Ce parere aveti despre VR (Virtual Reality) live cams?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Ce parere aveti despre tehnologia VR? Credeti ca s-a maturizat indeajuns pentru a prinde aripi si in lumea video chatului? Puteti testa tehnologia pe Dreamcam.com cu telefonul si un VR headset ieftin (sub 100 RON) care poate fi achizitionat online. De exemplu: https://www.emag.ro/ochelari-realitate- ... DX7Q4HMBM/

Sau aici lista completa: https://www.emag.ro/ochelari-vr/c?ref=bc

Orice parere este binevenita. Multumesc. :blush: :blush: :blush:
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Buna Ionut, interesanta intrebare dar membri nu cred ca sunt inca pregatiti pentru VR, probabil ca in 7-10 ani acolo se va ajunge (parere personala) dar momentan chiar daca noi ca studiouri am investi in VR membri nu sunt dispusi decat in proportie foarte mica, din ce vad si pe sites majoritatea nici nu mai folosesc desktop/lap, intra repede de pe telefon o aia mica si pa, platesc foarte mult si pentru ea cei care inca mai sunt dispusi sa plateasca in videochatul clasic, noua generatie de mem se indreapta mai mult spre onlyfans ca si noua generatie de modele care nu mai sunt dispuse sa aloce timp, rabdare, maj parca sunt spalati pe creier sau suntem noi invechiti, noua generatie este grabita, vrea repede, mult si ieri daca se poate.Stau jumatate de viata pe social media, ele nu mai stiu cine sunt, traiesc viata altora si este foarte trist cand te uiti in jurul tau si vezi ca stai cu chirie si ai o canapea descentrata dar nu esti dispusa sa muncesti, se uita la mii de vieti fake si vor si ele asa, bani, masini inchiriate, genti fake sau imprumutate, locatii mai mult sau mai putin exotice in spatele carora multe fete din ziua de azi nu stiu ce se ascunde sau cine....
Chiar am studiat putin fenomenul asta sa pot intelege ca nu puteam concepe realitatea de azi si evident m-am uitat la multe influencere din astea de au milioane de fani, majoritatea ce afiseaza sunt himere, unele se cunosc intre ele, isi imprumuta de la haine pana la chiloti cred pentru o poza pe insta, marea influenterita a Romaniei si campioana absoluta in preferintele tinerelor naive, rupe turcia in 2, treisferturi din hainele ei, genti si ce Dzeu mai afiseaza ea pe acolo sunt turcia sau china dar cand nu ai vazut/avut in viata ta o geanta hermes, chanel, nu stii diferentele, ca sa nu mai spun ca de fapt acolo este prostitutie de lux pe langa altele mult mai grave, sunt video-uri in youtube in care se spun si sumele, cam asta este realitatea si asta dupa aproape 20 de ani de cand face asta ca nici ea nu a fost mereu asa si chiar nu este usor sa traiesti o viata atat de complicata si plina de bs, eu sincer o apreciez ca si acolo e multa munca sa te menti ca imagine, ca pret, stie ca expira si din spate vin altele si vor mai venii, ca nu mai are timp mult si bravo ei ca profita maxim de naivitatea asa zisilor fani.
Generatia de modele se schimba, daca inainte erau mii de modele pe turele de noapte acum majoritatea cer doar tura de zi si 10 k pe zi daca e posibil chiar din prima zi, nu mai sunt dispuse sa-si rupa carca cum am facut-o noi si in consecinta se vor schimba foarte multe in urmatorii ani si in videochat, nu vreau sa fiu pesimista sa spun ca va murii dar se va schimba foarte mult, vorba americanilor adapt or die.Asa ca...vom trai si vom vedea.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Issa si multumesc de pareri, foarte interesante. Tehnologia pentru live stream are deja 2-3 ani cred, pe mine m-a surprins intr-un fel ca in afara de stripchat si dreamcam nu s-a incercat nimic similar pe alte siteuri mari. Este adevarat ca echipamentul pentru partea de model/studio este inca scump, oricum nu mai scump de cum era acum 3 ani, s-au facut inovatii si pe partea asta. Camere mai mici, mai bune, mai ieftine. Personal sper sa nu dureze 10 ani si mai sper ca aceasta tehnologie sa nu aiba soarta care a avut-o 3D-ul.

Pana una alta, in 10 ani cred ca modelele vor avea si alt tip de concurenta, exemplific printr-un video:
Toate cele bune!
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”