Vreau sa lucrez ...insa nu stiu !

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pinky scrie:ms pt sfat dar eu consider ca stapanesc cat de cat bine engleza cat sa pot intretine o conversatie, de anumite expresii nu auzisem..deci...intrabare..iar :d cand cineva imi cere preview, trebuie sa ii arat ceea ce imi cere el sa arat in free??este obligatoriu??sau intra intr-un fel de privat ca sa zic asa..unde plateste?
ei o sati ceara multe in free pt ca vor sa vada tot dar pe gratis,insa tu tre sa fii putin smechera si sai atragi in privat
dar mai sunt si membrii care intra direct in privat fara sa mai acceseze free-ul.Dar daca lucrezi pe site-uri unde se poate da tip,tu poti sai spui ceva de genu "i will show u my ..... if u tip me 5 $" in FREE
SoulCams Models Studios wanted
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asa este alyce,dar atentie ca pe jasmin nu ai voie sa ceri tips.Cel mai bine pt pinky care si-a facut contul pe jasmin este sa citeasca regulile.Mergi la documente in contul tau pinky,la "citeste regulile".
Pe webcams da,este permis sa ceri tips.
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alyce_18 scrie:Dar daca lucrezi pe site-uri unde se poate da tip,tu poti sai spui ceva de genu "i will show u my ..... if u tip me 5 $" in FREE
Gresit... Cum poti sa dai asa Sfat prost??? Rog cititori sa constientizeze ca e TOTAL GRESIT,
Pe scut explic de ce e Gresit:
1 pe site-urile cu free, sa te dezbraci in free e interzis(lasa ce fac altele, tu veziti de treaba ta)
2 cand sunt mai multi membri in free si iti da unul tip vad cu toti.... CEILALTI NU VOR MAI PLATI plateste unul si vad toti
3 DACA VAD IN FREE DE CE SA MAI INTRE IN PVT
4 ce pixu meu faci cu 1.75$? (35% din 5 $)...
5 daca iti intra unul in pvt sa iti Vada tatele, exista sansa sa stea 30-50$ Partea ta, daca nu si mai mult...
Dar tu alegi daca vrei 1.75$ adika 3 ron..vai vai
eu ii prefer pe cei 30$


si ma mai mir Cand vine cate unul si imi spune:
if i will tip u will flash tits????
ha ha Bravo Alyce, deci si tie trebuie sa iti multumesc pt Pretentiile membrilor.....
Ei nu ar avea pretentii daca NU AR FI Chathosti Prosti care sa le cante in struna si sa se inchine cu 2 maini la 5$


Acum pe bune eu ma gandesc sa scriu un topic despre cele care stau naked in free si fac tot ce le cer membri... si tu vii si indemni la asa ceva???nu e bine eu am nimic cu tine si nici nu iti spun cu rautate Dar asta nu e sfat de dat...Daca tu faci asa ..macar nu mai spune la nimeni....si nici nu invata pe altii

P.s. pe F4F ai voie sa stai topless in free si mi se pare ca si pe webcams ai voie dar nu cunosc platforma respectiva
Imagine
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Corect si bine pus la punct joe.Totusi nu o judec aspru pe alyce care nu lucreaza poate cu jasminul.Stiu ca pe webcams poti arata ceva contra tip,adica ceva mai explicit ca de ex. sani,pe cand pe jasmin este INTERZIS,fie si pt un tip gras.Am patit si eu faza cu "if i tip u will flash tits?".Dezgustator,dar chiar asa fac unele,am vazut cu ochii mei si nu mi-a venit sa cred cum o fetiscana si-a descoperit pasarica acolo in free,in toata splendoarea ei.
Inca odata pinky,citeste regulile si respecta-le.Daca mergi pe ideea ca nu vei fi prinsa gresind,gandeste-te de doua ori inainte de a face o greseala.Pt ca in primul rand o faci in detrimentul tau.
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

joesancez scrie:
alyce_18 scrie:Dar daca lucrezi pe site-uri unde se poate da tip,tu poti sai spui ceva de genu "i will show u my ..... if u tip me 5 $" in FREE
Gresit... Cum poti sa dai asa Sfat prost??? Rog cititori sa constientizeze ca e TOTAL GRESIT,
Pe scut explic de ce e Gresit:
1 pe site-urile cu free, sa te dezbraci in free e interzis(lasa ce fac altele, tu veziti de treaba ta)
2 cand sunt mai multi membri in free si iti da unul tip vad cu toti.... CEILALTI NU VOR MAI PLATI plateste unul si vad toti
3 DACA VAD IN FREE DE CE SA MAI INTRE IN PVT
4 ce pixu meu faci cu 1.75$? (35% din 5 $)...
5 daca iti intra unul in pvt sa iti Vada tatele, exista sansa sa stea 30-50$ Partea ta, daca nu si mai mult...
Dar tu alegi daca vrei 1.75$ adika 3 ron..vai vai
eu ii prefer pe cei 30$


si ma mai mir Cand vine cate unul si imi spune:
if i will tip u will flash tits????
ha ha Bravo Alyce, deci si tie trebuie sa iti multumesc pt Pretentiile membrilor.....
Ei nu ar avea pretentii daca NU AR FI Chathosti Prosti care sa le cante in struna si sa se inchine cu 2 maini la 5$


Acum pe bune eu ma gandesc sa scriu un topic despre cele care stau naked in free si fac tot ce le cer membri... si tu vii si indemni la asa ceva???nu e bine eu am nimic cu tine si nici nu iti spun cu rautate Dar asta nu e sfat de dat...Daca tu faci asa ..macar nu mai spune la nimeni....si nici nu invata pe altii

P.s. pe F4F ai voie sa stai topless in free si mi se pare ca si pe webcams ai voie dar nu cunosc platforma respectiva
da joe poate ai dreptate
in primul rand nu fac topless in free iar exemplu pe care l-am dat a fost asa in general.doar nu era sa scriu "dami 25$ si iti arat"
am pus si eu cativa $$$
si credema ca de multe ori au fost membrii care au dat tip 25$ de mai multe ori fara sa le zic eu
si iesi in avantaj decat sa te frece la cap 10 minute in pvt....in fine .fiecare cu modul sau de lucru
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rebecca scrie:Asa este alyce,dar atentie ca pe jasmin nu ai voie sa ceri tips..
nu mai lucrez de mult pe jasmin .iar cand lucram nu stateam in free:D...asa ca nu aveam tb cu tips-urile de acolo
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

joesancez scrie:
alyce_18 scrie:Dar daca lucrezi pe site-uri unde se poate da tip,tu poti sai spui ceva de genu "i will show u my ..... if u tip me 5 $" in FREE


Acum pe bune eu ma gandesc sa scriu un topic despre cele care stau naked in free si fac tot ce le cer membri... si tu vii si indemni la asa ceva???nu e bine eu am nimic cu tine si nici nu iti spun cu rautate Dar asta nu e sfat de dat...Daca tu faci asa ..macar nu mai spune la nimeni....si nici nu invata pe altii
dupa ce te loghezi la webcams ,exact pe pagina de start session gasesti urmatoarele "sfaturi"
Read this before starting chat, It's important information
Free members are either blue or silver. Silver means the member is VIP. Paying members are either greenor gold. Goldmeans the member is VIP. Paying chat is called PREMIUM CHAT or XXX CHAT!

On Webcams.com we only allow registered credit card members to enter chat so anyone who enters chat is perfectly capable of spending money without having to register or enter credit card details. Do not be rude to free chat customers! They can spend money too by tiping you!

Free chat customers can tip you straight from their chat page. Be nice to free customers and try to get them to tip you for your performance. Do not just ignore free chat customers or tell them "enter premium chat" over and over. If you do this, you will be suspended. Besides, it is STUPID to do this because tips add up to a lot of money! A customer can tip up to $25 at one time. Say things like "I'll show you my ass if you tip me $5", etc. You will make a lot of money by doing this!

imi pare rau daca am indus pe cineva in eroare,dar uite ca nu sunt sfaturile mele personale.sunt date chiar de site.
brunetzika
Mesaje: 2
Membru din: 07 Sep 2008, 21:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna seara.ufffff!!!!!greu primul pas in incercarea mea de ma face auzita.as dori si eu,ca multe alte fete,desigur,sa lucrez in domeniul asta.si mi-a luat mult sa ma decid,desi prietenul meu mi-a dat ideea.as dori sa incep intr-un studio profesionist dar problema e ca nu stiu cum sa gasesc.anunturi sunt,intr-adevar multe,dar problema e ca nu sunt in masura sa-mi dau seama ce e cu adevarat profesionist.am tot citit si rascitit subiectele dezbatute pe forum si am idee cum si despre ce e vorba.daca e cineva amabil sa ma lumineze putin la inceput si sa-si faca un bine cu o incepatoare,e pomana curata.pupacesc profesionistii!!!!!!!
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

brunetzika scrie:buna seara.ufffff!!!!!greu primul pas in incercarea mea de ma face auzita.as dori si eu,ca multe alte fete,desigur,sa lucrez in domeniul asta.si mi-a luat mult sa ma decid,desi prietenul meu mi-a dat ideea.as dori sa incep intr-un studio profesionist dar problema e ca nu stiu cum sa gasesc.anunturi sunt,intr-adevar multe,dar problema e ca nu sunt in masura sa-mi dau seama ce e cu adevarat profesionist.am tot citit si rascitit subiectele dezbatute pe forum si am idee cum si despre ce e vorba.daca e cineva amabil sa ma lumineze putin la inceput si sa-si faca un bine cu o incepatoare,e pomana curata.pupacesc profesionistii!!!!!!!
Eu la inceput am lucrat un an intr-un studio unde erau ff multe fete dar nu pot spune ca am invatat atat despre activitatea asta cat am invatat apoi cand am inceput sa lucrez de acasa. Poate pentru ca proprietara studioului era interesata doar sa-i vina banii si chiar cand venea o fata ne spunea tot noua s-o invatam (lol) . De cativa ani lucrez acasa si castig mult mai bine, e adevarat, asta se intampla doar 10% dintre fetele care pleaca din studio dar asta din cauza ca nu stiu sa se autodisciplineze, sa-si impuna niste ore de lucru si sa fie cu adevarat eficiente fara competitia dintr-un studio - tine de vointa. Mai e si extrema cealalta, sunt fete care din cauza ca ar face orice sa tina un membru in pvt reusesc exact contrariul - el vine, vede ce vrea si pleaca repede, de aceea dintre regulile mele (cu care ma simt eu confortabil sa fac videochat, poate altele simt altfel) : nu imi dau sutienul jos in mai putin de 2-3 minute de pvt ( in primele minute fac chat, teasing..) - asta e un minim, daca clientul nu cere sau nu este grabit il tin mai mult de vorba si nu ma dezbrac complet in mai putin de 5 minute. Bineinteles ca apoi ii fac show complet, dar in ritmul meu. Aici este f important sa fii interactiva,sexy, sa-l tii in tensiune - daca se plictiseste si nu vede mare lucru sigur pleaca. Nu dau nimic jos pt mai putin de 1$/min. partea mea. Asta inseamna ca daca pe uin site iau doar 0.5 sau 0.7, chiar daca membrul e grabit si l-am tinut deja de vba mai mult de 2-3 minute, astept sa mai vina un client pe acelasi site, sau pe altul. Repet, e doar experienta personala, pentru unele ar fi ok sa faca asa pentru altele nu. Cred ca e improtant sa castigi cati mai multi bani si sa fii impacata cu ce faci,sa simti ca merita efortul. Daca faci showuri hard scurte si pe bani putini la sfarsitul zilei nu vei fi fericita, chiar daca ai sa te gandesti ca in alte joburi oamenii fac aceiasi bani intr-o luna.
pinky
Mesaje: 16
Membru din: 23 Aug 2008, 10:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc inca o data pt sfaturi, am inceput deja sa lucrez pe jamin...e cam borring la inceput pana ma obijnuiesc cu clientii, sau ei cu mine :P pt ca sunt multi guesti care vb o gramada de prostii. cu engleza pe care o stiu as putea sa traduc fara mari probleme posturile vostre de aici deci cred ca ma descurc bine.Stiu ca sunt la inceput dar as putea sa dau un sfat pt cele ce vor sa inceapa sa lucreze in vc : RABDARE...multa RABDARE. si nervi tari, daca nu aveti asa ceva..nu va apucati. parerea mea. Mai am multe de invatat dar sper pana la sf lunii asteia deja sa ma prind cum sta treaba cu membrii, care vor sa plateasca si care vor doar putin tease in free nik mai mult . Pup pe toti
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pinky scrie:multumesc inca o data pt sfaturi, am inceput deja sa lucrez pe jamin...e cam borring la inceput pana ma obijnuiesc cu clientii, sau ei cu mine :P pt ca sunt multi guesti care vb o gramada de prostii. cu engleza pe care o stiu as putea sa traduc fara mari probleme posturile vostre de aici deci cred ca ma descurc bine.Stiu ca sunt la inceput dar as putea sa dau un sfat pt cele ce vor sa inceapa sa lucreze in vc : RABDARE...multa RABDARE. si nervi tari, daca nu aveti asa ceva..nu va apucati. parerea mea. Mai am multe de invatat dar sper pana la sf lunii asteia deja sa ma prind cum sta treaba cu membrii, care vor sa plateasca si care vor doar putin tease in free nik mai mult . Pup pe toti
Nimeni nu a zis ca e usor.D-zeu iti da,dar nu-ti baga si in traista nici in munca asta.Fii optimista,depune efort pt ca vor veni si rezultatele.Radacinile invataturii sunt amare,dar rezultatele sunt dulci.
Mult succes!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”