DvDriver

Softuri utile pentru a transmite imaginea video in mai multe siteuri.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

DVDRIVER


DVdriver lets you use your camcorder in software designed for webcams.It can run with multiple webcam software applications simultaneously and can give you optical zoom, auto focus, stereo sound, auto stabilizing, night vision, high quality optics, and more, depending on your camcorder. Control zoom, focus, recording locally and over the internet, as well as pan and tilt with the optional PowerPod robotic base. Convert your camcorder into a powerful webcam with DVdriver.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Desi e printre cele mai vechi, Dv Driver are cele mai bune optiuni si ofera stabilitate sistemului. Costa 20 de $ per calculator dar ai calitate.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

red tu pe asta il folosesti ?
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Da. Si e ok. Peste ok chiar :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

poti transmite in HD cu acest program? Eu am o camera soni evi d100 conectata printru easycap si splitcam si nu pot trnasmite HD, credeti ca acest program m--ar putea ajuta? Va multumesc :mrgreen:
Si inca o intrebare....care e diferenta intre acest program si un alt splitcam obisnuit? Ce atuuri are in plus?
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Supports up to 1080P (progressive scan) video resolution.

detaliat aici;

http://www.trackercam.com/TCamWeb/dvdriver.htm

Atuuri, transmite in HD, se poate folosi un pantilt cu el, consum mic de resurse.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Va multumesc pentru raspunsuri: si inca o intrebare....daca il cumpar de pe internet ei imi trimit programul pe net sau cum? Vazusem ceva legat de un CD si atunci ma intreb pe langa cei 20 euro mai trebuie sa mai platesc si transportul nu?
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cand dai clik pe " buy now" iti da dupa plata link-ul direct de download full activat.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

merci mult^^
ah si inca ceva....pot sa setez culorile/luminozitatea ca la splitcam? l-a,m downloadat e ok dar incerc sa caut sa setez culorile si nu gasesc:(
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Setarile le faci direct din softul camerei.
Avatar utilizator
avcstudio
Mesaje: 1
Membru din: 13 Iul 2011, 18:00
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

trompi scrie:merci mult^^
ah si inca ceva....pot sa setez culorile/luminozitatea ca la splitcam? l-a,m downloadat e ok dar incerc sa caut sa setez culorile si nu gasesc:(

Daca setarile le faci din camera nu pierzi din calitate,iar ca si program de split..lasa SpiltCam-ul pentru ca pixeleaza..da 20$ si ia DvDriver.Merita banii
Profesionalism si Seriozitate

http://www.avcstudio.ro
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exista o varianta trial la acest program ,de 7 zile macar?
Imagine
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Uite aici trial-ul;

http://www.trackercam.com/TCamWeb/download.htm

dar vei avea pe monitor scris trial , nu poti sa lucrezi cu el, dar poti testa cum merge.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

am cumarat acest dvdriver dar nu stiu ce rezolutie sa-i dau, oricum as fixa clientii imi spun ca ma vad mica:((( aveti vreo idee la cat sa fixez marimea si cum tre sa fac sa nu mai apara dungi negre sau sa ma vada mica? Am o camera sony evi d100. Va multumesc
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

In bara de jos in partea dreapta iti apare iconita programului, click dreapta pe ea si alegi; video device setings, iti va aparea o fereastra cu camera deschisa pe monitor, dai clik pe camera setings si alegi video stream format, de aici setezi rezolutia si frame rate cat si iesirea color a camerei,daca alegi video property settings vei putea seta tot ceea ce tine de camera pe care o ai, iti va aparea softul camerei.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

mda pana la urma vad ca merge bien la 640X480 lumea ma vede bien si nu mai zice ca am vede mica insaaa de exemplu cand intru online in ferestra de pe site in care apar eu, ma vad marita iar daca ma uit la imaginea dvdriver ma vad normala, intreaga in schimb cand ma uit pe ecranul de pe site imaginea e marita.....clientii ma vad ca si pe dvdriver intreaga dar eu in fereastra ma avd marita....cum as putea face sa ma vad si eu intreaga pe ferestra de pe site?
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si e ok ? ca am superwebcam pe calculator instalat , cand intru in LJ HD sau Online star hd si dau high quality 640 x 480 15 fps . tot mic imi arata performerul pe pagina si as vrea sa il fac sa se vada cum se vede la alti performeri sa se vada cand itna membru sa se vada mare...... cu dvdriver e mai ok ?
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu unul sunt multumit! folosesc si webcamspliter, amundoua sunt ideale zic eu.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

panaramadeom scrie:si e ok ? ca am superwebcam pe calculator instalat , cand intru in LJ HD sau Online star hd si dau high quality 640 x 480 15 fps . tot mic imi arata performerul pe pagina si as vrea sa il fac sa se vada cum se vede la alti performeri sa se vada cand itna membru sa se vada mare...... cu dvdriver e mai ok ?
Salut, am sa incerc eu sa te lamuresc un pic, in primul rand trebuie sa iti dai seama care sunt cauzele afisari modelelor cu imagine mica, am stat un pic aseara si m-am uitat,
toate modelele care aveau afisata iconita Hd, era cu fereastra mare, iar din cele care nu aveau iconita Hd, o parte erau cu imagine mare o parte erau cu imagine mica, aici nu imi pot da seama de criteriul pe baza caruia sunt afisate o parte din modele asa si o parte cu imagine mica ( vorbesc de cele fara iconita HD. ) poate diferenta o face calitatea video ... cu toate ca am vazut model cu o imagine praff care era listat cu imagine mare..bineinteles fara iconita HD
Setarea respectiva de 640 x 480 etc o faci doar in Softul Jasminului??? Webcamspliterul la ce rezolutie este setat?? este absolut necesar ca splitterul in cazult tau webcamsplitter sa fie setat la o rezolutie de 640 x 480 ca softul jasminului sa preia si sa transmite aceasi dimensiune.

DVdriver este un splitter bun, poti incerca Trialul nu te costa nimic:
http://www.trackercam.com/TCamWeb/download.htm
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salutare , am si eu cea mai mica intrebare posibila :P


am luat trial version .. l-am conectat pe un logitech pro 9000 , i-am dat rezolutie 640x480 dar mi se misca in delay ... e trial version nu e cumparat..ma gandeam ca poate cel full nu o sa mai dea delay asa mare... am tot facut eu l-am facut as se miste un pic mai bine dar tot degeaba..tot delay cat casa am ... ii dau 320 la rezolutie atunci se misca bine... are cineva vreo idee ?

(am win 7 )
multumesc mult
Avatar utilizator
dbc_iulian
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 06 Sep 2011, 12:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca deschizi webcam-ul in rezolutia dorita cu un program gen VLC tot ai delay? daca da atunci problema tine de resursele computer-ului pe care il ai ( procese deschise consumatoare de resurse) sau de driverii de la webcam. DvDriver nu face decat sa creeze un device virtual la care sa poti atasa mai multe aplicatii. Cu cat rezolutia dorita este mai mare cu atit mai multa putere de procesare este ceruta de la sistem. Ar fi indicat sa umblii si in configuratia lui Win7 pentru a scapa de utilitarele si serviciile neutilizate care sunt consumatoare de timpi procesor si resurse sistem.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am cumparat dvriverul , l-am isntalat si l-am activat , am luat doar 1 sa il testez sa vad ce si cum , dar daca l-am activat pe un IP.. daca dau exit de acolo..il pot loga si pe alt sau se activeaza pe IP ?

merge sa faci split pe mai mult de 7 site-uri ?

cand il pun si setez pe acolo

imi da
Imagine

Imagine

erroare asta imi da cand ii dau High Quality 640 x 480

mai da la cineva asa ?

ce ii pot face ? merge si asa daca ii dau start la sesiune ?
Scrie răspuns

Înapoi la “Programe Multi Cam , Webcam Splitter, Camera drivers etc.”