Videochat de acasa

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
sweety2dye
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iul 2005, 11:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! :D
Si pe mine ma intereseaza sa fac video chat de acasa si va rog sa ma ajutati cu sfaturi in alegerea unei webcam cat mai performanta si accesibila ca pret.
Si daca se poate niste siteuri pe care voi le considerati a fi o alegere excelenta pentru o novice.
Va multumesc anticipat!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Iti recomand pt inceput in logitech pro4000, sau in intel cs630 sau cs 431, am vazut ac sunta nunturi in zona de anunturi a siteului unde le poti lua relativ ieftine.

Siteuri pe care sa incepi ti-as recomanda pt inceput Livejasmin, Joyyurself, ifriends, Imlive.

Evident o sa le ieipe rand ca sa te obisnuiesti cu ele
Te astept cu alte intrebari daca mai ai alte nelamuriri.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
sweety2dye
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iul 2005, 11:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Merci pentru promtitudinea raspunsului tau!
Nu stiu acum, nu imi dau seama, ar mai fi nevoie de ceva? Softuri?
Avatar utilizator
sweety2dye
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iul 2005, 11:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cam astea ar fi componentele:

placa de baza: epox 8rda6+pro
procesor: sempron 2200+
hdd: 80 gb seagate sata
ddr:2x256 dual chanel
placa video: asus ati 9550,128 mb
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Iti recomand o placa de baza asus sau gigabyte, daca bugetul iti perminte iti recomand procesor intel ( ai grija nu intel-celeron) , hdd de 80 Gb este ok, o placa video de 128, un placa de retea buna ( allied telesyn), carcasa ai bine sa fie bine ventilata, si cam atit , softuri nu ai nevoie de decit de windows xp pro sp2, si un antivir, eventual un antu-spyware (pest patrol).
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
andreea692003
Mesaje: 35
Membru din: 25 Iul 2005, 12:05
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Vreau sa spun ca este complet gresit ce ai scris de Imlive.
Eu lucrez de 2 ani pe Imlive si pt mine este cel mai bun si serios site din tot Videochat-ul.
Banii intotdeauna s-au trimis la timp (max 6 zile).

Imlive mi se pare cel mai bun site unde se fac f multi bani.
Eu, personal as recomanda tuturos incerce Imlive. :wink: :wink: :wink:
Selene scrie:
De mult timp ma bate ideea sa ma apuc sa fac asa ceva, am citit despre videochat am mai vb cu lumea si am aflat cam ce mai intereseaza in mare.
Ceea ce va pot spune din ce am aflat :
****
--Imlive---LiveJasmine--si parca mai erau cateva--- NU mai trimit Bani in RO
stie careva care este problema?

****
Sunt unele sit-uri care fac plata numai prin CEC
Pt cei care nu stiu CeC-ul dureaza cam 1-2 saptamani sa iti ajunga in Ro apoi dupa ce te duci la Banca cu el trebuie verificat si dupa 1 luna primesti banii.
Sfat : alegeti alta metoda de primire a banilor daca ii vreti mai repede.
***
As dori niste situri-uri VERIFICATE care accepta fete -baieti din RO si care trimit banii la SIGUR in RO deoarece pp ca nimeni nu vrea sa lucreze o luna si apoi sa nu vada nci un ban.
****
Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscatoare.

Va multumesc mult si astept intrebari/raspunsuri.
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pareri pro si contra... Problema asta cu cine, cum lucreaza, unde lucreaza este exagerat de relativa...
Intotdeauna in viata trebuie sa ai ca puncte forte bunul simt, intuitia si spiritul de conservare.
Toata lumea ajunge pe unde ajunge in functie de cat de dezvoltate are aceste simturi.

...In rest sanatate la toata lumea si sa nu ma luati in seama ca eu aberez serios la ora asta !!!
Avatar utilizator
DrSmartAss
User Junior
User Junior
Mesaje: 83
Membru din: 18 Aug 2005, 23:54
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Toata lumea lauda IMLIVE...
De ce oare?
Din altruism sau pentru ca de fapt nu se fac asa de multzi bani?
Sa zicem ca se fac multzi bani... dar situl ofera 35%... este oare asa de avantajos pentru CHATHOST sa lucreze pe acest site?
Pt. STUDIO... nu e aceiasi chestie ca "picatura cu picatura se face balta" dar pentru CHATHOST... mi se pare un site slabutz...
Si vis pacem, para bellum
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

DrSmartAss scrie:Toata lumea lauda IMLIVE...
De ce oare?
Din altruism sau pentru ca de fapt nu se fac asa de multzi bani?
Sa zicem ca se fac multzi bani... dar situl ofera 35%... este oare asa de avantajos pentru CHATHOST sa lucreze pe acest site?
Pt. STUDIO... nu e aceiasi chestie ca "picatura cu picatura se face balta" dar pentru CHATHOST... mi se pare un site slabutz...
Dar tu ce situri super cu trafic mare, pret ridicat si comision 50% ne recomanzi? :)
Avatar utilizator
DrSmartAss
User Junior
User Junior
Mesaje: 83
Membru din: 18 Aug 2005, 23:54
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu am cum sa recomand nimic in aceasta sectziune dar daca te vei uita la anuntzul meu la sectziunea SPAM vei vedea cu ce stiituri lucrez.
Si vis pacem, para bellum
Ana
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 27 Mai 2005, 21:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa zicem ca se fac multzi bani... dar situl ofera 35%... este oare asa de avantajos pentru CHATHOST sa lucreze pe acest site?
Mdea, procentul putea fi mai mare. Pentru cele care lucreaza de acasa este avantajos totusi. Pentru fetele care lucreaza in studio, merge daca sunt macar in top 100 (in topul asta se intra cam de la 900$ pe perioada, adica 2 saptamani). Deci daca se ridica la un 1800 pe luna, 900 sunt ai ei, cu ce mai face si de pe alte siteuri, e ok pentru un trai decent in Romania.
Avatar utilizator
crixy69
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 03 Iul 2005, 03:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

pe imlive faci 900 daca nu mai bagi alt site in seama.....pana la urma nu e cine stie ce de el.
Avatar utilizator
DrSmartAss
User Junior
User Junior
Mesaje: 83
Membru din: 18 Aug 2005, 23:54
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pentru crixy69 :
Te referi la 2 saptamani sau la o luna?
Si vis pacem, para bellum
Avatar utilizator
crixy69
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 03 Iul 2005, 03:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

la 2 saptamani
Avatar utilizator
passion
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Mai 2004, 14:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD^^EYES scrie:
passion scrie:
Traducator scrie:Buna. Succes cu studiourile, eu raman acasa. :lol: Dar ar fi interesant daca vreunul din voi ar avea chef, asa, ca fapt divers, sa povesteasca mai pe larg la ce se refera cand spun lucruri ca "ce patesc fetele acolo". Ce e in acele studiouri de fapt si de drept?
Intreb pentru ca daca voi vorbiti de proxenetism, de inselarea unor pustoaice nimerite accidental in activitatea asta (cand zic pustoaice nu ma gandesc ca ar fi minore, sper ca nu se practica si de astea), atunci asta ne afecteaza intr-un fel sau altul pe toti. Ganditi-va la articolele deziformatoare care apar in presa, ganditi-va ca 90% dintre fete nu au curajul sa zica unde lucreaza, pentru ca sunt taxate imediat ca ceva ceea ce nu sunt. Ganditi-va ca pe termen scurt e in avantajul vostru, ca patroni sa prindeti o fata de care si-au batut unii joc, care o sa fie fericita ca ii oferiti sandwich-uri si apa minerala si un orar decent si banii la timp s.a.m.d. Dar pe termen lung existenta unor studiouri cu faima negativa le va afecta si celor bune imaginea.

buna!

exact la tot ce ai enumerat mai sus ma refer...
am o fata care acum 1 ani a lucrat intr-un alt studio...si mi-a povestit foarte multe...fetele erau obligate sa se culce cu seful...si chiar cu prieteni de-ai lui...nu mi-a venit sa cred ce mi-a povestit :cry:


Scuza-ma Passion dar prietena ta a fost chiar nesabuita daca a stat 1 AN intr-un asemenea studio. Oricum am invatat din experienta ca fiecare poveste are cel putin 2 fete iar adevarul de cele mai multe ori este intotdeauna diferit.
Intradevar au existat si probabil vor mai exista o sumedenie de studiouri in care se practica minunatii. Dar in aceeasi masura sunt o gramada de studiouri serioase care au probleme diverse din cauza fetelor.
Nu are rost sa exemplificam, dar sunt de parere ca in viitor cei mai buni vor rezista iar cei care inca mai umbla cu "invarteli si tampenii" vor disparea sau vor fi fortati sa termine cu tampeniile pentru ca altfel nu vor exista.
Intr-un final se va ajunge exact ca in state, vor exista 2 tabere mari si late, modele care vor lucra de acasa pe siteurile de amatori si studiouri profesioniste care vor lucra in exclusivitate cu siteuri profesioniste cu pretentii.
Nu cred ca vor mai exista studiouri care isi vor pune modelele pe siteurile unde ele isi pot creea singure cont daca doresc acest lucru.
Buna SAD^^EYES !
nu am spus ca a lucrat 1 an...ci ca a lucrat acum 1 an...
A incetat sa mai lucreze acolo dar dupa acea experienta nu a mai incercat in alta parte...pana cand
o amica.... ne-a facut cunostinta.
Sa stii ca inca mai lucreaza...in mini-studioul meu :)
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Legat de problema "migratiei modelelor", cea mai buna recomandare ramane a lui Ionut: o prima testare prin vizite si interviu...precedate de un google search.

Dar ceea ce nu s-a spus aici, e ca multe modele....pur si simplu schimba studioul cand li se pare ca merita mai mult fata de cat li se ofera...Si e destul de subiectiv de apreciat cat ofera si cat primeste fiecare...

Pe de alta parte, deja asistam la impunerea marilor nume in industrie...iar "zvonurile" pozitive sau negative, circula tot mai repede...:)
CEL MAI BUN site de Videochat!>click CHATURBATE<BEST Webcam Site!
Yahoo mess & Skype ID: jobs4adults | CamSum.com - cam summit | www.EroAward.com
Asistenta 24/7 Modelelor Incepatoare & Medii pt Videochat de Acasa!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”