Cont Streamate

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Mina10
Mesaje: 7
Membru din: 02 Sep 2017, 20:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, am o problema cu deschiderea unui nou cont streamate, am lucrat la un studio si dupa ce am plecat ownerul a spus ca mi-a inchis toate conturile, am verificat si nu ma mai puteam loga pe nici un cont de la studio, inclusiv nici pe streamate, apoi m-am apucat sa imi fac conturi de acasa, inclusiv pe streamate acum 2 zile si azi cand ma loghez sa verific am avut surpriza sa constat ca nu imi mai merge password-ul, imposibil din moment ce il am scris, am dat reset password si nu imi mai recunoaste adresa de mail si numele, cand am incercat sa deschid cont din nou cu aceleasi mail, parola si nume apare ca e deja in database.. deci nu mai inteleg nimic
Mi-am deschis un nou cont cu alta adresa de email in care am incarcat aceleasi date si momentan e in Pending Approval dar sincer ma astept ca si cu acest cont sa mi se intample acelasi lucru.
E posibil ca ownerul sa minta si sa nu imi fi inchis contul ci doar sa fi schimbat parola? Daca da atunci ce sanse mai am in acest caz sa mai deschid un nou cont pe streamate? Trebuie sa treaca o anumita perioada de timp pana imi pot deschide un nou cont?
Multumesc pt orice raspuns care m-ar ajuta .
SoulCams Models Studios wanted
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Iti poti face cont dupa 6 luni.

Bafta!
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Mina10 scrie:Buna, am o problema cu deschiderea unui nou cont streamate, am lucrat la un studio si dupa ce am plecat ownerul a spus ca mi-a inchis toate conturile, am verificat si nu ma mai puteam loga pe nici un cont de la studio, inclusiv nici pe streamate, apoi m-am apucat sa imi fac conturi de acasa, inclusiv pe streamate acum 2 zile si azi cand ma loghez sa verific am avut surpriza sa constat ca nu imi mai merge password-ul, imposibil din moment ce il am scris, am dat reset password si nu imi mai recunoaste adresa de mail si numele, cand am incercat sa deschid cont din nou cu aceleasi mail, parola si nume apare ca e deja in database.. deci nu mai inteleg nimic
Mi-am deschis un nou cont cu alta adresa de email in care am incarcat aceleasi date si momentan e in Pending Approval dar sincer ma astept ca si cu acest cont sa mi se intample acelasi lucru.
E posibil ca ownerul sa minta si sa nu imi fi inchis contul ci doar sa fi schimbat parola? Daca da atunci ce sanse mai am in acest caz sa mai deschid un nou cont pe streamate? Trebuie sa treaca o anumita perioada de timp pana imi pot deschide un nou cont?
Multumesc pt orice raspuns care m-ar ajuta .
Buna Mina10,

Numele meu este Catalina, sunt reprezentant Streamate pe Europa pentru modele si studiouri.
Toate studiourile care lucreaza cu noi beneficiaza de o protectie de 6 luni. Adica daca tu ca model pleci din studio, tine de ei daca te vor lasa sau nu sa iti faci cont. Daca ei decid sa nu te lase, atunci va trebui sa astepti 6 luni ( de la ultimul streaming online avut ) pana iti poti creea un cont nou.

Ma poti contacta direct pe Skype: marianabogzoiu sau pe email: catalina@streamate.com si putem verifica daca acel cont de la studio a fost inchis/release sau nu.

Toate cele bune si un an nou fericit!
Catalina
Mina10
Mesaje: 7
Membru din: 02 Sep 2017, 20:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

S-a rezolvat momentan... dar intrebarea mea este daca protectia de 6 luni este valabila si pentru conturile de modele independente? Pentru ca eu din ce tin minte aveam cont de model independent pe streamate cand m-am angajat la acel studio si ei au putut sa imi deschida fara sa imi inchid eu contul de model independent desi nu trecusera 6 luni
Intreb asta pentru ca imi fac griji sa nu incerce sa imi faca vreo faza cand or sa vada ca lucrez de acasa pe cont propriu gen sa deschida iarasi cont de model pe numele meu pe studio si contul meu de model independent sa fie inchis..
Din pacate cred ca inca mai au actele mele , copia dupa C.I.
Multumesc.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Mina10 scrie:S-a rezolvat momentan... dar intrebarea mea este daca protectia de 6 luni este valabila si pentru conturile de modele independente? Pentru ca eu din ce tin minte aveam cont de model independent pe streamate cand m-am angajat la acel studio si ei au putut sa imi deschida fara sa imi inchid eu contul de model independent desi nu trecusera 6 luni
Intreb asta pentru ca imi fac griji sa nu incerce sa imi faca vreo faza cand or sa vada ca lucrez de acasa pe cont propriu gen sa deschida iarasi cont de model pe numele meu pe studio si contul meu de model independent sa fie inchis..
Din pacate cred ca inca mai au actele mele , copia dupa C.I.
Multumesc.
Buna,

Ca model independent, tu ai control asupra contului. Daca tu nu trimiti email catre suport sa ceri inchiderea acestuia, contul de studio nu va putea fi aprobat.

Probabil ce s-a intamplat in cazul tau cand ti-a fost aprobat contul de studio este ca, contultau independent a fost inchis de catre noi pe motiv de inactivitate si daca, conturile sunt inchise pe motiv de inactivitate, poti creea altele noi cu usurinta.

Daca tu o sa ai cont activ, pe care o sa il folosesti, nu are cum sa ti se inchida si sa se aprobe in alta parte, sistemul nostru nu functioneaza asa :).

Daca te pot ajuta si cu alte informatii, nu ezita sa ma contactezi.

Toate cele bune.
Catalina
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Mina10 scrie: Din pacate cred ca inca mai au actele mele , copia dupa C.I.
Multumesc.

Iti declari buletinul pierdut, te duci la militie iti faci buletin nou-nout, apoi trimiti noul buletin la fiecare site si gata, end of problema.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Mina10
Mesaje: 7
Membru din: 02 Sep 2017, 20:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc pentru raspunsuri. Mai am o singura intrebare: dupa cat timp se inchide un cont de model independent pentru inactivitate pe Streamate ? Am mai deschis un topic asemanator dar acolo am intrebat si de alte sites.
Intreb pentru ca eu momentan sunt ocupata cu crearea content-ului (poze si video) imi fac mai multe seturi sa imi ajunga tot anul. Nu mi s-a dezactivat contul pana acum dar pentru orice eventualitate vreau sa stiu cat timp am inainte sa ma trezesc cu contul inchis.
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

din ce stiu eu in 6 luni se dezactiveaza , ca sa nu see dezactiveze trebuie doar sa te loghezi pe cont din cand in cand nu neaparat sa faci si broadcast
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Mina10 scrie:Multumesc pentru raspunsuri. Mai am o singura intrebare: dupa cat timp se inchide un cont de model independent pentru inactivitate pe Streamate ? Am mai deschis un topic asemanator dar acolo am intrebat si de alte sites.
Intreb pentru ca eu momentan sunt ocupata cu crearea content-ului (poze si video) imi fac mai multe seturi sa imi ajunga tot anul. Nu mi s-a dezactivat contul pana acum dar pentru orice eventualitate vreau sa stiu cat timp am inainte sa ma trezesc cu contul inchis.
Un cont de model este inchis la 6 luni de inactivitate, Inactivitate insemnand ca nu ai folosit contul deloc ( nu te-ai logat pe el ).
Daca ocazional te loghezi pe el, acesta nu va fi inchis.

Daca un cont este inchis pe motiv de inactivitate, acesta poate fi redeschis la cererea modelului.

Catalina
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Asta e un fel de cat de mare poate fi paranoia in capul unor modele?:))
Eu zic ca ar fi trebuit sa inceapa cu o operatie estetica urmata de una de schimbare de sex si niste acte de Guatemala si sigur studioul bau-bau nu o va gasi pe the only one Maricica.

Ca sa intelegem mai bine postul,un model s-a carat de la studio,studioul muist I-a inchis contul cu release desi se putea folosi de protectia data chiar de site care nu este micuta 6 luni pe bara,totusi studioul este tot un muist ca o va gasi si va incerca sa-i inchida maretul cont de model independent desi de bunavoie l-a eliberat..aleluia,oare de ce dracului ar face treaba asta?In capul unora se dezvolta o adevarata paranoia crezand ca sunt miezul si un studio nu are altceva mai bun de facut decat sa urmareasca un model pe care deja l-a eliberat.

Desi toate informatiile le gaseste pe site si aici in forum intreaba obsesiv aceasi aberatie ...saraca Catalina,o admir pentru eleganta raspunsurilor,n-as avea atata rabdare.
Daca eliberezi un cont desi ai putea sa nu o faci esti o mare jigodie,daca nu-l eliberezi esti tot o jigodie,saracutele modele neprihanite sunt ca niste panselute sensibile si nevinovate,ai draq astia cu studiouri!
Amen!

P.S.Daca tot sunteti asa draguti poate ma sfatuiti si pe mine ce sa fac in situatia in care dai un model afara,nu pleaca de bunavoie,mai mult refuza sa-ti dea demisia,tu ii inchizi conturile toate cu release si trebuie sa faci o mie de formalitati ca sa-i desfaci contractul de munca desi esti muist si ai eliberat modelul sa poate lucra sau sa faca ce vrea,ce ma sfatuiti sa fac?Oare am procedat bine sau trebuia sa o blochez pe unde pot?Ah stai ca eu sunt studio si sunt by default muista,nu am nici un drept sa o blochez,doar modelul are dreptul sa-si bata joc de munca altora.Case closed
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”