Probleme Streamate

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Salutare,

Multumesc Sebi de feedback :) E si normal sa aiba probleme si Catalina chiar e de foarte mare ajutor(cel putin mie).Ei incearca sa vada de unde e problema,dar daca nimeni nu se plange,nu ajuta, degeaba.Tine de noi,de fiecare in parte sa ajutam cum putem.Just my opinion :)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

betterthansex scrie:cu SM Broadcast , folosesc Logitech C930
Buna,
Ai incercat cu ambele versiuni v14 si v16 si la fel iti scade? De asemenea vreau sa stiu daca ai incercat si cu alta camera sa te conectezi si daca ai obtinut aceleasi rezultate? Crezi ca poti incerca si cu un C920?

Catalina
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

theselby scrie:Buna tuturor,

Dau si eu un feedback intrucat lucram cu streamate. Sunt intr-adevar ceva probleme cu serverele cele noi... am invatat si eu modelele sa dea start/stop pana prind un server care incepe cu o/ (varianta veche).

Dar csf... e greu pana stabilizezi o platforma, mai ales cand e vorba de CDN (ceea ce se incearca).

Aceleasi probleme care existau si acum 1-2 ani (membri care se plang ca nu vad modelul) inca exista. Aceleasi probleme care existau acum 1-2 ani cu membri care intra si ies rapid, inca exista... n-au ei rabdare 5 secunde sa se incarce video-ul.... vad pagina alba si ies.

SM Broadcast (minunea aia de soft) e la fel de inutil pentru mine cat era si cand a fost lansat. Am zis clar ca degeaba au acel calibrator... daca mie camera imi poate trimite 60 FPS la rezolutie 1080p, cum naiba face acel soft calibrare pe aceasta rezolutie nu stiu... ca-mi rupe i7 4ghz si 12gb de ram de nu mai pot sta pe un youtube. Am tot asteptat sa vad, poate se va mai imbunatati... dar nicidecum nu o sa fac downgrade la C920 pt streamate... daor ca sa pot folosi SMBroadcast ca sa-mi fie modelul pozitionat mai bine.

Dar stiti si voi cum e, astia-s soldatii, cu astia defilam :)

@Catalina, toata stima pentru eforturile pe care le depui ca sa se eficientizeze/stabilizeze treaba, ai toata admiratia si stima din partea mea.


Later edit: ca sa nu se inteleaga gresit, astfel de probleme (cu membri care intra/ies) exista pe majoritatea site-urilor. Eu personal am testat pe o parte din site-uri. Scriu modelului in freechat 2-3 propozitii si-i apar, o a 3-a propozitie nu apare, alta apare... etc.

Vi s-a intamplat cu siguranta si voua pe site-uri mari cu trafic imens (gen facebook) sa dati un like de pe mobil si daca inchizi si redeschizi facebook-ul sa para ca inca nu ai dat like... asta e, n-avem ce face sa imbunatatim ceva la noi. Putem avea noi si 10 gigabit retea, pe fiecare PC in parte, tot degeaba...
Sebi,

Scrie-mi te rog pe Skype. Facem teste cu echipa de la tehnic din Seattle si incercam sa gasim solutii pentru a rezolva instabilitatea streaming-ului.
Legat de SMBroadcast, este inca in testare, nu este inca o versiune stabila. Se lucreaza in continuare la el sa se imbunatateasca in asa fel sa fie pe placul tuturor :) ( incluzand compatibilatea acestuia cu orice tip de camera ). Nu ezitati sa timiteti feedback-uri despre acesta direct pe site, pentru ca acestea sunt luate in calcul.

Pentru persoanele care inca au probleme la streaming ( folosind fmle si link-urile noi ) contactati-ma sa imi lasati nick-urile voastre si daca puteti fi online intre 19:00 si 22:00 maine seara ( 26 Mai ) pentru testari.
Ma puteti contacta fie pe Skype: marianabogzoiu, fie prin email catalina@streamate.com

Catalina
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Cata.Streamate scrie: Sebi,

Scrie-mi te rog pe Skype. Facem teste cu echipa de la tehnic din Seattle si incercam sa gasim solutii pentru a rezolva instabilitatea streaming-ului.
Legat de SMBroadcast, este inca in testare, nu este inca o versiune stabila. Se lucreaza in continuare la el sa se imbunatateasca in asa fel sa fie pe placul tuturor :) ( incluzand compatibilatea acestuia cu orice tip de camera ). Nu ezitati sa timiteti feedback-uri despre acesta direct pe site, pentru ca acestea sunt luate in calcul.
Salutare Catalina,

Am trimis inca de la inceput feedback direct din Sm Broadcast (mi-era clar ca ala o sa fie citit direct de cineva din echipa de developeri, more or less). Despre problema cu FPS 60 le-am scris inca de acum mai bine de 6 luni de zile si nu m-am oprit, de fiecare data cand am re-testat softul, le-am readus aminte.
Luna trecuta am testat din nou ultima versiune de SM Broadcast si ca sa vezi... se calibreaza la fel de prost ca si prima versiune lansata de ei. Eu personal am un calculator cu 2 procesoare Intel hexa-core, un total de 24 threaduri si 24 GB de RAM. La naiba sa-l ia de SM Broadcast... Adobe Premiere imi foloseste maxim 20% din procesor pentru a randa un video 1080p cu zeci de efecte, postprocesare, editare, colorizare, etc... iar SM Broadcast imi foloseste peste 60% din tot PC-ul pentru un amarat de 720p... Mai da-o naibii de treaba ca zici ca face benchmark la CPU

Or fi vrand ei feedback, dar li se rupe de feedback-ul meu. N-oi fi eu un studio "smecher" care sa le fie drag la inima, dar macar le-am vorbit frumos, le-am dat propozitii scrise corect, am fost onest in exprimare si nicidecum badaran sau impertinent. Si n-am cerut favoritisme, am cerut doar sa limiteze naibii FPS-ul ala la maximul de 30... desi si 30-ul ala e prea mult... cinematic se exporta la 25fps.

De asta am zis ca am toata stima pentru tine, deoarece in haosul de acolo, te lupti ONEST sa ne ajuti atat cat se poate. A nu fi inteles gresit de echipa Streamate, o stimez si pe Liz (pe-altii nu cunosc din pacate), dar am ani de zile de cand n-am mai comunicat cu ea, ar fi penibil sa vorbesc cu ea in conditiile in care te avem pe tine reprezentant local.

Fratzicaaaa... tehnologie pe piata exista. Baietii de la nanocosmos fac o treaba fantastica.... Jasminul ii foloseste de vreo 3 ani... Streamate vrea sa fie el mai pe dos si a inventat o minune de soft scris in QT si vor ei sa reinventeze apa calda... Pana si batranelul FMLE e net superior la ce incearca ei si softul ala nu a mai fost modificat de peste 5 ani.

Acuma problema nu e aici... ca nu-mi pasa mie ce soft se foloseste atat timp cat vine banul... dar uite ca sunt incorecti...
* pe de o parte avantajeaza modelele care folosesc SM Broadcast cu camere video ieftine fiindca au ei control peste splitter si/sau detecteaza daca faci streaming in alta parte (si la acele camere abia reusesc sa mentina un FPS stabil in 30, daramite sa-l optimizeze in 60fps);
* pe de alta parte avantajeaza americancele si studioul minune... iar noi restul ne plangem in forumuri (sau in privat pe skype sau prin alte parti).
* pe de alta parte sistemul ala de ranking bazat pe roundtrip si ore si rezolutii si toate cele e anapoda rau. De-as sti ca s-ar merita nu e problema, trimit 4K, dar sa se merite frate. Degeaba trimiti 4k in 60FPS daca sunt aceeasi membri care intra si ies fiindca n-au rabdarea necesara sa se incarce video-ul si pe deasupra oricum esti sub modelele favorizate de sistem.

Macar de s-ar merita efortul (dpdv financiar ma refer)...

Daca tot e sa stam capra, macar sa ne simtim si bine, nu crezi?
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna fetele din nou pe ziua de azi.
Astazi e ziua problemelor-
Incerc sa ma conectez pe streamate si nu ma lasa sa intru ,imi zice ca parola sau mail-ul nu sunt corecte, cu toate ca sunt ...
A mai patit cineva asa?
Am intrat de pe firefox,chrome si internet explorer chiar si de pe telefon si la fel .
Aveti idee de ce?multumesc
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Se va rezolva in scurt timp!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

MichelleM scrie: 21 Mai 2021, 18:02 Buna fetele din nou pe ziua de azi.
Astazi e ziua problemelor-
Incerc sa ma conectez pe streamate si nu ma lasa sa intru ,imi zice ca parola sau mail-ul nu sunt corecte, cu toate ca sunt ...
A mai patit cineva asa?
Am intrat de pe firefox,chrome si internet explorer chiar si de pe telefon si la fel .
Aveti idee de ce?multumesc
Buna,

Intampinam niste dificultati tehnice la care se lucreaza in acest moment pentru solutionarea acestora. Multumim pentru rabdare si intelegere!
O sa revin cu un raspuns aici in momentul in care am informatii noi.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”