Probleme paxum eft

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Buna seara!
Aparent eft in ron de la paxum nu mai functioneaza!
Voi ati primit transferurile eft?
Cum sa procedez pentru ca am facut 2 eft banii suntnin pending cum ii recuperez?A mai patit cineva asa?
Multumesc!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

De cateva luni nu mai functioneaza. Acum abia anunta oficial. Se intorc. EFT in Euro.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
SAD^^EYES (07 Mar 2024, 17:45)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Se poate face transfer in Euro chiar daca contul este in RON ?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Da, la cusul bancii. Eventual te suna si te intreaba. Sau faci din aplicatie cont de euro.
These users thanked the author WinXPfather for the post (total 2):
SAD^^EYES (07 Mar 2024, 17:46) • evaeva1 (08 Mar 2024, 09:31)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Multumesc pentru clarificari. Am sunat la banca si mi au spus ca toate conturile deschise, se deschid by default exckusiv pe moneda RON, si ca daca doresc sa schimb , ar trebui sa merg la banca pentru a face asta. Motiv pt care am transferat aseara din paxum pe card extern in Ro, si s a facut conversia USD Ron automat. Surpriza cea mai placuta a fost ca banii au intrat INSTANT!😳 Intre 2 conturi amandoua din Ro, si tot nu s a facut atat de rapid daca nu apartineau aceleiasi banci.
LuckyGirl
Mesaje: 21
Membru din: 09 Oct 2023, 23:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

evaeva1 scrie: 08 Mar 2024, 09:31 Multumesc pentru clarificari. Am sunat la banca si mi au spus ca toate conturile deschise, se deschid by default exckusiv pe moneda RON, si ca daca doresc sa schimb , ar trebui sa merg la banca pentru a face asta. Motiv pt care am transferat aseara din paxum pe card extern in Ro, si s a facut conversia USD Ron automat. Surpriza cea mai placuta a fost ca banii au intrat INSTANT!😳 Intre 2 conturi amandoua din Ro, si tot nu s a facut atat de rapid daca nu apartineau aceleiasi banci.
Hey Eva, poti sa te uiti, te rog, sa imi spui ce comision ti-a luat pentru transferul direct pe card? As face un test.

Legat de transferul in Euro, pur si simplu, in aplicatia bancii deschizi un cont in Euro si apoi, de acolo, ti-i transferi in contul de Ron.
De exemplu, eu am observat cu ocazia asta, ca am o conversie valutara mult mai buna daca o fac direct in contul bancar romanesc, decat daca trimiteam in lei, din Paxum. Deci a fost cumva cu noroc chestia asta :))))

Intre timp ma enervez ca am 7, respectiv 3 zile de cand astept sa imi intre banii in contul romanesc, de regula nu dura mai mult de 2 zile. Imi arata ca banii au plecat din Paxum, dar cred ca au ajuns prin Narnia.
Nu pot decat sa sper ca e un delay, din cauza ca s-a anuntat oficial problema asta si acum s-a ingreunat procesul din cauza ca toata lumea face asta, alta explicatie n-am.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

LuckyGirl scrie: 08 Mar 2024, 12:23
evaeva1 scrie: 08 Mar 2024, 09:31 Multumesc pentru clarificari. Am sunat la banca si mi au spus ca toate conturile deschise, se deschid by default exckusiv pe moneda RON, si ca daca doresc sa schimb , ar trebui sa merg la banca pentru a face asta. Motiv pt care am transferat aseara din paxum pe card extern in Ro, si s a facut conversia USD Ron automat. Surpriza cea mai placuta a fost ca banii au intrat INSTANT!😳 Intre 2 conturi amandoua din Ro, si tot nu s a facut atat de rapid daca nu apartineau aceleiasi banci.
Hey Eva, poti sa te uiti, te rog, sa imi spui ce comision ti-a luat pentru transferul direct pe card? As face un test.

Legat de transferul in Euro, pur si simplu, in aplicatia bancii deschizi un cont in Euro si apoi, de acolo, ti-i transferi in contul de Ron.
De exemplu, eu am observat cu ocazia asta, ca am o conversie valutara mult mai buna daca o fac direct in contul bancar romanesc, decat daca trimiteam in lei, din Paxum. Deci a fost cumva cu noroc chestia asta :))))

Intre timp ma enervez ca am 7, respectiv 3 zile de cand astept sa imi intre banii in contul romanesc, de regula nu dura mai mult de 2 zile. Imi arata ca banii au plecat din Paxum, dar cred ca au ajuns prin Narnia.
Nu pot decat sa sper ca e un delay, din cauza ca s-a anuntat oficial problema asta si acum s-a ingreunat procesul din cauza ca toata lumea face asta, alta explicatie n-am.
Buna ! Comisionul a fost de 26.33 Usd
These users thanked the author evaeva1 for the post:
LuckyGirl (18 Mar 2024, 18:36)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”