Va rog ajutor cu transfer bani!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Ilse
Mesaje: 17
Membru din: 28 Mar 2022, 21:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Mi-am facut cont la Yoursafe(fostul Bitsafe) si am comandat card la ei. Doar ca fac exact ca cei de la Paxum.Au de gand sa imi trimita cardul in cateva saptamani ca sa ma forteze sa transfer prin metode cu plata.De transferat daca transfer pe carduri romanesti va trebui sa declar banii si nu as vrea intrucat site-ul de unde provin nu este unul paracios(DAC7).Am vreo solutie sa-mi vad banii aia repede in alt mod(Revolut,Wise etc.)? Este vorba de 700$.Se pot transfera in contul Cosmo? Btw pt cine are nevoie de card rapid cei de la Cosmo trimit repede si sunt foarte seriosi.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Ilse scrie: 28 Noi 2023, 13:35 Mi-am facut cont la Yoursafe(fostul Bitsafe) si am comandat card la ei. Doar ca fac exact ca cei de la Paxum.Au de gand sa imi trimita cardul in cateva saptamani ca sa ma forteze sa transfer prin metode cu plata.De transferat daca transfer pe carduri romanesti va trebui sa declar banii si nu as vrea intrucat site-ul de unde provin nu este unul paracios(DAC7).Am vreo solutie sa-mi vad banii aia repede in alt mod(Revolut,Wise etc.)? Este vorba de 700$.Se pot transfera in contul Cosmo? Btw pt cine are nevoie de card rapid cei de la Cosmo trimit repede si sunt foarte seriosi.
1. Fii sigura ca nu-i paracios chiar daca e non-ue (fara majuscule din eroare).
2. Pe Cosmo nu merge, pe Rev si Wise da (wire, SEPA EUR). Dar va trebuie sa eviti total contul de RON ca e tot la banci RO (Libra, Transilvania). Dar pentru suma aia nu prea ai de ce sa-ti faci griji....
These users thanked the author WinXPfather for the post:
Ilse (28 Noi 2023, 23:08)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Ilse
Mesaje: 17
Membru din: 28 Mar 2022, 21:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

1.Am vorbit cu adminul.Nu trimite nimic nimanui. Site-ul e din Canada.
2. Spui ca pentru 700$ nu trebuie sa-mi fac griji. Asta inseamna ca e ok daca fac sepa in contul meu de la Libra Bank? Am mare nevoie de banii astia si repede dar mi-e frica sa nu cumva sa ma intrebe statul la anul cand ma duc sa declar veniturile( de pe site-urile paracioase) si de banii astia care clar nu se pot justifica.Pot sa spun ca mi i-a trimis cineva cadou prin Yoursafe si eu i-am transferat in contul meu Libra?
Multumesc mult de raspuns. Apreciez.
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Fa-ti alt cont bancar in care sa transferi suma respectiva, apoi poti incerca sa ridici banii de la casierie, (in cazul in care nu ti se va elibera card instant sau va dura prea mult sa ti se elibereze card pentru acest nou cont) apoi poti sa inchizi acest nou cont bancar, le spui ca te-ai razgandit si nu mai ai nevoie de el.
Alta solutie nu vad daca e asa urgent dar nu vrei sa iti apara suma respectiva in contul pe care il ai acum.
Sa ai un cont bancar strict doar pentru sumele pe care declari, sa nu iti apara din urma in acest cont sume nedeclarate.
Stiu ca se pot verifica si conturi inchise dar la o prima vedere, la un eventual prim control vei putea prezenta contul in care iti apar doar sumele declarate.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”