Banci care accepta plati prin wiretransfer de la Chaturbate

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Shadow scrie: 02 Mar 2021, 01:06 buna tuturor . ani de zile am lucrat cu BT-ul in ceea ce priveste primirea banilor de la site-uri . Pana anul trecute cand m-au anuntat ca ei inceteaza colaborarea cu mine ca si client. Deci mare atentie cu bancile caci nu este sigur nimic 100%. Eu am incetat sa folosesc wire si pana una alta fac wirhdraw the la atm din paxum card . E nasol caci se pierde la comision insa ..
Pentru cele care lucreaza legal ..puteti sa imi spuneti va rog cum ati declarat activitatea ? si ca PF.. la fel ..in ce activitate ne incadram si cum depundem cele necesare pentru a putea plati taxele ? multumesc
Cod caen:6299
Factura :asistenta servicii clienti
Factura o emite pfa tau,si se emite de exemplu la chaturbate(multimedia llc)
Cu facturica si extrasul bancar al pfului te duci la contabil ,restul stie el😁
SoulCams Models Studios wanted
Shadow
Mesaje: 25
Membru din: 23 Noi 2015, 21:16
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

multumesc frumos :)
Avatar utilizator
REMiXDJ
Mesaje: 10
Membru din: 26 Mar 2021, 00:40
Localitate: GL-RO
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Kaly scrie: 28 Feb 2021, 03:10 Imi poate spune și mie cineva cum pot lua legătura cu ambercutie ,Shirley pentru a imi rezolva o problema cu contul de chaturbate?am dat zeci de mesaje pana acum la chaturbate și nu au dat nici un răspuns .cum ati reușit sa ii dați email lui ambercutie (Shirley)?Ca eu chiar nu știu cum sa procedez.Multumesc
Kaly, acestea sunt o parte din adresele de @email ale lui > www.CHATURBATE.com

Shirley@Chaturbate.com

support@chaturbate.com

contact@chaturbate.com
policy@chaturbate.com
media@chaturbate.com
admins@chaturbate.com
abuse@chaturbate.com
members@chaturbate.com
security@chaturbate.com
payments@chaturbate.com
accounts@chaturbate.com
staff@chaturbate.com

in mesaj sa fii scurta pe problema care o ai - in final le spui ca daca nu iti raspund parasesti site-ul lor , ceva de genul > i wait your response in short time - if not, i leave you site., best regards, bla bla bla. Mesajul al trimiti la fel de pe emailul tau unde al ai in Yahoo sau Gmail , im mail sus unde introduci adresa de email le pui toate adresele lor, dupa fiecare com pui virgula si apoi al email de genul> support@chaturbate.com,contact@chaturbate.com - si urmatoarele.Lui Shirley@Chaturbate.com ai poti scrie separat.In principiu ei raspund cam in 24-48 ore.
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
REMiXDJ scrie: 26 Mar 2021, 03:17 i wait your response in short time - if not, i leave you site.
La ora actuală pe Chaturbate sunt 80+ pagini, asta însemnând că sunt online 7000+ modele. Site-ul nu duce lipsă de modele. Chiar crezi că contează una bucată în minus la cele aproape 8000 deja existente?

Prin urmare, "șantajul - amenințarea", nu cred că este o abordare tocmai înțeleaptă în contextul actual, nici pentru tine, și cu atât mai puțin indicat să îi sfătuiești pe semenii tăi să procedeze astfel. Consider că o exprimare adecvată - demnă, argumentată, gândită, ajută mult mai mult, și nu doar aici, ci în general, în viață.

Noi ca țară, ca specie, avem nevoie de protocolar. E sete de protocolar! Și astfel, cu dreaptă măsură, printr-un exercițiu de maturitate al individului, ne vom îndrepta pașii spre propria desăvârșire, spre intrinsecul complexității noastre.

Baftă!
These users thanked the author Mery24 for the post:
Adrian (28 Mar 2021, 20:12)
Salutând nemurirea printre muritori...
anais12346
Mesaje: 2
Membru din: 27 Mar 2021, 20:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, am si eu o intrebare cum pot da retragere pas cu pas la chaturbate eu am cont la Raiffeisen in romania, si sunt noua pe acest site si nu stiu ce metoda e ok pentru Romania si nici pasii pe care trebuie sa ii fac ma poate ajuta si pe mine cineva va rog?
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
anais12346 scrie: 27 Mar 2021, 20:35 Buna, am si eu o intrebare cum pot da retragere pas cu pas la chaturbate eu am cont la Raiffeisen in romania, si sunt noua pe acest site si nu stiu ce metoda e ok pentru Romania si nici pasii pe care trebuie sa ii fac ma poate ajuta si pe mine cineva va rog?
Salut, anais12346!

Tu în contul tău Chaturbate ai mai multe metode de plată pe care ți le pune site-ul la dispoziție. Cel mai bine este să le iei pe rând, prin eliminare, citești despre fiecare în parte ce presupune, ca în final să o alegi pe cea care crezi că te avantajează mai mult. Pentru a primi banii direct în contul tău Raiffeisen Bank, poți să optezi direct pentru transfer bancar (Wire Transfer), vei avea nevoie de un cont în dolari. La fel și din Paxum poți să transferi banii în contul tău Raiffeisen Bank. Odată ajunși în contul tău Paxum, din Paxum poți să faci atât transfer EFT- pe IBAN, cât și transfer pe card extern - folosind codul de 16 cifre de pe card, pentru ambele este ok cont în RON. Cont ePayService, poți să faci transfer pe card extern la Raiffeisen Bank. Atât Paxum cât și ePayService oferă propriile carduri, iar dacă vrei card, faci cerere direct din contul tău, livrarea standard este gratuită, și cardurile ajung relativ repede. Acum depinde și cum ți-e norocul, mie ambele carduri mi-au ajuns destul de repede, maxim două săptămâni. Mai este și CosmoPayment, dar nu oferă posibilitatea să faci transfer în cont românesc, poți să comanzi doar propriul lor card.

Te gândești, te informezi despre fiecare metodă în parte, vezi ce presupune, taxe, etc. și aplici pentru una dintre ele, sau pentru mai multe (ca să ai rezervă). Odată ce te-ai hotărât, îți faci cont pe respectiva platformă și o adaugi la contul tău Chaturbate în secțiunea Payment Method. Dacă nu te descurci să faci cont, cauți tutoriale, că se găsesc, sau vii și întrebi aici, cât mai direct. Eu am mai scris pe acest forum despre metode de plată, și e posibil să găsești ce ai nevoie printr-o singură utilizare a instrumentului "Search". Dar în ansamblu, partea cu opțiunile de plată este simplă, printre cele mai simple etape.

Baftă!
Salutând nemurirea printre muritori...
sonim
Mesaje: 1
Membru din: 31 Mai 2021, 19:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stie cineva in prezent o banca care nu are problema cu veniturile realizate din domeniul adult? ING stiu ca nu mai accepta, firstbank stiam ca accepta, am fost sa imi deschid cont la ei, si mi-au zis din start ca nu deschid conturi firmelor cu cod caen principal 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe. Adica e clar ca si-au dat seama la ce e folosit acest cod caen si nu mai accepta probabil. Vreau sa declar veniturile, deci paxum nu e o solutie, imi trebuie un cont bancar romanesc pt. a le putea declara, respectiv sa fac direct wire transfer. Multumesc anticipat.
Avatar utilizator
Michela
Mesaje: 13
Membru din: 10 Apr 2018, 23:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Am si eu o intrebare, primeste cineva bani de pe Chaturbate, prin Wire pe Revolut? Mersi mult
Mollly
Mesaje: 4
Membru din: 28 Ian 2021, 21:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Mery24 scrie: 29 Mar 2021, 16:04 :writing_hand:
anais12346 scrie: 27 Mar 2021, 20:35 Buna, am si eu o intrebare cum pot da retragere pas cu pas la chaturbate eu am cont la Raiffeisen in romania, si sunt noua pe acest site si nu stiu ce metoda e ok pentru Romania si nici pasii pe care trebuie sa ii fac ma poate ajuta si pe mine cineva va rog?
Salut, anais12346!

Tu în contul tău Chaturbate ai mai multe metode de plată pe care ți le pune site-ul la dispoziție. Cel mai bine este să le iei pe rând, prin eliminare, citești despre fiecare în parte ce presupune, ca în final să o alegi pe cea care crezi că te avantajează mai mult. Pentru a primi banii direct în contul tău Raiffeisen Bank, poți să optezi direct pentru transfer bancar (Wire Transfer), vei avea nevoie de un cont în dolari. La fel și din Paxum poți să transferi banii în contul tău Raiffeisen Bank. Odată ajunși în contul tău Paxum, din Paxum poți să faci atât transfer EFT- pe IBAN, cât și transfer pe card extern - folosind codul de 16 cifre de pe card, pentru ambele este ok cont în RON. Cont ePayService, poți să faci transfer pe card extern la Raiffeisen Bank. Atât Paxum cât și ePayService oferă propriile carduri, iar dacă vrei card, faci cerere direct din contul tău, livrarea standard este gratuită, și cardurile ajung relativ repede. Acum depinde și cum ți-e norocul, mie ambele carduri mi-au ajuns destul de repede, maxim două săptămâni. Mai este și CosmoPayment, dar nu oferă posibilitatea să faci transfer în cont românesc, poți să comanzi doar propriul lor card.

Te gândești, te informezi despre fiecare metodă în parte, vezi ce presupune, taxe, etc. și aplici pentru una dintre ele, sau pentru mai multe (ca să ai rezervă). Odată ce te-ai hotărât, îți faci cont pe respectiva platformă și o adaugi la contul tău Chaturbate în secțiunea Payment Method. Dacă nu te descurci să faci cont, cauți tutoriale, că se găsesc, sau vii și întrebi aici, cât mai direct. Eu am mai scris pe acest forum despre metode de plată, și e posibil să găsești ce ai nevoie printr-o singură utilizare a instrumentului "Search". Dar în ansamblu, partea cu opțiunile de plată este simplă, printre cele mai simple etape.

Baftă!


Deci pt wire transfer e nevoie de cont in dolari?E posbil ca de asta sa nu fi intrat banii la Libra ? Eu credeam ca in euro trebuia sa fie contul pt wire transfer
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

:writing_hand:
Mollly scrie: 05 Iul 2021, 14:18 Deci pt wire transfer e nevoie de cont in dolari?E posbil ca de asta sa nu fi intrat banii la Libra ? Eu credeam ca in euro trebuia sa fie contul pt wire transfer
Pentru Wire Transfer e recomandat cont în valuta în care primești banii, dar depinde și de banca la care transferi. În cazul de față, Chaturbate, transferul bancar se face în dolari, și atunci e recomandat un cont în dolari. Cum am zis, depinde de banca cu care colaborezi: sunt bănci care nu fac conversia Dolar - RON, și atunci nu merge să transferi dolari în cont de RON, sau Euro în cont de RON, și așa mai departe, e nevoie de cont în valuta în care primești banii - știu sigur că la Banca Transilvania e așa. Practic dacă Banca Transilvania primește un transfer în dolari, iar clientul are cont doar în RON, îi deschide automat cont în dolari. De asemenea, sunt bănci care fac conversia, gen să transferi dolari în cont de RON, Euro, etc, - din câte îmi amintesc parcă Raiffeisen Bank făcea conversia automat, fără să trebuiască cont în valuta în care transferi banii; și mai sunt bănci care pur și simplu refuză transferul dacă respectivul client nu are cont în valuta în care primește banii.

Nu știu cum funcționează Libra Bank, dar cel mai bine este să suni la ei și să întrebi, iar pe viitor când vei mai face transfer, să te interesezi exact ce și cum deoarece politica interioară diferă/poate să difere de la o bancă la alta.

Multă baftă!
These users thanked the author Mery24 for the post:
Mollly (07 Iul 2021, 23:47)
Salutând nemurirea printre muritori...
Mollly
Mesaje: 4
Membru din: 28 Ian 2021, 21:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Mery24 scrie: 05 Iul 2021, 16:24 :writing_hand:
Mollly scrie: 05 Iul 2021, 14:18 Deci pt wire transfer e nevoie de cont in dolari?E posbil ca de asta sa nu fi intrat banii la Libra ? Eu credeam ca in euro trebuia sa fie contul pt wire transfer
Pentru Wire Transfer e recomandat cont în valuta în care primești banii, dar depinde și de banca la care transferi. În cazul de față, Chaturbate, transferul bancar se face în dolari, și atunci e recomandat un cont în dolari. Cum am zis, depinde de banca cu care colaborezi: sunt bănci care nu fac conversia Dolar - RON, și atunci nu merge să transferi dolari în cont de RON, sau Euro în cont de RON, și așa mai departe, e nevoie de cont în valuta în care primești banii - știu sigur că la Banca Transilvania e așa. Practic dacă Banca Transilvania primește un transfer în dolari, iar clientul are cont doar în RON, îi deschide automat cont în dolari. De asemenea, sunt bănci care fac conversia, gen să transferi dolari în cont de RON, Euro, etc, - din câte îmi amintesc parcă Raiffeisen Bank făcea conversia automat, fără să trebuiască cont în valuta în care transferi banii; și mai sunt bănci care pur și simplu refuză transferul dacă respectivul client nu are cont în valuta în care primește banii.

Nu știu cum funcționează Libra Bank, dar cel mai bine este să suni la ei și să întrebi, iar pe viitor când vei mai face transfer, să te interesezi exact ce și cum deoarece politica interioară diferă/poate să difere de la o bancă la alta.

Multă baftă!
Multumesc mult, incerc si metoda asta .
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 17 times
Been thanked: 46 times

Buna! Ma poate sfatui cineva cum sa primesc transfer bancar de la myfreecams in firma? imi dau batai de cap ... in contul firmei mele la Bt, cand aplic mfc payment euro-wire, imi apare ca ei nu lucreaza cu aceasta banca , le-am dat mail cu ce banca lucreaza sa imi trimita banii in cont bancar, si au raspuns ca ei nu imi pot recomanda o banca ::)) atunci eu ar trebui sa deschid cont la toate bancile pana vad cu care lucreaza ei? Please, help! vreau doar sa imi trimit plata din mfc in contul firmei cumva sa fie legal ca tot am inceput sa colaborez si cu mfc de luna trecuta :(
Amysweet
Mesaje: 6
Membru din: 02 Ian 2023, 09:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

anabeauty37 scrie: 29 Ian 2021, 13:13 Intrebarea mea este voi primiti wire din chaturbate in banca ca persoana fizica? Presupun ca stiti ca trebuie sa declarati sumele astea, oricum Anaf are acces la toate conturile acum stiu exact cine si cat primeste si de unde . Nu te uita dupa cont bancar inainte sa stii riscurile , parerea mea . Toate bancile accepta daca faci ca la carte . Iti deschizi firma, iei contabil 300 lei pe luna care se ocupa de tot , faci cont busness, primesti de la cb fara probleme, iar taxele sunt mici . Sau iti faci pfa ..
Te rog mult nu pot sa iti dau mesaj privat , da mi tu mersi
Chatnew1969
Mesaje: 1
Membru din: 06 Ian 2023, 18:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut! Dacă am încercat sa fac transfer pe contul personal prin wiretransfer la Transilvania. Oare ii voi primi? Acum am văzut ca trebuie pfa
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”