Forumul nu mai e ce a fost, ce facem?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Cu tot respectul cuvenit pentru toate categoriile profesionale din acest domeniu , ar fii mult mai productiv daca am lasa caterinca si si luatul peste picior la oparte si ne-am rezuma sa raspundem fix pe subiecte la care ne pricepem . Asta ... daca vrem sa schimbam ceva cu adevarat . Daca nu ... inseamna ca-mi pierd vremea la 4 jumate dimineata scriind pe forum si incercand , ca de obicei , ceva contructiv .

SAD^^EYES , ne e dor de adultvideochat.ro . Fa ceva si adu-l inapoi acolo unde ii este locul .
Multumim de completari Alex si GoogleFun.

Alex eu nu am probleme cu starea curenta a siteului, tehnic functioneaza cum trebuie, trafic este, posturi si topicuri noi sunt zilnic.. certurile rare, caterinca in limitele normale etc..

Daca observi ceva ce imi scapa, orice sugestie este bine venita, imi poti scrie email, mesaj privat, ma poti suna, sau chiar mesaj public nu ma deranjeaza

Eu zic ca nu ti-ai pierdut vremea la 4 dimineata, ti-ai expus punctul de vedere in stilul tau, lumea va citi, cine poate/vrea sa inteleaga va intelege, toate bune. Googlefun a raspuns si el in stilul lui mai relaxat asa, ii poti spune si "caterincos" desi nu consider ca a exagerat... pana la urma mai toti utilizatorii forumului stim ca asa este el si majoritatea par sa nu aiba o problema majora cu felul lui de a se exprima pe forum..

Va salut, spor in toate.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Off topic(se poate sterge eventual ca tot e la moda stersul)

Si mie imi este dor de adultvideochat dar ala care era pana acum 2-3 ani,asa cum era,chiar daca mai erau divergente,pana la urma chiar si din asa zisele ''certuri'' ai de invatat.La ora actuala forumul pare un site de reclame si chestii pretty si totul pare asa roz cu fluturasi cand industria se zbate in mocirla ipocriziei,cand se sterge orice post care nu convine nu stiu cui,s-a ajuns sa se cenzureze efectiv aproape orice chestie negativa chiar daca unele sunt sau au fost adevarate.

Nu mai inteleg si vorbesc strict in numele meu care este scopul forumului?Sa vada Maricica cat de frumoasa si roz este industria?Pai dupa 1 luna de zile va vedea ca nu este asa si totul este doar un mare BS ambalat frumos.

Cred ca toti am scris, cei vechi, idiotenii si lucruri bune din care cei care au vrut sa invete ceva au invatat la momentul respectiv,eu una am invatat foarte multe lucruri din forumul ala vechi care era cu bune si rele,am inteles ca pana la urma toti suntem oameni si avem o parere,chiar daca nu ne convine am invatat sa respect si parerile altora asa nu inseamna ca le-am si luat de bune,cand ai mai multe variante incepi sa te gandesti,iti merge creierul pe selectie,cand ai o singura parere lumea o ia de buna si este foarte posibil sa fie cea mai proasta idee(ipotetic vorbind evident,nu ma refer la un subiect anume)

Am inteles ideea de civilizatie dar chiar nu inteleg ideea de turma si cenzura doar pentru ca ''deranjeaza''.Tocmai ca lumea vede cum apar si dispar posturi si isi pun intrebari,de ce dispar?

Ionut sper ca din bunatate si dorinta de a nu crea ''certuri'' sa nu transformi acest forum din cel mai misto forum din Romania in cel mai cenzurat forum unde nu se spun decat lucruri frumoase si toti trebuie sa fim un fel de aplaudaci si sa ne masuram fiecare cuvant inainte de a scrie ceva sa nu cumva sa deranjam vreo frunza din zen-ul cuiva.

Cu stima,

Isabelle
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Isa,

Numarul posturilor / topicurilor sterse este foarte mic in comparatie cu cele publicate, vorbesc aici de mesajele care ataca o persoana, un studio etc.. nu am inclus si posturile duplicat, spam etc..

Daca e sa fim complet sinceri majoritatea utilizatorilor vechi au avut nevoie de unul sau mai multe mesaje sa fie sterse.. din n motive.. plecand de la probleme cu siturile, probleme cu datele personale, calomnie, insulta etc etc etc...

Istoricul a fost asa:

- Lista neagra a modelelor de video chat din Romania.. s-a ajuns la concluzia ca nu ar fi tocmai in regula, cel putin nu public, pentru ca se poate face abuz.. plus alte chestii.. unele studiouri au ajuns sa faca intre ei liste negre si din ce stiu tot la certuri s-a ajuns.. dar in viata reala

- Apoi s-a adus cumva in discutie si lista neagra a studiourilor.. pe aceleasi considerente ca mai sus...nu era o idee tocmai buna..

- Apoi judecati pe forum.. au curs sute de posturi cu acuzatii, certuri, injuraturi.. nervi, nopti nedormite, cautari ale adevarului etc.. utilizatori cu zeci de conturi diferite aduceau noi elemente spicy... nu era deranjul doar pentru mine, mai multi utilizatori au spus clar ca s-au saturat de tampenii si a ramas ca nu este locul potrivit pentru judecata.. ca noi nu vom putea sti niciodata adevarul.. ca e mai bine sa se adreseze celor in masura.. autoritati

- Apoi date personale ale modelelor, daca venea cineva si spunea.. modelul X face nu stiu ce chestie naspa sau misto.. lumea a zis.. nu e ok sa lasam datele ei ca se duce romanu si o streseaza in free.. bun.. atunci am zis.. gata si cu nickurile sau orice date personale..

- Apoi venea cate un model la primul topic si plangea ca X studio a facut Y lucru, cu date despre studio, manager etc.. unele poate erau valide, altele erau deschise de alte studiouri.. oricum asta conta mai putin.. ideea de baza.. daca am zis ca nu lasam date personale despre modele, normal si studiourile si managerii lor trebuie sa beneficieze de aceleasi privilegii..


Din ce am vazut.. aproape toti care posteaza genul asta de povesti lacrimogene nu o fac decat pentru a se razbuna, nu prea ii intereseaza pe ei de forum, de alti useri, informare etc.. in plus foarte multe pareau deschise de alte studiouri, nu de model in sine..

Mai erau modele care imi scriau email cu povestea si ziceau, imi e frica sa scriu pe forum, ca astia au datele mele, stiu unde stau and so on.. iti spun tie ca sa sti ce si cum pe viitor.. in ultimul timp nici genul asta de emailuri nu am mai primit...

Apoi cand mai scapa cate un topic mai critic asa la adresa unui studio sau altul, ma trezeam cu SMS, "auzi Ionut pe ale altora le stergeti, dar pe ale mele nu", parca nu se mai facea judecata pe forum.. am si eu 100 de modele care pot afirma despre multe studiouri multe chestii..

Eu nu am impus niciodata sa nu se vorbeasca negativ, eu am spus doar sa se respecte cat de cat regulamentul si ca mi-as dori sa fie discutii mai pozitive, axate pe lucruri care chiar ajuta, nu pe drama.. problema s-a pus in primul rand despre DATELE PERSONALE... cum e mai bine sa procedam..

Oricum asta nu a fost o problema mare pentru ca cine a avut o vendetta de facut, a gasit n locuri pe internet unde sa isi faca singuri dreptate.. gen petitii, alte forumuri, siteuri personale etc..

Cred in continuare ca sistemul asta e optim, nu are cum sa fie bun pentru toti, dar macar functioneaza... daca nu mai sunteti multumiti de el.. eu nu am nimic impotriva sa schimbam... supunem la vot impreuna cu ceilalti utilizatori si vedem cum e mai bine.

Deasemenea oricare dintre voi, care are timp si placere sa modereze drama, isi poate deschide site pentru asa ceva.. punem linkuri catre acest site in forum.. etc..

Eu am zis ca e mult mai ok sa spunem la general ce se practica in domeniu aiurea.. pentru ca modelele si alte studiouri sa fie informati.. acum ca aproape nimeni nu mai vrea sa vorbeasca la general si majoritatea vor sa arate cu degetul catre X si Y dar de sub anonimat.. eu ce vina am?

Nu stiu.. astept sugestii.. clar inca mai sunt multe practici aiurea, multa mancatorie, vorbe aiurea, interpretari care mai de care mai ciudate etc..

Daca am omis ceva va rog sa ma completati.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Buna Ionut,nu la genul asta de chestii m-am referit in post,evident ca nu este okay sa punem nick-uri ale modelelor,date personale sau alte chestii denigrante de la personae rau intentionate si cu buna stiinta.
Nu mai sunt nici eu de accord cu balacareala in forum,dupa cum poate ai observat chiar am incercat sa moderez anumite discutii care duceau spre cearta si am sfatuit spre vederea propriei barni din ochiul fiecaruia decat din cea a vecinului.

Dar parca totusi in ultima vreme forumul a devenit asa ceva unde se scriu numai si numai chestii pozitive si efectiv tot ce apare negativ dar care prin discutii civilizate se poate clarifica dispar in ceata iar lumea se intreaba de ce?

Si eu primesc diverse chestii pe e-mail sau pe Skype,evident ca unele sunt aiurea si fiecare isi spune of-ul din punctual lui de vedere.Personal am incercat sa nu-mi mai pese de nimeni decat de mine si sa ma tin departe de orice alte discutii contradictorii atat pe forum cat si in afara lui.

Ideea este ca forumul trebuie sa ramana oarecum liber,au fost posturi sterse carora nu le-am inteles sensul,daca vrei imi fac timp si fac si o lista dar nu cred ca este cazul,adica chestii care nu prejudiciau imaginea nimanui atat timp cat partile implicate isi puteau spune si ele parerea,prin stergerea lor nu s-a aruncat decat o umbra o indoiala asupra persoanelor in cauza...

Pana la urma si caterinca si seriozitatea fac parte din viata noastra,ca ne place sau nu,parerile nu trebuie sa coincida mereu sau sa fim toti de acord cu ceva sau cineva.

Cam trebuie sa ne asumam ceea ce suntem si ce vorbim,cu bune si rele,in ultimii 7 ani nu am cerut nici macar o singura data sa mi se stearga vreun post,imi asum ceea ce spun si-mi voi asuma mereu,indiferent de ce va fi,daca s-au sters posturi nu s-au sters la cererea mea.

Spalarea rufelor in public evident nu este o idee stralucita dar uneori asa invatam din greseli nu ascuzand gunoiul sub pat.

Eu vreau un forum decent dar necenzurat maxim sa stau sa ma gandesc 3 zile daca scriu nu stiu ce cuvant cum se va interpreta,asa cum tu nu ti-ai sters nici un post chiar daca in unele ai folosit un limbaj mai colorat ti-ai asumat,asa as vrea ca toti sa ne asumam ce scriem in forum nu sa scriem ce ne vine la gura si pe urma sa ne gandim ca nu da bine si sa stergem repede ca na,se poate(evident atat timp cat persoanele implicate intr-o discutie pot lua parte si clarifica lucrurile)

O zi buna!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Isabella , trebuie sa intelegi ca forumul este public , nu este o comunitate inchisa . Caterinca sau ironiile unuia sau altuia pe un anumit subiect pot sa fie interpretate de un utilizator nou ca pe altceva . In cazul subiectului cu PayPal sunt sigur ca eu ,Ionut , tu , si multi altii stiau sa citeasca printre randuri , cam pe unde e adevarul si asa mai departe . Dar ce facem cu lafel de multi care nu stiu sa dea caterinca intr-o parte si sa vada informatia (din diverse motive , nu stiu ca X posteaza la caterinca sau sunt incepatori , nu au experienta) , si iau o informatie scrisa la caterinca ca fiind adevarata . Ce facem cu acei cativa (nu sunt multi) care isi dau cu parerea (si de multe ori dezinformeaza facand asta) pe subiecte in care sunt total paraleli ?

Indiferent ca va place sau nu , modele independente si studiouri NOI or sa apara in fiecare zi , si acesti oameni isi iau informatia de pe siteuri ca acesta . In principal de pe acesta . Vrem o industrie frumoasa , vrem ca cei care vin din spate sa fie profi , dar in cele mai multe dintre cazuri , cand vin si pun intrebari (adevarat , uneori stupide sau de multe ori intrebari care s-au mai pus de 1000000000 de ori pe aici) ii luam peste picior . Pot da zeci si poate chiar sute de exemple de acest gen .

Trebuie sa invatam odata pentru totdeauna ca indiferent de animozitati , ba chiar ura in cazul unora , atunci cand cineva posteaza o chestie aparent sensibila , nu e obligatoriu un atac . Unii dintre acestia sunt formatori de opinie fara sa aibe nimic activ in industrie . De exemplu modele care nu au niciun gand sa plateasca vre-un impozit dar care isi dau cu parerea despre legalitate pe topicuri legate de studiouri . Sau oameni care nu au niciun fel de experienta , nu au un business activ , dar iarasi isi dau cu parerea despre infiintarea de studiouri .
Am gresit poate tinta cand am cerut "SAD^^EYES fa ceva" - pentru ca el face deja in limita posibilitatilor . Apelul , considerati-l proletar daca vreti , este la fiecare dintre voi , in special cei vechi si formatori de opinie , sa schimbam ceva si sa facem intr-adevar o comunitate mai frumoasa , mai curata , mai informata si mai productiva . Pentru ca va cunosc personal pe majoritatea dintre voi si stiu ca se poate .

Intelegeti odata pentru totdeauna ca suntem colegi , indiferent cata experienta avem in domeniu , si ca avem cu totii loc , si studiouri intre studiouri , si modele independente si asa mai departe . Viata , si am totusi o experienta la cei 36 anisori ai mei , mi-a demonstrat ca daca ignori lucrurile negative si oamenii care incearca sa te denigreze , in final se vor compromite singuri . Hai sa ne privim cu mai multa incredere si sa nu mai suflam si in iaurt , hai sa-i ajutam atat cat de poate si pe cei noi , pentru ca doar asa putem progresa . Hai sa construim , ca de caterinca (un aspect important al vietii) avem timp la cafele si sprituri .

Poate ca e greu , ca sunt cel putin 10 ani de clinciuri , dar am demonstrat cu totii in 2014 ca se poate , eu am incredere ca se poate si mai mult .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Alex,cand unii au luat-o prin lanul de porumb s-a intervenit si s-a dat informatia corecta si foarte clara,acum ca Maricica ii trebuie schema sau ii este lene sa gandeasca,sa ma ierte Dumenezeu dar nu suntem mama ranitilor sau la clasa 1 sa facem bastonase,aici sunt toti adulti cu creier si sper eu in stare de functionare.

Scuza-ma dar eu nu mai cred demult in spiritul Craciunului si nici in povesti cu zane asa cum nu cred ca vreodata vom sta la cafea studiori si modele independente depanand ganduri sincere.Cred ca am suficienta experienta in industrie ca sa afirm asta si timpul o va spune,pana la urma este un business individual nu o turma de oi conduse de un singur cioban.Ca pastram niste aparente in limita decentei este altceva dar daca ar fi sa spunem fiecare sincer ce gandim.. vai mama!

Eu zic sa ramanem lucizi,decenti si mai ales asumati.Nu sfatuiesc pe nimeni sa gandeasca ca mine pentru ca nu sunt in masura si nici nu vreau sa fiu,vreau sa fiu cum sunt acum si nu intentionez sa ma schimb catusi de putin,daca sunt pe o linie gresita voi plati eu singura si imi voi asuma greselile,fara sa gresim nu invatam.Asa si studiourile care apar si modelele independente nu vor invata de la nimeni decat din propriile greseli,noi doar putem sa ne dam o parere,fiecare trebuie sa-si selecteze informatia nu sa se arunce cu capul inainte pentru ca si-l va sparge.

Cu stima,
Isabelle
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Jos cenzura!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

WinXPfather scrie:Jos cenzura!

Jos Cenzura :twisted:


Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

O singura completare vreau sa fac nefiind membru vechi: studiouri si modele independente stau la cafele... si nu numai... Daca in alte aspecte nu suntem niste deschizatori de drumuri..macar pe partea asta sa facem si noi ceva bun...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Sunt un pic buimac ...
Isa ... daca nu crezi in lucrurile astea si daca nu ai rabdarea necesara sa ii intelegi sau sa ii ajuti pe cei mici , sa ma ierte Dumnezeu , dar pentru ce mai postezi ? A nu se intelege ca iti zic sa nu o mai faci , din contra , ai facut lucruri frumoase si ai dat intotdeauna sfaturi pertinente pentru ca stii despre ce mama dracului vorbesti . In mod clar "apelul" meu nu iti este adresat tie si putinilor oameni ca tine .

Nici in 2014 nu exista Mos Craciun dar el a venit . O sa vina in continuare pentru cei ce cred in el ... Si mai mult , daca tu nu crezi , asta nu inseamna ca el nu exista !

Nu inteleg treaba asta cu "Jos Cenzura" pe postarea asta . GlamourFoto , parca erai moderator pe aici ? Un moderator cere sa nu mai fie cenzura ? Sa inteleg ca ma luati la misto (?) , sau ca SAD^^EYES nu e un om cu coloana vertebrala si care cenzureaza prea mult ? Eu cred insa ca ma luati la misto :))) insa daca asta e cazul , o sa intorc , ca de fiecare data , si celalalt obraz ...

Imagine
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Mi-a spus Marius ca El este Forta si ca pe el nu ai sa il certi chiar daca a scris exact aceleasi cuvinte "jos cenzura" ... apreciez atentia ta Alexiss si nu ... nu faceam nici misto de tine si nici nu il jigneam sau denigram pe Ionut care dintr o data a devenit "Sad^^Eyes" pentru unii.

Ma gandeam la posturile disparute in trecut cand unul si altul incercau sa ascunda in negura uitarii chestii nu foarte frumoase, ai cerut forumul de alta data, atata tot.

Il inteleg perfect pe Ionut si motivele pentru care nu vrea cearta si justitie aici si il sustin 100% dar nu pot sa raman indiferent la ce se intampla cateodata pe aici.

Spor si succes in continuare.
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Nu . Nu am sa va fac jocul asta murdar . Nu am sa cobor nivelul cu insinuari .
Incerc sa fiu constructiv si sa aducem inapoi pe forum oameni care nu mai posteaza de ani de zile , desi au experienta si au lucruri constructive de zis si de facut .
Daca intelegem ca pentru cei noi dar si pentru cei vechi e mai constructiv sa avem un environment propice dezvoltarii ... bine , daca nu ... eu nu intru in polemici .

Constructiv ... daca poti raspunde , unde au disparut oamenii aia ? De ce nu mai posteaza ? Rog un raspuns pertinent nu mistocareala .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Alex,care oameni ca eu de ani de zile si chiar zilele astea fac 10 ani de forum,infara de cei care sunt in and out gen cateva postari cand au probleme si pe urma dispar,pe forum au ramas aceasi oameni care au au scris cat de cat constructiv,iar cei care ar mai putea sa o faca probabil ca ti-au urmat sfatul dat mai demult''fapte nu vorbe'' si chiar asta fac,fapte..pentru ei.

Nici eu nu am mai postat cum o faceam inainte,nici macar nu mai intru zilnic pe forum din aceleasi motive,tu de ce nu scrii in forum?Cine te opreste sa ajuti daca consideri ca userii noi sunt nedreptatiti sau trebuie ajutati mai mult decat o pot face posturile deja scrise?Probabil pentru ca nu ai timp,asa si noi suntem ocupati cu alte lucruri,cand am putut cred ca fiecare a incercat sa raspunda,pana la urma si userii aia care raspund aiurea uneori o fac cum probabil stiu ei sau unii incearca sa para ce nu sunt,etc.Pana la urma urmei ajung sa ma repet,cine vrea sa extraga informatie nu ia de bun nici ce spun eu,nici tu ,nici nimeni,face ce crede de cuvinta,testeaza,se chinuie,etc.

In forumul de alta data stiu ca nici nu ne cunosteam si ne injuram uneori ca la usa cortului,dupa ce ne-am cunoscut mai bine,multi dintre noi ne zambim fals sau nici macar nu ne mai uitam unii la altii.

Si eu imi doresc forumul din trecut,era mult mai frumos decat cel din prezent si o spun fara nici o urma de mistocareala.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Acum .... Fiecare dintre voi aveti dreptate ...cat despre cenzura ....daca s-ar fi rezumat la nedezvaluirea datelor personale si la extremele in limbaj nu cred ca ar fi "obiectat" nimeni dar trebuie sa recunoastem ca in ultimile luni au fost nenumarate "cenzuri" partinitoare si/sau subiective ... Eu sunt doar unul "mic" din "cei multi" care am apreciat forumul asta si comunitatea lui cu bune si cu rele si per total recunosc ca am primit mult mai mult decat am oferit ( si ca informatie , si ca "delectare") ..... Nu-i cunosc personal pe Ionut sau alti moderatori ( persoane cu " putere" de cenzura ) dar consider ca la un moment dat si-au pierdut "echidistanta" si ASTA ar fi foarte "util" sa reapara

De la inceput pana la sfarsit nu ma pot abtine sa nu zic BRAVO Ionut ( pt acest forum ) si BRAVO Alexandru ( pentru summit-uri si alte evenimente "colective" ) - voi chiar ati reusit intr-o lume plina de RAU ( rai , rautati , invidie , minciuna , mancatorie , inselaciuni , ..... ) sa faceti BINE

Isa tu pentru mine esti ca un cub de gheata pe care imi pot fierbe apa pentru un ceai daca mi-e rau ( "nu crezi in Mos Craciun dar se vede de la o posta ca ITI PASA si AJUTI - ca iti alegi modalitatile si persoanele .....e meritul tau )
Smart - iar imi pare rau ca nu am baut cu tine pana acum
Win - vesnica dilema cu tine ...in cazul unui film porno nu stiu ce mi-ar aduce mai multa satisfactie ...eu actor si tu regizor sau invers ...ideea e ca tot vreau sa bem o cafea ...
Glamour - aici alta dilema ...ai accepta sa fi producatorul acelui film ? Ideea e ca pe langa profesionalism esti si " saritor" ..cateodata mai exagerezi luand apararea sau ajutand unii prieteni ( amici )
Google , lady , andreea11 , andro , love , .....eu cred ca am o lista de macar 10 amici pe care ii plac si pe care nu i-as fi cunoscut daca nu era forumul asa ca ..mercic nenea forum


Last one .... Chiar e loc de mai bine in orice si pentru oricine asa ca hai sa fim pozitivi si cu mici "reglaje" sa nu ne mai certam / contrazicem / "luptam" pentru ca ..."sa ne fie bine , ca sa nu ne fie rau"
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Isa , asa cum am spus si anterior , nu la tine am facut referire . Tu chiar ai avut lucruri de zis pe orice subiect . Experienta te recomanda . Si ti-o spune unul care stii bine ca nu te "haleste" ( hai sa vorbim pe fata si stiu bine ca sentimentul e reciproc) dar care nu confunda trairile personale cu realitatile profesionale (cum banuiesc lafel de sincer ca e reciproc).
Pentru ca ma intrebi , eu unul postez foarte rar sau aproape deloc pe anumite subiecte dintr-un motiv foarte simplu : acelasi grup de 3-4 oameni care sunt pe orice subiect , dar fara chestiuni de spus ci doar cu mistocareli . Asta ma descurajeaza sa postez lucruri serioase , iar de caterinca pe forum nu-mi voi face niciodata timp .

Datul cu parerea e ok . E un forum cu sute sau chiar mii de utilizatori , e normal sa avem pareri diferite , modalitati de abordare diferite , sa fim uneori in eroare , etc . Dar directia in care mergem trebuie sa fie aceiasi : progres . Putem progresa doar in mistocareala ?
Eu atat sugerez : mai incet cu mistocareala . Nu cred ca cer prea mult si treaba asta o sa schimbe mai multe decat isi poate imagina oricine .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Avand in vedere ca Ionut nu a mai facut "push" pe SEO, volumul de useri noi a scazut si de aici uneori apare o senzatie de "apatie". Ca e bine sau rau p e doar decizia lui.

In rest avem rezerve fata de partea cu "mocirla", industria romaneasca de videochat a avansat enorm in ultimii ani, din ce in ce mai multe studiouri si modele independente au ales drumul legal, chiar si acceptarea sociala este mult mai buna, desi departe de ceea ce toti ne dorim si relatiile cu siturile incep sa se alinieze pe baze de bun simt si respect reciproc (momentan doar la unele dar ... putem oricand alege sa lucram cu cele care ne respecta si nu cu cele care nu).

Deci ... sa fim positivi si constructivi! :D
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Hello,
Long time no talk :)
Trist nu e faptul ca se face curatenie printre posturi. Trist e ca nu stergeti 'injuraturile' adevarate. Cred ca o expresie vulgara, este mai putin '' nociva'' decat posturile unor ipocriti, care desi se stiu in culpa, desi ei stiu ca noi toti cei care suntem vechi in industrie, ii cunoastem si stim cum sunt, ei au totusi tupeul sa acuze folosind atribute luate din propria oglinda.
Mi se pare trist sa apara posturi pe forum cu titlul " este urat sa furi " , in care sunt descrise tehnici de furat, scrise la mare arta, de catre un hot profesionist ( este doar o metafora folosita pentru nu a aduce acuze directe).
Nimic nu e mai josnic decat sa ma apuc sa scriu pe forum '' atentie la studiourile care fura modelele " in conditiile in care la mine in studio practica frecventa este sa nu platesc ultimul salariul al modelelor, sa fur modelele sub diferite pretexte. E urat sa vorbesti de noroiul de afara, cand tu ai noroi pe cizme (asta apropo de mocirla). Aceste posturi sunt mai grave decat orice insulta !!!!
Eu niciodata nu am sunat la Ionut, sa-l rog sa imi stearga un post de pe forum, chiar daca am avut parte de atacuri meschine , total nefondate . Ce e foarte distractiv, e ca acele persoane care folosesc acest forum ca si instrument de manipulare, in momentul in care apar chestii reale despre ei, pun mana pe telefon si plang mai ceva ca o fetita de 3 ani, sa '' fie stersi'' .

Dar cum spuneau niste oameni dragi mie " poti sa minti un om un timp indelungat, poti sa minti multi oameni putin timp, dar nu ii poti minti pe toti la infinit "
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Acum .... Fiecare dintre voi aveti dreptate ...cat despre cenzura ....daca s-ar fi rezumat la nedezvaluirea datelor personale si la extremele in limbaj nu cred ca ar fi "obiectat" nimeni dar trebuie sa recunoastem ca in ultimile luni au fost nenumarate "cenzuri" partinitoare si/sau subiective ... Eu sunt doar unul "mic" din "cei multi" care am apreciat forumul asta si comunitatea lui cu bune si cu rele si per total recunosc ca am primit mult mai mult decat am oferit ( si ca informatie , si ca "delectare") ..... Nu-i cunosc personal pe Ionut sau alti moderatori ( persoane cu " putere" de cenzura ) dar consider ca la un moment dat si-au pierdut "echidistanta" si ASTA ar fi foarte "util" sa reapara
Salut Dani,

Da, daca privesti doar in perspectiva ultimele luni, unele decizii de a sterge, edita etc un topic sau o postare, pot parea , subiective, partinitoare etc.. Dar eu cand sunt nevoit sa iau decizia pun in balanta peste 10 ani de moderare... incep sa imi vina in minte tot felul de situatii similare si unde s-a ajuns pentru ca nu s-a intervenit la timp cu decizia...

Majoritatea incep asa cu niste aluzii, te iau usor prin invaluire, apoi mai vin cateva conturi noi sa intareasca o pozitie sau alta (care culmea toate sunt pe proxy din afara RO), sau sa dea cate o limba cui trebuie... imi ziceam.. hai sa le las ca poate totusi s-au mai schimbat oamenii din industrie.. plecam sau aveam treaba 1 zi, cand ma intorceam imi puneam mainile in cap...

Eu unul in ultimele luni nu imi amintesc sa fi sters in total mai mult de 5 topicuri care pareau mai sensibile sau puteau degenera, ca sa imi pun problema ca ar fi discutabila decizia... restul ce am moderat erau fie spam, fie posturi duplicat, fie total off-topic...

Apoi s-a incercat tot asa cumva, pe la intorsura Buzaului, prin diverse cercuri, sa se dea vina pe moderatori, un fel de KKK care taie si spanzura si naivul de Ionut habar nu are.. Adevarul? In 100% din cazurile foarte sensibile moderatorii nu se baga, pana nu discutam ce si cum, si in cele mai multe cazuri eu iau decizia, uneori am trecut si peste sfatul lor si am sters ce dupa pararea lor nu trebuia sters... pentru a fi liniste, pentru a nu sadi iar samanta razboiului pe forum etc.. "for the greater good" sa zic asa..

Toti care ma cunosc bine, stiu ca atunci cand se incepe cu prea multa drama, barfa, scenarii de se rascoleste Sergiu Nicolaescu in pamant, eu fie schimb subiectul, fie ma retrag, fie spun ca nu vreau sa mai aud...

Cel mai mare pierzator, prin faptul ca rata de can-can pe forum este mica, sunt eu, CAN-CAN-ul genereaza trafic si nu putin, cand mai scapa in trecut cate o poveste incendiara, brusc reveneau la viata o gramada de utilizatori, se inzecea traficul, se cutremura serverul, de trebuia sa ii sun pe astia de la hostgator sa stea cu evantaiele langa cluster (tot ce este dupa ultima virgula este gluma, just in case).

Cu toate astea, am zis ca este pentru binele tuturor si implicit al industriei ca forumul sa nu prospere de pe urma can-can-ului.. Am spus, prefer mai putini bani din trafic, sau deloc, decat sa intorc banii cu lopata asa cum o fac multi in industria asta, privind indiferent dupa vreo insula, eventual spargand si seminte sau mancand floricele ca la film, cum marii si micii patroni din aceasta industrie, modele, admini, webmasteri, stau si se balacaresc, se acuza reciproc, inventeaza scenarii, se dau in gat pe la fisc, fac evaziune, isi fura modelele, isi comanda articole, dau premii fictive sau mai stiu eu ce.. Cred ca nu gaseam suficiente floricele de porumb pe insula pentru cate "filme" aveam de urmarit zi de zi...

La inceput eram acuzat / avertizat / sfatuit de multi din cei care azi sunt magnati sau foarte bogati financiar sa zicem asa, ca vezi doamne forumul da prea multa informatie, destupa prea multa lume la minte etc.. Eu le-am spus ca nu au dreptate si se vor convinge in viitor.. pe atunci aveau maxim 20 de modele inghesuite precum sardelele.. in prezent multi din ei nu mai stiu numarul exact de modele din studiouri...eu zic ca o fi avut si forumul asta si altele un 1% acolo rol in mediatizarea acestei activitati...

Oricum eu nu acceptam banii lor, dar ca idee, unul nu a venit sa zica, bai Ionut, vreau sa sponsorizez si eu forumul asta ca acum am bani de nu stiu pe unde sa ii mai ascund.. repet.. era chestie de gest.. ca oricum nu acceptam.. dar in schimb multi aveau grija sa imi bata obrazul de fiecare data cand se considerau nedreptatiti... cel mai probabil au considerat ca forumul nu i-a ajutat deloc pe ei, nici macar indirect, ca daca nu era forumul probabil aveau acum mii de modele and so on.. nu stiu..

Cu exceptia a cativa oameni care au dat inapoi comunitatii, informatie de calitate, toti si-au vazut de treaba lor, veneau pe forum doar cand era balamuc despre ei...nu le-am reprosat niciodata nimic, am ajutat cum s-a putut de la caz la caz...

Multi au aflat tot de la mine sau terti ca am ajuns inchis in spitalul de nebuni, mare rol in toata chestia asta avand si stresul dupa forum, putini au fost cei care au sunat sa ma intrebe cum ma simt, multi au fost cei care ma cautau doar cand se vaita cate un model ca nu si-a primit banii, ca o asteapta seful cu scula goala la munca, ca are contul blocat pe viata de studio, ca e santajata, amenintata, unele chiar batute sau mai stiu eu ce.. iar eu trebuia sa stau sa filtrez care spune adevarul si ce este joc de culise... ca mai apoi sa fiu acuzat cam de aceeasi jucatori.. ca tin partea lui X sau lui Y.. cu care nu vorbisem de peste 2 ani.. wtf ?

Stam si ne lamentam cat ne afecteaza pe noi modelul independent care lucreaza ilegal si nu isi plateste impozitele, si ii povestim cum vine lupul deghizat in bunicuta si o va inghiti.... dar nu ne-am mai sesizat/lamentat multi dintre noi... cand ani in sir aproape toti erau intr-un con de umbra, functionau complet sau partial ilegal, multe erau cuiburi de nebunii sau mai stiu eu ce.. Speriem modelul si studiourile incepatoare dar unul nu vine cu niste tutoriale, contacte, relatii, despre legalitate.. facute ca la carte.. sunt doar franturi.. pe principiul .. "ce scula mea.. eu am bagat o gramada de bani in consultanti financiari, de ce sa profite altii de munca mea"...

Prietenii distruse, vieti personale distruse, divorturi, dosare penale, abuzuri sexuale, prostitutie, abuz de minori, santaj, amenintari, inselaciuni, falsuri in declaratii, acte, evaziune... ce sa mai zic? Cam astea se mai intampla si negativ in video chat.. normal ca nu e totul inca lapte si miere..si probabil nu va fi niciodata... E mai bine ca in trecut? E mai rau? nu stiu.. sa decida fiecare pentru el..

Conteaza intr-un final ca fiecare dintre noi sa isi faca treaba atat cat poate el de bine...

Inca un amanunt despre cenzura, in jur de 90% din topicurile sterse, in special cele cu can-can mult.. inca exista pe forum intr-o categorie care se numeste "Cos Admin" si al carui continut doar eu il pot vedea.. In aceasta categorie sunt in jur de 300 de topicuri si 800 de posturi, iar aproximativ 50% din ele reprezinta, "spectacolul" pe ultimii 10+ ani.

Cand ne vom apropia majoritatea dintre noi de 50 ani, adica in jurul lui 2025-2030, o sa primiti o invitatie intr-o sala mare de cinema, gen IMAX, unde timp de 2-3 ore vor rula pe ecran cele mai "spectaculoase" discutii dupa forum.. poate si cu putina animatie.. vedem...ne organizam intre timp.. sa ne aducem si noi aminte cum era.. mancam floricele, radem, glumim, va fi fun... un fel de summit al pensionarilor...

Apoi poate decidem daca punem si pe forum public, sa vada si modelele din viitor, cum socializau stramosii lor.. bineinteles ca la cerere voi blura nick-name-urile.. :)


Ce sa mai zic, sunt deschis la sugestii, astept exemple concrete de subiecte care nu ar mai trebui cenzurate sau sterse (ascunse)..

Spor tuturor.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Orice ar spune oricine, niste probleme sunt pe aici. Conteaza si ce se doreste din acest forum.. daca se doreste o unealta de can-can sau o unealta de informare, fiecare cu avantaje si dezavantaje. Ce voi spune mai jos probabil va supara anumite persoane dar i-mi asum..Si ma refer ca un simplu cititor de forum ( si scriitor aici cand consider ca am ceva de spus ), relativ nou in bransa, fara multe cunostinte despre razboaiele Bucurestene si nu numai.

S-a vorbit de cenzura. Sunt de acord ca mizeriile trebuiesc sterse dar cenzura poate fi de mai multe feluri cum ar fi exemplul urmator: Postare o firma de video production pe data de 29 ( prima postare ramasa in pending ), postare pe 30 GlamourFoto cam aceeasi chestie ( postarea cealalta inca in pending ), Pe 2-3 se aproba si postarea respectiva.. Din cate stiu Glamour este moderator... oare este fair?

Referitor la vendete personale: Atat timp cat s-a inventat telefonul/skype/facebook e o tampenie sa iti rezolvi vendetele pe forum.

Continutul nu mai e ce trebuie. La fiecare topic mai bun sau mai prost, la orice intrebare pusa se face un misto. Cu toata dragostea pentru Google dar mai trebuie putin diferentiata caterinca de chestiile serioase...Win intra in aceeasi categorie. Mai ales ca pentru cineva necunoscator, un misto care vine de la o persoana "adulata" pe forum poate fi litera de lege...

Inteleg prieteniile, nu o sa fiu ipocrit si nu o sa zic ca as fi facut altceva in situatia asta dar daca cineva e capabil, toata lumea stie ca e capabil... nu e nevoie dupa fiecare postare sa vina din spate corul de aplaudaci... am prins ideea.. Forumul nu trebuie sa dea impresia de o comunitate inchisa intre cativa oameni..pentru ca restul se vor simti exclusi. ( La persoana competenta si aplaudacii ma refer la Isabella ca sa fie clar )

Pentru cine are timp si nu construieste in acest moment: Luati orice topic facut de o persoana noua pe forum si vedeti proportia de raspunsuri ok, la subiect, etc si cele la misto, "de sus" , etc.

Lumea se plange ca multi useri nu ajuta... Unii useri sigur ajuta doar cand stiu ca au cunostinte despre acel subiect. Eu nu o sa scriu la subiecte gen CB pentru ca nu ma pricep... Dar nu mi se pare ok cand vad la subiecte sensibile gen plati, legalitate, etc posturi la misto sau fara nici o legatura cu realitate de la persoane care sunt in afara subiectului.

Ca si deziderat, as vrea sa intru pe forum, sa ajut modelul independent care si-a luat cc3000 si nu stie sa il seteze, sa citesc un banc de la Google in sectiunea de bancuri nu in sectiunea de plati si sa nu mai vad certuri gen doua persoane foarte cunoscute din domenoi care sunt de ani de zile pe forum ( Am prins ideea... cred ca jumate de internet a prins-o )

Dupa cum se vede nu am nici un interes material de pe acest forum, nu am pus anunt de angajaraje, nu am facut nici o "combinatie" pe aici, nu am recrutat nimic de aici. Forumul in umila mea opinie ar trebui sa fie doar o platforma pe care se schimba informatii: Cei care au mai multe informatii ofera mai multe, cei care sunt la inceput de drum primesc mai multe informatii. Asta ar fi umila mea sugestie.

Seara buna!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:




Multi au aflat tot de la mine sau terti ca am ajuns inchis in spitalul de nebuni, mare rol in toata chestia asta avand si stresul dupa forum, putini au fost cei care au sunat sa ma intrebe cum ma simt, multi au fost cei care ma cautau doar cand se vaita cate un model ca nu si-a primit banii, ca o asteapta seful cu scula goala la munca, ca are contul blocat pe viata de studio, ca e santajata, amenintata, unele chiar batute sau mai stiu eu ce.. iar eu trebuia sa stau sa filtrez care spune adevarul si ce este joc de culise... ca mai apoi sa fiu acuzat cam de aceeasi jucatori.. ca tin partea lui X sau lui Y.. cu care nu vorbisem de peste 2 ani.. wtf ?



Cu stima, Ionut
Ionut, stii bine ca sunt unul din persoanele. care atunci cand ai avut probleme, te-a sunat si cred ca mai bine de o ora '' te-am certat'' in telefon, ca in loc sa ai grija de tine, tu ai grija de oameni !!!!!
Mereu am sustinut ca esti omul, care a facut cel mai mult pentru industrie. Si cand altii se filmau cu pungi cu cadouri la orfelinate, pentru a face pr ( vorba raposatului; eu nu fac acte de caritate, eu fac pr de calitate), tu faceai gesturi in liniste, ajutand fara sa povestesti ( la S ma refer). Nu contesta nimeni calitatile tale si i nici ce ai facut pentru aceasta industrie. Cenzura e buna, atunci cand e cazul.
Uite iti dau eu un exemplu de cenzura care eu personal consider ca nu trebuia facuta si care a avut urmari. Asa cum am spus si in postul anterior, nu te-am sunat niciodata sa-mi stergi vreun post insa in urma cu o luna- doua te-am sunat sa iti spun, ca am un model in birou, care se plange ca a lucrat la un studio plin de premii, care din avaritate a santajat-o si nu a primit nici ultimii banii. Fata a spus ca a incercat sa expuna problema de mai multe ori pe forum insa mereu posturile ei au fost sterse.
Well acel studio face o practica in a nu da ultimul salariu modelelor, in a le trage tepe permanent, in a schimba firma si a santaja modele, a ajuns pana acolo incat daca modelul nu lucreaza doua saptamani nu ii da salariu, de frica sa nu plece cu ultimul salariu luat. Toata piata stie asta intrucat modelele vorbesc!!!! Acel post nu ai vrut sa-l lasi.
Poate daca il lasai acel om lipsit de caracter, cel putin de teama ca lumea vorbeste nu continua in aceasi maniera. Lucrurile au degenerat in acel studio, acum a ajuns sa ii traga teapa unui model cu 35.000 $ (informatie verificata din doua surse). Poate daca acel post nu era sters, daca nu are frica de Dumnezeu, de bataie, de justitie, poate ii era teama de faliment si atunci se oprea din aceste practici.
Dar daca toleram astfel de personaje si noi cei care suntem vechi punem botul la PR lui, e normal sa se ajunga la astfel de situatii.

Cu exceptia situatie din 17 martie, eu in viata mea nu am dat teapa unui model!!!!!!!!! Si daca vreun model a primit teapa de la mine(exceptand situatie delicata din 17 martie 2015, pe care mi-o asum) cu un cent, o rog sa scrie public si pe tine te rog sa nu cenzurezi acel post!!!!!
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Exact discutiile astea nu ar trebui sa fie pe forum. Vreau sa mentionez din start ca nu am nici cea mai vaga idee despre aceasta situatie, nu stie cine e vinonavit si cine nu. Nu vreau sa stiu. Pot sa umplu forumul cu povesti genul ( din nou.. nu spun ca e adevarat sau nu ) petrecute la noi la tara la Galati dar nu o fac. Nu consider ca pentru asta este forumul. Nu este instanta de judecata si cum a zis si Ionut nu cred ca poate nimeni dupa niste discutii/marturii sa decida cine are dreptate. Se iau decizii gresite si in justitie... ce pretentii sa avem de la un forum.

Publicitatea negativa este foarte usor de facut.. si tentatia e mare iar din acest motiv dupa cum am spus si mai sus si dupa cum am impresia ca si Ionut doreste, vendetele nu sunt pentru forum. Cei care fac mizerii cred ca se vor curata si fara publicitate pe forum...oricine ar fii ei.

Haideti sa privim inainte daca vrem ca acest domeniu sa se ridice... fiecare cu resursele lui...

P.S. Accept injuraturi pe pvt, sa lasam forumul curat!
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Nu am avut onoarea sa lucrez cu mii de modele , dar am lucrat cu cateva sute . Niciodata o fata venita din alt studio nu a zis "m-au dat afara ca sunt neserioasa" , sau "ultimul salariu nu il primesc pentru ca am luat un contact si studioul are regula asta in contract" . Stiind asta , in proceduri nici nu sunt intrebate pe unde au mai lucrat , sau daca vine vorba , interesul nostru este zero in povestea despartirii de fostul studio . Targetul nostru va fi intotdeauna sa progresam si sa ajutam modelul respectiv , nu sa stam cu el la povesti despre locul in care a mai lucrat . Si probabil de asta si avem rezultatele bune pe care le avem ...
Tu MARKUS , lucrand cu mii de modele , poate ai gasit si astfel de exceptii . Sunt sigur ca ele exista , doar ca eu nu le-am gasit inca . In atare conditii , un om cu experienta ta , care se uita in gura unui model ce are lucruri de "barfit" ..... really ??

Povesti sunt despre toti , unele reale , unele probabil basme . Si daca le afisam aici rezolvam ce anume ? Si daca fata aia posta aici ... ce anume iesea bun din treaba asta ? Absolut nimic .
Pe 17 martie 2015 a bubuit internetul , si totusi PRO face probabil angajari pe banda rulanta . Ce dovada in plus mai vreti ca a denigra pe cineva intr-un forum nu va aduce nimic bun , decat o crestere a propriului "ego" al celui care face "marea dezvaluire" ?

Poate cu totii suntem patati de shiturile trecutului , legal , sau moral sau cum mai vreti voi . Nu putem pretinde ca suntem imaculati . Dar cred ca putem pretinde sa ne respectam mai mult si sa tragem , desi individual si fiecare la locul sau de munca , in aceiasi directie , pentru ca atunci , si doar atunci o sa cunoasteti cu adevarat ce inseamna sa faceti profit . O spun cu maxima convingere si in deplina cunostinta de cauza .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”