Informatii despre incadrarea legala si info antena satelit?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
carmen
Mesaje: 1
Membru din: 11 Oct 2004, 19:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:D In primul rand FELICITARI pt forum si tot ce ati realizat pana acum.
:shock: dar ... :shock: am o mica problema :? : Unde pot gasi informatii clare domn'e despre infiintarea unui video chat - si nu ma refer la info de genul : ce banos este / sediul sau cadru legal. Concret _cum iti faci rost de un site / cum platesti / cum iti primesti banii / cum te poti feri de "dirty people" :?: Multumesc sincer si anticipat :wink:
Mult succes in continuare -se pare ca faceti o treaba destul de buna!!!!!! :!:
Carmen

p.s. de unde se poate procura antena satelit (pt net) despre care am auzit pe acest Forum?
SUCCES IN RAMURA!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2708
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 130 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Carmen, bine ai venit in forumul nostru...
Despre partea cu infintarea unui video chat legal cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un avocat, sunt prea multe aspecte legate de acest lucru pentru a te baza doar pe ce spun unii si altii. Eu iti pot spune ca exista solutii legale, ca nu exista o lege clara care sa se ocupe de aceasta activitate, ca exista alta lege care spune ca: daca nu exista lege pentru un anume tip de activitate (activitatea nu se poate incadra niciune) atunci iti poti desfasura activitatea fara sa fi in incidenta legii.
Exista un proiect de lege care probabil se va definitiva pana la sfarsitul lui 2004, si probabil ca atunci va fi mediatizat si se va sti mai multe.

Momentan multe din firmele care fac video-chat sunt trecute la registrul comertului ca: bar de noapte, internet cafe etc.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
tot_eu
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multam fain pt raspuns :D dar in privinta antenei pt a fi "complet" free??? :cry: in jurul carui pret se invarte? este legal :roll: ?

mercic one more time pt timpul acordat :P
bye
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2708
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 130 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Carmen si la conectarea prin satelit sunt o sumedenie de aspecte pe care ar trebui sa le sti, nu am timpul necesar sa dezvolt acest subiect asa ca iti voi spune pe scurt despre ce este vorba.
In primul rand trebuie sa sti ca si aici chiar daca ai toate echipamentele necesare tot iti trebuie un aboonament la providerul de internet prin satelit, si aici ai anumite limite, deci cu adevarat "free" nu vei fi nici pe partea aceastea, este deasemenea adevat ca se apropie destul de mult de ceea ce ne-am dori toti... La noi este mai cunoscut sistemul 1 way
1. Internet satelit 1way - adica conexiunea satelit vine in completarea unei conexiuni normale fie dial-up, CAT-Tv etc. si este valabila doar pentru download, uploadul ramane la acelasi standard - (am inteles ca echipamentele respective ar imbunatatii si uploadul dar sursa nu este sigura asa ca mai ramane de studiat lucrul acesta)... Dupa ce achizitionezi echipamentele (Antena satelit, receiver, placa Tv-tuner SkyStar e mai cunoscut la noi) iti alegi un tip de abonament care de ocibei incep de la 512K download si sunt undeva intre 24-40$ pe luna, echipamentele variaza la pret intre 150E si 400E - In plus fata de Internet download mai 800+ canale de televiziune + cele de radio si viteze de peste 1MB in reteaua providerului (daca eu asa ceva) + diverse alte bonusuri menite sa atraga clientii.....
Parere personala: ma incanta sincer sistemul, dar nu pentru video chat, se stie ca in video-chat 90% este upload - transmitere live, streaming, deci o conexiune de acest tip nu stiu cat de mult ne poate ajuta pe partea noastra...

2. Solutia internet prin satelit 2-way download + upload - Aici lucrurile se schimba dar si preturile echipamentelor.. Abonametele incep de pe la 128 banda upload cu 512 download pana la 1Mb Upload cu 2Mb download /s, Preturile echipamentelor se ridica undeva la 4500E - 5000E, iar abonametul incepe de la 200E pana la 1200E lunar. Echipamentele se pot folosi si cu alt provider in cazul in care vei gasi o oferta mai buna in viitor. Deasemenea poti veni cu imbunatatiri la echipamente pentru a spori dinamica conexiunii

3. Mai este un tip de conexiune la satelit cunoscuta si sub numele de mobila, pentru dubitze negre :)) etc etc, nici nu indraznesc sa dezvolt prea mult... costul echipamentelor ridicanduse undeva la 50.000E In special, acest sistem a fost conceput si construit, pentru a deservi institutii la nivel inalt. Aplicabilitatea sistemului este vasta. In armata, vizand comunicatii instante oriunde s-ar afla receptorul, in institutii medicale mobile, banci si edituri etc. Mobilitatea este maxima, tot echipamentul putand fi strans si impachetat in containere specializate, cam ce vezi prin filme :))


Dupa cum vezi Carmen si pe ramura aceasta sunt o gramada de studiat si nici eu nu cunosc prea multe lucruri, sincer si eu mi-as dori sa fie lucrurile mai simple, si eu imi doresc o conexiune buna la internet si intimitate 100%, imi ramane totusi speranta ca vom descoperii pana la urma o solutie care sa ne satisfaca pe deplin.
Carmen te rog sa revii pe viitor sa ne spui cum ai avansat, deasemenea ii rog pe cei care citesc aceste randuri si au o farama de experienta pe tema asta, sa se opreasca pentru 2 minute si sa ne prezinte punctul lor de vedere. Am sa revin si eu pe viitor dupa ce mai cercetez acest lucru.

Iti dau un punct de referinta un site romanesc http://www.lamit.ro , este un provider de internet prin satelit, citeste si acolo fa-ti o ideea despre ce este vorba, si apoi mai cauta pe internet si alte oferte ca sa ajungi la o concluzie finala.

Sper ca ti-am fost de ajutor cat de cat, astept replay-ul tau si ce sa zic - spor la treaba....

SEE YA
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Mary
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FELICITARI PTR SITE !
:wink: :lol:
best-pc
Mesaje: 16
Membru din: 06 Feb 2005, 14:02
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

daca cineva vrea mai multe detalii despre internet prin satelit.. si mai exact lamit.ro poat sa va ajut cu cateva detalii daca doriti astept intrebari
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca cineva vrea mai multe detalii despre internet prin satelit.. si mai exact lamit.ro poat sa va ajut cu cateva detalii daca doriti astept intrebari
vreau sa stiu si eu pà unde sa caut un provider pentru europa de vest :)
best-pc
Mesaje: 16
Membru din: 06 Feb 2005, 14:02
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Firma Lamit poate instala internet si in europa de vest si de nord si sud si est :P ...poate instala in toata europa .... daca e nevoie:)
Vizitator
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wow...eu stiam numai de romania :-) adevarul e k nici nu m-am interesat mai mult de lamit.... eu foloseam de la ei testul online de trafic la :
http://www.lamit.ro/speed-test/bandwidth-speed-test.htm

:-)
best-pc
Mesaje: 16
Membru din: 06 Feb 2005, 14:02
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

E bun testul acela uite aici inca unul care mi se pare mie bunicel
http://www.beelinebandwidthtest.com
Lamit Co chiar este o firma serioasa .. chiar daca este cam scump echipamentul ... acum au aranjat cu nu stiu ce banca ca sa potzi lua echipamentul in rate sau in leasing .. :shock:
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

e ciudat,dar am rezultate diferite :lol: presupun k si viteza mea e diferita in momente diferite :o dar nu vad aici rezultate la upload :cry:
best-pc
Mesaje: 16
Membru din: 06 Feb 2005, 14:02
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sorry dar nu are si pt upload :( dar e bunicel ... oricum eu le folosesc pe amandoa
http://www.beelinebandwidthtest.com

http://www.lamit.ro/speed-test/bandwidth-speed-test.htm
Vizitator
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exista si test pt upload si pt download.

Folositi testul avansat, unde sunt disponibile mult mai multe rezultate.

Aveti nevoie de java

http://www.lamit.ro/speed-test/bandwidth-speed-test.htm
best-pc
Mesaje: 16
Membru din: 06 Feb 2005, 14:02
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Stiu ca are si upload testul http://www.lamit.ro/speed-test/bandwidth-speed-test.htm
era vb de acest test http://www.beelinebandwidthtest.com nu are upload ... are decat download
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hai copilasi,citizi bine ce e scris in toate posturile,nu are rost sa publicam aici acelasi link de 10 ori :roll:
best-pc
Mesaje: 16
Membru din: 06 Feb 2005, 14:02
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

asa mami ... batel :twisted:
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:lol:



:twisted: :twisted: :twisted:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”