Cum pot face transparenta adminstrarea unui studio?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
NewUsername
Mesaje: 1
Membru din: 24 Ian 2007, 20:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt nou in aceasta ramura. M-am hotarat sa investesc intr-un studio de videochat. Partenerul de afaceri, un strain pentru mine, are calculatoarele si modelele. Eu spatiul si ma ocup de partea financiara de inceput(chirie apartament, taxa internet etc.) Pentru ca nu sunt cunoscator, am o intrebare: la ce trebuie sa fiu atent ca afacerea sa fie transparenta? sa nu fiu "tepuit". Se poate vedea cati bani face fiecare model? Exista portite de scurgere a banilor catre alt destinatar decat cel indicat la inscriere. Va multumesc mult!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Evident ca poti vedea cati bani face fiecare model, va trebui numai sa ai si tu acces la conturile de agent de pe fiecare site.


Am si eu o intrebare pentru cei mai "dezvoltati". Pana acum am facut eu munca de admin, dar intentionez ca din februarie sa deschid un nou punct de lucru, in alta localitate, deci se impune un admin. Teoretic am omul. Practic habar nu am cu cat se remunereaza aceasta activitate, ce procent/salariu ar trebui sa ii dau ca sa fie multumite ambele parti? Merci anticipat.
annie
User Junior
User Junior
Mesaje: 89
Membru din: 29 Mar 2006, 05:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai la cum ai pus problema e "teapa" sigur . Si nu e vorba de transparenta studioului...ci pune problema asa dupa ce o sa inceapa sa produca bani pentru ce o sa mai aiba nevoie de tine?? Dizolva firma ...face alta noua ...sau mai rau face alta noua baga fetele pe aia etc. se gaseste o cale...

poate ai avea vreo sansa daca pe langa banii aia de inceput ai sta si non stop in studio, ai invata ce si cum..dar nu te baza ca daca o sa dai banii de inceput ai sa ramai in afacere din recunostinta...
user202282
Mesaje: 11
Membru din: 04 Feb 2007, 03:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu vreau sa investesc niste bani in videochat. Vreau sa ma apuc, insa fiind mult mai experimentati,(annie) din cate am vazut, va rog sa-mi spuneti si mie cam cum se desfasoara o asemenea activitate. Cum este cu primitul banilor, cum se baga modelele pe site-urile specializate, si cat mai multe detalii puteti. va rog mult.
Mersi
blue cum
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 10 Oct 2005, 14:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ma intai asigura-te ca are modele. s-ar putea sa creada ca are...
robin_hood
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 12 Ian 2006, 12:15
Localitate: Always on top
Has thanked: 0
Been thanked: 0

modelele intra pe site, isi fac treaba, li se crediteaza contul, site-ul trimite banii minus taxa de wire sau ce servicii mai foloseshte, voi luatzi banii, tzinetzi partea voastra, restul datzi la fete. nici o inginerie pana aici, dar in stilul asta nici nu e teribil de profitabila afacerea.
ce uita mai totzi e ca, indiferent daca e sau nu etica sau morala, activitatea asta e o afacere, nimic mai mult. daca nu ai tangentze cu administrarea unei afaceri,... incearca cu ceva mai mic intai, mai ales ca e vorba de persoane care lucreaza pentru tine, nu e o treaba de gestiune.
in genere, fetele cu ceva experientza sunt destul de versate si ... or sa faca ce vor ele, nu ce vretzi voi.
oricum... daca te descurci la resurse umane... ai shanse, daca nu... nu.
nu te chinui prea mult sa vezi daca itzi trage sau nu tzeapa, incearca sa afli daca potzi avea incredere in partenerul tau. nu asta e singura metoda sa itzi traga tzeapa, referindu-ma la banii incasatzi. e foarte posibil sa isi mai faca un studio separat dupa ce se echilibreaza financiar si nu mai are nevoie de investitzia ta, sau cate alte metode mai sunt de a-tzi inshela partenerii.
repet, e o afacere, asha ca nu te lega la cap decat daca potzi avea incredere in oamenii tai.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”