Programul Jasmin Certified Studio s-a inchis

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
CristiS
Mesaje: 4
Membru din: 09 Ian 2021, 22:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Inca ceva despre care nu zice nimeni nimic. A venit si ziua in care zvonul lansat prin Septembrie 2020 a devenit realitate. Mai exact pe 7 Ianuarie 2021, programul Jasmin Certified Studio s-a incheiat oficial. A disparut de pe modelcenter linkul cu certified partners / trusted partners, whatever. Ce inseamna asta? Eu am aflat de la prietena mea, rusinos de altfel, nu prea acord mare importanta zvonurilor, dar, de inteles mai ales ca lucrez in alte domenii conexe. Deci, de la 07-01-2021 din ceea ce am inteles:
- Daca ai lucrat la un studio certificat Jasmin poti pleca linistita, ei nu te mai pot bloca sa nu iti faci cont nou, iti poti face cont independent sau la alt studio fara probleme (banuiesc ca in continuare nu ii va impiedica pe studio owneri & staff sa trimita poze cu voi modelele, goale, la toti prietenii vostri de pe Facebook la fel ca si pana acum);
- Studioul certificat Jasmin nu mai primeste extra comisionul cuprins intre 10% si 25% din incasarile modelelor, in functie de numarul modelelor si a studiourilor co-optate pentru a strange comision cat mai mare, depasind pragurile de incasari;
- Account managerii raman in continuare alaturi de studiourile si modelele independente cu care colaboreaza, probabil in functie de aceleasi criterii ca si pana acum respectiv performante management sau financiare, animozitate, "cadouri", etc.;

In rest, salutari de pe litoral! Ganduri bune si putere tuturor.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2708
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 130 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Pai ai zis tu acum si e foarte bine, daca zici ca pe 7 s-a inchis si suntem in 10, e destul de rapid :) totusi nu suntem un site de flash news.
Nici eu nu prea mai sunt la curent cu stirile bat campii pe alte meleaguri dar din ce am auzit si eu ii cam durea la buzunar pe cei de la jasmin, si-au facut calculele si probabil nu a mai iesit pasenta. Probabil aveau si foarte multe noi cereri de la studiouri noi care implineau si ei conditiile de studio certificat, daca o tineau tot asa se certificau toti si nu mai era nici o treaba.

Acum mai e o chestie, e posibil ca Jasmin sa vina cu altceva in loc, pentru ca or sa fie presiuni, erau destule studiouri puternice certificate, multi dintre ei citesc forumul, poate ne spun ei daca Jasmin a promis ceva in schimb sau nu....

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”