BANCI ADULT FRIENDLY ACTUAL

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
wildcat
Mesaje: 6
Membru din: 23 Mai 2013, 11:57
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Buna ! Ce banci adult friendly mai exista si folositi ? In 11 ani de activitate sunt la 3-a banca pe care trebuie sa o schimb. Am folosit ing , dupa transilvania si mai nou raiffeisen. Imi platesc taxele de ani buni ca srl. Am scos recent niste bani pentru a ii investi (la care am platit dividente, am dat bancii hotararea aga) si imediat dupa m-au anuntat ca imi inchid conturile fara un motiv prea clar. Mie imi este insa clar, fac videochat si nu le convine, pana acum erau ok pentru ca tineam banii in banca la ei. Ce banci mai exista care sa fie ok cu activitatea noastra (la momentul actual) ? Libra e ok ? Si nu, nu vreau sa ma cotesc ca fac x,y,z. Fac videochat si vreau niste conturi in banca stabile. M-am saturat sa ma trateze de parca fac spalare de bani cand eu platesc o caruta de bani la stat si incerc sa fac totul ca sa fie bine din punct de vedere legal. Va multumesc !
SoulCams Models Studios wanted
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

buna! eu am de 5 ani la Bt si incasez destul de mult, nici o problema . din ce am inteles de la un angajat de al lor cu care m-am imprietenit, de fapt ar fi vorba despre anumite coduri caen pe care nu le agreeaza bancile ca si cod principal. deci recomand celor care fac firme noi sa nu puna ca principal un cod caen care este vident pt videochat ci sa le puna in secundare . eu de exemplu am cod caen 7420 activitati fotografice ., iar in secundar am cateva caen care merg pt videochat .
These users thanked the author anabeauty37 for the post:
wildcat (24 Noi 2023, 20:16)
wildcat
Mesaje: 6
Membru din: 23 Mai 2013, 11:57
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

anabeauty37 scrie: 24 Noi 2023, 00:50 buna! eu am de 5 ani la Bt si incasez destul de mult, nici o problema . din ce am inteles de la un angajat de al lor cu care m-am imprietenit, de fapt ar fi vorba despre anumite coduri caen pe care nu le agreeaza bancile ca si cod principal. deci recomand celor care fac firme noi sa nu puna ca principal un cod caen care este vident pt videochat ci sa le puna in secundare . eu de exemplu am cod caen 7420 activitati fotografice ., iar in secundar am cateva caen care merg pt videochat .
Daca primesti wire direct, majoritatea bancilor cunosc ce companii sunt cele de videochat. Transilvania mi-a refuzat plata de la JWS International S.à r.l. si mi-au zis ca nu accepta plati de la aceasta companie. Probabil si codul caen dar culmea am scbimbat si codurile caen tocmai din acest motiv. Mi se pare absrud insa, da' daca exista cod caen de videochat si eram obligati la e , nu ne mai primea nici o banca ? off
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

da, din pacate nu avem in legislatie videochat, posibil sa ai dreptate cu platile de la situri in banca, atunci te sfatuiesc sa faci ca mine, mi-am facut cont paxum busness., acolo imi intra banii de la toate siturile, si din paxum busness transfer in contul bancar sumele ... cand intra in banca le apare plata de la trustly group care nu e site de videochat .. se pare ca asta este solutia.. e bataie de cap sa creezi paxum busness dar apoi e liniste si din cate stiu sunt taxe mai mari la transfer bancar direct din site decat catre paxum busness ./
Ilse
Mesaje: 17
Membru din: 28 Mar 2022, 21:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

La Libra Bank garantat! Au si optiunea de videochat cand te intreaba ocupatia.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”