A reusit cineva sa scoata bani cu cardul UnionPay ?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Bunaa, a reusit cineva sa scoata bani cu cardul UnionPay de la Alpha Bank? Am citit pe un alt forum un topic deschis de o persoana care zice ca are card UnionPay si ca nu poate scoate bani de nicaieri, nici de la Alpha Bank unde cica acest card ar merge, altcineva a cerut detalii (de ce nu merge?) dar nu a raspuns. Eu am card UnionPay si inca nu l-am folosit iar acum sunt in dubii daca sa incerc sa-l folosesc sau nu - as putea ramane cu banii blocati pe card daca nu merge sa scot de la Alpha Bank.
Prin urmare deschid acest topic aici in speranta ca ar putea raspunde persoane care au acest card sa lamureasca situatia: merge sau nu merge sa scoti de la Alpha Bank cu card UnionPay?
Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Ok, din moment ce nu mi-a raspuns nimeni am decis sa ma risc eu sa vad daca merge, am activat cardul UnionPay cu o taxa de aproape 50$ , imi apare activ cu "last 4 digits" (ultimele 4 cifre) de pe cardul meu, problema e ca atunci cand dau click pe "Add funds" se deschide pagina de "Add funds" unde imi apare un card UnionPay cu un intreg numar legat nu grupat in grupuri de cate patru cum ar fi normal, format din o prima cifra random urmata de zece 0 si ultimele cinci cifre tot random, acest numar este diferit de cel de pe cardul meu si nu inteleg de ce, inca nu am transferat nimic si nu stiu ce sa fac, offff.. poate ma lamureste cineva, va rog. Mersi.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Memsy scrie: 04 Mar 2021, 20:35 acest numar este diferit de cel de pe cardul meu si nu inteleg de ce, inca nu am transferat nimic si nu stiu ce sa fac, offff..

Poti incerca sa transferi O suma modica / 50$ si vezi de acolo ce se intampla ... poti incerca sa faci o plata online sau fuga la ATM si incerci sa retragi bani respectivi. poate merge dincolo de aceste aparente probleme.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Mda, i-am dat mail lui Octav de la paxum la octav@paxum si mi-a raspuns ca acel numar din pictograma este un cont intern de la paxum. Am primit si raspuns de la suportul paxum care mi-a spus ca numarul pe care il vad in acea pictograma este asociat cu paxum account ID. Bun, am transferat 50 $ de proba si m-am dus la un ATM Alpha Bank sa incerc si din pacate NU merge. Imi apare ca temporar tranzactia nu poate fi procesata.

"WE ARE TEMPORARILY UNABLE TO PROCESS THIS TRANSACTION"

Am intrat in banca sa intreb de ce nu merge din moment ce sigla UnionPay este pe ATM - alea ametite habar n-au avut, mi-au spus sa sun la numarul afisat pentru carduri, am sunat cand am ajuns acasa si alta amettita care mi-a raspuns a dat vina pe banca eminenta a cardului.

Apoi am mers la un ATM Euronet unde a mers dar din pacate cu comision rip off : 18 lei pentru 100 lei scosi. I-am scos totusi ca sa nu raman cu banii blocati pe card. Nu-mi dau seama daca acest commision este 18 lei indiferent de suma sau la fiecare 100 lei scosi..? Asta ar insemna 18% din suma ceea ce mi se pare commision nesimtit. Nu stiu ce sa mai cred. A mai scos cineva de la ATM-urile Euronet cu UnionPay? Si de ce nu merg aceste carduri la ATM-urile Alpha Bank?
Memsy
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 139
Membru din: 19 Mar 2019, 03:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Pana la urma am transferat iar pe external card, desi speram sa evit asta din moment ce in sfarsit am primit acest card Paxum UnionPay dar se pare ca mi-am facut sperante degeaba. Comisioanele de transfer pe external card sunt nesimtite. Dar am renuntat la metoda de plata prin Paxum pe toate site-urile pe care lucrez, din pacate mai am doua sites care deocamdata nu ofera alte metode de plata avantajoase mie in afara de Paxum.
De cand mi-am deschis cont Paxum am comandat un card Mastercard de doua ori pe care nu l-am primit niciodata (probabil nici nu l-au trimis de fapt nici prima nici a doua oara) si al treilea card UnionPay pe care in sfarsit l-am primit aparent gratis dar la care a trebuit sa platesc 50$ activare ca sa constat ca nu merge la ATM-urile Alpha Bank care aparent accepta acest tip de card, ci merge doar la ATM-urile Euronet.
Avand in vedere acest fapt am decis sa comand cardul Mastercard inca o data (pentru a treia oara) si stiind deja ca ar fi posibil sa nu-l primesc nici de data asta le-am cerut prin mail celor de la Paxum sa comand din nou un card Mastercard cu express delivery ca sa fiu sigura ca de data asta il primesc, si voi plati la livrare - mi-au zis ca nu se poate plati express delivery la livrare ci inainte - ok mi-am asumat riscul sa platesc iar un card pe care se putea sa nu-l primesc si am platit 50 $ express delivery.
Livrarea a fost un circ, desi le-am cerut sa mi-l trimita printr-o firma de curierat, mi l-au trimis prin Royal Mail cu un numar de AWB, cand am verificat traseul imi aparea ca odata ajuns in Romania va fi livrat de GLS dar cumva a ajuns la Posta Romana, am putut urmari traseul in continuare pe site-ul Postei Romane, intr-un final a ajuns la oficiul postal din zona mea, am primit un ticket sa ma duc sa-l ridic, cand m-am dus sa-l ridic - dupa o jumatate de ora de asteptat afara la coada in frig - cucoana de la ghiseu nu a vrut sa mi-l dea mintind ca nu este in posta, desi pe site imi arata ca acolo este, nu era avizat pentru predare - asta am constatat mai tarziu spre seara cand s-a schimbat statusul in avizat pentru predare - si m-am dus din nou la posta sa-l ridic.
Cum in sfarsit am primit acest Mastercard intru pe site-ul Paxum cu gandul sa-l activez si constat ca desi este activation free trebuie sa platesc 50 $ anual maintenance fee la activare (asta dupa ce am platit o data primul Paxum Mastercard comandat de doua ori pe care nu l-am primit nici prima nici a doua oara plus platit express delivery pentru acest al treilea Paxum Mastercard aceeiasi suma) - deci este pur si simplu ripp off !!
Sincer nu stiu daca o sa-l activez, deocamdata o sa folosesc cardul UnionPay la ATM-urile Euronet, comisionul de 18 lei se pare ca este standard indiferent de suma extrasa dar mai arde si la commision, in fine, poate mai citeste cineva acest topic si ii va fi oarecum de folos.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”