DirectSex - "24/7 live support" = o gluma proasta !

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Încuiat
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mi-am facut 1000 de nervi deja cu site-ul asta. Nici inainte cand aveam cont de guest dar nu puteam intra in privat pe niciunul dintre browsere ( Firefox, Opera, Internet Explorer ) nu mi-ai raspuns la niciun feedback trimis. M-am gandit pe atunci "ok, probabil ca nu-i intereseaza atat de mult problema mea fiindca sunt doar un guest amarat". Asta era pe vremea cand puteai sa-ti faci cont free si primeai 5 Credits ( 5 minute ) moka, acum nu mai e cazul, acum vor din prima sa platesti. Pana la urma am zis "hai frate sa-mi fac cont si sa termin cu tot balciu' asta" ceea ce am si facut de altfel, chiar pe 1 Martie. Mi-am facut frumos cont, nu am intampinat cam nicio problema in crearea contului, totul era ok. Pe la 2:00 P.M. m-am logat pentru prima oara in functie de membru, mi-am ales si chatname, totu' era ok. M-am perindat putin pe site, nu am consumat insa niciun credit ( nu am intrat in privat cu nimeni ) .. dupa aia m-am uitat la un film si cand sa ma loghez din nou la ora 6:00 P.M. adica la doar 4 ore dupa ce mi-am creat contul... SURPRIZA ! Mi-a bagat o pagina ca domne "Get Verified"... bun am facut exact asta, adica am completat cateva date personale pe care mi le cereau legate de mine si de cardul de credit folosit pentru a crea contul, fiindca am platit 30$ USD ca sa pot sa am cont de member cu chatname si tot ce trebuie, sa fiu ok. Am fost super atent cu ce am completat, ca sa nu existe nici cea mai mica greseala, inainte sa dau "Send" cu acel info. Dupa ce am dat "Send" mi-a aparut un mesaj scurt cum ca blablabla "in less than 24 hours" in sensul ca se va rezolva si voi avea acces din nou la contul meu in mai putin de 24 de ore. Deja oricum nu mi se parea deloc normal, abia ce creasem contul ! Bineinteles ca-n 24 de ore nu s-a intamplat nimic : nu am primit niciun mail de la ei, pe cont nu ma pot loga nici acum - asta in conditiile in care in cateva ore se implinesc 5 zile de cand am contul blocat ! Incerc sa ma loghez si-mi apare o pagina cu "Get Verified ! si inca niste prostii doar text, fara niciun link sau buton pe care sa dau click, nu pot decat sa ma intorc pe prima pagina a site-ului. Am trimis peste 10 mesaje pana acum folosind si Help-ul de pe site am ajuns de pe Google si prin alta parte, am ajuns sa dau mesaj pana si celor de la Chatsol compania cu care lucreaza DirectSex-ul in ceea ce priveste banii veniti de la membrii. Evident cei de la Chatsol pot bine merci sa nici nu-mi raspunda, fiindca e clar o problema pe care ar trebui s-o rezolve cei de la DirectSex.

Mie sincer mi se pare incredibil ce se intampla ! Astia chiar nu raspund la nimic ?! Iti vine un membru nou, iti baga bani in cont si tu... nu-i raspunzi cu zilele la mesaje pentru o problema critica ? Sincer ma simt ca si cum m-au furat de 30$ USD pur si simplu ! Stiu ca am sanse minime dar chiar as vrea, daca cineva a mai intampinat problema asta, sa-mi dea si mie un sfar ce-ar fi de facut. Exista o adresa de e-mail mai greu de gasit unde pot fi ei contactati sau care-i faza ?! Ca jur ca nu inteleg cum e posibil sa nu-mi raspunda la peste 10 mesaje trimise pana acum. Cica "24/7 live support", as crapa de rusine, cum sa minti in halu' asta ?! Sincer in clipa de fata am ajuns sa cred ca pur si simplu nu ai niciun staff, sau cine stie, poate raspund doar la ce le convine sau cum ? Nici nu stiu ce sa mai incerc... daca ar fi posibil i-as suna, dar nici asta nu prea e, din ce am vazut exista numar de telefon valabil doar pentru cei din America si Canada. Are cineva vreo idee ce-ar trebui sa mai incerc ? As ramane recunoscator.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu cunosc site ul insa imi permit sa-ti dau un mic sfat , cautaun numar de telefon , eu maj problemelor majore in gener ele rezolv prin telefon
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

TzapInferno scrie:Asta era pe vremea cand puteai sa-ti faci cont free si primeai 5 Credits ( 5 minute ) moka, acum nu mai e cazul, acum vor din prima sa platesti. Pana la urma am zis "hai frate sa-mi fac cont si sa termin cu tot balciu' asta" ceea ce am si facut de altfel, chiar pe 1 Martie.
Este chiar aberant ca nu mai dau credite gratis si ca te pun sa platesti de cand iti faci contul...

P.S. nu cred ca sunt multe persoane care sa te ajute in situatia descrisa de tine, noi suntem aici sa luam $ de pe siteuri, nu sa ne facem conturi de membru si sa bagam $ pe siteuri.
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

O sa incerc faza cu telefonul, nici nu mai stiu pe unde naiba l-am vazut la un moment dat la cat am cautat peste tot metode de contact ( pe langa cea care ar trebui sa functioneze fara probleme, in mod normal ).

In rest, daca cineva are guest account pe DirectSex si e dispus sa faca o fapta buna si sa-mi imprumute si mie contul pana mi-l recuperez pe al meu, as ramane profund recunoscator. Nu consum niciun credit ( din cele max. 5 ), chiar nu am nevoie de credite pentru ce vreau eu sa fac, doar de un cont pur si simplu. Daca cineva cunoaste o metoda de contact care functioneaza, la care ati primit raspunde de la ei, va rog mult sa ma anuntati si pe mine cu un PM sau ceva de genu' ! Ma gandesc pana la urma sa incerc sa-i contactez prin intermediul unui studio, poate asa raspund in sfarsit ?! Mari nesimtiti... sau daca chiar nu a ajuns niciun mesaj din cele peste 10 pe care le-am trimis la ei, inseamna ca interfata aia a site-ului e cea mai praf posibila...
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

TzapInferno scrie:Nu consum niciun credit ( din cele max. 5 ), chiar nu am nevoie de credite pentru ce vreau eu sa fac, doar de un cont pur si simplu.
Dar ce vrei tu sa faci?
http://www.videochat-sunmodels.ro Everything is possible, impossible just takes longer.
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Chiar asa! Ce vrei tu sa faci de fapt? Am citit posturile tale si e evident ca "arde" rau de tot .... Care e ideea de fapt? P. S. Sansele ca cineva sa iti "imprumute" detaliile contului personal indiferent ca e guest sau cum o fii si unde o fii sunt mai mici decat zero LOL cred ca a fost o gluma right? :shock:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lol, ce vreau sa fac... ce as putea sa fac ? Sa orchestrez un atentat ! Hai sa fim seriosi, ce poti face mai exact, cu un cont pe DS ? Sa te uiti la 1, 2, 3, nspe modele. Motivele sunt absolut irelevante.

Nu cred ca sansele sa-mi imprumute cineva un cont de guest ( nici nu as indrazni sa ma refer la un cont de membru, platit ) sunt atat de mici spre imposibile. E vorba de un cont, cel de guest, pe care oricine-l are il are facut moka in 2 secunde si 3 miscari. Eu am avut o gramada, am folosit si creditele, singura problema e ca pentru o perioada DS-ul si-a intrerupt perioada de promotie ( de unde si mentiunea ca nu voi folosi niciun credit ). Cat timp contul SI ( nu sau ) parola nu coincid cu niciun alt cont personal, nu vad care ar fi problema.

Ah ok, daca nu se poate asa, atunci anunt ca nu doar imprumut dar si cumpar cont de guest sau dau ceva la schimb pe el. Si totusi cine ma ajuta in acest sens ( imprumutandu-mi contul ), constient fiind de paragraful de mai sus, va avea mai mult de castigat.
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Imi puteti spune daca accepta modele independente acest site? Merci.
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Teoretic da, exista optiunea asta de ceva timp. Practic insa nu am auzit inca de niciun model sa lucreze personal cu ei. Inainte se faceau contracte doar cu studio-uri care erau dispuse si capabile sa tina stream-ul 24/7 adica sa aiba in permanenta modele pe camera.

Eu in continuare caut un cont de guest, PM cine imi poate pune la dispozitie asa ceva. As ramane recunoscator. Maine se implineste 1 saptamana de cand am contul de membru blocat aiurea cu "get verified"-ul ala tampit si astia de la DS tot nu mi-au raspuns la niciun mesaj. Penibili, e putin spus !
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

jebyby scrie:Imi puteti spune daca accepta modele independente acest site? Merci.
da accepta
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Oferta concreta : 50 RON pentru un cont de guest ( pe care l-ati creat moka acum ceva timp ) perfect functional si fara cele 5 credite folosite. Banii ii pot depune intr-un cont in maxim 24 de ore de cand primesc si verific contul sau, in Bucuresti, ii pot pot inmana personal. Astept deci PM de la cei care detin si vor sa vanda asa ceva. Cu cat mai repede cu atat mai bine, nu de alta dar daca imi recuperez contul de membru n-o sa mai fie valabila oferta.
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tzapule esti infernal !!! :)) Imi permit sa spun asta pt ca ai user name-ul pe care il ai. Cred ca am eu unul... Repet: CRED! O sa arunc o privire maine si o sa-ti dau un PM. Nu e nevoie sa-mi dai nimic...

O seara placuta!
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lol, multumesc frumos... :roll: As ramane profund recunoscator, o seara placuta si tie ! :D
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

In continuare anuntul e valabil, cel de putin mai sus. Inca astept PM de la tine jebyby, cand ai timp, ok ? Merci !
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Update : E foarte posibil sa am eu o problema si sa nu-mi mearga mie sa fac un cont nou de guest. Deci, cine are chef sa incerce sa-si faca un cont de guest ( moka ) pe DirectSex, daca reuseste, are 50 RON de la mine. Cumpar si cont de membru, doar daca are vechime cel putin 3-4 luni si nu au existat / nu exista probleme cu el. Astept PM de la cei care vor sa vanda asa ceva, toate cele bune.
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

N-are nimeni ?! :roll:
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

TzapInferno scrie:N-are nimeni ?! :roll:
Dupa cum spuneam mai sus..... :roll:
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu stiu ce spuneai mai sus, ideea e ca intre timp mi-am recuperat contul deci nu mai e valabil "anuntul", sa zic asa. In rest, sincer, chiar cred ca era oricum treaba mea de ce ardea, cum ardea, pentru ce ardea... nu ? No offence, daca intr-adevar la asta te refereai.
Dream as if you'll live forever.
Live as if you'll die today.
Încuiat

Înapoi la “Diverse”