Taxe. TIN code. Jasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 47 times

memsy, sper, eu sincer imi doresc ca noi modelele de videochat sa fim unite sa ne ajutam cu ce putem , si asa ne blameaza toata lumea,.
These users thanked the author anabeauty37 for the post:
Shambala (19 Feb 2024, 01:17)
SoulCams Models Studios wanted
Ilse
Mesaje: 17
Membru din: 28 Mar 2022, 21:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

anabeauty37 scrie: 25 Noi 2023, 16:37
Suzzy2945 scrie: 25 Noi 2023, 03:18 Buna! Stie cineva pe ce data trimit siteurile informatiile noastre? Nu de alta dar renunt definitiv de la 15 decembrie ca nu se mai merita. Din cate am inteles, pe 1 ianuarie sau ma insel? As vrea sa nu trimita datele mele daca numai lucrez oricum, de asta intreb ca eu nu am platit nimic pana acum sau suntem obligate noi sa declaram chiar daca renuntam definitiv?
Multumesc.
nu intru in polemici dar ar fi bine sa fie multe modele care gandesc ca tine, sa renunte la chat decat sa platesca 9% taxe pt ca nu se mai merita , asa am avea mai putina concurenta online :)
in alta ordine de idei se stie ca anaf cauta in disperare sa aduca bani la buget ca nu au pt pensii si salarii,... stiu de la dna contabil ca s au pus rau sa afle cine nu plateste taxe in domeniu si probabil din 2024 vor avea ei cumva informatii despre cine incaseaza ilegal . Sa speram ca vor primii informatii cu doar ce se incaseaza din 2024 incolo si nu din urma.. sa speram pt cine nu a platit taxe pana acum..
Daca ar fi doar 9% cum spui tu dar nu e. E contabil care trebuie platit lunar,balante contabile trimestriale,Cas,Cass,taxe trimestriale.
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 47 times

asa e Ilse, in lumea reala se platesc taxe si sanatate si pensie,,.. acum trebuie sa luati in calcul , pentru cine nu e rentabil chatul si n are bani de taxe, de contabil de bilant , sa caute al job., ce pot sa zic .. Eu dadeam exemplu pentru modele care fac bani si cauta sa intre in legalitate si sunt ff multe, evident ca cele care fac cateva sute, o mie lunar trebuie sa caute alte solutii .. pana anul trecut a fost mai usor, nu se cerea sa ai un angajat in firma, plateam 5% si 1 impozit, plus contabila bilant, efectiv nu simteam astea... acum au crescut si taxese si restul..
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 47 times

Am fost astazi la contabilitate sa las facturile, am inteles ca au mers azi la dansa 2 fete de pe forum si maine mai merg 2 sa intre in legalitate, eu personal le felicit . Am intrebat ce se poate face de acum pt fetele care nu platesc taxe.. mi- a spus ca acea declaratie nu se mai poate depune, deci de acum incolo sunt 2 optiuni,, pfa care nu e rentabil si srl .. Legat de discutia cu fetele , ca siturile din state nu se supun si nu vor da informatii, dansa spune ca nu mai merge asa , ca cei de la anaf vor avea toate informatiile de la paxum si restul, astia se supun cand e vorba de spalare de bani ...atat mi-a spus ca nu se va mai sustrage nimeni de la plata taxelor, banuiesc ca stiu contabilii astia ceva care stau toata ziua la Anaf..
These users thanked the author anabeauty37 for the post:
Shambala (19 Feb 2024, 01:20)
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 47 times

am primit asta acum de la cb
Deci si ei se pun in legalitate desi sunt americani.

All income earned during 2023 will be properly reported according to DC7 law.

If you need any further assistance or have any further questions please feel free to write into us, we always look forward to helping you!

We appreciate your feedback!

Happy Chaturbating!!


Thank you,
The Chaturbate Team
​exact cum spunea domna contabil, de anul asta Anaf va avea direct de la surse toate informatiile despre incasarile noastre ., azi pe celelat forum au confirmat stripchat ca vor trimite informatiile dar si chaturbate ..
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”