Credit pt pfa

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Buna tuturor

Exista cineva care a obținut un credit pe PFA? Ca si model independent mi am facut un PFA utilizând codurile caen recomandate acestei activități gen activități distractive, administrare pagini web etc. Stiu ca sunt banci care acordă credite pe pfa însă am remarcat ca le oferă tinand cont de codurile caen. Majoritatea oferă pt notari , avocati, experți contabili, It, etc însă nu am reușit să găsesc nicio banca ce accepta codurile caen pe care noi le folosim. Evident ca nu am cercetat situatia asta la toate băncile posibile si imposibile. Tocmai.de aceea am.zis ca poate mai sunt persoane care au facut asta deja si ma.pot indruma.😊 precizez ca suma pe care doresc sa o împrumut este de vreo 20k euro sau chiar mai mare.
Multumesc celor care își vor rupe din timpul lor sa imi ofere un sfat.😊
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
beyoustudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 19 Apr 2015, 12:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Contact:

Buna Eva din proprie experienta iti spun nu cred ca vei gasi o banca care sa accepte acest lucru , eu ca si SRL cu un rulaj mult mai mare am avut aceeasi problema in anul 2017 , mi s a spus ca domeniul de activitate este considerat nesigur :yum: si prin urmare este "necreditabil " am intrebat-o pe doamna ce ce nu este si neimpozabil ...insa nu a gustat gluma :grimacing: , intr-un final am renuntat la idee si am scapat si de frustrarea ca o firma ce aduce anual o suma frumusica de bani in tara si care plateste aproximativ 30.000 - 40.000 lei impozite si taxe luna de luna la buget , ba mai creaza si 20-30 de locuri de munca NU are dreptul de a accesa un credit financiar, in schimb daca vine un Tudorel si vrea sa puna salata bio in solar beneficiaza de finantare europeana ca sa cumpere gainat :zipper_mouth:

GOOD LUCK
Chose To Be Different ..... BeYou

https://www.beyou-studio.ro/
SugarBrunette
Mesaje: 15
Membru din: 27 Mar 2014, 19:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Incearca Alpha Bank. Bafta!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

@beyou nu stiu la ce banca ai incercat tu asa ceva dar eu iti pot spune ca si anul trecut si anul asta am fost rugati cu credite preaprobate, adica doar trebuia sa semnez si aveam 2 miliarde vechi in contul firmei desi nu avem nevoie,nu am accesat nici anul trecut si evident nici anul asta, ca sa nu mai zic ca in baza dividendelor pe ultimii ani pe pers fizica putem lua cate sute de mii de euro credit.Nu stiu la ce banca esti cu conturile sau poate lucrurile s-au mai schimbat din 2017.
@eva Nu stiu pe PFA dar pe SRL,anul trecut s-au luat 2 credite pe dividende de peste 60 k euro(creditele pe pers fizica),2 modele care colaboareaza cu noi prin sistemul srl, fara nici o problema.Cred ca depinde ce incasari ai,cifra de afaceri, nu neparat codul caen.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
beyoustudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 19 Apr 2015, 12:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Contact:

@Glam daca te referi la linia de creditatre pentru care platesti undeva intre 300-500 lei lunar , pe care banca ti--o ofera ca esti tu client important si uite ce mult te apreciaza ei... (asa ca sa " te prinda " ) stiu de ea si noua ni s-au oferit 2 miliarde si trebuia sa platesc lunar 500 lei ... dar eu nu ma refeream la linia de credit ... in fine
vorba lunga saracia omului :yum:

succes Eva
Chose To Be Different ..... BeYou

https://www.beyou-studio.ro/
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Cred ca nu ai citit tot mesajul,pe pers fizica in baza dividendelor, dividendele dupa ce-ti platesti impozitele sunt socotite venit si cand venitul este pe cativa ani din ce in ce mai mare si credibilitatea este la fel, daca ai cifra de afaceri mare poti lua sute de mii de euro credit.Pe firma nici nu mai vorbesc, nu aia 2 miliarde,aia sunt vax, vorbesc de sute de mii de euro.

Dar daca scoatem din contest ce ne convine da, vorba multa este saracia omului, i-am spus si cum s-au obtinut credite pe pers fizica in baza dividendelor la firme fara cifra de afaceri ca a noastra, deci cu mult mai mica, exista variante numai ca trebuie sa umbli daca esti interesat.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Multumesc mult pt indrumari si pt ca v ati rupt din timpul vostru sa imi raspundeti . Pana acum nu am intrebat la banca la care am contul daca aceasta optiune ar fi fezabila tinand cont de activitatea prestata pe acest PFA. Insa e posibil sa ai dreptate Isa, sa conteze mai mult sumele si constanta lor pt aprobarea unui credit . Cel putin banca la care sunt acum nu mi creat nicio problema cum au fost cei de la BRD si ING . de cand sunt la ei totul e ok . Poate o sa mearga si variant asta daca voi avea nevoie . :)
Multumesc mult pt sfaturi ! :)
O zi excelenta tuturor!
Avatar utilizator
beyoustudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 19 Apr 2015, 12:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Contact:

GlamChatStudio scrie: 12 Feb 2019, 00:48 Cred ca nu ai citit tot mesajul,...........

Dar daca scoatem din contest ce ne convine da, vorba multa este saracia omului,......
Departe de mine gandul .... simt o oarecare agresiune ( sau poate inca sunt prea sensibilicios , necalit indeajuns ':) ) in mesajul tau si nu inteleg de unde pana unde , scuze daca am deranjat cu ceva eu doar am spus ce am patit cu ceva timp in urma .... ma voi abtine de la alte comentarii care nu isi au locul aici pe topicul fetei.

o seara buna
Chose To Be Different ..... BeYou

https://www.beyou-studio.ro/
Avatar utilizator
WonderAlice
Mesaje: 7
Membru din: 19 Noi 2015, 00:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Cred ca ideea bank sau libra lucreaza mult cu pfa pe creditare
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”