am dat o farama din pozitivitatea mea..

Daca tin in mine totul, fara sa ma exprim, ma incarc prea tare, imi amorteste tot corpul, simt practic fiecare celula din organism, eman pur si simplu energie .. si imi e teama de ce mi s-ar putea intampla daca nu o impart si cu altii.. mai bine spus.. nu este teama mea.. este teama de suferinta pe care as putea sa o provoc iubitei mele, familiei, prietenilor etc.. din cauza ca ei nu pot intelege ce traiesc eu.. La fel cum s-a intamplat si cu spitalul.. eu eram foarte ok acolo.. familia si prietenii percepeau ca pe ceva foarte naspa...

Doctorii i-au spus lui tata ca sunt grav bolnav :)) ca recomanda tratament pe ani de zile.. ca nu o sa mai pot conduce masina, etc.. deci l-a distrus si pe tata la nivel emotional.. tot eu l-am facut bine.. dupa ce am iesit din spital.. nu mai zic de nevasta-mea care a slabit 5kg si care pe zi ce trece face eforturi uriase sa se adapteze la noul Ionut.. dar totusi parca parca incepe sa priceapa si ea... Bunica-mea toti ziceau anul trecut ca nu o mai duce mult... m-am dus la ea.. i-am vorbit despre eveniment.. la aproape 80 de ani s-a apucat iar de munca.. croseteaza mileuri.. si se simte din nou sanatoasa..

Eu m-am suit in masina fara probleme, la 2 sapt dupa ce am iesit din spital.. am asteptat sa treaca efectul la pastile.. no problems, conduc mai bine decat inainte de episod, mult mai vigilent si mai intuitiv in traffic

Ceva se intampla, asta imi e clar, dar va mai trece timp pana ma voi linisti 100%, acum nu mai am frici, nu mai imi pasa de defectele mele, mi le-am asumat... eu maine nu as ezita sa vand tot, casa, masina etc.. sa imi fac o cabana din lemn in mijlocul padurii (sper sa gasesc si internet pe acolo)... la fel cum nu imi pasa nici daca pastrez tot si imi continui viata pe care o am.. pentru mine tot una este... la mine totul se rezuma sa iau totusi decizii care sa nu ii faca pe ai mei sa sufere... pentru ca sunt constient ca le va fi greu sa inteleaga... deci trebuie sa ii iau pe pasi.. sa nu ii sochez prea rau


Cum sunt eu cu oamenii, identic este nevasta-mea cu animalele... doar un exemplu simplu... Nevasta-mea la un film.. scena dupa un tsunami... cadavre in putrefactie in apa... eu cu pielea gainii pe mine.. nevasta-mea nimic... impasibila.. in scena urmatoare apare un peste mort... la care nevasta-mea isi pune mainile la ochi si zice.. "Saracul peste"...

Avem in prezent asa... 2 pisici la bloc si un melc, in trecut tot la bloc am avut asa: catel, porcusori de guineea, hamsteri, chinchila, broaste testoase, papagali, zebre australiene.. multe din ele s-au dus la tara pentru ca nevasta-mea a simtit ca le este mult mai bine acolo in spatiu deschis decat la bloc...

In prezent la tara avem asa: 40 de stupi de albine, 2 caini de rasa mica si 1 caine lup, inca 3 pisici din care una tocmai a fatat 5 pui.. deci vor fi vreo 10 in total, gaini de rasa.. matase japoneza, paduana, cochina uriasa, plus gaini de oua destule, curcani, urmeaza si 2 porci

Acum cine vine pe la mine si vede melcul in acvariu... se minuneaza... si parca ii aud gandurile "Doamne ce nebuna" sau "Am trait sa o vad si pe asta"... de unde sa stie ei ca melcul ala cat de neimsemnat este.. cand il ia nevasta-mea in mana iese tot din cochilie si parca s-ar bucura.. iar daca il ia altul in mana se strange tot...

Imagine

Imagine

Daca un melc, e capabil de o emotie, de o chestie pe care noi nu o intelegem, un melc care stiinta ne invata ca are un creier mult mult mult inferior noua, cum putem noi sa ne limitam doar la 10% din capacitatea neuronala :)) ?

Daca un melc e capabil de autovindecare, de ce majoritatea dintre voi nu sunt?

Maicamea a murit in 2006, cancer de piele, toti anii astia am avut regrete adanci ca nu am facut mai mult pentru ea.. ca nu am incercat si metode alternative.. ca am lasat-o doar pe mana sistemului medical... va pot spune ca atunci in prima zi de internare plus pe parcursul celor 7 zile nedormite cum trebuie.. am simtit-o langa mine la propriu.. si de atunci a disparut orice TEAMA

Pe mine ma puteti face nebun.. sau cum vreti.. dar partea frumoasa este ca nu imi pasa :) pentru ca eu stiu ca si voi veti fi la fel de "nebuni" ca mine.. fie ca vreti sau ca nu vreti.. ca nu se va intampla anul asta.. sau peste 10 sau peste 100 de ani :)) pana la urma tot se va intampla.. este inevitabil.

Ma bucur mult ca nu sunt singur, ca mai sunt si altii ca mine, atat aici pe forum cat si in alte activitati care nu au legatura cu activitatea asta...

Mie nu imi pasa ca Romanul in marea lui majoritate e ahtiat dupa bani, pentru ca pana si banul are rolul lui foarte important in toata programarea asta.. video chatul va poate aduce bani de nu o sa mai aveti unde sa ii depozitati.. si apoi ce faceti cu ei ? :)) ii luati cu voi in cosciug? nu cred...deci pana la urma nu conteaza cati bani ai.. conteaza mai mult cine esti.. si ce faci cu acei bani...

V-am spus intr-un post precendent ca am devenit prin intentie liber de bani.. intr-o versiune mai moderna.. mai precis.. mi-am cheltuit toti banii de la saltea pentru a ajuta lumea.. familie, prieteni, straini...vreo 20 de mii euro in 3 luni .. mi-am oprit doar 500euro de mancare si utilitati pana la urmatoarea plata.. am vrut sa experimentez cum e iar sa fi sarac de bani, dar bogat spiritual. .. Va pot spune ca e minunat :)) satisfactia pe care o ai cand ajuti pe cineva neconditionat si il sochezi.. il faci sa creada si el pentru un moment ca lumea e minunata.. este INCREDIBILA..

Daca eu la 22-23 de ani am reusit sa influentez emotional oameni din Japonia care pentru noi par foarte reci si impenetrabili, imi e greu sa cred ca nu pot influenta pe Romanasul nostru care varsa emotii la fiecare pas.. :)) v-am spus la mine e chestie doar de a fi sau a nu fi...

Voi, familia, prietenii, imi cereti in adancul sufletului sa tac :)) eu va spun.. "va iert" pentru ca in conceptia mea e ca si cum m-as duce eu.. un suflet impur sa ii zic lu' Leonardo Da Vinci... bai prostule nu mai desena, picta ciudatenii, ca te ia lumea de nebun, bai Michelangelo lasa dracu' pensula si dalta ca te faci de ras.. bai Picasso nu mai picta stramb ca vor rade aia de tine peste 100 de ani, de unde sa stie ei ca tu pictai defectele sufletelor...bai Eminescule lasa-ne frate cu poezia ta, bai Einstein lasa-ne cu teoria relativitatii ca oricum nu o intelegem, bai Steve Jobs lasa-ne frate cu Iphone al tau, Isuse las-o mai moale cu predica ca te vor rastigni astia, de parca el nu stia deja ce urma sa se intample.. bai Siddhartha Gautama lasa-ne frate cu budismul tau ca oricum habar nu avem ce e ala...
http://ro.wikipedia.org/wiki/Buddha

In conditiile astea cand vreodata mai pot eu sa tac?

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Multumiri Biancai si XeCams.





SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ionut!

keep going don't stop !

Sau pe romaneste: cainii latra ursul merge!

Urmeaza-ti drumul/visele/sperantele, undeva te va duce, nu se stie unde, dar..este drumul tau/viata ta si nu trebuie sa iti pese de cei din jur ce te blameaza pentru alegerea facuta, posibil mai tarziu sa poti dovedi tuturor ca, ceea ce ai ales este bine ales . :wink:
Avatar utilizator
bianca_andra
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 24 Aug 2009, 15:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vai, sper ca nu intind coarda prea tare dar na, is materiale faine si utile. 8) :roll: :wink:
1. http://oshojoy.ro/osho-despre-ziua-iluminarii-sale/
2. http://www.scribd.com/doc/16269184/Ghid ... tru-lenesi
Avatar utilizator
contesa28
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 105
Membru din: 15 Iun 2006, 23:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Buna Ionut!Am citit ce ai scris pe aici si te inteleg perfect.Cel mai mult mi-a placut ca ai un melc si ca iubesti animalele.Eu am avut mai multi melci,nu doar unul, si nu ii tineam in acvariu, ii tineam slobozi prin bucatarie.erau melci din aia LIMAX, fara cochilie.Prietenul meu insa avea ca preferati paianjenii,nu-i omora nici daca erau din aia cu cruce.Despre caini ce sa-ti zic?Initial am avut un lup.Intr-o zi , am gasit pe strada mea niste catelusi maidanezi f frumosi albi, si am inceput sa le dau de mancare.Printre ei se aciuiase si o catelusa fff mica si fff urata.pentru ca era atat de urata ,nici hingherii n-au luat-o si m-am gandit sa o iau eu sa-i schimb viata.Zis si facut.Anii au trecut , catelusa a inceput sa se faca din ce in ce mai frumoasa, si evident, petitorii n-au intarziat sa apara.Asa ca s-a tot inmultit, atat ea , cat si fiicele ei.Am mai dat din catei, dar tot degeaba, ei se inmulteau continuu.Eram singura nebuna din cartier care avea atatia caini intr-o curte asa de mica.La un moment dat, luasem si o boala de la acesti caini, imi aparusera niste niste formatiuni in cap gen cruste, de care am scapat cu greu, si chiar si asa, nu renuntam la caini, imi era mila de ei.La un moment dat, aflu ca sunt insarcinata si ghici ce?Brigitte Bardot din mine s-a transformat instant in Cruela...asa ca am inceput sa rad tot.Am inceput cu melcii..intai i-am luat cu binisorul, adica ii luam cu un faras si ii aruncam in strada.Degeaba!!.. tot mai ramanea din ei prin casa.M-am documentat cum sa fac sa scap de ei si am inteles ca e bine sa-i strang mai degraba intr-un borcan cu sare, pentru ca ei se vor topi instant si va ramane doar o gelatina de ei.Zis si facut.I-am strans pe toti intr-un borcan de 800 de grame cu sare si praful s-a ales de ei!!!Mai ramasese problema cainilor, carora, slava Domnului,le-am gasit stapani, pentru a nu ramane eu cu constiinta incarcata.Le-am gasit tuturor, mai putin la "el capo di tutti cappi", catelusei uratele pe care o gasisem cu multi ani in urma.Am dus-o la tara, unde nu mai locuia nimeni, si plateam pe cineva sa aiba grija de ea, dar un vecin nemultumit ca i-a omorat cateva gaini, mi=a luat-o si mi-a dus-o cu masina in nush ce sat:((.Incepusem sa o visez noaptea si ma simteam vinovata de ce i se intamplase,pentru ca eu initial am luat-o din strada pt ca sa-i schimb viata, si tot eu am fost cea datorita careia a fost dusa si lepadata te miri pe unde.
In alta ordine de idei, referitor la framantarile tale,tind sa cred ca multe persoane, dupa ce ti-au citit postul,cel mai probabil au zis in sinea lor"a innebunit lupu`!!!" .Dar nu trebuie sa te superi pe ei, presupun ca ti-ai asumat si acest "risc" cand ai decis sa asterni aceste randuri pe monitor.Eu una de cand am citit postul tau si pana acuma m-am tot gandit si am ramas oarecum marcata si surprinsa , intr-un mod placut insa pentru sinceritatea ta in primul rand, si, de asemenea, pentru ca iti place sa share-uiesti,nu numai din cunostintele acumulate de tine in ani de munca asiduua, ci pentru ca share-uiesti si din gandurile si trairile tale cu o sinceritate debordanta.Si, da , eu cred ca nimic nu este intamplator.
PS: esti zodia varsator cumva?
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”