Banci care accepta plati prin wiretransfer de la Chaturbate

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Mollly
Mesaje: 4
Membru din: 28 Ian 2021, 21:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna, de ceva timp eu si o colega ne-am apucat pe cont propriu de videochat pe Chaturbate.Ea si-a facut cont la ING si eu la Libra .Ideea este ca ea si-a primit banii prin wire iar eu nu.Acum ceva timp cei de la ING i-au inchis contul ,si-a facut si ea incapatanata cont la Libra.. Ideea este ca oricat am insistat la banca si la Chaturbate la suport toti dau unul vina pe altul si mi s-a recomandat sa schimb banca.Intrebare mea este ce banci accepta plati prin wire de la Chaturbate ?
Multumesc
SoulCams Models Studios wanted
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

Intrebarea mea este voi primiti wire din chaturbate in banca ca persoana fizica? Presupun ca stiti ca trebuie sa declarati sumele astea, oricum Anaf are acces la toate conturile acum stiu exact cine si cat primeste si de unde . Nu te uita dupa cont bancar inainte sa stii riscurile , parerea mea . Toate bancile accepta daca faci ca la carte . Iti deschizi firma, iei contabil 300 lei pe luna care se ocupa de tot , faci cont busness, primesti de la cb fara probleme, iar taxele sunt mici . Sau iti faci pfa ..
These users thanked the author anabeauty37 for the post:
Amysweet (02 Ian 2023, 09:52)
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

anabeauty37 scrie: 29 Ian 2021, 13:13 Toate bancile accepta daca faci ca la carte
Sa le zici asta si celor de la Transilvania care mi-au zis in Decembrie 2019 ca nu mai doresc sa colaboreze cu mine din cauza provenientei banilor desi eu lucrez 100% legal!
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

Nord, nu ma speria, eu tot cu ei lucrez, pana acum e totul ok .. poate tu primeai sute de mii si s-au speriat :)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

S-a tot discutat... Scrie in clar in contractul ce-l ai cu ei ca nu accepta videochat, amanet, jocuri etc. Nu e de speriat, ti-l vor inchide.

Imagine

Si nu, nu toate bancile accepta, de fapt foarte putine accepta. S-a discutat si asta.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

Multumesc Win, chiar nu am citit contractul , o sa il caut astazi .. o sa caut pe forum discutii sa vad atunci ce optiuni am in caz ca il vor inchide ..
coldhands
Mesaje: 7
Membru din: 26 Ian 2021, 12:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Mollly scrie: 28 Ian 2021, 21:17 Buna, de ceva timp eu si o colega ne-am apucat pe cont propriu de videochat pe Chaturbate.Ea si-a facut cont la ING si eu la Libra .Ideea este ca ea si-a primit banii prin wire iar eu nu.Acum ceva timp cei de la ING i-au inchis contul ,si-a facut si ea incapatanata cont la Libra.. Ideea este ca oricat am insistat la banca si la Chaturbate la suport toti dau unul vina pe altul si mi s-a recomandat sa schimb banca.Intrebare mea este ce banci accepta plati prin wire de la Chaturbate ?
Multumesc
Buna, eu primesc plata de la Chaturbate prim Wire Transfer(persoana juridica/firma). Pana in Noiembrie 2020 eram la ING si nu a fost nicio problema/intarziere cu plata. Insa a trebuit sa schimb banca deoarece ei nu mai vor colaborari in acest domeniu si m-am mutat la LIBRA. Si de atunci , banii nu i-am mai primit , desi cred ca am dat sute de mail -uri catre Support Chaturbate, nu primeam niciun raspuns clar
Libra mi- a confirmat ca totul este in regula cu, contul meu, deci, problema cred ca este a site-ului care dintr un motiv sau altul nu "agreeaza"orice banca. Cunosc o fata care nu si-a primit banii din Septembrie, ea tot la Libra e. A trebuit sa isi faca Cosmopayment sau ceva de genul si banii i-au intrat foarte rapid.
Eu pana la urma abia dupa ce am scris pe forumul din afara( am dat tag ambercutie, punkernarbie) mi s-a rezolvat problema cu banii si am reusit sa ii vad in contul de Libra. Insa ma gandesc ca asta nu a fost decat o rezolvare de moment a acelei situatii disperate pe care o aveam, nu si o solutie pt viitor. Raman la parerea ca site ul nu agreaza Libra( e o parere personala) altfel nu imi explic si probabil daca voi mai continua sa lucrez pe site, va trebui sa aleg alta metoda de plata desi avand firma, cam greu. Bafta!
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

Buna, coldhands. Ma bucur mult ca ai primit banii, eram pe forum pe amber cand ai postat , am vrut sa iti trimit pm dar nu cred ca poti promi inca , :) . Legat de banca, acum am inceput sa fiu in stres, eu am la transilvania , habar nu aveam ca nu accepta plati din videochat si eram relaxata, acum o sa merg pe la banci sa intreb care accepta , pt ca ma astept sa mi l inchida la Bt .. :( .
These users thanked the author anabeauty37 for the post:
coldhands (31 Ian 2021, 13:54)
coldhands
Mesaje: 7
Membru din: 26 Ian 2021, 12:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

:) da, la sfatul tau , imediat dupa ce mi-ai dat ideea cu forumul din afara, am si postat.asa cum am zis, eram la limita disperarii.nu primisem in cont banii tocmai din luna noiembrie. nu cred insa ca am gasit si solutia pe viitor. si nici nu as mai avea puterea si rabdarea sa ma" milogesc" efectiv site- ului sau lui amber pt banii mei, mereu.( pt ca asta simt ca am si facut) m-a epuizat psihic povestea asta si sincer, nici nu am crezut ca o sa- i mai vad
Ceea ce ai spus tu, ca ai cont la BT, da, stiu ca ei nu accepta sau ca nu mai accepta plati din videochat, asa cum s- a intamplat si cu ING si probabil cu multe altele. Libra accepta si cu toate astea , site- ul nu agreeaza orice banca, nu stiu cum sa ma exprim pt ca nici ei(Chaturbate) nu au spus pe sleau , sa zic asa..Au ocolit orice raspuns legat de ceea ce i- am tot intrebat. Ceva ceva e, si acel ceva nu cred ca o sa ni- l explice noua site-ul. Decat te redirectioneaza: we suggest you try another payment method in the future...Etc. Eu mi-am facut intre timp cont pe alt site, unul care nu e din USA, nu ca as avea ceva impotriva , dar cel putin au un numar de telefon si live support, ceea ce pt mine dupa toata patania asta, inseamna enorm :) Mi-ar parea rau sa renunt definitiv la Chb dar daca va trebui, asta e. Mergem mai departe. Multa bafta si tie! Si tuturor!!😍
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

@coldhands.Eu sunt una dintre cele care lucreaza legal si totusi am avut o gramada de probleme cu bancile.Cei mai jegosi fiind BT,care mi-au inchis contul fix in ajunul craciunului acum 2 ani ,iti dai seama ce sarbatori de kk am avut pt ca tocmai ce facusem un wire ,in paxum nu mai erau si bt a inchis contul unde i-am trimis din paxum.Am rezolvat intr-un final dupa vreo 10 zile ,dar adio craciun revelion.
Recomandare:FIRSTBANK,cei mai buni cei mai ok.
Dupa atatea ascunzisuri m-am dus cu tupeu fac asta aici,aveti vreo problema sa-mi deschideti un cont?
Raspunsul lor a fost ca nu ,si uite asa lucrez de 2 ani de zile cu ei,in cont la sursa fondurilor imi scrie videochat ,si m-au asigurat ca nu o sa imi inchida niciodata contul,dar s-ar putea sa-mi ceara acte doveditoare adica mail de confirmare ca am trimis banii din paxum (printscreen) atat.
Sunt unul dintre modelele de top de la chaturbate cu peste 20k perioada deci intra multi bani,si nu am avut probleme cu ei deloc.
Bafta!
These users thanked the author Ionela88999 for the post:
coldhands (14 Feb 2021, 01:57)
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

ionela, multumim pentru sfat. O sa merg sa deschid cont la firstbank si renunt la bt inainta sa ma lase ei cu ochii in soare .
coldhands
Mesaje: 7
Membru din: 26 Ian 2021, 12:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Buna!
Ionela, si eu am declarat la Libra ceea ce fac: videochat si nu au avut nicio problema cu asta.
Si totusi Chaturbate nu mi-a facut plata de mai bine de 2 luni( in care am luat o razna aproape)decat dupa sute de mailuri si rugaminti pe forum( ambercutie ). Deci, s-a putut in cele din urma. Si problema nu a fost a bancii, altfel nu as fi primit banii in cont sau cel putin m-ar fi anuntat daca ceva ar fi fost in neregula. Bafta! La cat mai multi tokensi!! Ma bucur sa aud ca tu nu ai intampinat niciun fel de problema.
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

Buna! Eu am cont la transilvania. Am mers sa intreb daca ma voi trezi cu contul inchis sa stiu sa ma mut la alta banca, mi au spus ca nu e vina lor, este directiva de la BNR sa nu mai accepte plati in firme cu anumite coduri caen gen videochat , cazino etc . Deci, asta este valabil pt toate bancile nu doar ing, transilvania , toti au acest ordin, mai devreme sau mai tarziu la orice banca te pori trezi probabil cu cont inchis . Eu nu ii inteleg, vrei sa fii legal, sa platesti taxe , te lasa sa faci firma, contracte de munca, plati salarii dar nu te lasa sa incasezi banii .. pfff
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pe ici pe colo prin locurile esentiale te-au mai minciunit, asa cum le place lor. De exemplu directiva, ordin, recomandare, atentie, interpretare, nu sunt sinonime.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Mollly
Mesaje: 4
Membru din: 28 Ian 2021, 21:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna din nou, mentionez ca am firma . Mi-am facut cont la Cosmo tot pe firma ca la Paxum m-au innebunit dar problema e ca extrasul pe care il ofera Cosmo nu are nici o valoare juridica, ei nu ofera nici wiretransfer iar acum ma bat cu capu de pereti sa dovedesc sursa banilor. Mi-as dori mult de tot sa aflu sigur ce banca accepta plati din partea Chaturbate:(
Kaly
Mesaje: 1
Membru din: 28 Feb 2021, 02:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Imi poate spune și mie cineva cum pot lua legătura cu ambercutie ,Shirley pentru a imi rezolva o problema cu contul de chaturbate?am dat zeci de mesaje pana acum la chaturbate și nu au dat nici un răspuns .cum ati reușit sa ii dați email lui ambercutie (Shirley)?Ca eu chiar nu știu cum sa procedez.Multumesc
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

buna! te inscrii pe forumul ambercutie.com si acolo new post .. scrii frumos problema , rogi pe shirley sa te ajute si ii dai tag @punkerbarbie .. raspunde cam in aceiasi zi
Shadow
Mesaje: 25
Membru din: 23 Noi 2015, 21:16
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

buna tuturor . ani de zile am lucrat cu BT-ul in ceea ce priveste primirea banilor de la site-uri . Pana anul trecute cand m-au anuntat ca ei inceteaza colaborarea cu mine ca si client. Deci mare atentie cu bancile caci nu este sigur nimic 100%. Eu am incetat sa folosesc wire si pana una alta fac wirhdraw the la atm din paxum card . E nasol caci se pierde la comision insa ..
Pentru cele care lucreaza legal ..puteti sa imi spuneti va rog cum ati declarat activitatea ? si ca PF.. la fel ..in ce activitate ne incadram si cum depundem cele necesare pentru a putea plati taxele ? multumesc
These users thanked the author Shadow for the post:
Ionela88999 (09 Mar 2021, 23:06)
Teb15
Mesaje: 6
Membru din: 01 Noi 2020, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Eu doar ce mi -am facut un pfa ... contabilul mi a gasit codul caen care se potriveste cel mai bine videochatului ,, alte activitati recreative si distractive ,, problema este ca am fost la 2 banci ing si firstbank care mi au refuzat deschiderea contului pe motiv ca aceasta activitate nu este eligibila... sa vrei sa fii legal si sa nu iti permita primirea banilor ... cine mai poate sa inteleaga?! Intr un final am deschis un cont la raiffaisen , fara a mai mentiona activiatatea , am specificat ca sunt operator pc , de luna asta o sa incerc sa fac transfer prin wire .. si o sa astept sa vad ce o sa se intample.. cel mai probabil o sa blocheze si ei .. voi cu ce banci lucrati prin wire transfer fara nicio problema in aceasta activitate?
These users thanked the author Teb15 for the post:
Shadow (31 Mai 2021, 17:03)
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Eu lucrez cu paxum si din paxum fac eft!Merge pana la 45.000 de lei la o tranzactie si a2a zi am banii in cont+ca e 5$.Wire direct de la site merge ff greu,eu asa recomand sa faceti.
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Mollly scrie: 15 Feb 2021, 15:45 Buna din nou, mentionez ca am firma . Mi-am facut cont la Cosmo tot pe firma ca la Paxum m-au innebunit dar problema e ca extrasul pe care il ofera Cosmo nu are nici o valoare juridica, ei nu ofera nici wiretransfer iar acum ma bat cu capu de pereti sa dovedesc sursa banilor. Mi-as dori mult de tot sa aflu sigur ce banca accepta plati din partea Chaturbate:(
Molly!Simpla treaba scoti din cosmo pastrezi chitantele de la bancomat si ii depui in contul firmei.
Daca valoarea bonurilor e egal cu cea a extrasului bancar,voila ai rezolvat problema
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

anabeauty37 scrie: 14 Feb 2021, 12:43 Buna! Eu am cont la transilvania. Am mers sa intreb daca ma voi trezi cu contul inchis sa stiu sa ma mut la alta banca, mi au spus ca nu e vina lor, este directiva de la BNR sa nu mai accepte plati in firme cu anumite coduri caen gen videochat , cazino etc . Deci, asta este valabil pt toate bancile nu doar ing, transilvania , toti au acest ordin, mai devreme sau mai tarziu la orice banca te pori trezi probabil cu cont inchis . Eu nu ii inteleg, vrei sa fii legal, sa platesti taxe , te lasa sa faci firma, contracte de munca, plati salarii dar nu te lasa sa incasezi banii .. pfff
Eu am un cod generic care cuprinde inclusiv parcarile cu ora,spalatoriile auto cu jetoane etc,practic codul pe care il folosesc eu cuprinde toate activitatile care nu au codul lor personal,deci mint puternic cu bnr-ul si etc...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”