XLoveSplitter

Softuri utile pentru a transmite imaginea video in mai multe siteuri.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

XLoveSplitter
XLoveSplitter is a custom release of the VerySoft Webcamsplitter, one of the best video split software in the world. We consider Webcamsplitter one of the best software because it's compatible with almost all video devices, it use incredible low CPU resources, it can output different resolutions, for example you can send 320x240 or 640x480 to a website, 800x600 to another and so on, it can even handle different formats 4:3 and 16:9 in the same time. The team behind Webcamsplitter and Xlovesplitter constantly update the software to be in line with video chat industry trends.
XloveSplitter was designed to be as friendly as possible with the way Models are using this type of software. XLoveSplitter doesn't change in any way the core functionality of Webcamsplitter, it only tries to enhance the user interface and also bring some new key features.
It works with almost all video devices out there: webcams, camcorders, firewire cards, analog capture cards, HDMI capture cards, USB camcorders etc - however make sure you test your video device with XLoveSplitter trial version before buying a license.
More details and download page:
http://model.xlovecam.com/xlovesplitter.html

Imagine
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna,

am instalat acest spilter, am setat rezolutiile pentru xlove si streamate, insa pe mate ma vad cu rezolutie mai mare decat daca lucrez doar cu camera.Ma refer la encorder pe wide.Este normal asa?Ar trebui sa am o rezolutie maqi mica la camere?
Am un loghitec BCC950.

Multumesc!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut,

Specifica rezolutia cu care captezi din camera si rezolutiile care le folosesti la output... posibil sa trebuiasca sa pui default resolution la output inapoi la 320x240 dar bifezi si restul care iti trebuie.. vezi daca asta e rezolvarea pentru tine.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc pentru raspunt


la spilter default nu pot seta decat 640x480 pot aduce la 320x240 doar cand nu este camera setata la sursa.Ca rezolutii la output am 640x480,864X480.La camere este pe widescreen si e la 720p .,am incercat si cu 360p(asa imi scrie rezolutia).Dece fara spilt pe encorder ,doar camera merge foarte bine.Cu spliterul asta nu vrea deloc.Si chiar as mai vrea un site deschis langa mate.:(.Aaa si la rezolutia din camera la 864X480 nue 16:9 e ra parca 18:10.Oare sa nu aibe spliterul asta.?
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut,

La un test sumar se pare ca ai dreptate, in Adobe Media Encoder nu ia rezolutia cum trebuie. O sa incerc sa contactez pe cei de la Very Soft sa le explic bugul.

Multumesc de feedback.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Mai incearca combinatia asta:

Captezi la 1280x720.. apoi in lista de rezolutii pui si default la 1280x720 bifezi si restul de rezolutii care ai nevoie. Dai ok la ferestre etc.. si acum inchizi softul de tot si il deschizi iar .. si testezi in adobe media encoder ce rezolutii vrei.. si testeaza apoi si intr-un flash normal.. vezi daca merge.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ionut,
Am incercat , tot asa se vede.Am facut si test cu tech team de la xlove ieri cand am instalat splitterul sa fiu eu sigura ca totul este ok, si a fost dragut s-a uitat si la encorderul de pe mate si el si se pare ca nu am ce face.


Iti multumesc tare mult!!!!!
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am rezolvat problema mea-ca se vedea cu zoom pe encorder ul de la stremate-Solutia este urmatoarea:
rezolutie 1280x720 setata atat din camera cat si setata ca default in output resolution.Si trebuie bifate si celelalte rezolutii de care este nevoie.

Multumesc (cu mult entuziasm) Ionut!!!!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

barcelona scrie:Am rezolvat problema mea-ca se vedea cu zoom pe encorder ul de la stremate-Solutia este urmatoarea:
rezolutie 1280x720 setata atat din camera cat si setata ca default in output resolution.Si trebuie bifate si celelalte rezolutii de care este nevoie.

Multumesc (cu mult entuziasm) Ionut!!!!
Multumim si noi Barcelona, bafta acolo.

Voi descrie aici pasii pentru a putea folosi Xlovesplitter in toate rezolutiile in acelasi timp.. 16:9, 18:10, 4:3

1. Se deschide Xlovesplitter, se seteaza rezolutia la 1280x720 (feedul care se ia din camera web, video etc)
2. Se deschide pagina de Options... si de acolo se deschide pagina cu lista de rezolutii Output
3. Se bifeaza in lista 1280x720 si se trece ca rezolutie DEFAULT
4. Se bifeaza toate rezolutiile de care aveti nevoie.. sfatuiesc sa se bifeze si 320x240 chiar daca nu aveti nevoie de ea.
5. Se inchide softul de tot si se deschide iar
6. Gata

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

din pacate Ionut, recomandarile tale sunt gresite1 mai incearca1 :mrgreen:
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pumpy, sa stii ca setarile date de Ionut la mine merg perfect.si lucrez pe 3 situri iar pe encorder ul de la stremate ma vad perfect.Tu ai incercat schema, inainte sa zici ca este gresita?
yoko93
Mesaje: 0
Membru din: 18 Iul 2022, 21:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

poate cineva sa ma ajute cu xlove spitter pt ca nu pot sa il descarc multumesc
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

yoko93 scrie: 18 Iul 2022, 21:34 poate cineva sa ma ajute cu xlove spitter pt ca nu pot sa il descarc multumesc
Buna Yoko, nu sunt 100% sigur dar cred ca xlovesplitter nu a mai primit actualizari de ceva ani buni. Incearca Webcamsplitter ca este la zi cu tot ce trebuie. :blush:
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Programe Multi Cam , Webcam Splitter, Camera drivers etc.”