Cu psihicul..la pamant

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Buna tuturor!Am si eu nevoie de un sfat de la cei care au mai trecut prin asta...de ceva timp simt ca sunt la pamant cu psihicul,din pacate trebuie sa continui cu jobul acesta inca ceva timp..insa parca simt ca nu mai suport...la modul ca ma simt folosita!da,am multe privaturi pe vorba,vorbesc despre cele mai nebune chestii dar in acelasi timp simt ca ii urasc pe toti cei care imi cer sa ma dezbrac...efectiv imi vine sa ii dau afara din privat,cu toate ca pt asta sunt acolo...mai sunt si aceia care combina comunicarea cu show-ul...insa sunt intr-o stare in care efectiv ma simt la pamant.Folosita.Cu cat vorbesc cu mai multi barbati cu atat urasc mai mult barbatii si perversiunile lor...plus ca si siteul(jasmin) incearca sa ne convinga sa fim curve cat mai bune..cu concursurile explicite,tot felul de jucarii etc...nu m-am intalnit in viata mea cu membrii,nu intentionez sa fac asa ceva...am doar nevoie de un sfat...adica cum sa fac sa ies din starea asta?trebuie sa mai rezist un timp...am avut multe zile in care la sfarsitul zilei,dupa ce am facut o suma frumusica m-am simtit satisfacuta(la modul ca m-am bucurat ca mi-am depasit targetul)..dar acum pur si simplu ma simt oribil.Imi vine sa plang.Nu am vreun alt motiv.Multumesc anticipat pentru sfaturi.
SoulCams Models Studios wanted
zilefericite
Mesaje: 2
Membru din: 26 Iul 2016, 08:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna. Pai cam asta e rostul unui job, nu? Primesti bani ca sa fi folosita. La randul tau si tu dai bani altora si ii folosesti :)
Ia o scurta pauza si du-te si foloseste-te de chelnerita de la restaurant, de patronul de la pensiune, de angajatii de la spa... ca doar platesti, nu?
Dar tu te referi strict la partea sexuala, sunt sigura. Eu zic ca nu e nici o diferenta, pt ca si aici ne folosim unii pe altii toata viata. :)
Sunt multe de spus
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

wrongturn2020 scrie:Buna tuturor!Am si eu nevoie de un sfat de la cei care au mai trecut prin asta...de ceva timp simt ca sunt la pamant cu psihicul,din pacate trebuie sa continui cu jobul acesta inca ceva timp..insa parca simt ca nu mai suport...la modul ca ma simt folosita!da,am multe privaturi pe vorba,vorbesc despre cele mai nebune chestii dar in acelasi timp simt ca ii urasc pe toti cei care imi cer sa ma dezbrac...efectiv imi vine sa ii dau afara din privat,cu toate ca pt asta sunt acolo...mai sunt si aceia care combina comunicarea cu show-ul...insa sunt intr-o stare in care efectiv ma simt la pamant.Folosita.Cu cat vorbesc cu mai multi barbati cu atat urasc mai mult barbatii si perversiunile lor...plus ca si siteul(jasmin) incearca sa ne convinga sa fim curve cat mai bune..cu concursurile explicite,tot felul de jucarii etc...nu m-am intalnit in viata mea cu membrii,nu intentionez sa fac asa ceva...am doar nevoie de un sfat...adica cum sa fac sa ies din starea asta?trebuie sa mai rezist un timp...am avut multe zile in care la sfarsitul zilei,dupa ce am facut o suma frumusica m-am simtit satisfacuta(la modul ca m-am bucurat ca mi-am depasit targetul)..dar acum pur si simplu ma simt oribil.Imi vine sa plang.Nu am vreun alt motiv.Multumesc anticipat pentru sfaturi.
Buna,este vorba de uzura psihica si nu sunt prea multe lucruri de facut.Poti incerca sa stai de vorba cu un psiholog dar daca tu esti o persoana care pune la suflet slabe sanse sa te poata ajuta pe long term.Sunt frustrari si blocaje psihologice uneori ireversibile in job-ul asta.Ai mai multe variante,pauza(pe mine m-a ajutat o pauza de 6 luni) am mai muncit inca 1 an fara probleme,pana m-am lasat de tot.Poate sa fie si oboseala acumulata impreuna cu o stare materiala mai buna decat cea din trecut,chiar daca nu te gandesti la asta,creierul stie ca ai cat de cat o siguranta materiala si gandeste in concordanta cu asta,practic nu mai exista o motivatie materiala atat de puternica.Poate nici nu esti o fire careia sa-i placa sa faca acest lucru,ca 99.9% o faci pentru bani strict,neexistand placerea de a face un job intervine frustrarea,mult mai multa decat in cazul modelelor care fac vchat si le place foarte mult interactiunea,sexul,etc.Poti schimba sitele dar acele frustrari nu vor trece de la sine,cum spuneam creierul nu colaboreaza cu ce gandim la suprafata,el merge in profunzime si acolo sunt multe probleme,nu neaparat din job,sunt si din trecutul nostru iar toate adunate te fac praf psihic.Ti-am recomanda mai degraba un psihoterapeut bun sau un psiholog foarte bun cu care sa stai de vorba,uneori problema nu este job-ul,sunt alte probleme mult mai adanci.

Bafta sa treci peste!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Buna...Multumesc mult de tot pentru sfaturi,ma voi duce la un psiholog pana la urma...eu nu prea pot sa iau o pauza atat de mare pt ca ma voi lasa in curand definitiv...ideea e ca trebuie neaparat sa imi iau o casa,dupa va fi mai bine...ceea ce imi doresc cu adevarat in momentul asta este sa ma lase in pace constiinta :)) sa pot sa lucrez fara stres si sa fiu entuziasmata cand intru la munca :)) nu imi dau seama cun reusesc unii sa lucreze o viata intreaga intr-un loc pe care il urasc si nici cum unele fete pot sa se culce cu libidinosi batrani pentru bani sau sa isi traiasca viata alaturi de ei..ma rog,poate sunt eu mai slaba dpdv psihologic,nu stiu...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Buna Wrongturn imi pare foarte rau sa aud ca treci prin asa ceva, din pacate o persoana f apropiata mie are fix aceeasi problema si trebuie sa recunosc ca este al naibi de greu de luptat cu asa ceva ( it's that you? ) are aceeasi nemultumire --- face banii usor pe vorba, nu putini ci ff multi DAR ar face orice altceva (casierita la carefour/etc) si ar fi multumita. Este foarte greu dar eu nu cred ca este imposibil. Bine ea nu vrea sa auda de psiholog ...

Ca sa nu repet cele spuse de Isa mai sus eu iti voi povestii pe scurt doua intamplari:

- am avut o perioada in care nu am putut sa lucrez, asta acum 2 3 ani ( nu mai stiu exact ) , efectiv aveam un blocaj orice as fi facut nu puteam sa mai lucrez... NIMIC ( o parte din voi poate m-au sunat in perioada respectiva si imi cer scuze pt modul in care am vorbit si v-am expediat ) si am stat luni intregi ca o leguma vegetand nu imi mai placea nu mai vroiam sa aud. Am apelat la o tipa psiholog si la ultima sedinta programata efectiv nu am mai ajuns pentru ca eram la lucru, am uitat efectiv de programare. Am fost capabil sa lucrez mult si bine de atunci ( cu suisuri si coborasuri, dar am lucrat )

- o alta persoana (model facea chat) la fel ... nu mai putea sa lucreze dar nu din motivul mentionat de tine, ci efectiv uzura, a lucrat multi ani si nu a mai vrut sa auda, a ajuns la acceasi tipa psiholog si a reusit sa se organizeze si sa lucreze din nou, ceea ce este o realizare mare, cu ajutorul aceleasi psiholog a reusit sa isi faca ordine in ganduri / viata si sa fie mai bine la modul general, pe langa problema cu jobul care era rezolvata deja.

Daca ai nevoie de contactul respetivei tipe psiholog, ti-l dau, este o tipa tanara ff deschisa - stie tot despre chat nu se uita ciudat nu te judeca, a facut un program pentru acel model care a functionat si la mine a functionat :)
wrongturn2020 scrie: si nici cum unele fete pot sa se culce cu libidinosi batrani pentru bani sau sa isi traiasca viata alaturi de ei..ma rog,poate sunt eu mai slaba dpdv psihologic,nu stiu...
Aici vorbim despre principii, la tine nu este vorba ca esti slaba din pct de vedere psihic ci ca ai anumite principii, banul pentru tine nu are o valoare asa de mare incat sa accepti orice :) ca altele se culca cu batrani libidinosi... ehh fiecare doame dupa cum isi asterne :)

Nu stiu cat de importante sunt cuvintele scrise de mine dar daca te pot ajuta cu ceva let me know :)

Spor acolo.

P.S. ca o incurajare vreau sa iti reamintesc ca orice este posibil, daca vrei suficient de mult.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Wow,nu ma asteptam la atata intelegere..ma asteptam sa fiu putin judecata ca sunt mironosita si nu am ce sa caut in domeniul asta daca nu ma simt bine...in concluzie va multumesc,e interesant ca au fost si altii in situatia asta...ma bucur ca ati trecut peste,voi trece si eu..probabil am nevoie de o vacanta..si de psiholog :)) Va multumesc mult pentru raspunsuri,sunteti minunati.PE bune
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

wrongturn2020 scrie:Wow,nu ma asteptam la atata intelegere..ma asteptam sa fiu putin judecata ca sunt mironosita si nu am ce sa caut in domeniul asta daca nu ma simt bine...in concluzie va multumesc,e interesant ca au fost si altii in situatia asta...ma bucur ca ati trecut peste,voi trece si eu..probabil am nevoie de o vacanta..si de psiholog :)) Va multumesc mult pentru raspunsuri,sunteti minunati.PE bune

Fara nici o lipsa de modestie pot spune ca poate ai dreptate suntem minunati cel putin Isa este :) >>>

Referitor la intelegere ... oameni sunt din ce in ce mai rari. Si eu ca om am invatat urmatorul lucru: ca sa primesti in viata trebuie sa si oferi ceva in schimb si incerc pe cat posibil sa fac acest lucru, este ceva deosebit, am vazut linistea pe care o are bunul prieten Ionut, e de vis sa faci bine, atat cat poti si ti se permite.

Fruntea sus eu sunt optimist cu privire la tine ... esti constienta, vrei schimbare mai este un pas, sau mai multi.... si ai sa obtii ceea ce iti doresti.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
contesa28
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 105
Membru din: 15 Iun 2006, 23:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Buna wrongturn! imi pare sincer rau sa aud ca esti cu psihicul la pamant, aproape toti trecem prin asa ceva la un moment dat.Nu stiu daca o sa te ajute in cumva daca ti-as spune ca si pe mine m-au incercat sentimente similare, dar, dupa ce am nascut acum cativa ani , acum sunt foarte suparata ca nu am timp sa lucrez atat cat mi-as dori, sunt suparata ca nu pot avea un program de care sa ma tin, intru haotic, pe apucate si rezultatele sunt pe masura, din pacate.Cat mi-as dori sa mai am tot timpul din lume, cum aveam inainte si sa pot munci serios.Acum regret ca am avut tot timpul din lume si, la fel eram macinata de probleme ca cea pe care o expui tu acum sau de te miri ce nimicuri si prostioare si nu am stiut sa profit nici de libertate, nici de tinerete , nici de timp.Daca ma intrebi acum, iti spun cu mana pe inima ca fac parte din acea categorie de persoane care si-ar dori sa faca asta toata viata.Macar daca nu am facut performanta la tinerete, poate cand o sa ies la pensie o sa dau tunul la categoria granny:).Nu prea ma vad facand altceva .Nu stiu daca te-au ajutat cu ceva randurile pe care ti le-am scris, dar macar vreau sa stii ca ma numar printre persoanele care sunt alaturi de tine.Sa ne tii la curent cu ce ai mai facut...Numai bine!!
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Buna,Contesa...multumesc pentru reply...pai,sper doar sa fie o faza trecatoare...e foarte misto ca nu te vezi facand altceva,tot ce conteaza e sa fii fericita :) eu inca lucrez un pic la asta..sper sa ajung acolo intr-o zi...la implinire sufleteasca ma refer :p
multumesc pentru gandurile frumoase :) Mult succes :)
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

eu sunt de parere ca dupa ce vii acasa de la psiholog tot tu ramai singura cu tine , nu traieste psihologul in your shoes ci tot tu , adica trebuie sa invetio sa te "psihanalizezi" singura.

iti recomand o hartie si un creion , fac minuni .

varianta unu : scrie pe hartie cate zile mai ai de stat in aceasta situatie neplacuta organismului tau , scrie in fiecare zi : 325, 324, 323, etc. s-ar putea sa intri la lucru razand ....

varianta doi : scrie pe hartie cati bani mai ai de facut pana sa iesi din aceasta situatie neplacuta organismului tau, la fel, scrie in fiecare zi : 36525, 36400, 36100, etc.

varianta trei : tot pe hartie, construieste-ti propriul tau proiect al vietii de DUPA , da-ti un sens a ceea ce faci acum , da-ti o directie si un scop, apoi aplica punctele anterioare.

nu trebuie sa vezi lucrurile asa de in negru, in Romania situatia femeilor la locul de munca este uneori mai grava decat conditia "videochatistei".... adu-ti aminte de cazul de acum 2-3 ani al politistei care si-a injunghiat seful ajunsa la capatul rabdarilor dupa ce acesta ,omnipotentul localitatii, o dadea cu capul de pereti, o punea sa-i faca sex oral la el in birou, uneori de fata cu invitati alteori chiar si invitatilor, sau o plasa la cei care ii veneau in inspectie de la Minister .... fata era o fata absolventa a Academiei de Politie, gravida, casatorita, iar cu ocazia evenimentului a aflat si sotul ce "servici" avea sotia , a aflat o tara intreaga , s-au demarat anchete nationale referitor la conditia femeilor salariate din politie , dupa care s-a lasat linistea .... si ce sa vezi, nu doar ca a ajuns celebra fara voie, ca viata de familie i-a fost facuta parf dar pana la urma sotul a parasit-o , a pierdut sarcina si PARADOXAL tot ea a ajuns la puscarie , adica seful chiar omnipotent era !!!

atata timp cat ai o solutie de escape esti o fiinta libera si asta este un lux pentru 90% din populatia lumii, barbati si femei ... planifica-ti viata viitoare si in acest fel iti vei da un sens vietii prezente.
succes, cel mai bun psihiatru al tau esti chiar tu, tu te cunosti cel mai bine , deci .... vorbeste cu tine ...... depersonalizeaza-te in doua roluri distincte , pune-ti intrebari pe pagina 1 si scrie raspunsuri pe pagina 2 , cum spusei : hartia si creionul fac minuni !
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Vreau sa-ti mai spun ceva,in general toate modelele de vchat isi doresc sa faca asta si pe urma sa-si faca o afacere din care sa castige sau altceva din care sa castige bani.Eu in fiecare zi cand ma trezesc multumesc celui care a inventat videochatul,cu suisuri si coborasuri,cum a spus si Adi,avem cel mai misto job din lume,ca sa nu mai spun ca doar cele care nu au avut alta afacere isi doresc altceva.In orice afacere este la fel ca in vchat sau mai rau,investitie,foarte multa munca si nervii aferenti,in videochat ai cel mai smecher mijloc de a scapa in situatii de stres,mijloc pe care nu-l vei mai intalni in nici o afacere...butonul de sign out si oricand vei fi pregatit dinou o poti lua de la inceput :)

Contabilul nostru a spus o chestie memorabila,stii cine are cea mai tare afacere?Nu tu,modelele voastre,zero investitie profit miliarde.Si ca model independent este cam acelasi lucru,aproape zero investitie comparativ cu sumele castigate,lucru imposibil in alta afacere.

Mergi la un psiholog,poate iei si o pauza cat de mica poti si gandeste-te ca sunt milioane de oameni care nu au sansa noastra,uneori din cauza stresului de a face cat mai multi bani,de a fi cat mai sus,mintea inventeaza probleme imaginare pe care le amplifica la nesfarsit pana simtim ca suntem cei mai amarati oameni din lume,ca nu ne mai suportam,etc,realitatea este cu totul alta si uneori avem nevoie de cineva care sa ne trezeasca.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sheep
Mesaje: 15
Membru din: 03 Mar 2012, 23:09
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Si eu am trecut exact prin ce spui tu, ma simteam folosita si nici nu imi venea sa ma mai bag online gandindu-ma la libidinosii aia scarbosi care o sa ma priveasca ca pe un obiect. Am trecut peste gandurile alea in felul urmator: incepand sa privesc totul ca pe un schimb de servicii pentru care sunt platita, si nu ca pe ceva personal. De fiecare data cand ma sinteam nasol in privat si incepeam sa devin aroganta , ma gandeam ca daca eu as fi client nu mi-ar placea sa fiu tratata asa. Ma gandeam ca daca eu ma duc la un salon sa imi fac masaj si maseuza s-ar comporta ca si cum imi face o favoare ca e acolo si daca masajul ei ar fi unul de cacat, atunci clar as pleca dezamagita si nu m-as mai intoarce veci!
Incercam sa ma pun cat mai mult in pielea membrilor, a clientilor, incercam sa ofer macar 50% din ce am mai bun pentru banii pe care ei ii platesc. Incet-incet mi s-a schimbat atitudinea si acum pot sa zic ca ma bag la lucru cu drag si nu ma mai simt folosita! Capul sus, o sa fie bine! Ajuta si sa ai pe cineva cu care sa vorbesti, eu nu am fost la psiholog dar sunt sigura ca daca m-as fi dus as fi trecut peste acea perioada mai repede!
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

buna
acum vreun an si eu eram intr-o situatie asemanatoare, eram singura, fara prieteni, munceam aproape in fiecare zi, ajunsesem la un fel de burn out...m luat o pauuza, am facut ceva alatorii, am vizitt ceva prieteni si binenteles mi-am revenit
Pt mine o chestie care functioneaza bine sunt ceea ce planifici tu pentru viitor, genul am nevoie de x bani pentru casa, daca in fiecare zi cand intri online te gandesti la asta, te motivezi si continui, iar apoi dupa planul casa urmeaza alt plan si tot asa, totul depinde de motivatia ta, de cat de mult iti doresti sa obtii ceva.....
Daca ma enerveaza livejasmin este ca nu pti da clientul afar din privat ca poate depune plangere, pe alte siteuri il banezi direct si gata, ai rezolvat problema, nu esti sclava nimanui. Acesta este si unul dintre motivele pentru care nu lucrezi pe livejasmin de altfel.
Eu nu fac parte din categoria care va lucra toata viata, prefer sa-mi bat capul cu altceva mai tarziu prin simplu fapt ca la un moment dat ma voi satura sa fac acelas job si prin faptul ca banii nu ma mai vor motiva asa mult ca la inceput
problema nu sunt cientii, ci volumul foarte mare de munca, izolarea, faptul ca facem un job care nu e bien privit ne face sa ne culpabilizam
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Si eu am trecut prin asta de cateva ori si stiu ce inseamna depresia, pe mine m-a ajutat sotul, pauza si banii :)) Atunci cand inchid sesiunea si vad ca am castigat intr-o zi cat castiga altii intr-o luna ma simt foarte norocoasa si imi trece si depresie si tot. Am fost model pe Mfc cativa ani buni si nu am stiut ce e aia depresie sau mai stiu eu ce dar pe Jasmin in 2 ani am avut cateva caderi nervoase, l-am lasat de cteva ori iar l-am luat si tot asa, daca Jasminul ar face ca Banul sa fie definiv cred ca membrii si guesti ar fi mult mai educati si modelele mai fericite, mai relaxate, ar putea sta mai mult online, eu chiar nu inteleg de ce naiba nu face asta pentru ca oricum membrii si guesti nesimtiti cumpara credite o data sau poate niciodata. Poate pare aiurea dar eu chiar nu suport linguseala in privat, pot vorbi despre orice subiect dar membrii din astia cu indragosteala nu ii suport, prefer pe cuvant sa fac show sau orice altceva decat sa aud declaratii de dragoste si chestii gen "Te-a durut cand ai picat din rai? " Nu ma ca eu am cazut din pzda de la mama si nu din rai :evil:
BlackSwan26
Mesaje: 49
Membru din: 17 Ian 2016, 08:07
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Imi pare rau sa aud asta,dar pe de alta parte crede-ma ca te inteleg perfect.Lucrez pe acelasi site si crede-ma ca am perioade cand ma simt daramata si epuizata,de absolut orice:membrii,cerintele lor,pretentiile site-ului,vesnicul"show me and i go private". Ca sa iti usurezi tie situatia schimba putin unghiul din care privesti lucrurile,membrii,cerintele,site-ul si pretentiile lor.In prima faza ne e usor sa ii judecam,dar ei vin sa ne caute pe noi si platesc destul de mult pentru ca ,cel mai probabil au acasa sotii sau iubite care nici nu vor sa auda de un anal sau sunt prea ocupate ca sa imbrace un costumas.(avantaj noi).Apoi cerintele din ce in ce mai bizare sunt in mare datorate abundentei de porn(unde inainte barbatii de varsta tatalui meu se excitau numai la o revista,acum sunt N alternative)de aici se inventeaza N fetishuri si fantezii,pentru ca pur si simplu nu ii mai satisface mai nimic. Nu ii judeca,ei vin cu banii care iti vor achita casuta si masinuta si eventual viata frumoasa. Cat despre site,s-au mai spus si se vor mai spune,dar hai sa recunoastem,ca daca impun standarde,nu o fac decat in binele nostru. Incearca sa le folosesti slabiciunile si detaseaza-te ,seteaza-ti mereu alte obiective si ia-ti vacanta cand te simti asa(chiar o perioada intreaga,poate mai mult).Bucura-te de munca ta,"sparge"multi bani odata,nu te mai gandi la "ce trebuie" sa faci ci la"ce ai vrea" sa faci. Si..da,cateodata eu ma mai intorc in trecut cand lucram pe 850 lei si parca "i wanna fuck you hard "nu mai e asa grotesc:):)
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Mulțumesc din nou pt raspunsuri,voi tine cont de sfaturile voastre,doream sa mai adaug ca chatul nu este jobul meu de vis,nu ma pricep nici la afaceri,dar este ceea ce ma va duce acolo unde vreau...da,lucrez pe jasmin si voiam sa va mentionez ca nu e chiar asa rau.Am dat afara multi membrii din cauza comportamentului,ba chiar le-am sugerat sa isi ia banii inapoi...dar nu s-a intamplat nici macar o data.Chiar ieri mi-a intrat unul care obișnuia sa tot intre..pe show ce e drept,dar nu imi place atitudinea lui,nu e nepoliticos,dar avea un stil tampit..avea impresia ca nu stiu ce favor imi face ca intra in privat..i-am zis sa isi caute o alta fata..si in geneeal cand nu imi convine vreo faza de-a lor,indiferent de ce fac,ma opresc si le zic,menționând că am scris in bio...nu e foarte profi dar ce sa faci
..si sincer norocoasa nu prea ma simt pentru ca oricine poate face asta...singurul lucru care ma face sa imi pun intrebari despre calitatea mea de om (in sensul bu )este faptul ca toate cunoștințele mele se plang ca nu le merge..dar mie mi-a mers mai tot timpul,cu fluctuații mici...cu toate ca cei din jur cred ca pur si simplu am noroc...asa o fi,nu stiu,avand in vedere ca am prietene mai frumoase care se chinuie sa faca bani...p.s. su.t surprinsa ca atatea fete s-au confruntat cu chestia asta...si oamenii zic ca chatul e usor :))))
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Videochatul este cea mai grea munca usoara, care nu are cum sa nu te aduca in starea de ''uzaj'' la un moment dat... Daca esti o fire care pune totul la suflet, absolut tot ce ti se intampla in ''viata'' online o iei ca atare, incepi sa te identifici cu ''personajul'' creat/vazut in mediul online, nu te mai simti ok cu tine, incepi sa iti pui intrebari de genul ''oare se merita?'', te gandesti ''cum am ajuns in asta?'', cateodata te vezi chiar fara scapare si incepi sa urasti absolut tot ceea ce faci, eventual sa nu te mai iubesti pe tine... Un fel de ''ratacire sufleteasca''. Prin aceste stari emotionale am trecut cand am lucrat la primul studio, ajunsesem sa ma simt ca o masina, parca pe zi ce trece simteam cum ma distrug mai tare, de multe ori am vrut sa renunt la chat dar parca era ceva ce nu ma lasa... Usor-usor am parasit locul acela si m-am izolat acasa. A urmat un an frumos (cel putin prima jumatate al lui), eram bucuroasa de orice crestere/evolutie, pana am ajuns la o alta stare:parca numai evoluam! Nimic nu ma mai multumea. Nici sumele, nici modul de lucru. Incepusem sa stau din ce in ce mai putin online(tocmai ca nu mai imi convenea nimic), rezultatele bineinteles au inceput sa scada, atitudinea mea nu era una ok, ma plictisea/obosea absolut tot, pana intr-o zi cand m-am hotarat sa schimb absolut totul din viata mea, si asa am facut! Acum pot spune ca muncesc cu drag, ma simt ca si cand abea am inceput si invat incontinuu. Am in minte un singur lucru de cand ma trezesc pana adorm la loc:cat de frumoasa va fii viata mea de dupa(nu ca acum as avea vreo viata urata :P )! Mi-am spus ca asta e ultimul lucru pe care vreau sa il fac, ultimii doi ani care chiar merita sacrificati. Si cand o sa ma uit in urma stiu ca voi zambi :D .
Asa ca-head up, poate o mica pauza iti va face mai bine, o reflectare a vietii tale. Mediteaza, plimba-te, fa lucruri care iti fac placere, incearca sa vezi partea plina a paharului. Lucrurile nu sunt chiar atat de negre cum le facem noi sa para. Cateodata avem nevoie doar de un imbold ca sa incepem sa vedem cu adevarat. Videochatul este o poarta si e pacat sa sarim pe geam :wink: .
Mult succes si numai bine!
Simonik
Mesaje: 7
Membru din: 04 Iul 2016, 09:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut!Am fost in aceasi situatie si am zis sa incerc sa schimb jobul..dupa multi ani petrecuti in bransa.Toate bune si frumoase..am disparut din peisaj cam vreun an ,am lucrat in cu totul alt domeniu..dar at the end of the day..fetita mea se plangea ca nu ma mai vede aproape deloc, au aparut grijile din cauza banilor,m am simtit mult mai folosito la jobul normal si bineinteles nu detineam nici un pic de control,trebuia sa suport toate chestiile ,oamenii ma sabotau etc si in principiu..dupa un an i quited si ma pregatesc sa revin in forta.Sfatul pe care ti las da este sa iti iei cateva zile libere intr un loc linistit..nicidecum invalmasala..de exemplu un week end la munte undeva unde sa poti fii tu cu tine..sa iti pui lucrurile in ordine si sa te poti gandi la what s next.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

wrongturn2020 scrie:Buna tuturor!Am si eu nevoie de un sfat de la cei care au mai trecut prin asta...de ceva timp simt ca sunt la pamant cu psihicul,din pacate trebuie sa continui cu jobul acesta inca ceva timp..insa parca simt ca nu mai suport...la modul ca ma simt folosita!da,am multe privaturi pe vorba,vorbesc despre cele mai nebune chestii dar in acelasi timp simt ca ii urasc pe toti cei care imi cer sa ma dezbrac...efectiv imi vine sa ii dau afara din privat,cu toate ca pt asta sunt acolo...mai sunt si aceia care combina comunicarea cu show-ul...insa sunt intr-o stare in care efectiv ma simt la pamant.Folosita.Cu cat vorbesc cu mai multi barbati cu atat urasc mai mult barbatii si perversiunile lor...plus ca si siteul(jasmin) incearca sa ne convinga sa fim curve cat mai bune..cu concursurile explicite,tot felul de jucarii etc...nu m-am intalnit in viata mea cu membrii,nu intentionez sa fac asa ceva...am doar nevoie de un sfat...adica cum sa fac sa ies din starea asta?trebuie sa mai rezist un timp...am avut multe zile in care la sfarsitul zilei,dupa ce am facut o suma frumusica m-am simtit satisfacuta(la modul ca m-am bucurat ca mi-am depasit targetul)..dar acum pur si simplu ma simt oribil.Imi vine sa plang.Nu am vreun alt motiv.Multumesc anticipat pentru sfaturi.
Recomand o saptamana la mare, toti avem nevoie de o aerisire de creier din cand in cand.

Sau poate e momentul sa iti schimbi jobul ... angajam traineri :roll:
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
redrose00
Mesaje: 15
Membru din: 31 Ian 2016, 15:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chatul nu e usor dar nu te opri,mergi inainte cu fruntea sus,daca te opresti si daca iei o pauza prea lunga o sa iti iesi din ritm.Motivatia pe care o ai sunt banii pe care ii faci,nu pune la suflet atitudinea urata a unor membrii si incearca sa te abtii de la comentarii,pana la urma se va trezi un membru care sa iti faca reclamatie....
Ideea e asa:intra un membru nepoliticos,el iti spune sa te dezbraci,tu stii ce ai de facut,asta e dorinta membrului tu incepi show-ul,gandeste-te ca nu toti membrii sunt la fel...sigur sunt multi membrii care te trateaza frumos! Mai sunt cazuri cand membrul dupa ce vede ca ai facut ceea ce el ti-a cerut se va intoarce la tine cu o alta atitudine!
Ai grija de tine si spor la bani!
Purrrringkitty
Mesaje: 1
Membru din: 02 Aug 2016, 09:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu am avut probleme, dar prea putin din cauza membrilor sau a jobului in sine, ci din cauza mediului (patroni, colegi, personalul din studio, chiar familie). Niciodata nu m-am simtit inferioara sau datoare sa dovedesc cum sunt eu ca om unui membru de pe site. Eu acolo joc un rol, insa lipsa de respect din partea familiei, prietenilor, asta m-a ranit. Mai grav, lipsa de respect din partea celor cu care lucrezi. Mereu se vor gasi la studiouri cateva fete care sa comenteze ceva de genu' "Vai, tu, aia ce geme! Eu nu as putea sa fac asa ceva!" sau.." Cate vibratoare are X..ce nesatula!" etc. Mai sunt si patroni care leaga prietenii, sau mai mult de atat, cu modelele, iar cele "alese" incep sa fie printese, privesc regulile studioului ca fiind optionale pentru ele, etc. In functie de studio, poti intalni si personal care nu a lucrat niciodata ca model, de exemplu unele studiouri angajeaza fete pt make-up. Ele sunt platite in functie de cate modele machiaza, deci, tot din videochat isi iau banii. Terminasera intr-o zi de machiat modelele pt tura si isi strangeau trusa, insa eu asteptam intr-un colt pe canapea , caci fata de la camera unde urma sa lucrez inca avea privat. Intrasera niste muste si una din fetele de la make-up spune " off, mustele astea..ce s-au adunat, dau cu spray"..la care alta ii raspunde.." videochat fata...mustele trag la cacat!" ...Atat ma intreb doar, daca se simte atat de lezate si cand isi primesc leafa!
Lvvtm
Mesaje: 14
Membru din: 17 Apr 2016, 21:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fetelor, rautati si oameni de 2 lei sunt peste tot.. Purringkitty, eu zic sa incerci de acasa si asa eviti situatiile neplacute despre care spui..as fi zis sa schimbi studioul dar am senzatia ca ai fost la mai multe si te ai lovit de pb.. Familia nu va accepta (ma rog, se vor purta im asa fel incat sa simti presiunea ca i ai dezamagit, etc) nici ai mei nu sunt prea open minded dar asta e, zic ca ei si fac ca mine:). Schimba ti prietenii, daca iti sunt apropiati doAr in fct de jobul tau si nu de caracterul tau, sunt niste gunoaie si n ai nevoie de ei. Asteapta te sa te caute cd vor avea nevoie de bani:) Wrongturn, cred ca te ai chinuit f mult ca sa strangi banii de casa si cum asta dureaza, ai obosit, ti s a luat. Eu n as lua o pauza prea lunga,dar mi as da voie sa ma bucur si pe moment de bani- un rasfat ceva care sa ti aduca tie aminte de ce muncesti.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”