AWSummit 2017

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Cred ca premiul cel mai mare pe care cineva il poate obtine de la un eveniment e informatia . E peste tot . In prezentari , in seminarii , si cel mai important in fata ta . Pentru ca vei avea in fata ta colegi de la care poti invata , site-uri cu care poti discuta , diverse alte companii sau oportunitati .
Tombolele sunt la discretia oricarui sponsor , fiecare e liber sa-si marketeze brandul asa cum doreste , insa in ceea ce ne priveste direct , ca eveniment , nu vrem sa ademenim pe nimeni cu un premiu .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Desi data de incepere a summitului este 6 Iunie el clar a inceput de azi!
Foarte multa lume misto, vremea este geniala si locul arata deja cum trebuie.

Se anunta clar cel mai mare AWsummit de pana acum.. un eveniment care nu trebuie ratat!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Fara indoiala, AW Summit anul asta va fi THE THING, deja simtim asta in aer.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Haha! Cand cei mai misto oameni se aduna la un loc este clar ca va iesi ceva de vis!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Smart scrie:Haha! Cand cei mai misto oameni se aduna la un loc este clar ca va iesi ceva de vis!
:roll:
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
LiveStudio.ro
Mesaje: 9
Membru din: 22 Oct 2016, 10:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Un eveniment superb. Placut. Relaxant. Plin de oameni cunoscuti si prietenosi. Business am facut si de data aceasta, dar cel mai important pentru mine este ca am consolidat relatii mai vechi si am intalnit toti oamenii dragi mie cu care am petrecut timp de calitate. Gala Awards a fost foarte bine organizata si montajele impreuna cu prezenatatorii au format un moment impresionant. Despre petreceri n-am ce zice, 7 dimineata a fost ora medie de ajuns in camera, intelegeti voi. Asteptam urmatoarea editie.

Imagine

Sa auzim de bine!
Live Studio
Studioul cu pasiune pentru performanta
https://www.livestudio.ro/
*Proud member of Webcamming*
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Live Studio a scris cam tot ce avem in taste, deci multumim.

Niciodata nu am vazut la Mamaia o atmosfera mai frumoasa, deschisa si productiva ca anul asta. Ca punct de maxima convergenta, am reusit un dialog deschis si constructiv intre oameni care demult n-au mai vrut sa gandeasca in interesul comun al industriei, mult mai important ca cel de individual intrucat ne afecteaza pe toti, fara exceptie.

Felicitari tuturor castigatorilor de la Gala, cel mai frumos a fost ca am reusit sa ne aplaudam reciproc indiferent cine a castigat fiecare categorie in parte.

Speram ca acest semnal pozitiv sa continue in anul care urmeaza si sa ne revedem in 2018 mai multi, mai frumosi, mai fericiti!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

E greu de descris în cuvinte puține un eveniment reușit.

Se știe ca organizatorii au muncit mult și, deși nu sunt foarte mulți la număr, au reușit să ne impresioneze și de această dată cu un eveniment bine organizat, în ciuda furtunilor din exterior.

Am revăzut prieteni vechi, am cunoscut oameni noi, totul a fost peste așteptări.

Mult succes echipei awsummit, ne bucurăm pentru ceea ce ati creat pt această industrie.
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Mda.. a mai trecut un AW Summit....

Ca de obicei aceasta editie a fost clar mai interesanta decat precedenta... A fost un eveniment care nu ar fi trebuit ratat, iar cei care nu au venit au un an intreg la dispozitie sa le para rau.
A fost multa lumea, foarte multa lume... lume de foarte buna calitate. A fost o atmosfera perfecta pentru business, business care s-a facut in permanenta.
Vremea a fost geniala in primele doua zile, atmosfera de litoral face clar diferenta si in timpul zilei si noaptea la petreceri. Au fost straini care frecventeaza toate summiturile care au zis ca petrecerile de anul asta de la AWSummit au fost cele mai misto la care au participat vreodata...

Noi am fost in efectiv aproape complet ( staff, modele ) pentru a putea participa la toate evenimentele, cinele, seminariile, etc. Toata lumea a fost incantata de aceasta experienta, de ce au auzit la seminarii, de oamenii pe care i-au intalnit, de eveniment in sine.

La sfarsit vreau doar sa precizez gala AW Awards care a fost de pe alta lume... Un show adevarat!
Felicitam cu aceasta ocazie toti castigatorii!

Echipei AW numai de bine... Keep up the good work si suntem tare curiosi ce noutati vor fi la anul...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Multumim pentru sutele de aprecieri si felicitari pe care le-am primit . Am demonstrat inca odata ca suntem dedicati acestei comunitati si ca incercam sa punem la dispozitia modelelor si studiourilor din Romania (si nu numai) un instrument puternic de informare si business , in adevaratul sens al cuvantului . Noi consideram ca am reusit sa aducem plus valoare (masiv) fata de anii precedenti , asa cum ne propunem sa o facem si in anii ce vor urma .

Pentru anul ce urmeaza incarcam sa ne pastram datele , urmand ca AWSummit 2018 sa aibe loc in perioada 5-6-7 iunie . Ne dorim sa facem un upgrade si sa gasim o noua casa pentru show-ul nostru , excludem mutarea intr-o alta localitate (decat Constanta / Mamaia) dar cu siguranta ne dorim un hotel mai mare si mai incapator . Cine a participat anul acesta intelege de ce , printre altele , capacitatea hotelului Iaki (ca si zone de business) nu poate acomoda 1000 de persoane (targetul nostru de anul viitor) . Vom reveni cu detalii in acest sens pana la sfarsitul lunii iunie .

Sunt extrem de bucuros de acest succes al AWSummit , dar deloc surprins , atingandu-ne targetul de a avea peste 800 de participanti REALI , participanti ce puteau sa fie vazuti atat ziua pe zona de business si seminarii , cat si noaptea la petreceri , o prezenta frumoasa , constanta si profesionista.

Felicitari castigatorilor de la AW Awards . Indiferent de situatie si sistem , votul online ramane la baza oricarui show de awards , iar popularitatea unui model nu poate sa fie decisa decat de fani . Noi vom ramane fideli acestui sistem , pe care vom incerca in continuare sa il imbunatatim pentru a nu putea sa fie fraudat .
In ceea ce priveste show-ul in sine , noi consideram ca am ridicat de la an la an standardul , atat la AWSummit cat si la AW Awards , si ne bucuram cu adevarat atunci cand suntem copiati , fiind o confirmare ca ceea ce facem ... facem foarte bine .

In numele meu si al micutei noastre echipe vreau sa va multumesc pentru suportul ce l-am primit de la majoritatea dintre voi in anul ce s-a scurs , sa va multumesc pentru sustinerea si caldura voastra , sa va multumesc pentru participare , si sper ca nu v-am inselat asteptarile .

WHEN YOU ARE HAPPY , WE ARE HAPPY
WHEN YOU ARE DOING BUSINESS , WE ARE HAVING A GREAT EVENT
AWSUMMIT IS ONCE MORE , YOUR RELIABLE FRIEND IN THIS BUSINESS .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

alexiss scrie:Multumim pentru sutele de aprecieri si felicitari pe care le-am primit . Am demonstrat inca odata ca suntem dedicati acestei comunitati si ca incercam sa punem la dispozitia modelelor si studiourilor din Romania (si nu numai) un instrument puternic de informare si business , in adevaratul sens al cuvantului . Noi consideram ca am reusit sa aducem plus valoare (masiv) fata de anii precedenti , asa cum ne propunem sa o facem si in anii ce vor urma .

Pentru anul ce urmeaza incarcam sa ne pastram datele , urmand ca AWSummit 2018 sa aibe loc in perioada 5-6-7 iunie . Ne dorim sa facem un upgrade si sa gasim o noua casa pentru show-ul nostru , excludem mutarea intr-o alta localitate (decat Constanta / Mamaia) dar cu siguranta ne dorim un hotel mai mare si mai incapator . Cine a participat anul acesta intelege de ce , printre altele , capacitatea hotelului Iaki (ca si zone de business) nu poate acomoda 1000 de persoane (targetul nostru de anul viitor) . Vom reveni cu detalii in acest sens pana la sfarsitul lunii iunie .

Sunt extrem de bucuros de acest succes al AWSummit , dar deloc surprins , atingandu-ne targetul de a avea peste 800 de participanti REALI , participanti ce puteau sa fie vazuti atat ziua pe zona de business si seminarii , cat si noaptea la petreceri , o prezenta frumoasa , constanta si profesionista.

Felicitari castigatorilor de la AW Awards . Indiferent de situatie si sistem , votul online ramane la baza oricarui show de awards , iar popularitatea unui model nu poate sa fie decisa decat de fani . Noi vom ramane fideli acestui sistem , pe care vom incerca in continuare sa il imbunatatim pentru a nu putea sa fie fraudat .
In ceea ce priveste show-ul in sine , noi consideram ca am ridicat de la an la an standardul , atat la AWSummit cat si la AW Awards , si ne bucuram cu adevarat atunci cand suntem copiati , fiind o confirmare ca ceea ce facem ... facem foarte bine .

In numele meu si al micutei noastre echipe vreau sa va multumesc pentru suportul ce l-am primit de la majoritatea dintre voi in anul ce s-a scurs , sa va multumesc pentru sustinerea si caldura voastra , sa va multumesc pentru participare , si sper ca nu v-am inselat asteptarile .

WHEN YOU ARE HAPPY , WE ARE HAPPY
WHEN YOU ARE DOING BUSINESS , WE ARE HAVING A GREAT EVENT
AWSUMMIT IS ONCE MORE , YOUR RELIABLE FRIEND IN THIS BUSINESS .
O sugestie: mai adaugati o zi de seminarii si workshop-uri ca sa fie mai putine simultan, uneori am vrut sa merg la 2 care erau in paralel. Fara petrecere, ca nu mai rezistam inca una :)
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Am mers pe 3 linii diferite :
- sala de seminar dedicata prezentarilor cu aveau ca target modele si traineri ,
- sala de seminar business : manageri si owneri de studio ,
- sala de seminar tech : prezentari traffic , social media , tehnologie .

In teorie si in practica 3 prezentari in acelasi timp , cu 3 targeturi de audienta diferite .
Aparent abordarea noastra este corecta , dar in realitate :
- sunt oameni interesati sa mearga la mai multe seminarii in acelasi timp , asa cum spui tu Mugur ,
- sunt studiouri reprezentate de una sau doua persoane si atunci in mod logic nu pot acoperi toate cele trei prezentari simultane .

Desi nu am reusit sa ajung in centrul de conferinte decat de 2-3 ori pe parcursul celor 3 zile , stiu foarte bine cum a fost acolo , prezenta , consistenta a prezentarilor , etc. Desi ma declar satisfacut de calitate , pentru 2018 pregatim un concept absolut nou .

Alex
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Alexis vreau sa te felicit pentru organizarea celei mai mari conferinte de nisa din lume și anume AWsummit 2017 și vreau sa afirm ca a fost un eveniment cu adevărat reușit (chiar dacă eu nu am fost acolo)

Am auzit în stânga și dreapta și mi am format o părere, dar din păcate nu am putut ajunge.

Mult succes în organizarea următorului awsummit un eveniment cu adevărat reușit la care din păcate eu nu am putut participa. Dar la anul cu siguranță voi fi prezent.

Have fun make business!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Multumesc pentru aprecieri Adi.

AWSummit 2017 a adunat cei mai multi Decision Makers din industria adult , live cams in special , la un loc . Ei nu au venit de dragul meu , nu sunt asa de simpatic :) . Au venit sa cunoasca studiourile , modelele si afiliatii din Romania in special , dar sin din alte tari , oameni care sper eu , s-au bucurat cu totii de un eveniment reusit din toate punctele de vedere .

Feedback-ul per general este extrem de pozitiv , sunt si cazuri unde au existat nemultumiri , am preluat si acest tip de feedback pentru ca doar asa putem corecta si perfectiona evenimentul .

In 2018 vom avea conform estimarilor 900 - 1000 de persoane , pe real . Sper ca unul dintre acestia sa fi tu .

Multumesc
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”