Platforma unica pt mai multe conturi?

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
dev
Mesaje: 31
Membru din: 18 Oct 2012, 00:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In cazul meu, ca sa fac bani decenti, trebuie sa stau pe 4-5 conturi simultan.

Ma doare capul cand ma gandesc sa iau o pauza, pentru ca toate ferestrele, uriase fiind, trebuiesc micsorate pt a intra toate pe un monitor.

Am monitor fullhd(1920x1080) si sa-mi bag piciorul daca ma descurc.

Intotdeauna trebuie sa tin ferestrele micsorate pe cat posibil(ca sa intre pe ecran toate), iar cand iau o pauza maresc toate ferestrele ca sa le pun pauza, si cand revin, sa le rearanjez.
E chinul dracului.

Ma rog. Nu asta conteaza.


Se poate sa ma loghez pe (sa zicem) contul de livejasmin,imlive,streamate, toate dintr-o singura fereastra?

Exista vreun program ceva cu care ma pot conecta la toate de-odata?

Sau macar vreo solutie la problema mea: e prea mare chinul sa stau pe 4 conturi simultan(dar altfel nu fac bani destui).
SoulCams Models Studios wanted
AnotherOne
Mesaje: 9
Membru din: 15 Oct 2013, 02:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Probabil cam tarziu si probabil nu te va ajuta...
Trebuie sa ai doar cele 4 ferestre deschise, sau in caz ca mai ai altele le dai pe cele care nu iti trebuie jos in bara de lucru (bara ia unde se duc ferestrele cand le dai minimize). Apoi click dreapta pe un spatiu liber din bara de lucru si alegi TILE WINDOWS ... VERTICALLY sau HORIZONTALLY (care iti convine). Apoi ca sa le faci mari din nou (oarecum).. alegi din acelasi meniu CASCADE WINDOWS.
CAUT STUDIO CU MINIM 90 DE MODELE PENTRU COLABORARE
caut-studio-minim-modele-pentru-colaborare-t14070.html
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Solutii exista pentru asa ceva. Unele sunt "secrete", altele sunt in lucru, in fine... e delicat subiectul :)

Arunca un ochi aici pana una alta: http://www.youtube.com/watch?v=-llVeUaHT4w
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

este un program sticky password, care te logheaza automat fara sa bagi parola si loghinul de fiecare data.

despre situri...toate sunt cu free chat? daca nu, lasa le pe monitor pe alea cu free si cele u pvt direct ascunde-le.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
AnotherOne
Mesaje: 9
Membru din: 15 Oct 2013, 02:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Interesanta aplicatie.
Facusem ceva asemantor dar cu MULT mai rudimetar, acum 7 ani, in scopul de a administra multiplele conturi de iFriends pentru un peformer.

Am cautat prin PC si le-am gasit.
Contine doar ce era nevoie la vremea respectiva: Incepe Sesiunea,Sign Out , Arata Sesiunea, Arata $$$, Editeaza poze.
Bineinteles ca nu mai functioneaza din cauza ca s-au schimbat multe prin iFriends de acum 7 ani dar tot incurcat a ramas.

Totul este facut in HTML (form, frame) pentru ca doar atat stiam la vremea respectiva si ma gandesc acum ca daca ar fi sa fac o chestie mai avansata (aproximativ ce face si aplicatia din link-ul de youtube) as folosi tot HTML (cu putin JavaScript si CSS) pentru ca ar consuma zic eu mult mai putine resurse.

O sa se lanseze un site nou de videochat in curand si am lucrat la o parte din functionalitatea lui iar acum vreau sa il promovez in Romania. Poate o sa integrez un manager de site-uri in pagina de chat a site-ului pe care vreau sa il promovez. O sa reprezinte un atuu.
Nu ar strica ca atunci cand modelul vrea sa inceapa sesiunea sa poata alege sa stea pe inca 3 site-uri online din aceeasi pagina. Cine stie, sper sa am timp.
CAUT STUDIO CU MINIM 90 DE MODELE PENTRU COLABORARE
caut-studio-minim-modele-pentru-colaborare-t14070.html
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

AnotherOne scrie: Totul este facut in HTML (form, frame) pentru ca doar atat stiam la vremea respectiva si ma gandesc acum ca daca ar fi sa fac o chestie mai avansata (aproximativ ce face si aplicatia din link-ul de youtube) as folosi tot HTML (cu putin JavaScript si CSS) pentru ca ar consuma zic eu mult mai putine resurse.
Corect, zici tu. Insa e totalmente gresit!

Un tab de firefox sau chrome sau whatever nu o sa poata niciodata sa faca thread management pt mai mult de 1 flash app, de aici si problemele cu care ne confruntam. De aici si situatiile penibile in care, daca moare adobe flash pe un site crapa automat pe toate site-urile, etc.

Tu vrei sa faci html si javascript si css si iframes. Come ooon. iframe-urile nu asigura loading-ul, ba se va face stupid, javascript folosesti pt a simula (eventual) ceva actiuni si css pt ce? ca sa le aliniezi in pagina?

Anyway, daca tot lucrezi la un site, explica si lumii (daca stii bineinteles) cam care ar fi beneficiile externalizarii a doua trei metode prin Flash ExternalInterface API (http://help.adobe.com/en_US/FlashPlatfo ... rface.html).
In momentul de fata n-am gasit niciun site de videochat care sa exporte 2 metode si sa handluiasca altele doua de exemplu :)

Solutia aia din clipul de pe youtube e ceva ce am facut acum vreo 3 ani si a durat fix 3 saptamani sa o implementez. Este fantastic de rudimentara si lipsita de "optiuni". Insa din acel moment si inca si pana astazi lucrez la ceva mult mai complex si mult mai stabil ce usureaza inzecit atat munca modelului cat si a ownerului de studio. In fine, nu voi fabula acum. Cand va fi gata veti sti.

Multa bafta!
AnotherOne
Mesaje: 9
Membru din: 15 Oct 2013, 02:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pt. dev:
Daca nu te ajuta solutia mea se pare ca nu ai alta varianta momentan. Nu stiu de ce trebuia sa redimensionezi ferestrele cand era foarte simplu sa le maximizezi cu un dubu click pe bara de sus .. si sa le faci iar mici cu aceeasi procedura.
Oricum, am dat sa iti vad profilul si mesajele din forum si se pare ca ti-ai vandut PC-ul si nu te mai intereseaza acest aspect. Sper sa le fie de folos altor modele. Plus o completare: Ca sa ajungi cat mai usor si rapid unde vrei, fara sa te chinui cu bara de scroll, tii apasat pe rotita mouse-ului in fereastra respectiva pe un spatiu gol si tragi de mouse in directia unde vrei sa ajungi in pagina (cel mai probabil .. dreapta-sus).

Pt. theselby:
Nu vreau intru in discutii tehnice ce depasesc cu mult nivelul acestui topic.
Ma bucur ca proiectul tau inca este activ. Cand am dat acel mesaj, credeam ca proiectul nu mai exista. Nu vreau sa iti fac concurenta pentru ca nu are rost sa reinventez roata daca spui ca inca lucrezi la el si nu am avut intentia sub nici o forma sa te oftic sau sa starnesc reactiile pe care le-ai afisat (nici macar nu stiam ca este proiectul tau). Ma gandeam ca as putea sa realizez ceva asemanator si ar fi ceva util pentru modele si mai ales pentru mine.
Nu o sa ma apuc eu sa predic "lumii" despre beneficiile implementarii clasei ExternalInterface in aplicatia de chat si expunerii unor metode pentru developeri, deoarece asta este oarecum treaba ta (presupun ca programul tau nu o sa fie gratis).

Ceea ce pot face, tine doar de site-ul pentru care am fost contractat. Acolo pot implementa metodele de care ai nevoie.

Sper sa realizezi proiectul pentru ca ar exista intradevar beneficii majore si pentru site-uri si pentru modele daca toate site-urile ar implementa acest design.
CAUT STUDIO CU MINIM 90 DE MODELE PENTRU COLABORARE
caut-studio-minim-modele-pentru-colaborare-t14070.html
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salut AnotherOne,

Nu m-am simtit atacat, insa asa vorbesc eu, direct.
Vroiam doar sa vad ce parere ai despre anumite aspecte ale unei asa solutii, nimic altceva.

Mult succes!
AnotherOne
Mesaje: 9
Membru din: 15 Oct 2013, 02:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ok, nici o problema.
Si sperand ca problema lui dev si a altor cateva mii de modele va fi rezolvata in curand...

...si totodata ca strategie de marketing...

Pe site-ul despre care vorbesc, daca o sa aiba succes, pot sa implementez metodele si sa ridic in slavi/recomand soft-ul modelelor:
- ca iti face viata mai usoara
- ca nu mai pierzi privaturi din cauza ca se plictisesc membrii pana dai stop la toate sesiunile
- ca nu mai pierzi membrii
- ca membrii nu mai pleaca sa cheltuie creditele la alta/altul dupa ce te-au vazut in free goala/gol
- ca sclavii ce te stiu mare Dominatoare/dominator pe un cont , nu mai orbesc cand te vad facand pe sclava/sclavul pe alt cont
- ca iti face curat in gradina
- ca poti innota fara griji si in zilele delicate / ca poti da palme pe fund baietilor in vestiar la sala fara sa fii considerat gay
- si toate cate exista
si compatibilitatea cu soft-ul tau poate fi prezentata public ca fiind un mare atu al site-ului:
- ca site-ul nu mai ofera show-uri gratis de la modelele care uita sa inchida sesiunea si astfel face mai multi bani
- ca membrii viziteaza modelele si cheltuiesc credite in loc sa stea toti gramada la show-ul free
- ca membrii nu se vor mai simti furati cand trebuie sa plateasca pentru show
- ca site-ul nu mai are serviciul clienti cu dureri de cap, chargeback-uri de 1$ si membrii nemultumiti din cauza ca modelul le-a inchis privatul in nas ca avea privat pe alt site si nu apucase inca sa iasa
- ca este ECO friendly pentru ca minorii fara card de credit ce folosesc camtasia si ranesc drepturile de copyright ale site-ului, au inceput sa iasa in parcuri in loc sa faca atacuri ddos de plictiseala asteptand un model sa uite sa inchida sesiunea
- ca nu se mai consuma aiurea upload-ul, timpul modelelor si alte resurse ale site-ului de catre minorii ce acum bat mingea prin parc
- si se mai gasec
plus cate modele il folosesc.

Daca metoda va fi testata si recomandata, sigur vor vrea si celelalte site-uri sa renunte la paranoia securitati ce exista acum, sau macar sa o slabeasca, si sa se gandeasca cum pot mai bine sa se alinieze.


Eu vad benefiicile pentru ca stiu clar ca nu poti tine un model online doar pe un site.

Asta este parerea mea, poti sa ii dai share, o eliberez sub liceenta GNU.

Mult succes si tie!
CAUT STUDIO CU MINIM 90 DE MODELE PENTRU COLABORARE
caut-studio-minim-modele-pentru-colaborare-t14070.html
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”