Fundraiser

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Cred ca la categoria asta se potriveste postul asta, ca nu are legatura cu activitatea de videochat dar poate avea legatura cu orice comunitate unde exista suflete. Rog pe Ionut daca considera necesar sa faca postul mai vizibil pe categoria asta. Thx!

Povestea e ff simpla. Dupa cum o zice si titlul e vorba despre donatii. Pe 7-8 septembrie 2013 se organizeaza una din cele mai solicitante competitii de running/trail de amatori din Romania. E vorba de Transmaraton, o competie caritabila pe Transfagarasan. Sunt 3 probe : semimaraton 21km cu diferenta de nivel de peste 1000m, maraton 42km si dublumaraton 84km cu diferenta de nivel de pste 2400m. Cum am zis competitia e caritabila, toate fondurile stranse (taxa participare, donatii, sponsorizari, voluntariat etc) se duc catre 3 cauze printre care si Hospice, cauza pentru care am facut in trecut, prezent si sper ca si pe viitor diverse donatii prin participarte la diverse competitii sportive etc.

Locurile la acesta competitie sunt ff putine, limitate si se ocupa prin 2 modalitati: tragere la sort si fundraiser. Fundraiserii sunt alesi in functie de sumele stranse prin donatii. Eu am avut sansa sa fiu castigator la tombola, astfel fiind castigator a unui loc la semimaraton. Totusi am hotarat sa fiu si fundraiser, chiar daca pot participa, prefer o implicare mai mare in ceva ce consider ca merita.

Mai jos e pagina de prezentare, unde se pot face si donatiile pentru cauza aleasa de mine "HOSPICE Bucuresti - Ingrijire medicala gratuita pentru 2,000 de copii si adulti cu boli incurabile". Orice detalii pe langa cele deja explicate de mine le gasiti pe site.

http://transmaraton.org/ro/competitors/ ... 66dd5a2789

Orice suma e binevenita, eu am fixat o tinta de 2000ron dar chiar cred ca va fi depasita! Apelez si la voi (comunitatea vch ro) cu multumiri anticipate de la Hospice. Vreau sa vad PUTEREA acestei comunitati!

Nu sunt prea talentat cu postatul dar cred ca se intelege ideea.

Multumesc!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu stiu cati se vor inscrie dar eu o sa trimit ceva zilele astea,sa speram ca si altii vor urma exemplul,la urma urmei e pentru o cauza umanitara.
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2711
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Felicitari Marius, topicul va sta ca Anunt vizibil pe toate categoriile pana la data maratonului.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Multumesc Ionut!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Nu pot decat sa te felicit pentru initiativa, este ceva de apreciat dar sunt sigur ca tu nu faci acest lucru ca sa fi apreciat de noi ci o faci pentru tine si satisfactia de la sfarsit o sa merite efortul cu siguranta. Si sincer te invidiez pt asta.

Spor acolo in campanie, ai ajuns la 50% :) sa vedem poate strangi de 2 sau de ce nu chiar 3 X suma propusa, m-as bucura mult.

Ma asteptam ca anumite persoane sa se implice mai mult si sa fie un exemplu pentru noi, dar inca nu e timpul pierdut.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Multumesc Adi (incantat ca te-am cunoscut si personal), multumesc in numele Hospice tuturor prietenilor care au donat deja (le-am multumit si personal) si celor ce o vor face. Inca odata multumesc Ionut pentru vizibilitate. E mai mult decat ma gandisem, dar tu ai reusit sa surprinzi (am primit si eu email-ul).

Sanatate tuturor!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Si eu ma asteptam sa fie mai multi donatori dar mai sunt 3 luni,noi vom dona in fiecare luna pana la inceperea competitiei:)
Bafta multa si sanatate celor care au nevoie:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

WinXPfather scrie:Multumesc Adi (incantat ca te-am cunoscut si personal),
A fost placerea mea, regret doar ca am fost un pic "retinut" si am pierdut o parte din distractie.

Referitor la demersul tau sunt sigur ca o sa mai fie si alte persoane care se vor implica, cel putin eu asta sper.

Sanatate
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Multumesc tuturor, multumesc Ionut, iubirea a fost primita! Targetul la care ma gandisem a fost depasit dar nu exista limite in ajutorul ce poate fi oferit. Cei ce simt o pot face in continuare.

Thx!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2711
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 80 times
Contact:

http://transmaraton.org/blog/incredibil ... tea-a-2-a/
- in august va fi ziua mea de nastere si imi voi ruga toti colegii si prietenii sa contribuie la strangerea de fonduri, sa nu cumpere cadouri inutile. Intentionez sa folosesc cat mai mult aceasta oportunitate, de asta inca mi-am si “conservat” actiunile
Felicitari Daniel
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
giovanatp1
Mesaje: 1
Membru din: 04 Aug 2013, 20:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc mult va poop
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2711
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Mai sunt 33 de zile, pana la eveniment

Imagine

Data postarii mesajului: 5.8.2013 = 5+8=13 20+13=33

13+33=46

http://en.wikipedia.org/wiki/46_%28number%29
- 46 is the 13th semiprime.
- The number of human chromosomes.
- The number corresponding to the word "ADAM" where A=1, D=4, M=40 (on the analogy of the numeric values of letters in ancient alphabets, such as Hebrew and Greek).
- The total of books in the Old Testament, Catholic version, if the Book of Lamentations is counted as a book separate from the Book of Jeremiah.
Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2711
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 80 times
Contact:

De citit

http://transmaraton.org/blog/13-lucruri ... nsmaraton/

Va invitam pe toti pe Transfagarasan la Transmaraton. Peisaj de vis, socializare, eveniment sportiv etc.. 7-8 Septembrie, weekend, speram si la o vreme frumoasa



Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Daca venim sa asistam la un moment dat, Marius o sa treaca pe langa noi, il putem ajuta cu ceva?

Nu de alta dar trebuie sa fim pregatiti sa:

- ii dam o sticla de apa :)
- facem galerie, incurajare urale, banner etc etc
- sa aduc aparatul sa ii fac o poza?
- o imbratisare de grup?

Este bine sa intrebam omul nu de alta dar poate are nevoie de o sticla de apa si noi ii imbratisam, nu ar fi foarte ok.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Felicitari ptr initiativa! Am donat si la alti competitori ptr aceeasi cauza, din acest motiv nu a fost mai mare suma. Inca o data, mult succes si te sustinem
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Multumesc mult @HotCamStudio! Nu conteaza suma, pic cu pic se aduna, si chiar nu conteaza cui donati dintre competitori, nu exista orgolii :), banii se duc in acelasi loc. Inca o data multumesc!

Glamour, nu e nevoie decat de rezonanta. E de ajuns.

Bafta tuturor!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2711
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Salut,

Am fost pe Transfagarasan, doua zile de vis, vreme impecabila.. avem o tara fantastic de frumoasa... ma bucur ca si oamenii din ea devin din ce in ce mai buni... Transmaratonul a strans 150.000 de RON din donatii, bani care se vor duce unde trebuie. Am contribuit si noi atat cat s-a putut, va multumim tuturor si sper ca la anul sa se stranga si mai multa lume.

M-am intalnit cu Marius, i-am urat toate cele bune, am cunoscut si oameni noi de calitate, totul frumos.

Va recomand hotelul Valea cu Pesti, servicii de 4 stele, peisaj de 10 stele :)
http://www.valea-cu-pesti.ro/

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Pai si nu ne spui ce a facut Win?
E in convalescenta? :mrgreen:
Nikalai
Mesaje: 44
Membru din: 30 Iul 2013, 00:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In primul rând,salut initiativa. Este de lăudat. Însă,nu pot sa mă abtin sa nu constat k totusi parca prea putini bani stransi (2000 roni...450€) de la o comunitate unde se vehiculează sume foarte mari (teoretic...) . Poca,Fetish, Glamour si alte persoane care vorbesc de venituri de peste 50.000€/luna ,ce naiba... Eu sunt mai nou pe aici si nu stiam despre aceasta initiativa,însă îmi place. Cum donez?
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2711
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 80 times
Contact:

SFG2707 scrie:Pai si nu ne spui ce a facut Win?
E in convalescenta? :mrgreen:
Buna SFG, iti dai seama ca vine el si zice, stai sa isi revina :)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2711
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Nikalai scrie:In primul rând,salut initiativa. Este de lăudat. Însă,nu pot sa mă abtin sa nu constat k totusi parca prea putini bani stransi (2000 roni...450€) de la o comunitate unde se vehiculează sume foarte mari (teoretic...) . Poca,Fetish, Glamour si alte persoane care vorbesc de venituri de peste 50.000€/luna ,ce naiba... Eu sunt mai nou pe aici si nu stiam despre aceasta initiativa,însă îmi place. Cum donez?
Salut Nikalai,

4000RON au fost, decat nimic... tot e bine.. putin cu putin se strange. Aproape toti care i-ai mentionat mai sus au donat.. si 10Lei daca donau, tot era un gest frumos.. doar pentru faptul ca si-au rupt 10 min din timp pentru a face o donatie. Marea majoritate nu au avut alea 10 min.
Detalii despre cum sa donezi gasesti la inceputul topicului, este un link... sau pe siteul http://transmaraton.org/ dar nu stiu daca se mai poate dona acum.. evenimentul pe anul acesta fiind incheiat.. va trebui sa te lamureasca Marius (Winxpfather).

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Nikalai
Mesaje: 44
Membru din: 30 Iul 2013, 00:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Apropos Ionut. Poti adauga site-ului o optiune de notificare automata prin sms sau email, pentru mesajele noi de pe forum?
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”