Natura conturilor de pe site-uri studio/independent

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eldiablo scrie:Of ma BlondeGirl ....ai sarit imediat la gatul domnului viitor manager .... sunt sanse 90% sa fie cum spui tu dar sunt si sanse de 10% ca usserul chiar sa fie bine intentionat dar prost informat , i-as fi luat si mai mult apararea si poate ii cresteam cei 10% la 30-41% dar am observat ca "imitand" alti usseri noi de pe acest forum ...a intrat , a intrebat , a primit raspunsuri care chiar daca l-au ajutat nu i-au convenit si "s-a dat la fund" .... mai viziteaza forumul doar doar o mai afla "vreo susta"

Mi-e mila de el... Sau nu :twisted: :mrgreen: :));))):))
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Intel scrie:Buna ziua tuturor!

Am ajuns intr-un moment in care prietena mea are nevoie sa mearga sa lucreze de la studio pentru o perioada de stabilizare financiara pentru ca pur si simplu am ajuns intr-o situatie in care nu mai putem duce o chirie buna din cauza cheltuielilor/ratelor pe care le avem. Planuim sa revina la statutul de model independent pentru a putea beneficia de incasari mai bune.

Ea a lucrat relativ putin doar pe MFC deci nu are o experienta solida. Ceea ce as vrea sa stiu insa e legat de natura conturilor de la studio vs. independent.
Stiu in mare cu ce site-uri lucreaza studioul pe care l-am vizat. Am intrebat la studio printr-un mail despre ce se va intampla cand modelul va alege sa lucreze pe cont pripriu si mi s-a comunicat ca va dura o perioada de cateva luni de zile pana sa se poata rezolva conturile adica trecerea de la cele de studio la cele de model independent.

Intrebarea mai e cum sa fac atat incat atunci cand va parasi studioul pentru a lucra independent sa nu-si piarda conturile de studio si implicit clientii fideli din portofoliu.

Ma gandesc sa ii deschid eu conturi pe toate site-urile vizate si sa faca o intelegere cu studioul atat incat sa lucreze de pe ele atat cat va fi angajata iar atunci cand va decide ca e timpul s-o reia independent sa poata continua sa foloseasca aceleasi conturi. Nu stiu insa daca este posibil / legal acest demers fata de site-urile cu care vom lucra.

Cand am deschis contul pe care il are parca imi amintesc ca eram intrebati daca suntem studio sau independenti.

Deci cum ne sfatuiti sa procedam?

Multumesc
Exista o posibilitate in acest sens, depinde si de situri si de studio. Poti selecta cateva studiouri bune si poti incepe un dialog cu ele. Nu tu, ea :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Studio20 scrie:
Intel scrie:Buna ziua tuturor!........... [etc etc ]...
Exista o posibilitate in acest sens, depinde si de situri si de studio. Poti selecta cateva studiouri bune si poti incepe un dialog cu ele. Nu tu, ea :)
Salutare studio20@ ,
Mai pe romaneste , poti face omul sa inteleaga exact la ce te referi ? Ai citit cu atentie banuiesc , nelamurile omului .Cu alte cuvinte ,ii accepti sa vina cu conturile facute de acasa , adica lucrati si cu materialul clientului ? :)

Sau , faci doar referire la faptul ca ii puteti indeplini partial doleantele , in sensul sa vina cu "mana goala " si sa plece cand vrea cu conturi cu tot , lucrand de acasa contra unui commission ?

Din cate am dedus , nu cred ca ii convine nici aceasta varianta . Intrebarea care se naste , vrand- nevrand este : mai aveti si alta ?
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Parerea mea "rasarita" din faptul ca am un respect castigat pentru studio20 :

Varianta 1 : Cine posteaza in numele studio20 a citit pe fuga si n-a inteles cerintele "Domnului manager de iubita"
Varianta 2 : A fost sarcastic/sarcastica si pe romaneste "l-a trimis pe campii"

La dorintele "Domnului manager de iubita" am o convingere apasata ca nu se pliaza nici macar un studio de apartament care are 2 modele medii in 6 camere de lucru inghesuite in cele 2 camere ale apartamentului .... pur si simplu "nu se face" :))
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”