Retragere $$$ cu Epassporte

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zupern
User Activ
User Activ
Mesaje: 226
Membru din: 07 Mai 2006, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Stie cineva de la ce banca se pot retrage $$ prin POS de pe cardul Epassporte? Eu am cam umblat din banca in banca sa intreb daca se poate si majoritatea imi spuneau ca nu au POS (halal banci) si ca sa retrag lei de la ATM. Singura banca care a acceptat o astfel de tranzactie a fost BRD, insa tranzactia a fost nepermisa in 2 locatii. Crezand ca am cardul blocat, am fost in locurile in care am mai facut cumparaturi, si mi-am luat cate ceva doar pentru a-l verifica. E ok cardul, nu e blocat. Prin urmare banuiesc ca este o politica a BRD de a respinge tranzactii;e de acest gen. Iar daca o astfel de politica exista, nu inteleg de ce nu mi s-a explicat ca nu e cu putinta si s-a incercat tranzactia de pe card.

Cum retrageti voi bani de pe epassporte in asa fel incat sa fie cat mai avantajos. Reusiti sa retrageti $ de pe card? Si daca da, prin ce metode?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
VoiceOfHell
Mesaje: 23
Membru din: 17 Oct 2006, 22:44
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu una schot de la atm-uri
suna maxima pe o perioada de 24 de ore este de 500$
Avatar utilizator
Julia24
Mesaje: 47
Membru din: 25 Feb 2006, 14:31
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

voiceof hell : intrebarea era daca ai reusit sa scoti in dolari $ us dollars , acea suma , sau scoti echivalentul in lei la cursul zilei ? si daca ai reusit , spune-ne si noua la ce banca din romania.
multumim !

si eu pot sa spun ca m-am interesat si aparent , nu sunt atm-uri in care poti sa retragi in $ pe teritoriul romaniei...dar nu le stim pe toate , asa ca ar fi dragut daca stie cineva sa ne spuna si noua :)
Avatar utilizator
Zupern
User Activ
User Activ
Mesaje: 226
Membru din: 07 Mai 2006, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am vorbit cu cineva care lucreaza la BRD la carduri si mi s-a zis ca ar fi o politica BNR de a nu se scoate dolari de pe carduri din afara :(. Deci nu cred ca exista. Dar mai trebuie verificat, pe unde puteti si voi, intrebati
Avatar utilizator
VoiceOfHell
Mesaje: 23
Membru din: 17 Oct 2006, 22:44
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu scot de la atm-uri cum cred ca o face toata lumea....
dar nu in $$ echivalentul in lei la un curs bun ....
incearca sa scoti de la atm-urile din centru....eu "folosesc" BRD shi tiriac
sper sa fi fost de folos:)
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nicaieri in lume nu ve-ti scoate din ATM alti bani DECAT in moneda naitonala din aceea tara!
Populus Romanus Fuckum Est
Avatar utilizator
plasma
User Activ
User Activ
Mesaje: 260
Membru din: 20 Ian 2006, 14:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

...si ca sa nu stati sa faceti experimente, va spun ca sunt aceleasi comisioane de extragere de pe epass indiferent de banca. Oricum, eu prefer BRD-ul.

Si legat de "suma maxima pe o perioada de 24 de ore este de 500$" - asta e valabil doar pentru ePass-urile personale. La alea business e alta mancare de peste :lol:
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Epass PT Business


Electron Card
---------------------------------------Daily Max----------Remaining
ATM Cash Withdrawal----------$100,000.00------$100,000.00
ATM Transactions-------------------5--------------------5
Single Transaction Amount ---$2,000.00------------N/A
Number of Transactions--------1000--------------1000

Epass Business Owner care au creeat conturi de epass pt angajatii lor pot, la cerere, sa ceara celor de la epass sa mareasca Daily Limit pt acesti angajati pana la suma maxima de 25.000$/zi
Populus Romanus Fuckum Est
user202282
Mesaje: 11
Membru din: 04 Feb 2007, 03:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca ma puteti ajuta sa-mi ziceti pentru if si lj care cont e mai bun pentru un studio? Personal? Sau business? PLSSSSSS
Multumesc anticipat
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pt. if nu-ti este necesar :).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
user202282
Mesaje: 11
Membru din: 04 Feb 2007, 03:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu am inteles :) revin cu intrebarea, care cont e mai bun de facut pe epassporte? personal? sau business? E mai bine sa fac business sa-l fac pe numele firmei? Mersi father pt viitorul raspuns :D
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Eu am spus ca pentru ifriends nu-ti este necesar epass, pentru ca nu are aceasta modalitate de plata si nici nu o va avea. In rest cont B cred ca merita mai mult.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
robin_hood
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 12 Ian 2006, 12:15
Localitate: Always on top
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zupernico scrie:Eu am cam umblat din banca in banca sa intreb daca se poate si majoritatea imi spuneau ca nu au POS (halal banci) si ca sa retrag lei de la ATM.
pai..... ideea e ca POS sunt initzialele de la Point Of Sale, adica acolo unde itzi tragi tu cardul daca vrei sa cumperi ceva din magazin, de pe card. n-are nici o treaba cu dolarii sau yenii japonezi.

de scos direct $, nu prea ai cum de la bancomat din romania, care dupa politica BN-ului, adica a bancii natzionale nu au voie sa itzi dea decat in moneda ta, adica lei.
cursul de schimb la bancomat e bun, oricum... la fel ca la banca.
daca vrei euro, scoate-i dintr-o tzara care are moneda euro (gen italia) sau trimite-i pe alt cont de epassporte cuiva din afara sa tzi-i transfere in cont in euro in romania.

oricum... te complici inutil si itzi asumi anumite riscuri tot inutil.
scoate-i de la bancomat sau cauta un "blat" la un magazin care sa itzi factureze mai mult de pe card si sa itzi dea restul cash (nu shtiu daca se practica asta si la noi)

toate cele bune
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”