Planuri de viitor?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
annie
User Junior
User Junior
Mesaje: 89
Membru din: 29 Mar 2006, 05:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

voi va ganditi ce o sa faceti in viitor adica daca veti face in continuare vc sau intr-un final o sa renuntati si o sa faceti altceva ...


adica hai banii sunt super bine dar perspective ???

ca varianta cu a gasi un nene strain si bogat cu care sa ma marit si care sa ma intretina nu merge sub nici o forma pentru mine ...

ca doar pe site-uri gasim categorii de varste pana la 50 + hahah dar iara doar asta sa fac pana la adanci batraneti??

voi ce ziceti?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
grumette40
User Activ
User Activ
Mesaje: 250
Membru din: 23 Oct 2004, 02:20
Localitate: nowhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Părerea mea e că să fii webcammodel nu e o meserie pe care să o faci pană la adanci bătraneţi . Argumenete sunt destule , am să enumăr doar ...:
ÃŽn primul rand ştim cu toţii că cei mai mulţi bani se fac cu domnii care fac pasiuni nebune pentru unele dominişoare , îndrăgostindu-se de ele şi stand cu orele de vorbă . Or eu nu prea cred că cam de pe la varsta 40de ani voi mai avea astfel de persoane în pagina mea de chat . Automat scad veniturile .
Apoi , dacă vrei să-ţi întemeizi o familie ( aici mă refer la a aduce pe lume un copil) eu cred că din start trebuie să renunţi la meseria asta . Imaginează-ţi cum ar fi să-l întrebe pe copilul tău învăţotoareace meserie practică mama lui şi el să răspundă : webcammodel ; eventual să le povestească colegilor de clasă cum că tu faci cei mai mulţi bani pe sukcams , amazing pussy etc.
Totuşi e adevărat că odată ce ai început să practici această meserie cam greu mai renunţi la ea . Şi într-adevăr , cum ai putea? Cand te gandeşti că la patron salariul este mult mai mic decat nivelul de trai cu care te-ai obişnuit , programul mult mai lung , şeful prea enervant etc .
Avatar utilizator
morcove
User Activ
User Activ
Mesaje: 269
Membru din: 24 Dec 2005, 18:34
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sa fie roman , sa aiba bani , sa aiba simtul umorului , sa fie intelegator , inteligent , atent si intodeauna sa te faca sa te simti unica ......cam asta ar fi reteta nu ?
http://www.youtube.com/watch?v=cU5dYGPynqE
ContSters2
Veteran
Veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Dec 2005, 05:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si daca l`ai gasit deja atunci este si mai bine:)
redrose
Mesaje: 12
Membru din: 16 Dec 2005, 07:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exista cel putin doua tipuri de modele:

1) Cele foarte tinere , abia iesite de pe bancile liceului , probabil studente. Practica acest job pentru a se intretine , isi cheltuie banii pe haine , telefoane , distractii. Daca dupa 2 ani inca mai gandesc si actioneaza la fel , atunci chiar e cazul sa-si puna intrebari legate de viitor.Intr-o tara ca Romania , unde oportunitatile sunt atat de putine , salariile atat de mici chiar si pentru oamenii cu studii si functii , a avea in mana o afacere cum e videochatul si a nu o exploata la maxim e nebunie curata. Hainele si distractiile se duc , la fel si anii tai.

2) Mai exista un tip de model , cea care are minim 2 ani experienta , a vazut ca se pot face bani frumosi si a preferat sa se gandeasca la viitor. A investit in ceva durabil , astfel incat dupa o activitate de x ani in acest domeniu are resursele de a-si deschide o afacere profitabila , o casa frumoasa , independenta financiara si libertatea de a-si alege un partener de viata dupa placul inimii , nu din ratiuni materiale.

Stiti proverbul , "Dumnezeu iti da , dar nu-ti baga si'n traista" .
Avatar utilizator
Zupern
User Activ
User Activ
Mesaje: 226
Membru din: 07 Mai 2006, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu pot spune decat...ca sunt perfect de acord cu redrose
robin_hood
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 12 Ian 2006, 12:15
Localitate: Always on top
Has thanked: 0
Been thanked: 0

in general modelele serioase.... au ceva ani de activitate in domeniu si nu ar renuntza nici in ruptul capului. sincer... nici eu nu cred ca ash renuntza sa fiu in locul lor. majoritatea raman in domeniu pentru ca e pacat sa pierzi atata experientza acumulata. sunt persoane care au devenit owneri de studio, de case de productzie sau chiar de site.
un exemplu cam idiot ar fi tanti laura andreshan care shi-a facut casa de productzie dar nu s-a retras.

celelalte fete care vin si pleaca... in cele mai multe cazuri profeseaza in dommeniul pe care l-au studiat cat s-au intretzinut in facultate din vc, sau si mai bine, undeva in resurse umane, poate chiar la multinatzionale unde nu le strica engleza perfectzionata online
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”