Probleme Streamate

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Buna. De ceva timp am probleme cu Fps pe Streamate.De obicei ii dadeam 2-3 refreshuri si isi revenea. Azi , spre exemplu , nu am putut sa lucrez deloc. Se mai confrunta cineva cu problema asta ? Rog reprezentantii siteului sa ne dea un raspuns , asa nu se mai poate!
SoulCams Models Studios wanted
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Buna better,

Incearca cu FMLE si uitate ce servere iti dau...pe cele vechi e ok...cele cu live si ceva numar sunt ok...pe astea noi cu origin (naiadsystems) au probleme grave.
Eu le am spus demult de treaba asta dar nu prea ai cu cine...Catalina nu are ce face doar transmite mai departe problema...tine de cei de la tehnic,dar se pare ca nu prea le pasa.
Ar fi mai ok sa punem cat mai multi report poate se rezolva.

O zi buna
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

eu transmit prin encoder. si merge din ce in ce mao prost
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

betterthansex scrie:eu transmit prin encoder. si merge din ce in ce mao prost
Sal better ,
Nu va mai agitati cu SMBroadcast pt moment , sunt ceva probleme tehnice se pare . Nu am timp - avand altele pe cap - dar , doar aseara si azi am mai auzit , si apoi " rezolvat " 2 cazuri prin teamview . A fost ceva de butonat , dar in final se vad modelele in hd 720 , bitrate , fps si round trip - toate cu excelent acolo la "my ranking " . Si au si la Widescreen (16:9) ala , "Yes" . Nu a "cazut" site-ul - nu te supara acum si sa pleci de pe el pt atata lucru , sunt doar ceva probleme tehnice - asta e clar - de vreme ce multe persoane au reclamat , chiar si unii membri - care nu aveau probleme acum 1 week , acum nu pot folosi c2c , de exemplu ..

Rabdare si tutun :wink:
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

multumesc de raspuns. chiar acum sunt online si calitatea mea video este 432/240. Ma duc sa ma impusc
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Chiar m-ai facut curios google...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

cobra1981 scrie:Chiar m-ai facut curios google...
Sal cobra
Nu este mare inginerie . Nu am specificat : cele 2 modele de care spuneam - foloseau tot asa SMBroadcast , ruleaza Windows 7 , nu lucreaza cu Jasmin (acolo nu stiu exact ce trebuie ) - pe scurt nu lucrau pe alte sites care sa intre in conflict cu setarile facute de mine . Au acceptat visit-x splitter /IE /FMLE (Adobe) . Nu garantez pt Windows 8/10 etc .

Din testele facute de mine SMBroascast vs FMLE , nu e cu nimic mai bun ! Imi pare rau sa o spun, dar softul lor e facut in special pt a nu permite splitter si nicidecum pt o calitate peste Adobe ! Nici nu avea cum - Adobe fiind - a doua companie din lume de software , Adobe avand o suita inepuizabila de aplicatii folosite de mari companii din intreaga lume , inca din 1982 . SM nu au facut decat sa comande un soft la o firma care produce asa ceva - ca doar nu l-au inventat ei , nefiind treaba lor ...

Diferenta intre SMBroadcater si FMLE (Adobe ) e la fel - daca nu cumva mult mai mare - decat diferenta intre un aparat foto all in one - pe care apesi pe buton si e gata poza , si unul pt profesionisti , cu jdemii de reglaje - de nu reusesti naibii / nu stii cum sa faci o poza clara ! :lol: In FMLE exista setari de finete - trebuie testat pe fiecare Pc in parte - iar ansamblul Pc/Internet /lumini /fps samd se armonizeaza perfect . Tot din teste / intrebari /comparatii - am constatat ca SMBroadcaster nu te ajuta cu nimic ( vs FMLE -Adobe) in ceea ce priveste pozitionarea in pagina - aceasta ( pozitionarea ) fiind un cumul de factori privind incasarile / calitatea video / tags /rate /etc .Adica , nu e nimic batut in cuie nici acolo ...

Ca sa scurtez polologhia in care risc sa pic , cele doua modele , sunt bine mersi fix in paginile in care erau si inainte , transmit in 1280x 720 , au excelent la toate alea , samd . Cum am mai spus - nu garantez decat pt w 7 /IE /FLME /Visit-x splitter .

Daca crezi ca poti indeplini conditiile , fara sa te afecteze la ce mai ai acolo (ma refer la alte sites) : windows 7/FMLE /visit-x splitter /IE - da-mi un pm si gasim ...timp :wink:

P.S Vai better@ 432/240 , zici :D ? Imi aduce aminte de 320x240 de acum fix ...15 ani ! :lol: :lol: :lol:
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Salut Google,

Interesant,eu folosesc win 10 si very soft webcamsplitter.Uite maine chiar o sa incerc cu un win 7.
Dar stai sa detaliez poate sunt eu paranoic sau ceva,exemplu concret: 1 model cu vechime 4 ani pe site...cu SM cu FMLE merge perfect nu are nici un fel de probleme,am bagato pe FMLE sa vad exact pe ce servere o baga si culmea toate erau cele vechi cu live(numar) la sfarsit.Model nou de 3 luni in studio era bagata de 1 luna si ceva pe serverele noi,m-am prins de problema si i-am spus:dai Start Show pana iti apar serverele vechi ca acolo totul e ok,a mers pana azi,am dat 3 ore incontinuu si nu o lasa decat pe serverele noi,nu mai apareau deloc cele vechi.
Ce zici de asta? :)
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Din pacate habar nu am de ultima ta precizare - probabil Catalina stie sa explice .Eu am si lipsit in ultima vreme - posibil ca cele doua modele sa fi fost tot asa , mai vechi ( nu de 3 luni ) . Chiar nu am ideie la ce te referi , eu am folosit doar acest link pt logare , si a mers perfect :

https://www.streamatemodels.com/
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Cred ca nu m am exprimat corect :)toata lumea se logheaza pe www.streamatemodels.com, eu ma refeream cand te bagi online te baga pe anumite servere(acelea ce se dau copy paste ) in FMLE.
FMS URL:
rtmp://sea1b-origin-ls.naiadsystems.com/origin
STREAM:
38386679_abd371382fcf7763

astea sunt cele cu probleme iar cele ok arata asa :

FMS URL:
rtmp://fcs52-1.streamate.com/naiad/live88
STREAM
o/28942842/show_25902975

O sa incerc in noaptea asta sau dimineata cu setarile tale si revin cu info :)
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Da , am inteles - era logic pana la urma , m-am grabit sa raspund . M-ai facut tu curios acum - dar nu o sa mai insist eu inca o data cu teamview , doar ca sa vad serverele cu pricina :))
Nici prin cap nu mi-a trecut sa vad ce scrie acolo - de vreme ce totul parea perfect , si eram convins ca o sa functioneze , plus ca am si verificat dupa , cum se vad efectiv pe site . Dar ai dreptate - cand ceva nu merge cum trebuie - asa fac si eu , ma uit si la virgule .... :wink:

Acum m-am uitat mai atent la linkurile tale , si mi-am amintit . Eu nu am intalnit decat pe cele cu numar in coada ...Lol
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

off o sa ma omoare tehnologia :)) ! am incercat sa transmit si cu encoder si fara. Fara encoder apaream cu poor la my rankings. Cu encoder am zis mai sus ce calitate video aveam. si scadea :( .
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

better , nu am auzit de drac omorat de tehnologie .Ce-i drept , nici de situatia inversa ! :wink: Tu , te poti incapatana in continuare cu acel encoder ( pe direct e la fel de grav ) ...sau poti alege sa profiti , la fel ca cele doua modele de care ziceam mai sus - si probabil ca multi altii care merg bine mersi pe FMLE . Acum au zambetul pana la urechi ! :) :) O fi si din cauza ca au mai putina concurenta ? Lol

P.S Acum serios vorbind , sunt convins ca sunt si modele care zic mersi de situatia nou creata , bucurandu-se de ghinionul altcuiva ( e in firea omeneasca , nu le putem judeca prea aspru ) - dar stai linistita - pe undeva se compenseaza ! In continuare , unii membri nu pot face c2c !!
Deci , e in regula .Foarte multi membri nu pot compensa prin text ( nu-i duce capu / sunt zgarciti / se grabesc / s.a.m.d ) ce ar fi vrut sa arate - asa ca ....nimeni nu se va imbogati .. :wink:

Ce-i drept - unii pierd niste bani in timpul asta .
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

@google, pare perfect nu inseamna ca este si bine.

Modelele care fac performanta stiu despre ce este vorba si da lumea se uita la toate virgulele, iar serverele de conectare din Flme nu ar fi trebuit sa fie o scapare deoarece de cand au fost introduse s au raportat probleme. Si chiar stiu despre ce vorbesc.

Se va rezolva cu siguranta, nu este in interesul niciunui site sa aibe probleme tehnice de acest gen pentru ca nu doar modelele pierd bani ci si siteul in sine pentru ca anumiti membrii vin pentru anumite modele ... si daca ele nu sunt online ...

Rabdare si tutun :)

P.S. Disperarea unora este usor de speculat, tot timpul a fost asa
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Neata :)

Asa sa nu raman paranoic(99% stiam ca e de la ei) am facut ce ai zis tu google si same shit :) ...dar SURPRISE...am incercat sa loghez cateva conturi de model care ieri erau lasate doar pe serverele vechi si astazi apareau si cele vechi :)...deci sunt constienti de problema.

O zi faina
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Nu doar ca "pare" perfect - dar functioneaza ireprosabil , Glam@ (Vom vedea pana cand , totusi :wink: ) . Eu nici nu m-am gandit ca serverele din FMLE ar fi , sau ar trebui sa fie o scapare pt cineva /din partea cuiva .Eu am facut proba (pana acum 2-3 zile nici nu stiam ca exista problema asta :wink: ) si - ce inainte mergea rau din cauza SMBroadcast - acum merge perfect prin FMLE . Probabil ca s-a nimerit la mine ( cum Cobra@ spune ca , ori merge ori nu merge prin FMLE - dovada ca site-ul le aloca acele servere random ) , nu am pretentia ca am inventat eu apa calda - doar am incercat si a functionat . Sa fie norocul incepatorului ? Lol Clar e ca le-am brodit ... :D

Nu stiu daca modelele care fac performanta stiu despre ce este vorba ( ar mai urma sa ma intreb , ce treaba are performanta - sau cum poate influenta - vs chestiunile tehnice aparute la site - dar nu o sa ma mai intreb Lol ) - ca , se pare ca , nu doar cele care nu prea fac au fost afectate - fiind o problema (aproape) generala . Evident ca se va rezolva pana la urma - sigur problema e arhicunoscuta , nimeni nu cred ca are dubii in acest sens .

Sfatul meu ramane in continuare valabil - pt cine vrea sa incerce - pana la rezolvarea problemelor cu SMBroadcaster . Posibil - in unele cazuri sa functioneze , iar in altele nu - asa cum ne-a spus Cobra . Eu cred ca este o varianta , decat sa stai pana rezolva site-ul problemele la encoder ...

Cele bune ,
googlefun

P.S Dă doamne sa tina serverele alea cu nr in coada ( cel putin pana se rezolva encoderul buclucas ) - sa nu fiu nevoit sa revin sa va dau dreptate !! :wink:
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

Buna ziua tuturor!

Am citit comentariile pe care le-ati postat despre problemele tehnice pe site. Da, am avut o perioada cu anumite probleme tehnice, dar acestea din fericire au fost rezolvate. As vrea totusi sa va intreb ( for double check ) daca inca mai intampinati probleme tehnice?!

Toate cele bune!
Catalina
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

Buna Catalina. Pare sa fie ok , mai scade fps din cand in cand , dar isi revine repede.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

betterthansex scrie:Buna Catalina. Pare sa fie ok , mai scade fps din cand in cand , dar isi revine repede.
Buna,
Te conectezi cu fmle sau cu SMBroadcast si ce tip de camera folosesti?

Catalina
betterthansex
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 15 Oct 2016, 07:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 36 times

cu SM Broadcast , folosesc Logitech C930
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

betterthansex scrie:cu SM Broadcast , folosesc Logitech C930
Buna better,

Mai ai probleme pe noile servere?sau totul e ok acum?
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Buna tuturor,

Dau si eu un feedback intrucat lucram cu streamate. Sunt intr-adevar ceva probleme cu serverele cele noi... am invatat si eu modelele sa dea start/stop pana prind un server care incepe cu o/ (varianta veche).

Dar csf... e greu pana stabilizezi o platforma, mai ales cand e vorba de CDN (ceea ce se incearca).

Aceleasi probleme care existau si acum 1-2 ani (membri care se plang ca nu vad modelul) inca exista. Aceleasi probleme care existau acum 1-2 ani cu membri care intra si ies rapid, inca exista... n-au ei rabdare 5 secunde sa se incarce video-ul.... vad pagina alba si ies.

SM Broadcast (minunea aia de soft) e la fel de inutil pentru mine cat era si cand a fost lansat. Am zis clar ca degeaba au acel calibrator... daca mie camera imi poate trimite 60 FPS la rezolutie 1080p, cum naiba face acel soft calibrare pe aceasta rezolutie nu stiu... ca-mi rupe i7 4ghz si 12gb de ram de nu mai pot sta pe un youtube. Am tot asteptat sa vad, poate se va mai imbunatati... dar nicidecum nu o sa fac downgrade la C920 pt streamate... daor ca sa pot folosi SMBroadcast ca sa-mi fie modelul pozitionat mai bine.

Dar stiti si voi cum e, astia-s soldatii, cu astia defilam :)

@Catalina, toata stima pentru eforturile pe care le depui ca sa se eficientizeze/stabilizeze treaba, ai toata admiratia si stima din partea mea.


Later edit: ca sa nu se inteleaga gresit, astfel de probleme (cu membri care intra/ies) exista pe majoritatea site-urilor. Eu personal am testat pe o parte din site-uri. Scriu modelului in freechat 2-3 propozitii si-i apar, o a 3-a propozitie nu apare, alta apare... etc.

Vi s-a intamplat cu siguranta si voua pe site-uri mari cu trafic imens (gen facebook) sa dati un like de pe mobil si daca inchizi si redeschizi facebook-ul sa para ca inca nu ai dat like... asta e, n-avem ce face sa imbunatatim ceva la noi. Putem avea noi si 10 gigabit retea, pe fiecare PC in parte, tot degeaba...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”