Impostor sau.....

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Cel mai bine fa-ti tu banii tai ,fii in regula cu tot ce tine de acte si lasa-l pe el sa isi vada de viata lui.
Sfat: Nu cred ca e ok acum cu studioul ,ai multa bataie de cap, plus alte chestii de rezolvat cu viata sentimentala, mai bine munceste tu pentru tine, investe in tine, fa-ti viata cum vrei si apoi vezi daca mai are rost sa faci o afacere sau nu .
Take care
SoulCams Models Studios wanted
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca vreau sa inchid firma am nevoie si de el? In momentul in care am infiintat-o el nu a participat, eram doar eu si avocatul la camera de comert, cu o copie dupa buletinul lui.
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sau din cate am inteles exista o declaratie pe care o depui in care informezi ca firma nu mai are activitate, iar dupa ce ma pun pe picioare bine , si imi creez un PFA pot desfiinta SRL-ul si sa raman doar cu PFA -ul care este la fel de legal si muuult mai ok pentru mine in situatia asta
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

calea de la o viata linistita si plina de soare pana la depresie si disperare e mai scurta decat crezi.

dupa cum ai bagat de seama in videochat primul atu al unui model este ....zambetul.... nu ranjetul fals.

incearca sa te linistesti, sa te ridici putin deasupra situatie ca si cum ar fi situatia altcuiva si ai analiza-o la rece, cu toate datele problemei pe masa, cam cum ai studia de deasupra o tabla de sah.

asa l-am invatat pe un membru si mi-a multumit million times : punet-ti palma la nivelul nasului si o vei vedea pe orizontala, pune-ti palma 20 , 30, 50 de centimetri mai jos si o vei vedea altfel si altfel din nou .... nu poti analiza OBIECTIV nici o situatie daca o privesti pe orizontala si nu de sus.

fa ceea ce te face pe tine impacata cu tine insuti, doar asa vei avea un zambet real pe micul ecran si vei putea merge mai departe.
solutia e in tine, nici la mama nici la noi.
singura iti aduci pacea .
pentru inceput, calmeaza-te, fa misto de tine, fa-ti bancuri, razi, minimizeaza drama si incet-incet o sa ia ratiunea si logica si eficientizarea locul clabucilor din inima ta.

vei fi bine, mai ai cel putin 70 de ani inaintea ta, nu te grabi, fa lucrurile temeinic si invata din aceasta LECTIE.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
alexalex101
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 18 Sep 2015, 18:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ai vorbit vreodata cu el despre tot ceea ce simti si gandesti ?
"The most important thing is to enjoy your life - to be happy - it's all that matters." - Audrey Hepburn
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc din nou pentru sustinere si sfaturi. Da , Alexa , am vorbit cu el deschis, pana cand mi-am dat seama ca nu e cale sa o dau la pace cu el. Ii sta capul numai la bani si eu mi-am dat seama de asta. Cel mai mult ma deranjat atunci cand a spus ca dupa ce terminam datoria vrea sa ne luam un X5. WTF? I mean, eu lucrez ca eu sa cumpar un X5 pe care sa-l "impartim"? Bai baiatule da dc nu ti-ai luat pana acum unul daca te crezi asa bogat? Aia a fost picatura care a umplut paharul . Eu nu-mi plateam datoria la telefon, si faceam sacrificii sa strang bani si el pe de o parte ii cheltuia, si ma mai anunta ca a mai dat vreo 300 sau 400 de euro sa si repare masina ca e stricata, si el fara masina nu poate sa mearga nicaieri.Bani care se adunau pentru ca tipul efectiv nu stia decat sa impurumute iar eu sa -i dau inapoi . Nu dormeam serile, incercam sa stau cat de mult online sa mai fac banuti dar nici o sansa!!! Eram la pamant iar membrii vedeau , chiar multi ma intrebau daca am patit ceva pentru ca stiau ce fel de persoana eram iar acum se vedea pe fata tristetea . Nu vreau sa profite de pe urma muncii mele, nu , daca el sta degeaba si astepta ca banii sa curga din cer. Sincer as vrea si eu si sincer toate meritam sa fim rasfatate si sa nu trebuiasca sa ne pierdem 8 poate chiar mai multe ore online , pentru a ne castiga proprii bani . Sincer mi-am dat seama ca merit un barbat care sa munceasca daca nu la fel poate mult mai mult ca mine . Chat-ul este un loc de munca in care uneori iti storci creierii si stai poate chiar 3 4 ore fara sa ai un privat , dar inca continui sa zambesti si sa nu schitezi nici un gest ca ai fi suparata. Dupa ce ca cele care lucram 100% legal dam o destul de mare parte la stat , plus chirie plus mancare plus intretineri . Ajung la sf de luna pe langa banii cheltuiti sa-i fac jumi juma cu cineva care o freaca efectiv?
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ar fi mult mai bine sa te muti in alt oras asa el nu va putea da de urma ta. Dupa ce iti inchizi SRL, iti faci un PFA in alt oras. Fa totul cu calm (spunei doar mamei tale) si vei avea numai de castigat pentru linistea ta.
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

1.Personal apreciez ca ai puterea sa-ti expui problema public dar intrand in detalii eviti rezolvarea ei + iti cresti singura gradul de stress preluand opinii ca mutatul in alt oras , pericolul santajului si mai stiu eu CE
2.Din fericire marea ta problema esti de fapt tu - daca te-ai decis sa termini aceasta relatie ai doar 3 pasi simplii de facut :
- vorbesti cu contabila si-i spui ca de la 1 decembrie tu vrei ca firma sa nu mai functioneze ( o sa-ti spuna ea ce trebuie facut pentru asta )
- vorbesti cu mama ta si-i spui ca te-ai decis sa te desparti de iubi si ca o sa ai nevoie de ceva sprijin moral in perioada urmatoare ( daca se poate sa te si muti cu ea este perfect )
- vorbesti cu iubi si-i spui pe fata ca ASA nu se mai poate , va faceti socotelile , vindeti tot ce puteti ca sa va acoperiti datoriile si fiecare isi vedem de viata lui ..

Daca ai ghinionul sa devina violent sau mai stiu eu CE asta doar o sa-ti confirme ca ai luat una din deciziile bune ale tineretii tale
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asta ar fi ultima sa ma mut din oras pentru un nenorocit si paduche ca el . Nu voi pleca din oras ca o gaina speriata pentru ca nu sunt a nimanui.Daca se va hotara sa faca ceva prostesc legea va fi de partea mea.
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Sfatul lui eldiablo e cel mai pertinent iti inchizi firma te desparti de el si incepi o viata mai buna ! Traim intro lume libera iar sclavia a fost abolita de mult , din pacate el acum asa te vede ca pe propriul lui sclav ! Iar daca vrea X5 sa munceasca si sa si-l cumpere singur ( desi pun pariu ca nu este capabil sa-si cumpere nici cauciucuri pentru un X5) , eu sunt mai tanar decat el dar nu mi-a trecut o secunda prin cap sa imi fac ceva pe spatele cuiva si am mai multe decat mi-am dorit ! Esti libera te-ai nascut libera daca nu te simti bine intr-o relatie (indiferent de natura ei : iubire/afaceri) iesi din ea si mergi mai departe ! Iar daca o sa te loveasca la auzirea vestii (sper totusi sa nu fie atat de capcaun) , dute scoate-ti zile de spitalizare (faci cumva sa-ti dea peste 10) si infunda-l !
Totul tine de tine eu iti dorescmult succes in tot ceea ce faci si sper ca totul va fi bine si o sa te intorci sa ne spui ca viata ta s-a schimbat in bine !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

chocolatebar scrie:Asta ar fi ultima sa ma mut din oras pentru un nenorocit si paduche ca el . Nu voi pleca din oras ca o gaina speriata pentru ca nu sunt a nimanui.Daca se va hotara sa faca ceva prostesc legea va fi de partea mea.
Tu vrei sa incepi de la 0, nu sa iti creezi probleme. Din descrierea iubitului tau reiese ca iti va crea probleme pe viitor. Nu se va conforma asa usor. Timp de cativa ani te va deranja in fiecare zi pana se va satura. Eu inteleg ca esti orgolioasa dar cateodata trebuie sa renunti la orguliu pentru binele tau. Deci alt oras, un nou nr de tel etc. Iti vei aduce aminte de sfatul meu.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Ce de scenarii,închipuiri.,ascunde parolele închiriază fugi pe furis santaj firma,mai mult lucrează imaginatia nu cred ca lucrurile sunt asa complicate cum vrem noi sa fie,lasa l înainte sa te lase el ,nu cred ca va plânge sau face scandal,mai bine lasa l tu prima sa ai satisfactie
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sweetgirl, intr-un fel ai dreptate , dar eu stiu ce am la usa casei sa zic asa. Iar el de nespuse ori mi-a zis termini datoria si daca te-ai saturat de fata mea iti creezi un studio al tau cu conturi noi si calculatoare noi. Dupa asta mi-am dat seama ca daca eu as vrea sa plec si sa-i spun ca ma despart de el , el nu ma va lasa sa iau calculatoarele. De aceea consider ca , macar sa imi iau calculatorul de pe care am lucrat eu unde am absolut toate lucrurile care imi trebuiesc mie ca sa imi continui activitatea. De aceea consider ca o plecare brusca este cea mai ok . Si nu imi permit sa dau 40 de mil pe unul nou sincer. Sincer datoria a fost platita de mine , miw imi apartin lucrurile de aici , dar sa ramana el fericit cu toate eu am nevoie de calculator si webcam sa imi vad de treaba .
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Crede-ti ca un inceput bun ar fi sa ma angajez iar la un stuio? Crede-ti ca vechiul studio m-ar mai primii inapoi ?
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chocolatebar scrie:Crede-ti ca un inceput bun ar fi sa ma angajez iar la un stuio? Crede-ti ca vechiul studio m-ar mai primii inapoi ?

@choco, daca tu te-ai simti mai bine (ceea ce cred ca da), mai bine te-ai angaja la un studio serios (unul nou, pun pariu ca stie adresa studioului vechi, poate ar putea sa te caute fix acolo, mai bine sa eviti conflicte) si pur si simplu sa incepi o viata noua, cred ca tu de asta ai nevoie, de socializare! Ai nevoie sa iti traiesti viata, departe de licheaua aia, ca nu se poate numi altfel un om ca el... Este bine totusi ca esti tanara (chiar foarte daca nu ma insel), deci pleaca pur si simplu (da fugi, ete' na-si-asa sunt sigura ca el e mai tot timpul plecat-deci ai avea timp sa iti iei si din catrafuse), ii lasi un mesaj cu pa si pusi, iti inchizi numarul de tel si te muti la mama ca mai mult ca mama nu te iubeste nimeni in viata asta!
Si uite asa incepi o viata noua, iesi, te distrezi, mai bine totusi te-ai angaja, pun pariu ca ai intrat si in depresie, deci cum mai bine sa iesi din ea decat socializand cu oamenii adevarati? :D
Deci GO ON, GIRL! :idea: Run, Forrest, run! :mrgreen:
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Un inceput ar fi sa iti rezolvi problemele sentimentale si personale , colaborarea cu fostul studio este teoretic o idee buna ( in practica daca ai plecat de acolo spunand ca pleci ca sa-ti faci studioul tau si bla bla nu stiu cat este de recomandat ...depinde foarte mult de cum au decurs colaborarea si despartirea de si ).In alta ordine de idei la cat esti de nehotarata iti recomand sa nu incepi nimic nou pana nu termini definitiv cu vechiul din viata ta ....
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

chocolatebar scrie:Dupa cum am spus black&white cred ca o persoana care ma va sustine mai mult in viata nu exista decat mama . Ea o sa -mi vrea mereu binele si nu va profita de mine . Cat despre santaj , exista legi foarte stricte pentru asta , el fiind primul suspect daca se va intampla ceva . Imi voi lua un avocat si o sa l storc de bani ( daca ii are si pe aia) . Pana la urma , (Doamne fereste) daca pana la urma se va afla ca fac videochat prefer sa se afle sa fiu libera si lasa-te in pace si in 2-3 ani sa am prorpiul apartament masina, si sa l vad in trafic cu un trabant si eu intr-un X5 (masina care vroia sa si-o cumpere de pe urma muncii mele , domane proasta sunt) . Asta este gandul care imi da putere . Faptul ca eu la 21 de ani ma pot realiza in cativa ani iar el va ramane acelasi paduche toata viata , cautand si profitand de femei proaste (CA SI MINE !!!! ) .
Imi pare tare rau sa citesc randurile tale. Mai ales ca in cei aproape 16 ani de cand lucrez in industrie am vazut atatea fete care au tras din cauza unor indivizi de slaba calitate umana care le-au manipulat si au profitat de pe urma lor. Pe multe dintre ele le-am ajutat sa treaca peste asta si sunt acum independente si fericite, pe altele nu le-am putut ajuta pentru ca nu s-au lasat ajutate ...

Daca te pot sustine cu ceva, orice, de la sfaturi la o vorba buna, nu ezita sa imi dai un telefon, mail, FB message sau orice (gasesti datele de contact pe situl nostru).
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc studio20 :) Mi-ar fi placut de mult sa colaborez cu voi, dar din pacate nu cred ca voi lasa (cel putin nu acum) orasul natal pentru Bucuresti, cel putin nu pana nu imi pun ordine in viata, ganduri , etc :) Multumesc oricum pentru sfatrui , apreciez :) O seara frumoasa tuturor, si spor la banuti
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

chocolatebar scrie:Multumesc studio20 :) Mi-ar fi placut de mult sa colaborez cu voi, dar din pacate nu cred ca voi lasa (cel putin nu acum) orasul natal pentru Bucuresti, cel putin nu pana nu imi pun ordine in viata, ganduri , etc :) Multumesc oricum pentru sfatrui , apreciez :) O seara frumoasa tuturor, si spor la banuti
Te ajutam cu un sfat si daca nu colaborezi cu noi, stai linistita. Nu totul e pe interes in viata :lol:
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Studio20 scrie:

Te ajutam cu un sfat si daca nu colaborezi cu noi, stai linistita. Nu totul e pe interes in viata :lol:
Asta din start nu e un sfat bun. Totul e pe interes in viata, chiar daca interesul e mai mic sau mai mare :)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Ceecee scrie:
Studio20 scrie:

Te ajutam cu un sfat si daca nu colaborezi cu noi, stai linistita. Nu totul e pe interes in viata :lol:
Asta din start nu e un sfat bun. Totul e pe interes in viata, chiar daca interesul e mai mic sau mai mare :)

Nu desconspira oamenii, sfaturile lor este foarte bune! Interesul exista si este de mai multe feluri, am putea mentiona: pastrarea aparentelor. etc etc

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
chocolatebar
Mesaje: 15
Membru din: 11 Noi 2015, 19:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Good news people :) Am fost la vechiul studio astazi si nici nu ma asteptam sa ma primeasca asa calduros ,si cu zambetul pe buze :) Le-am povestit si lor cele intamplate , si mi-au spus exact ce am auzit si aici, povestea clasica. Am vorbit si cu tipul si i-am explicat cum stau treburile , i-am spus ca vreau sa o terminam la modul foarte calm , si sa-mi vad de treaba, pentru ca sunt libera sa iau ce decizii vreau in viata , si daca vreodata se gandeste sa deschida gura ( norocul meu este ca nu avem anturaje sau nici macar persoane cunoscute ) nu o sa se mai "lupte" doar cu mine ci cu legea si intreaga familie, si cu un avocat care sa-l bage in datorii, deci de dragul a ce am fost candva sa ne purtam ca doua persoane mature . Nu va spun ca mi-a spus povestea caprioarei, incepea sa ma bage iar in sentimente , credea ca ma voi inmuia, dar nu i-a mai mers , desi m-am abtinut pentru ca au fost candva momente cand chiar am simtit ceva adevarat pentru el. I-am spus ca eu nu am nevoie sa ma imbogatesc, o sa iti las tie calculatoarele si toata tehnologia, pentru ca nu am nevoie de ea. Vom inchide firma , iar dupa aceea daca doresti poti sa-ti deschizi tu cate studiorui vrei. Mi-am dat seama, ca fuga si nevorbitul va complica mult mai mult situaia, asa ca acum simt ca am luat decizia potrivita. Ma simt mult mai ok ca i-am lasat toate lucrurile lui, oricum habar nu are sa foloseasca nici Paint-ul , si chiar daca , sa fie el fericit sa-si deschida si studio si tot ce vrea el in viata asta . In cateva zile voi incepe si munca la studio, and I am so happy! Va multumesc ca ati fost alaturi de mine si mi-ati dat niste sfaturi din inima. Voi ramane prietena voastra aici pe forum , si cand m-ai am nevoie de sfaturi sper sa va gasesc din nou aici. Aveti grija de voi , si spor la multi $$$!!!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”