Asigurare CAS gravida

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
blueladycat
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mai 2015, 00:05
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna! Am 26 ani si urmez niste cursuri de zi in acest moment. Nu mai sunt asigurata in sistemul de sanatate datorita faptului ca am depasit varsta de 26 ani. Am un job prost platit si vreau sa renunt la el pentru ca de cand sunt insarcinata nu mai fac fata oboselii, cursurilor, serviciului si intratului online. Inainte intram online pentru un venit in plus si eram multumita cu cat castigam raportat la timpul petrecut online. Nu am mai intrat de cateva luni pentru ca nu mai fac fata oboselii, iar cu salariul de la locul de munca nu-mi platesc nici facturile, pranzul la serviciul si abonamentul la metrou, daramite sa-mi asigur plata investigatiilor in sarcina sau a lucrurilor necesare pentru bebe.

As prefera ca pana la sfarsitul sarcinii si in primii 2 ani ai copilului sa continui sa fac videochat.
Totodata, intentionez sa nasc la un spital de stat si as vrea sa ma asigur la CAS ca gravida, ceea ce implica si o anexa prin care declari ca nu obtii venituri impozabile. Cum verifica ei faptul ca obtin venituri sau nu? Oare risc ceva asigurandu-ma in acest fel? Sau ar fi mai bine sa suplimentez cu cateva ore online si sa nasc totusi la privat? Mi-e putin teama sa nu apara costuri exagerate la privat si sa ajung sa platesc 20.000lei pentru nastere.

Practic imi verifica cineva contul bancar in lei, datele de la ANAF sau au cumva acces la retragerile prin cardul Paxum/UnionPay sau in functie de ce card va mai aparea?

M-ar ajuta orice parere sau sfat. Multumesc!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna BlueLady,

Citeste aceste topic, are legatura cu intrebarea ta: viewtopic.php?f=4&t=17983

Toate cele bune.
These users thanked the author SAD^^EYES for the post:
blueladycat (19 Iul 2021, 12:50)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”