Licentiere Antivirus - Solutie Gratis

Softuri care va pot fi de folos pentru a va proteja calculatorul.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
morcove
User Activ
User Activ
Mesaje: 269
Membru din: 24 Dec 2005, 18:34
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut !

Poate a ti intampinat mereu problema gasiri unui antivirus bun , si care poate fi licentiat . In felul asta sti sigur ca PC ul tau este protejat , si update urii la zi ! Asta daca va ti saturat ca licenta voastra sa treaca in the black list . ( cea ce reduce dramatic securitate oferita )

Eset - Nod32 , unul dintre cele mai bune solutii antivirus existente pe piata .

Download http://download.cnet.com/ESET-NOD32-Ant ... 85608.html

Username si parola : www.nod123.cn , update zilnic . Licentierea se poate face de cate ori este necesara schimbarea ei .

Site ul nu imi apartine , deci nu este vorba de advertise , sper ca Sad sa lase acest post onforum.

Best Regards , Morcoveatza !
http://www.youtube.com/watch?v=cU5dYGPynqE
SoulCams Models Studios wanted
alexmalex
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 19 Dec 2008, 21:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vin si eu cu o intrebare in legatura cu Eset SmartSecurity de la Nod23.Daca pe calculatoarele de la firma folosesc acel TRIAL gratuit de 30 zile este vreo problema din punct de vedere legal?? Eu am sunat si la ei,la Eset si au spus ca nu este nici o problema...voi ce spuneti??
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HAHAHA foloseste tu asa ceva si vei avea o surpriza tare neplacuta.

Daca nu stiai baietii de la NOD 32 au doua baze de UPDATE-uri diferite. Una pentru Serialele ORIGINALE deci cumparate si cealalta pentru serialele generate care le gasesti pe X-siteuri. Daca crezi ca vorbesc aiurea cauta testeaza si te vei comvinde de NOD 32.
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexmalex scrie:vin si eu cu o intrebare in legatura cu Eset SmartSecurity de la Nod23.Daca pe calculatoarele de la firma folosesc acel TRIAL gratuit de 30 zile este vreo problema din punct de vedere legal?? Eu am sunat si la ei,la Eset si au spus ca nu este nici o problema...voi ce spuneti??
Nu este absolut nici o problema. Le poti folosi cu incredere 30 de zile. Apoi esti nevoit sa cumperi licenta. Sau sa reinstalezi Windows-ul si sa il bagi iar inca 30de zile.

Dar daca vi se pare mult o licenta e GRAV
alexmalex
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 19 Dec 2008, 21:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Adica legal ne este nici o problema,nu?...doar ca nu este asa sigur
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NU stiu ce ai inteles dar: Orice companie care produce software la orice soft face si versiuni de evaluare care sunt perfect legale, dar aceste versiuni de cele mai multe ori sunt limitate asta ca sa te oblige sa cumperi versiunea FULL. De obicei versiunile de evaluare (TRIAL) sunt valabile 10, 15, 30 si 90 Zile. sper ca ai inteles acum. La Nod32 versiunea este de 30 de zile si nu stiu daca este limitata la ceva. Deci este perfect legal sa folosesti aceasta versiune, iar protectia este ca la versiunea FULL!!

Inca o data nu recomand USER si PASS de pe net, motivul vi l-am spus deja si nu prezinta nici o protectie.
Avatar utilizator
morcove
User Activ
User Activ
Mesaje: 269
Membru din: 24 Dec 2005, 18:34
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tipu asta imi aduce aminte de mine cand eram mai mititel :)

Nu este absolut nici o problema. Le poti folosi cu incredere 30 de zile. Apoi esti nevoit sa cumperi licenta. Sau sa reinstalezi Windows-ul si sa il bagi iar inca 30de zile.

Poti tine software ul in mod trial prin reinstaling timp nelimitat , joacate cu "regedit" , its a wonderland .
Daca nu stiai baietii de la NOD 32 au doua baze de UPDATE-uri diferite.
WTF dude , to much star trek ? El isi scote virus signature , si folosinduse de acestea , iti blocheaza o aplicatie sau proces daca gaseste ceva in algoritm sau in hash . Nu exista asa ceva ca ..wtf ... 2 baze de date ....

the THING

In momentul in care instalezi NOD32 , esti in trial , si ai optiunea , update to full version , si atunci iti cere user si parola , si atunci iti mai arunca ceva dll prin calculator ....
In momentul in care i ai dat update to full version te bucuri de toate calitatile software ului .

Regards ( the dude is killing me )
http://www.youtube.com/watch?v=cU5dYGPynqE
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Esti prost informat atunci!!!
alexmalex
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 19 Dec 2008, 21:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

scuze ca dau reply, dar la cine te-ai referit cand ai spus "esti prost informat atunci??
:?:
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Faza cu Up-Dete-urile!
Scrie răspuns

Înapoi la “Utilitare de Sistem, Softuri Securitate si Antivirus”