Card Cosmo Valabilitate

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Buna dimineata, am primit prima plata de la streamate in contul cosmo si acum imi pot comanda card fizic (de plastic) dar problema e ca mi-am facut contul cosmo acum ceva timp si acel card virtual din contul meu expira in mai 2022 (5/2022). Din ce am inteles cardul de plastic este o copie a celui virtual atunci as vrea sa intreb cata valabilitate va avea cardul de plastic daca il comand acum? Nu cumva va expira si acesta de asemenea in mai 2022? Nu as vrea sa comand card cosmo care sa fie valabil doar 3-4 luni, mai bine astept pana in mai. Intrebarea e stupida dar sper sa ma lamureasca cineva. Merci anticipat.
:)
SoulCams Models Studios wanted
peggyNivey
Mesaje: 1
Membru din: 12 Feb 2022, 14:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Data de expirare a cardului va fi scrisă pe cardul fizic, vor exista cifre până la ce dată este activă. Apoi va fi posibil să o extindeți în continuare.
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Mda, am primit azi cardul cosmo in $ - e valabil trei ani, si datele cardului din cont s-au actualizat conform cu cele ale cardului pe care l-am primit. Problema e ca dintre site-urile pe care lucrez si pe care voiam sa setez cosmo ca si metoda de plata ca sa pot renunta la epay deoarece au scos cardurile - jasmin nu ofera cosmo ca si metoda de plata !!
As putea seta din nou paxum ca metoda de plata pe jasmin (de la paxum am cardul unionpay) dar intre timp epay au cerut acte justificative in legatura cu sursa fondurilor primite sub pretexul ca in curand vor oferi din nou carduri - in euro. Iar jasmin si xlove platesc in euro deci m-ar avantaja mai mult un card in euro pentru aceste 2 site-uri. (lucrez pe ambele).
Cand vor oferi - Dumnezeu stie! Nu au zis concret, doar cica in curand. Deci nu stiu ce sa mai fac!

Apropo de la ce ATM-uri se pot scoate bani cu cardul cosmo? Am gasit topicuri dar sunt cam vechi. Update pentru 2022? Please. Thanks.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

De la orice bancomat.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
LinaV
Mesaje: 5
Membru din: 27 Feb 2022, 19:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Momentan, LiveJasmin nu ofer Cosmopayment ca metoda de plata, insa am gasit o reclama pe siteul lor https://www.cosmopayment.com/post/cosmo ... livejasmin
probabil va fi la un moment dat posibila, ca metoda de plata, CosmoPayment.
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand: Se pare că între timp LiveJasmin a introdus CosmoPayment:

https://wiki.livejasmin.com/display/EW/Payout+System.
Salutând nemurirea printre muritori...
Harley
Mesaje: 3
Membru din: 06 Oct 2016, 06:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Hello! Ma bag si eu in subiectul asta, dar as vrea sa aflu daca mai exista utilizatori Epayservice care intampina probleme la scoatera banilor prin transfer card! De aproximativ o saptamana mi-au refuzat 3 carduri... imi spun ca transferul a fost respins de banca emitenta a cardurilor, complet neadevarat. Se gandesc sa se retraga in glorie si cu banii nostri ?
sheep
Mesaje: 15
Membru din: 03 Mar 2012, 23:09
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Epayservice sunt din rusia, de asta iti refuza transferul. Eu mi-am facut Wise card, la recomandarea unei persoane de pe forum (multumesc pe aceasta cale), si transferul din epayservice catre wise functioneaza(cel putin momentan). Dupa ce iti faci cont pe wise poti sa comanzi si card, daca selectezi livrare prin DHL dureaza doar cateva zile pana ajunge la tine.
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Harley scrie: 10 Mar 2022, 09:16 Hello! Ma bag si eu in subiectul asta, dar as vrea sa aflu daca mai exista utilizatori Epayservice care intampina probleme la scoatera banilor prin transfer card! De aproximativ o saptamana mi-au refuzat 3 carduri... imi spun ca transferul a fost respins de banca emitenta a cardurilor, complet neadevarat. Se gandesc sa se retraga in glorie si cu banii nostri ?


Buna Harley, aceeasi problema o am si eu. Am incercat de cateva ori sa transfer pe external card Revolut ( pâna acum 2 sapt a functionat perfect si instant) ....dar dupa câteva ore banii mi s-au intors in Epay cu acelasi mesaj " transferul a fost refuzat de banca emitenta a cardului" Am vb de cateva ori cu suportul de la Revolut, acolo nu sunt probleme si ei nu au refuzat nimic.......am deschis si ticket in Epay, mi-au raspuns f greu si fara un raspuns concret, scuza lor e ca banca emitenta a cardului refuza si cu asta basta.
Ieri am facut transfer spre un alt card extern( cel al bancii mele locale) banii au plecat din Epay instant dar inca in banca mea nu ii am ( or fi in asteptare la vamă lol )
De asemenea am deschis un cont la Wise, astept cardul si oi vedea daca functioneaza .....



Mery multumesc de info , nu stiam ca Jasmin a introdus Cosmo
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

doar pe external card nu merge, international transfer in cont merge, ca vin banii din Latvia
ochicaprui
Mesaje: 9
Membru din: 20 Noi 2010, 19:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetkitty scrie: 10 Mar 2022, 20:22 doar pe external card nu merge, international transfer in cont merge, ca vin banii din Latvia
Care ar fi explicatia pentru care transferul pe cont merge , dar pe card nu? Nu tot din Latvia pleaca amandoua? Ce treaba are cu Rusia?
ochicaprui
Mesaje: 9
Membru din: 20 Noi 2010, 19:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetkitty scrie: 10 Mar 2022, 20:22 doar pe external card nu merge, international transfer in cont merge, ca vin banii din Latvia
Care ar fi explicatia pentru care transferul pe cont merge , iar pe card,nu merge? Nu tot din Latvia pleaca amandoua? Ce treaba are cu Rusia?
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

pe card intra banii printr-o banca din Rusia
Kelly
Mesaje: 4
Membru din: 02 Feb 2022, 15:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetkitty scrie: 12 Mar 2022, 20:13 pe card intra banii printr-o banca din Rusia
Nu a blocat tot Occidentul retragerea cardurilor rusești? După cum știu, sancțiunile au fost impuse Rusiei
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

din acest motiv am specificat, ca merge doar in cont.. nu pe card..
LIZA
Mesaje: 3
Membru din: 28 Apr 2022, 11:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna este cineva din Moldova?voi cum scoateti banii?prin epayservice external numai merge sunt si la noi sanctiuni...(
LIZA
Mesaje: 3
Membru din: 28 Apr 2022, 11:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce metoda folositi in moldova?este cineva din moldova?
LIZA
Mesaje: 3
Membru din: 28 Apr 2022, 11:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sheep scrie: 10 Mar 2022, 14:45 Epayservice sunt din rusia, de asta iti refuza transferul. Eu mi-am facut Wise card, la recomandarea unei persoane de pe forum (multumesc pe aceasta cale), si transferul din epayservice catre wise functioneaza(cel putin momentan). Dupa ce iti faci cont pe wise poti sa comanzi si card, daca selectezi livrare prin DHL dureaza doar cateva zile pana ajunge la tine.
salut mi sau pus si mie sanctiuni?spunemi te rog ai intrat pe Wise card teai inregistrat la ei comanzi un card si de pe epayservice pot transfera banii pe Wisecard?(cind primesc cardul)sau care e mai exact procedura
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Hey- mi-am facut cont pe Cosmo-
Ca sa primesc cardul fizic Cosmo trebuie sa am bani in cont,dar cum pot face asta ?
Trebuie sa gasesc un site care sa accepte plata pe cosmo ,apoi sa pun ca metoda de plata si apoi sa il comand.
In cat timp vine?De la ce banci pot scoate de pe cosmo ?
Aveti idee?Multumesc
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”