Cum pot folosi un camcorder ca webcam pe 2 pc simultan.

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
thegeny
Mesaje: 1
Membru din: 18 Dec 2006, 15:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna

Nu stiu daca este posibil dar oricum pun intrebarea. Am un camcorder Canon RZ200 si vreau sa-l folosesc pe post de webcam dar pe doua calculatoare simultan. Am tot cautat o solutie hardware alternativa a softu-ului splitcam. Se pare ca nu exista (sau daca exista nu l-am gasit eu). Oricum in ideea ca pot conecta pe firewire sau s-video camcorderul la calculator aveti idee cum as putea transimte semnalul mai departe la al doilea comp?. Splitcam-ul detecteaza camcorderul in optiuni cand ii selectezi sursa? Multumesc in avans pentru eventualul ajutor oferit.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Iti trebuie un spliter care sa transmita semnalul catre fiecare computer in parte.
Gen, cablul care iese din camera in loc sa intre intr-unul din pc's se conecteaza la un spliter, din spliter se conecteaza la fiecare computer, gen prelungitoarele cu mai multe mufe...
Populus Romanus Fuckum Est
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Este ceva de genul ceea ce e in poza :) http://www.worldofcables.com/store/cata ... 500-01.jpg . Daca stai in bucuresti, gasesti sigur in OBOR, sau pe Maica Domnului la magazinu ala CONEX ELECTRONIC si pe langa.
robin_hood
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 12 Ian 2006, 12:15
Localitate: Always on top
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cauta un splitter de semnal. gaseshti mai peste tot unde au gandacei, mufe si cabluri
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”