Articol Saptamana Financiara

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Oaze de profit pentru mafia romana - http://www.sfin.ro/articol.php?id=680


Fara comentarii.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

din miliardele de euro ce intra in tara anual de afara (ca asa zice statu roman ca trimit cei plecati la munca afara "capsunari & Co") mai bine de 50% intra in tara prin industria de videochat, ca e o industrie de "entretaiment" pe care statul roman va fi obligat sa o scoata la lumina in 2007 :o
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

JALNIC! Tipul asta "ALEX" ar trebui impuscat. Sincer habar nu are despre ce vorbeste!!! Eu am inceput cu 5 calc intr-un apartament si investitia mea a dus aproape de banii pe care i-am luat dupa ce mi-am vandut masina in 2003.. adica 15000$... Clar nu prea are habar despre ce vorbeste si despre cei de la Saptamana Financiara, despre care aveam o impresie relativ buna dat fiind faptul ca ii urmaresc pe Antena 1 in fiecare weekend... le-as dori ca pe viitor cand vor sa umple ziarul cu ceva din lipsa de subiecte sa puna un mare BANNER cu ORANGE sau CONNEX chiar daca nu mai suportam acele reclame. Era f bine daca ii dadeau numele complet in ziar, probabil l-am fi cautat impreuna si ii scoteam impresiile din cap. De ce ar fi atat de idiot sa zica astfel de prostii (pentru ca asta sunt) unui ziar. Putea macar sa zica adevarul. Respect pe cei care incearca sa promoveze acest domeniu in RO deoarece in ultimii ani f multi idioti au stricat imaginea VIDEOCHATISTELOR.... si a celor care conduc astfel de afaceri.... Prostitutie/proxenetism, evaziune fiscala si alte chestii din ce a povestit "ALEX" sunt aiurea. Poti face f multe legal si fara bataie de cap atata timp cat dispui de creier bani si rabdare. Si ma mai surprinde si faptul ca au facut ei o estimare si au ajuns la ideea ca in Bucuresti sunt 200+ de studiouri... IAR AIUREA. Pacat ca astfel de papagali au dreptul sa vorbeasca cu reporterii unui ziar cu greutate (numele fiind tot ce il reprezinta)... Daca imi amintesc acum 1 an de zile Antena 1 a prezentat 2 reportaje, unul facut la acel studiou care lucra pe DS si s-a inchis (cei care stiu cunosc) si altul la un tip bine imbracat care stia sa vorbeasca, in incercarea de a explica romanului idiot ce este si cu ce se mananca VideoChatul. Acum alt roman dar unul idiot care plateste taxe de protectie si da spagi peste spagi pentru ca cele 5 fete serioase ale lui sa nu dea gres a 3 a sau a 4 a ora, explica unui ziar care a fost ridicat tot de ANTENA 1 dupa emisiunea care ii poarta numele moderata de G. Vranceanu Firea, incearca sa pateze iar imaginea celor care sunt in acest job. Oare unde le e mintea? NU LE E RUSINE.. Imi aduc aminte cand la ANTENA 1 au zis clar ca videochatul este legal.. ACUM "ALEX" zice ca da spaga la militieni ca sa existe s.a.m.d, si culmea articolul este prezentat in ziuarul care apartine moderatoarei care a fost prezenta la OBSERVATORUL in care s-a explicat ce este videochatul si ce il face legal...... Poate realizati si voi ce face un ziar ca sa isi vanda hartia... ca articolul nu merita platit :)

"Oaze de profit pentru mafia romana


Aparute in urma cu aproximativ patru ani in Romania, videochaturile sunt, dincolo de evaziune fiscala, prostitutie si exploatare umana (intr-un cuvant, o activitate ilicita), un fenomen trist. Insa, atat timp cat autoritatile nu isi fac datoria si exista o piata de desfacere (clienti), astfel de initiative vor continua sa prolifereze. In Romania, au si toate atuurile: mana de lucru dispusa si ieftina, impotenta autoritatilor si parghiile fiscale"

Jalnic....
videochat2005
Mesaje: 11
Membru din: 25 Mai 2005, 00:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Parerea mea ca toti nebuni se cred patroni de videochat si mai mult decat atat ei nici macar nu stiu cu ce se mananca acest lucru ....parerea mea este una foarte proastra despre acesti oameni daca se pot numi astfel...nu stiu decat sa ne strice imaginea dar in schimb se mai lauda ca o si profeseaza ....stupid lucru ...sun nou dar pot spune ca e prima data cand vad asa ceva sa spui lucruri proaste despre propria afacere...intr-un cuvand {idoti}.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”