Poate jasmin sa dea privaturile unei instante judecatoresti?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Hellohello
Mesaje: 1
Membru din: 06 Iun 2021, 13:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna voua.Ma confrunt si eu cu o problema, si as vrea sfaturi bazate pe info concrete.Sunt performer pe Jasmin , stau foarte putin pentru a mi rotunji venitul , avind un job deja. Sunt in divort cu sotul care stia despre activitatea mea dar care nu m a vazut niciodata facind asta.Oricum ma ameninta ca mi poate lua copilul , pe acest motiv .Intrebarea e cum poate demonstra, el sustinind ca daca cere avocatul inregistrarile din pvt site ului LJ , ii vor fi date .Aveti idee daca e posibil ? Eu am trimis .mail site ului ei zicind ca nu dau inregistratile nimanui.Help!
SoulCams Models Studios wanted
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 154
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

Buna ! daca poti da mi pm, tot citit despre asta au fost multe alte cazuri, avocatii spun ca videochat nu este motiv in istanta de a lua copilul de la mama , insa daca faci videochat de acasa , posibil sa ii mute copilului domiciliul la tata , si asta e nasol . Cel mai bine sa nu mai faci videochat o perioada pana termini divort , sau sa faci in alta parte gen la un studio alta locatie, plus sa ai un pfa sau firma sa fie legal ca te poate reclama ca lucrezi si nu platesti taxe . Partea buna e ca ai job stabil, in istanta e fff bine sa poti demonstra ca poti intretine copilul si te poti ocupa de crestea lui , iar custodia totala nu o poate lua decat daca esti drogata, alcolica, violenta cu copilul .. dar cel mai bine contacteaza un avocat si intra pe avocat,.net si vezi cazuri asemanatoare si ce zic avocatii.
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

NU. Avocatul poate sa ceara orice asta nu inseamna ca i se va si da. N-are nici o baza legala, chiar daca e avocat in Romania el e practic un nimeni in raport cu site-ul jasmin si nu poate sa oblige site-ul la nimic atata timp cat tu esti inregistrata pe site si nu faci nimic ilegal in timp ce lucrezi pe site - nu esti caz de pedo. sau de trafic de carne vie, etc. Chiar si daca le-ar cere instanta cred ca ar fi foarte complicat ca o instanta din Romania sa oblige site-ul sa dea video-uri cu tine doar ca sa fie folosite ca proba impotriva ta la divort atata timp cat repet - tu esti inregistrata pe site si nu faci nimic ilegal in timp ce lucrezi pe site - nu esti caz de pedo. sau de trafic de carne vie, etc. cu atat mai putin un video din pvt care e teoretic timp intim intre tine si membru. Site-ul pastreaza inregistrari ceva timp in caz de reclamatie a membrului sau ca sa vada daca nu cumva incalci vreo regula a site-ului - atata tot. Daca ar da video din pvt l-ar expune si pe membru din pvt nu doar pe tine.. e absurd!
Ar putea gasi totusi video-uri din free sau din pvt cu tine (de obicei doar imagine fara text) puse pe diverse site-uri in scop de promovare dar daca zici ca stai putin si probabil nici nu esti prea populara atunci slabe sanse, video-uri de genul sunt puse de obicei cu modele cat de cat populare. Sau ar putea face rost de video-uri din pvt daca ti-a instalat ceva program spion pe PC-ul pe care lucrezi. Ce vreau sa spun e ca metode sa faca rost de video-uri cu tine in actiune in free sau in pvt exista dar in nici un caz prin metoda de a le cere jasmin-ului si site-ul sa le dea pur si simplu.
:)
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Fa-ti acte de inchiriere a unei garsoniere...
Si spune-i "bine draga, m-am gandit, hai ia tu copilul si descurca-te cu el, dar sa nu ma suni pe mine noaptea la ora doua ca plange sau vomita sau mai stiu eu ce" .... s-ar putea sa-i treaca cheful dat fiind ca un copil trebuie spalat, mancat, spalate rufele, podelele, covoarele, vegheat sa nu faca traznai, facut lectiile cu el, dus-adus de la gradinita , fiindca stii tu teoria ca teoria dar PRACTICA ucide.... sfideaza-l pe individ si ofera-i copilul , lol.
Un om il santajeaza pe alt om doar atunci cand il simte slab si afectabil.
Nu e de joaca cu asta, nu te certa, ia-l la misto , fii mai tare decat se asteapta sa fii si explica-i "avantajele" lui de a-ti lua copilul , dar in gluma : vezi ca de cate ori manaca X vomita si trebuie sa speli pe jos, vezi ca in fiecare noapte la ora 2 face pipi in pat si trebuie sa ceva, sau plange cand nu stiu ce ... chestii de astea....
Fii dura dar cu zambetul pe buze... exact ca la videoceat , lol.
Succes, lasa emotiile, ridica-te deasupra lor si fa-l sa-ti pupe pantofii.
Sunt convinsa ca poti.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Fa-ti acte de inchiriere a unei garsoniere... Si fa-te PFA. Asa vei demonstra instantei ca ai venituri legale pe care le infaptuiesti la o alta adresa.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”