Jasmin Support

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Încuiat
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da boudoir, recunosc ca pe jasmin am avut viata grea, adica, mereu exista ceva care fie imi strica ziua, fie toata saptamana..dar stai linistit, ca am zis de acele 20 modele, pentru ca-1-jasmin nu va face nicio actiune pentru ca nu le pasa si 2- din 20 au ramas doar 10 pe site actual in momentul de fata..cele 20 lucrau exclusiv jasmin, asa ca mine, dar cand au vazut nedreptatile , au inceput sa faca conturi pe alte site, unde , stand si pe jasmin, se ridicau pe conturile noi...acum, mai sunt astea 10 care inca au o pasarica-vai, cum sa renunt la jasmin? exact cum ziceam si eu, da vai, proasta eram, jasmin nu era toata lumea mea, eu eram 1% din lumea lor, daca si atat..crezi ca, stiid ca as avea prietene active doar pe jasmin, as mai fi deschis gura sa le sap lor groapa? doar ca sa imi fie mie bine? nu, nu as fi facut asta..chit ca sunt prietene virtuale cu care am imaprtit si bune si rele .nu imi e greu mai fratilor sa fac acele poze, mama lor de poze, dar- explic pentru prima si ultima oara
1-cand jasmin vede ca iti dai interesul, atunci cer mai mult de la tine, nefiind multumiti de nimic niciodata(exemplu-am cumparat tablouri pictate in piele care, jasmin,la prima vedere, wow, minunat, acum va fi super pt tine...a fost super pana un alt admin, mai destept, s-a trezit ca trandafirii din tabou nu sunt de aceeasi culoare, deci,mi-au dat bad appearance, m-am chinuit cateva zile cu bad appearance, si tot am facut targetul zilnic, chit ca am lucrat mai mult. eu personal am vrut diversitate, diferite culori a trandafirilor, si avem, rosu,roz, si tablouri cu peisaje..in primul rand, cand schimb ceva, schimb sa imi placa si mie, ca doar eu lucrez in acea camera nu ei...bineinteles tinand cont si de sfatul lor...plus ca am dat o gramada de bani pe tablouri, incat sa imi permit sa le schimb din nou la cerea adminilor, doar fiindca lor nu le place...:P
2-cand ai alt gen de problema, si vrei un sfat, un ajutor, si adminul se face ca ploua, te doare sa vezi ca nici nu ii pasa.
atunci, daca eu eram multumita cu incasarile mele, si vazand cruditatea adminilor, schimbarile adminilor peste noapte, cum sa imi bat eu capu sa-merg la bucuresti 437 km cu trenul, cam 7 8 ore, sa inchiriez un loc unde sa fac poze(alti bani alta distractie:D) sau sa aiba cineva propriul studio, apoi cand revin cu pozele facute, iar sa aud de la admini, wow, ce super e, dar in cateva zile iar aud, vai, nu e bine, schimba...pt ce atata bataie de cap daca eu personal pe jasmin n-am vrut bani multi? chit ca era singurul site, unde lucram, traiam bine din acei banuti...
in momentul cand vreau eu sa fac performanta, atunci da frate, ma chinui si fac totu posibil:P..de ex, acum fac pe iml, de la perioada la perioada, incerc tot mai mult, si particip in toate party-urile, toate videourile updatate,plus ca in curand, pt imlive, voi face poze profi, chit ca ei nu cer, si nu imi bat creierii zi de zi cu acele poze, taind din calitatea imaginii(bad appearance) sau din trafic...ei cel putin sunt constienti ca atunci cand un model le zice, vreau aia si aia, ei stiu ca intai modelul trebuie sa faca si bani pt acele lucruri visate, nu ca pe jasmin, cand din 500$ plateam si background, si becuri non stop, ca deja daca trecea saptamana, becurile mele albe de 55w economice, care imi dadeau dureri de ochi , adminii ziceau ca deja nu mai sunt bune, sa le schimb....si avand cate 2 3 becuri de alea, cheltuiam saptamanal cate 50 lei pe un bec...mai mare paguba,eu in 3 ani nu am strans nici un leu macar..cand pe imlive, lucrez cu un singur bec, si am imaginea lacrima, am intrebat adminii, membrii, m-am verificat eu singura, totu e perfect:D.. SI NU, NU AM NEVOIE DE 3 BECURI PT ACEA CALITATE CA PE JAsmIN...iar am facut pomelnic...

toate frustrarile, tot stresul acesta afecteaza un om, mai ales daca a inceput de jos, de acasa, fara conditii, nefacand bani multi, dar acceptand schimbarile peste noapte ale unui site, si chinuindu-se sa le faca pe plac mereu,imprumutand bani pt orice, e greu fratilor...de ex cand a aparut acum 1 an, chestia cu pozele, pe mine m-a prins cu 5 lei in casa, aparat dslr nu aveam, fotograf nu..si culmea, de mine s-au luat imediat, rejectand toate pozele mele din galerie facute cu alt aparat compact, cu vreo 21 mpx cred...am luat un imprumut si am luat dslr canon, la inceput cateva luni totu bine, dupa aia ca nu le mai place calitatea pozelor...dar din momentul in care eu am cumparat acel canon, pana mi-au zis ca nu e bine, eu am lucrat, dar mai multi bani tot nu am facut:P./..

ULTIMA FRAZA, SPER CA NU LUNGA:P
cel mai tare m-a deranjat ca regulile astea nu sunt scrise si facute pt toti, adica pt mine exista o regula ca nu am voie badge ok, accept sa stau fara trafic, sa fac 10$ pe zi, ca sunt eu mai proasta:P.. dar atunci, de ce alte modele, nu au aceasta regula? sau pe jasmin exista reguli speciale pt nikki, patricia, bunny, x, y z, si multe alte litere din alfabet? daca e asa, atunci macar faceti o regula generala zicand ca regulile sunt facute individual, fiecare va avea propriile reguli impuse de jasmin,reguli unice care alt model nu le va avea...si atunci stim o chestie:P...
EU NU PLANG DUPA BADGE,, nu fac pomelnice datorita unui badge, fac asta datorita regulilor neaplicate tuturor modelelor....
pa pa, va multumesc ca m-ati citit, daca m-ati citit, daca nu, pofta buna la alte topicuri de pe site:P..
ADRIAN GAMOUR, poate singurele persoane de pe forum care stiu cat de greu mi-a fost, sunteti tu si ionut...cat am plans, cat stres, incat eu azi,inca ma tratez, neavand o viata reala usoara, fiind acuzata mereu ca arat cat o vaca, si poate mananc o data in zi sau poate deloc(dar cand ai o boala de mic copil, luti cu ea toata viata),datorii, neajunsuri, lipsuri,tromboneala mamei zi de zi ca e in varsta si nu mai are rabdare, ea vrea bani, e normal, dar nu stie prin cate treceam eu pe jasmin sa fac acei bani,si intrebarile nervoasa ale mamei-iar cheltui banii in loc sa iei nush ce chestie?iar cheltui, ce sa fac... plus tromboneala jasminului mereu, mi-au pus capac...noroc ca nu e capac inchis ermetic:DDDD
acum imi dau silinta pe iml, unde vreau sa ajung la 2000 pe per primul meu target, din 15 april incep..cate ore, nici eu nu stiu, undeva la 400 pe perioada sa fie...plus folosit toate tools de pe site, iar daca nu ajung rapid la acea suma, o sa ma vedeti tot acolo, ca nu renunt...de obicei ma lupt daca vreau ceva....
asa ca, fingers crossed for me ,please:P.
HAI BAFTA TUTUROR :D
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

dulcika daca tot iti dai silinta de ce nu alegi streamate? pe imlive sufla vantul la capitolul trafic...macar alege uun site cu trafic mare gen streamate sau xlove daca tot vrei sa lasi balta jasminul
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

problema e ca sunt pe xlove..si pe iml...dar pe toate astea am facut contu de 3 ani, cand am inceput activitatea...fiindca am ales sa sar in groapa, adica sa fiu doar pe jasmin, conturile mele sunt varza si pe xl si pe iml la capitolul ore online....le deschideam din an in paste,cate 1 ora 2 maxim....asa ca, eu acum trag sa am ridic pe astea 2...deocamdata streamate am vazut ca nu iti da hd daca nu lucri doar cu ei...si sa o iau si acolo de la 0, parca e prea mult pt mine....iti multumesc de sfat...bafta acolo :P :D :)
Imagine
Sasha.Iza
Mesaje: 4
Membru din: 08 Mai 2015, 02:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da, oricum sunt gen roboti.De ex, mie poza explicit nu mi a acceptat unul, in schimb cand am intrat sa vb cu alt admin, mi a acceptat o imediat. Unde sunt regulile pt toti, caci din punctul meu de vedere taie si spanzura care cum vrea acolo. Ma tot streseaza sa mi uploadez teaser. in conditiile in care in ultimele 2 sapt imi merge extraordinar de prost, merita sa investesc si intr un video? i am intrebat, raspunsul: ia-o ca pe o investitie. cum Dzeu sa fac asta cand traffcu meu e mort de 2 sapt, sunt performer de 5 ani, asa ceva nu mi s a mai intamplat, poate la inceput, cand bineinteles eram inceptoare, dar acum? in fine, ma gandesc serios sa renunt la ei, si iar in conditiile in care eram un performer de top 5 pana acum ceva timp. Si inca o chestie, le cade serverul, aseara mi a cazut de 5 ori, intru sa vb cu suportu, ma transfera la departamentul tehnic, ce mi zice...sa bag cablu in calculator, ca de aia nu merge :))) pai futu-ti gura matii am net cu fibra optica, platesc bani buni pe el, si intodeauna am lucart asa , se trezeste "robotel" sa ma invete pe mine si sa mi spuna ca daca nu cooperez nu are cum sa ma ajute, eu in celasi timp incercand sa i spun cum isi explica faptul ca celelate pagini care le aveam deschise mergeau, in schimb jasminu crashed, o tot tinea pe a lui. Asa ca din al meu punct de vedere, va pierdeti vremea cu suportu pt ca ei fac teste pe noi. Cu imbunatatirile astea, prea s-au dus in jos, i pupa in cur pe membrii, si de performeri isi bat joc. Inca o chestie, cu protectia, s-au trezit sa mi puna "in probe" pt ca aveam o violare a regulior una in 2012, si una in 2013, asta ca sa numai suporte ei chargebackc-urile ,Si inca o curiozitate, cum e trafficu a voi in ultimele 2 sapt? Un mic prostest, cine e in?
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sau mai era o chestie, cand te duceai sa le zici ca nah nu ai trafic, nu cum aveai cateva zile ago de ex, venea vreun nenea admin destept de iti futea camera si setarile, pe mine mereu ma faceam portocalie, eram o portocala in mijlocul patului asteptand sa fiu desfacuta, loooollll... daca schimbam eu la loc setarile, tac pac bad apperance, ca nah se simtea jignit ca tie nu iti place cum arati, dar el stie mai bine cum trebuie.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Imagine
JasminSupport
Mesaje: 9
Membru din: 07 Mai 2015, 15:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imi cer scuze ca nu am postat nici un raspuns peste weekend, dar nu am avut acces la forum.
Am observat ca ne-am cam dus putin pe aratura cu Jasmin Support, dar am inteles de la dulcyka_sexy ca o nemultumire este faptul ca a primit raspunsuri diferite de la diferiti admini la un moment dat, apoi a primit raspunsul legat de poze.
Ne cerem scuze pentru experienta neplacuta in Support si va rog sa ne apelati cu incredere, dar va rugam si sa incercati sa ne ascultati sfaturile.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

M-ați înnebunit cu badge-ul ăla care nu reprezintă nimic,v-am mai spus de câteva ori pana acum,am avut 2modele pana acum in top 5 fără acel badge,dintre care una luni întregi de top 5 si va mai fi ,va urma si a treia curând fără acel badge so wtf???Pe bune ca nu ai trafic dacă nu ai badge selection?Sunt curioasa dacă Lourdes models au acel badge?Nu m-as mira sa nu-l aibă pentru ca știu ca nu contează absolut deloc in succesul unui model.Pe bune,ce vreți sa va spună adminii?Nu ai trafic ca nu lucrezi 12ore zilnic sau ca nu ești un model vandabil??Logic ca va spun si ei lucruri pe care nu le aveți.Si tu dulcica..eu te cred ca te străduiești si ca ai făcut chiar progrese dar nu ești un model vandabil si nu din cauza ca ești BBW,ca sa-ti dau un exemplu,acum mulți ani pe ifriends pe Taylor Stevens nu a putut sa o dea nimeni jos din top 10 de pe locul 1,18 luni,am stat la ambiție o săptămana 18 ore pe zi,ea stătea 12 am ieșit pe locul 2...sâmbăta noaptea a intrat la mine si mi-a zis sa ma culc,avea 2 k peste mine ca bani pentru ca prețul ei era 9.99pe minut ,al meu 4.99,membri o iubeau cu acel preț si toate cele 120 kg pentru ca era si încă este one girl show.Tu nu ești,cu badge sau fără badge nu vei vinde niciodată mai mult decât o faci si pentru ce faci,vinzi destul de bine totuși .
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

IsaGlamChat scrie:Sunt curioasa dacă Lourdes models au acel badge?Nu m-as mira sa nu-l aibă pentru ca știu ca nu contează absolut deloc in succesul unui model
Buna Isa,

Noi avem toate acel badge, dar trebuie sa iti dau dreptate si sa dezamagesc in acelasi timp pe cei care alearga dupa badge. Din experienta mea, acel badge creste numai numarul guest-ilor de undeva de la sub 100 de guests la 1000 sau mai mult. In unele cazuri si mai putini. Anul trecut in ianuarie cand am intrat eu prima data in top 5, am avut placerea de a intra cu inca un model de-al meu. Ei bine acel model nu a avut acel badge activ la vremea respectiva. Dupa ce l-a primit candva (habar nu am cand), nu am observat nicio schimbare la traficul ei, decat ca intr-adevar avea mai multi guests, dar media membrilor la ea in free a ramas aceiasi. Mai mult de atat nu am ce sa zic. Cred ca se poate discuta despre trafic atunci cand ne intrebam cati membri ne intra in total in free intr-o zi de lucru. Daca cei mai multi dintre cei care intra nu stau mai mult de 5-10 secunde, inseamna ca atunci la noi e problema traficului. Sa nu ii uitam pe acei membri care se uita in free-uri doar cu mouse-ul pe listpage. O singura data am avut un caz, cand dupa activarea badge-ului traficul de membri a scazut in loc sa creasca :) Deci in concluzie eu nu ma bazez pe jasmin selection. Este doar asa o chestie pentru psihic, sa stim noi ca totul e "ok" cu contul.

Spor,

Lourdes
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Pai poate ne spune JasminSupport daca are vreo importanta badge-ul Jasmin Selection in asezarea in pagina/expunere/trafic etc. sau e doar asa, "un premiu onorific" fara vreo valoare concreta, pentru ca modelul respectiv a indeplinit toate cerintele ( scrise si nescrise ) site-ului.
Oare nu era mai usor sa o faca deja in interventia la mesajul Dulcykai? :mrgreen:
JasminSupport
Mesaje: 9
Membru din: 07 Mai 2015, 15:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu dorim sa dezamagim, dar acest topic a fost deschis pentru a discuta despre serviciul oferit de Support, nu despre diferitele functii pe care le au insignele.
Va rugam mut sa incercam sa pastram tema discutiei si sa ne concentram pe imbunatatirea relatiei dintre Support si voi.
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In primul rand pentru ca eusa pot da sfaturi despre imbutelierea vinului ar presupune ca eu deja am experienta in acest lucru, corect? Nu am vrut sa ma bag dar vad ca pe aici se da din Cola in Fanta...

PRIMUL si cel mai ESENTIAL lucru de care aveti VOI nevoie este de un program de training facut cu MODELE/STUDIOURI/TRAINERI ... adica mai pe romaneste sa va invatam cum naiba sa vedeti lucrurile din punctul nostru de vedere.
Vorbsc din prisma celui care a fost la voi si a vazut cum arata suportul la Luxemburg, nimic de zis.. absolventi de facultate, cizelati ...robotizati de Jasmin cu "n" reguli de rahat si cu ZERO experienta dpdv al modelului, practic voi sunteti niste baieti si fete care ne ajutati pe noi in prisma a ce vi se spune voua de catre sefi mari. Adica in teorie credeti ca stiti tot, practic Dumnezeu cu mila.
Chiar vreti sa ajutati? BUN, atunci
1. OFERITI SOLUTII NU SCUZE
2. OFERITI ASISTENTA TEHNICA ADECVATA
3. OFERITI TRANSPARENTA
4. RENUNTATI LA LIMBAJUL DE LEMN :)

Spuneti ca nu sunteti aici sa vorbiti de badgeuri si alte minuni. Normal, stiti de ce sunteti aici? Sa luati putin atentia de la discutia creata de mine... :lol: :lol:

Uite aici parerea unui fost coleg de al vostru, daca el va descrie asa.. noi ce sa mai spunem?

Imagine
justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JasminSupport scrie:Nu dorim sa dezamagim, dar acest topic a fost deschis pentru a discuta despre serviciul oferit de Support, nu despre diferitele functii pe care le au insignele.
Va rugam mut sa incercam sa pastram tema discutiei si sa ne concentram pe imbunatatirea relatiei dintre Support si voi.
Nu stiu cum se face ca voi ati aparut intamplator dupa ce dannysdx a postat problema cu sneakpeek-ul. Nu credeti ca ar fi corect in momentul in care se iau decizii sa va consultati cu modelele?...Acum legat de support: ori angajati oameni capabili sa dea un raspuns scurt si la obiect ori facem ca pana acum o ciorba: ADICA 10 ADMINI ...LOGIC 10 PARERI. Eu va propun asa:
1. Faceti REGULI clare pentru toata lumea legat de poze, badge si alte lucruri.
2. Cand ai nevoie de support si este depashit sa raspunda nu este nici o suparare sa ii trimiteti aici pe forum...NU TOTI SUNTEM DOBITOCI CARE POSTAM AICI.
3.Lamuriti o data pe toata lumea cum se face afisarea pe site. Sunt modele care se prezinta foarte bine din toate punctele de vedere si azi au trafic de bubuie, maine au gol in free iar raspunsul vostru este acelasi....nu are sens sa il postez....dar la unele este constant.
Apreciez faptul ca ati aparut aici si vreti sa putem colabora mai bine. Colaborarea inseamna 2 PARTENERI nu unul singur care TAIE SI SPANZURA....ADICA VOI.Ajutati fetele sa faca mai multi bani si creati-le confortul ca totul este transparent si corect PENTRU TOATE.
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok sa zic ca am trecut de la o discutie la alta, e vina mea, imi cer scuze...voi ca suport va intrebati cum ne puteti ajuta si ce dorim noi de la voi. eu doresc asa
1-cand vin la suport, sa cer un sfat, nu mai umblati frate la setarile mele, nu sunt nici portocala, nici floarea numita-violeta, okay? ca mai apoi, daca schimb eu la loc setarile, voi sa imi dati bad appearance, ca vai draga doamne nu sunt happy cu setarile voastre...normal ca nu sunt
2-incetati cu acel respect prefacut pe baza de cuvinte, vrem respect prin fapte, nu prin cuvinte...
3-nu mai mintiti modelele, cand va intreaba daca nu au trafic, voi bagati pe gat ca exista fluctuatii, ok exista, dar nu mereu, insa voi o tineti 5 luni cu fluctuatia si abia apoi modelul isi da seama ca de fapt lipsea ceva la profil...
4-scoateti tv show,membrii nu vin sa se uite la tv, au destul tv acasa, incat sa mai piarda timpul pe jasmin cu tv...daca hornydick vine pe site alege- ori pierde 3 ore pe tv show, care nu-i aduce satisfactii, si poate un model pierde bani buni-inclusiv siteul, ori alege un model sia tunci si modelul si siteul iese in castig
5-premium channel si free channel- really? hornydick vine sa vada poze si videouri doar? nu trece si pe la model sa il vada live? eu zic ca 90% vin pt modelele live online, nu pt videos....
6-invatati sa apreciati modelele care au stat pe site ani de-a randul, nu el dati cu piciorul asa repede....in favoarea unora noi noute..care habar nu au ce inseamna un simplu Hello....
7-multa sanatate si multa minte sa ganditi mai activ si mai bine, ca si model, nu ca si admin intotdeauna....sau macar ca membru... daca tu ai gandi ca membru, atunci ai sti ca vii pe site pt show, pt a lega o prietenie, nu pentru a te uita la tv si la videouri si poze: :P :P :P :P
Hai, sariti in capu meu, dar e propria mea opinie si fiind forum public, am dreptul sa o spun :)
Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

JasminSupport scrie:Nu dorim sa dezamagim, dar acest topic a fost deschis pentru a discuta despre serviciul oferit de Support, nu despre diferitele functii pe care le au insignele.
Va rugam mut sa incercam sa pastram tema discutiei si sa ne concentram pe imbunatatirea relatiei dintre Support si voi.
Pot sa inteleg ca vreti sa pastrati tema discutiei dar atunci, ar trebui sa deschideti un topic dedicat neclaritatilor/intrebarilor/problemelor legate de ORICE are legatura cu Jasmin, nu doar despre diferitele functii ale insignelor. Cred ca s-a putut observa ca un astfel de topic ar fi de ajutor pentru modele. Presupun ca va intereseaza ce e de ajutor si pentru modele, nu? Daca vreti sa existe intre noi un dialog sincer, din care sa avem toti de castigat, atunci trebuie sa ne oferiti si noua ce avem nevoie nu doar sa ne cereti feedback-ul in ceea ce va priveste. Daca nu exista interactiune intre noi si voi, lumea isi pierde interesul ( pentru topic aici si pentru Suport online pe site ) iar cand spun interactiune nu ma refer la raspunsuri gen: haideti sa ne concentram pe ce vrem noi ca nu suntem aici sa raspundem la ce va intereseaza pe voi ( spus bine-nteles in exprimarea protocolara caracteristica voua :mrgreen: )
Deci, astept cu interes un link catre un topic dedicat, ceva gen "Jasmin Support raspunde" unde sa pot citi raspunsul la intrebarile si neclaritatile ridicate in acest topic si la care nu s-a raspuns pentru ca ... nu era topicul potrivit.
Daca tot v-ati inscris pe forum, participati activ macar la subiectele care au legatura cu Jasmin, ca e neprofesional pentru Jasmin sa stim ca avem aici pe forum pe cineva de la suport iar acel cineva, care poate are raspunsul la intrebarea ta, te ignora cu desavarsire. Cel putin voi sunteti platiti sa ne oferiti suport, nu o faceti gratis. Sa stiti ca aici pe forum, lumea ofera ajutor gratuit si e complet aiurea ca unul/unii care sunt platiti sa te ajute ... nu o fac, ca nu e topicul potrivit...
De curiozitate, ati citit celelalte topicuri referitoare la Jasmin?
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca nici clipurle urmatoare nu va fac sa intelegeti cum ne simtim noi la suport, nu stiu ce sanse are orice alt text de pe aici. Stiu, radeti...cum am ras si eu asnoapte, apoi realizati cruntul adevar, exact asa ne raspundeti fac iu ia io...







Asta de final asa, ca are si "thanks for the kind patience" la sfarsit! :lol: Astia sunteti voi, noi punem o trebare si primim 20 de raspunsuri, toate elevate si complet pe langa subiect! Asa eschive mai rar....



Stiu, stiu... sunt rau, nu? Daca ma apuc sa imi caut prin print screenuri la cat pariu ca imi/ne dati dreptate!? :lol:
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JasminSupport scrie:Nu dorim sa dezamagim, dar acest topic a fost deschis pentru a discuta despre serviciul oferit de Support, nu despre diferitele functii pe care le au insignele.
Va rugam mut sa incercam sa pastram tema discutiei si sa ne concentram pe imbunatatirea relatiei dintre Support si voi.

Poate nu doriti...dar ati dezamagit deja.
Pai sa discutam despre serviciul de suport, eu personal, de-a lungul timpul, cand am avut probleme de orice fel...si slava Domnului, ca am avut multe...o spun cu mana pe inima, ca in 85% din cazuri, eu am primit ajutor si rezolvare de aici, de pe acest forum...ca de la Support am plecat cu coada intre picioare, ingretosata de acele texte puse cu copy-paste. Dupa ce ca ne sunt aruncate in ochi acele texte standard...mai si dureaza o groaza de timp. stau si fac plecaciun in fereastra aia, pana primesc un raspuns, care oricum nu ma ajuta.
cred ca sunt doar 2 persoane acolo la support, in stare sa comunice si sa ajute in adevaratul sens al cuvantului....sau erau, nu stiu daca mai sunt.

si acum daca aveti niste raspunsuri , ce masuri luati? o sa faceti ceva in sensul asta? mi-e greu sa cred....

eu chiar sunt curioasa care este de fapt scopul acestui topic, a aparut intr-un moment cam dubios...stim cu totii despre ce este vorba.

O zi buna!
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dar vad ca sunteti prompti in a raspunde, ce s-a intamplat? Nu mai aveti net la Luxemburg? Sau inca nu au venit ordinele ce anume sa postati?

Vad ca pana acum ati facut ce stiti mai bine, ati vorbit fara sa spuneti nimic! Ia faceti-va curaj dragi parteneri ce ne vedeti pe toti egali, haideti dragii mei si mai oferiti si cate un raspuns plauzibil! Se poate? :lol:
Avatar utilizator
Yza
Mesaje: 15
Membru din: 23 Feb 2015, 20:53
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ridic si eu 2 degete cu o recomandare!...
NU NE MAI BAGATI REPLICA ACEEA LEGATA DE CONCURSUL VOSTRU DE FILMULETE!!! Ingretoseaza grav tentativa asta de a ne baga pe gat JasminTV. Repet, noi am semnat un contract pentru videochat nu pentru MTV!!!!!

Dupa ce ca de cele mai multe ori plecam cu problema nerezolvata sau suntem deja nervosi dupa numeroasele BAD ratings (ba e prea multa lumina, ba e prea putina, ba e prea "cozy", ba de ce am dat zoom, ba de ce e decorul colorat, ba de ce e decorul prea anost etc), ne mai trantiti si la final "sugestia" ca ar fi cazul sa ne facem filmulete pentru JasminTV. Eu sincer, dupa faza cu sneak peek-ul, am inceput sa iau chestia asta ca pe o amenintare mascata, cu alte cuvinte "ori te supui maretului si atotputernicului Jasmin si ceritelor sale ori te facem sa zbori de pe site".
Work your way up to the top and never look back unless you want to see how far you've gone!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

DannySDX scrie:Dar vad ca sunteti prompti in a raspunde, ce s-a intamplat? Nu mai aveti net la Luxemburg? Sau inca nu au venit ordinele ce anume sa postati?

Vad ca pana acum ati facut ce stiti mai bine, ati vorbit fara sa spuneti nimic! Ia faceti-va curaj dragi parteneri ce ne vedeti pe toti egali, haideti dragii mei si mai oferiti si cate un raspuns plauzibil! Se poate? :lol:
Salut . Danny@ , voi aveti garantia ca pe acest topic vorbiti cu cine trebuie ? Chiar ti se pare ca e vocabularul standard al unui support ? Eu sincer , am mari dubii .
Dar sa zicem ca a fost verificat in vreun fel de adminul forumului si este genuine . Totusi , la cum formuleaza raspunsurile , la modul cum conduce discutiile , am senzatia ca aveti asteptari exagerat de mari de la acea entitate :) :) !

Tare ma tem ca va lansati argumentele cu tenta "stiintifica" si-i povestiti cate-n luna si-n stele ,vreunui user de prin Caracal , care habar nu are de Jasmin , totusi mai prinde si el laptopul colegului de camera sa mai scrie din cand in cand . Se pare ca peste weekend "colegul " a plecat cu tot cu laptop acasa si nu a mai avut pe ce scrie , chiar daca voi asteptati cu sufletul la gura . :) :)

Cum am mai spus -daca totusi este genuine - aveti asteptari nerusinat de mari . :lol:

P.S Mi se pare halucinant ca un support care se angajeaza sa medieze un subiect oarecare ,pe un forum de specialitate sa nu aiba "acces la forum " in weekend .Daca totusi se intampla , neaparat trebuie sa vii pe acel forum cu un act scanat , de internare in spital sau cu un ordin de arestare pt 24 ore .Scanat si acesta . :lol:
KlauMontana
Mesaje: 9
Membru din: 30 Apr 2015, 23:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JasminSupport scrie:In primul rand: Buna ziua tuturor.
Noi cei de la Jasmin Support dorim sa aflam aici parerile dumneavoastra legate de support.
Am dori sa cunoastem mai bine experientele dumneavoastra directe cu Supportul, ce idei aveti pentru a putea avea o colaborare mai buna.
Va multumim anticipat pentru ajutor!




Ca ajutor rapiditate si rezolvare a problemelor suportul e super ok,dar nu imi place lipsa de comunicare dintre voi...Unul spune una celalalt altceva,presupun ca fiecare model are referente puse la profil,ar trebui si ele citite de cei ce schimba tura sau cum se procedeaza la voi. Unul imi alege o poza si mi-o pune la profil,celalalt o gaseste necorespunzatoare si o scoate...Balci ca la Vaslui...daca nu stiti ce e ala cautati pe Youtube.
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

looool

Eu sunt sigura ca au avut acces la net, cred ca nu avut acces la seful cel mare during the weekend sa le dicteze raspunsurile
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In weekend iau parte la activitati recreative, de data asta au escaladat muntele de bani al Jasminului; nu-i semnal in varf.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
Încuiat

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”