Jasmin Support

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Încuiat
JasminSupport
Mesaje: 9
Membru din: 07 Mai 2015, 15:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In primul rand: Buna ziua tuturor.
Noi cei de la Jasmin Support dorim sa aflam aici parerile dumneavoastra legate de support.
Am dori sa cunoastem mai bine experientele dumneavoastra directe cu Supportul, ce idei aveti pentru a putea avea o colaborare mai buna.
Va multumim anticipat pentru ajutor!
SoulCams Models Studios wanted
dragica1
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 10 Oct 2013, 18:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Suportul vostru are la baza un limbaj de lemn invatat de politrucii din estul Europei la Moscova inainte de anii `90.La voi nu se comunica ierarhic(nici de jos in sus,nici de sus in jos) problemele nou aparute si nici cele care persista de saptamani intregi.
Va multumim anticipat pentru ajutor!




Daca voi ati venit aici pe forum sa cereti ajutorul modelelor care muncesc pe site-ul respectiv,imi inchipuiesc ce ajutor primesc ele cand apeleaza la suport ptr o problema reala.
JasminSupport
Mesaje: 9
Membru din: 07 Mai 2015, 15:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va multumim pentru feedback.
Rolul acestei postari este sa putem avea o legatura mai stransa cu partenerii nostri.
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu chiar nu am ce sa reprosez suportului ,in schimb unde se poate discuta despre Sneak Peeks?E mai OK sa blocam privatul si sa nu mai poata fi folosita functia sau sa lasam deschis si sa impartim cu LJ ?
Avatar utilizator
DannySDX
VIP
VIP
Mesaje: 210
Membru din: 29 Noi 2013, 01:35
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

As incepe in primul rand printr-un sfat, daca tot vorbim in limba noastra materna si se face intr-un spatiu public hai sa renuntam la "Thank you for your kind patience". Nici eu, nici ceilalti oameni de aici nu avem nevoie de politeturi gratuite...

Daca ati vazut Dr House... ceva in genul asta ne dorim, spuneti lucrurilor pe nume, fiti rai si agresivi in expirmare daca e nevoie...dar rezolvati situatia!

Pentru a evita frustrarea celui care trebuie sa rescrie tot ce e in neregula cu voi ca si site , luati de cititi aceste topicuri :

jasmin-isi-mai-plateste-modelele-functi ... 15608.html
jasmin-nostru-cel-toate-zilele-t15342.html

Sunt convins ca veti gasi cel putin 50 de lucruri la care asteptam raspuns.Dar cea mai arzatoare, cea care v-a si facut sa va inregistrati aici ramane problema sneak peakului, sau mai bine zis problema furtului si a abuzului pe care l-ati facut ca si compania cand ati luat acele decizii!

Am zis ca ma abtin..dar nu pot, prea dragi imi sunteti!
Avatar utilizator
BABE
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 06 Oct 2009, 01:40
Localitate: bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Pana la urma supportul nu are nicio vina pt deciziile de rahat ale mai marilor siteului ...parerea mea...
Daaarrr...si supportul are bubele lui ....acum cateva zile am vrut sa mi activez awards ul si m am dus la support ...de fapt acum cate va saptamani dar s a rezolvat treaba de doua zile...in fine ...m am dus la support si le am zis ca nu sunt in awards ...si mi zic ei..pai stii esti cu contul vechi ...si eu incerc sa explic , ca , contul vechi nu mai existe l am inchis ...pana la urma imi zice ok il vom activa ...multumesc frumos si plec ...dupa 5 min ..eram online si ce sa vad ....100 points missed from cutarica ...ma intorc la support ..iar explic ...vine si raspunsul ..trebuie sa ai minim 6 photo la erotic gallery ..ma duc bag inca o poza..aveam doar 5 ..ma intorc cer sa vb cu acceasi persoana..ii zic gata am 6 poze...si dupa mi zice...din pacate nu va pot activa awards din cauza ca nu indepliniti conditiile...am innebunit !!!! Am zis imi bag ceva in awards ..gata...tinanad cont ca eu in loc sa fiu atenta la membrii mei stateam de vb cu ei ...
Alaltaieri...ma duc iar la support hotarata sa ma cert urat cu ei ...si ii zic domnului respectiv ca am incercat in fel si chip si ca eu m am saturat si ca nu accept sa nu pot participa si ca mi se pare ca nu si dau interesul ...siiii ce sa vedeti ??? in 3 min aveam awards activat ...fara sa mi se ceara nimic in plus !!!
Ceea ce vreau eu sa zic este ca uneori anumitye persoane de acolo nu si dau interesul ...si ei sunt acolo ca sa ne ajute nu sa ne puna bete in roate ...si spun asta pt ca eu chiar am profilul pus la punct ca la carte ...
Si ma enerveaza f tare pupincurismul cu care vb cu modele ...serios..n am nevoie de vorbe dulci ..am nevoie de un ajutor friendly ...scurt si la obiect ...
In rest sper din tot sufletul sa se rezolve problema actuala cu sneakpeek...pt ca chiar nu as vrea sa blockez pvt mereu ...pana atunci eu asa muncesc cu pvt blocat ...si mi am scos si channels....asa mi se pare mie normal ...in semn de solidaritate pt cei carora chiar le pasa de viitorul lor...asa cum imi pasa mie ...
Avatar utilizator
DiamondSoul
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 17 Sep 2010, 08:35
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Eu zic sa lamurim ceva ca sa nu facem confuzii. Acest topic a fost deschis doar pentru a lamuri anumite probleme care sunt legate de suport si a incerca imbunatatirea comunicarii dintre suport si studio/model sau se refera in general si se pot primi sugestii/reclamatii vizavi de site? Eu am inteles ca acest topic a fost deschis strict pentru imbunatatirea suportului, asta inteleg din primul mesaj postat.
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ar fi fain sa vedem ca suportul este de fapt o persoana, dar de cele mai multe ori am impresia ca vorbesc cu un robot.Si ala cred ca ar selecta raspunsuri mai adecvate.Mergi la suport pt o problema incerci sa le explici si raspunsul parca vine gata scris, copy-paste de undeva , fara nici o legatura cu ce am intrebat . Si atunci iei si le mai explici o data ce si cum si iarasi primesti raspuns copy paste.De cele mai multe ori zic thank you for your help have a good day si plec.In 10 minute merg iar poate-poate dau peste unul cu creier si nu automatizat.
JasminSupport
Mesaje: 9
Membru din: 07 Mai 2015, 15:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DiamondSoul scrie:Eu zic sa lamurim ceva ca sa nu facem confuzii. Acest topic a fost deschis doar pentru a lamuri anumite probleme care sunt legate de suport si a incerca imbunatatirea comunicarii dintre suport si studio/model sau se refera in general si se pot primi sugestii/reclamatii vizavi de site? Eu am inteles ca acest topic a fost deschis strict pentru imbunatatirea suportului, asta inteleg din primul mesaj postat.
Da asa este, vrem sa discutam deschis pe o platforma ce nu ne apartine despre toate probleme legate de support.
JasminSupport
Mesaje: 9
Membru din: 07 Mai 2015, 15:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va multumesc din suflet pentru sinceritate.
As dori sa explic ca acel limbaj folosit in Support este doar pentru a arata respectul fata de partenerii nostri, dar daca doriti un limbaj mai prietenos, nici o problema, putem sa incercam.
Avatar utilizator
Yza
Mesaje: 15
Membru din: 23 Feb 2015, 20:53
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu una, nu am o problema cu supportul... In final, sunt si ei tot oameni. Da, ar putea fi mai bine informati si mai prietenosi dar pana una-alta, astea nu sunt niste probleme arzatoare.
Asadar, daca vreti sa ne ajutati, puteti sa o faceti purtand cuvantul catre management. Poate totusi, exista cineva suficient de lucid incat sa realizeze ca, de fapt, facem cu totii parte dintr-un lant ce ar trebui sa aduca beneficii materiale colaterale. Odata subtiata o veriga a acestuia, lucrurile nu mai decurg corespunzator pentru niciuna din parti.
Poate cineva va asculta si eventual solutiona problema aceasta cu disparitia veniturilor noastre din Sneak Peeks. Poate cineva va intelege ca o parte din noi sunt complet indiferenti ba chiar reticenti fata de serviciul TV! (Vorba cuiva de pe forum, eu am semnat un contract ptr videochat, nu unul pentru Capatos!), iar faptul ca banii nostrii sunt investiti in mod abuziv intr-un serviciu ce noi nu il folosim, mi se pare deja un prim pas spre scindarea lantului despre care vorbeam mai sus.

P.S.: Sper sa se rezolve problema asta odata si sa incetam sa blocam membrii noi in privat atunci cand nu este impetuos necesar...
Work your way up to the top and never look back unless you want to see how far you've gone!
lordnight
Mesaje: 43
Membru din: 16 Noi 2014, 19:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Suportul este degeaba .... Zilele trecute m-am dus la online support sa imi setez un Canon HF M56 , handycam recomandat de LiveJasmin , cel de la support intra la mine in calculator..... habar nu are sa il seteze ...si la sfarsit sa imi spuna '' Intra cu Logitech c920 deoarece ofera o calitate buna a imaginii '' ... Este prostesc sa se dea un astfel de raspuns din moment ce este o camera recomandata de site .... Adica modelul face o investitie intr-o camera recomandata de site si supportul iti spune sa intri cu cea veche ..... De neadmis , aiurea , oribil ...
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu am o problema:( am fost model la voi pe site timp de 3 ani si cu bune si cu rele, am incercat mereu sa ma adaptez, am facut tot feul de eforturi, investitii, poate cateodata m-am lasat flamanda pe mine si familia mea pentru a cumpara nush ce background, sau becuri scumpe, sau etc etc etc, pentru ca oricat as investi, voi tot nemultumiti sunteti:(ce e drept e drept, nu am stat online enspe mii de ore, nu am poze profesionale deoarece nu mi-am permis, si e adevarat, nu am vrut sa fac mai multi bani, imi era de ajuns cat faceam pentru cate ore si zile lucram..intr-un final, am lipsit 2 saptamani din motive de sanatate. cand m-am reintors, nu am mai avut nici un pic de trafic, m-am chinuit cateva zile crezand ca e din cauza ca am lipsit,si e nevoie de timp sa imi revin...dupa 5 zile, m-am dus la suport, ei zicand ca totu e perfect la profil, am destule poze, am poze pt fiecare categori-de profil, am video, am de toate..:D...sa mai astept..mai astept inca 2 zile, in care in total in 7 zile de munca nu am trecut de 20$...si de obicei faceam intre-50-80$ pe zi...deci...era o buba undeva...asa ca ma loghez ca master account, si cand ma uit, aveam selection badge lipsa...in primul rand, nu am fost instiintata ca selection badge mi-a fost luat...nici macar cand am intrebat adminii nu mi-au zis chestia asta...in fine, merg la suport si intreb motivul pt selection lipsa, ei zic, vreo 5 admini diferiti in diferite ore, ca motivul e lipsa de pe site-wtf? nu am semnat contract cu voi ca voi fi 15 ore zi de zi timp de nush cati ani, al voi pe site....si nu avem o regula in regulament cum ca, selection depinde de programul online...trec cateva zile,in care eu am lucrat, nefacand mai mult de 5$ pe zi, si merg iar la suport..acesta din urma, mi-a zis ca e din cauza pozelor neprofesionale....bine frate, ms ca mi-ai zis....ceilalti dormeau cred de nimeni nu mi-a zis chestia asta, si mi-au inventat un motiv din burta lor - anume lipsa de pe site..atunci am decis sa nu mai colaborez cu lj..sorry...acum, eu avand 3 ani pe site, cunosc cateva modele...si de top, si fete care nu fac bani, si femei mature, etc....si va intreb dragi admini, de ce m-ati pedepsit doar pe mine luandu-mi selection badge, care imi aducea trafic, din cauza pozelor, cand personal cunosc peste 20 cazuri de femei mature si non mature, fara poze profi, lucra din an in paste, dar au selection badge...de ce ele au selection si eu nu? regulile nu sunt pentru toata lumea sau e prea greu sa verificati fiecare model in parte ce criterii respecta si ce criterii nu respecta? din cauza asta, voi, adminii, dati impresia altor fete, ca nu va sunt favorite, ca aveti alte favorite etc, si de aici si frustrarea...si inca ceva- cand voi vrea eu sa fiu model de top, atunci am sa stau si eu 16 ore zi de zi...niciodata nu am venit sa ma plang ca nu fac 10000$ si ca nu sunt favorita-deoarece stiam de programul meu online, ca nu am sanse atata timp cat eu stau doar 8 ore pe site, si nici nu arat ca un top model.deci, da, sunt dispusa sa ma reintorc pe jasmin, deoarece contul nu l-am sters, doar daca primesc selection badge...asa cum au toate modelele si cu poze profi, si fara... altfel, nu am ce cauta acolo, ma simt nedreptatita:(.. sanatate si succes va doresc:)
Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

dulcyka_sexy scrie:si eu am o problema:( am fost model la voi pe site timp de 3 ani si cu bune si cu rele, am incercat mereu sa ma adaptez, am facut tot feul de eforturi, investitii, poate cateodata m-am lasat flamanda pe mine si familia mea pentru a cumpara nush ce background, sau becuri scumpe, sau etc etc etc, pentru ca oricat as investi, voi tot nemultumiti sunteti:(ce e drept e drept, nu am stat online enspe mii de ore, nu am poze profesionale deoarece nu mi-am permis, si e adevarat, nu am vrut sa fac mai multi bani, imi era de ajuns cat faceam pentru cate ore si zile lucram..intr-un final, am lipsit 2 saptamani din motive de sanatate. cand m-am reintors, nu am mai avut nici un pic de trafic, m-am chinuit cateva zile crezand ca e din cauza ca am lipsit,si e nevoie de timp sa imi revin...dupa 5 zile, m-am dus la suport, ei zicand ca totu e perfect la profil, am destule poze, am poze pt fiecare categori-de profil, am video, am de toate..:D...sa mai astept..mai astept inca 2 zile, in care in total in 7 zile de munca nu am trecut de 20$...si de obicei faceam intre-50-80$ pe zi...deci...era o buba undeva...asa ca ma loghez ca master account, si cand ma uit, aveam selection badge lipsa...in primul rand, nu am fost instiintata ca selection badge mi-a fost luat...nici macar cand am intrebat adminii nu mi-au zis chestia asta...in fine, merg la suport si intreb motivul pt selection lipsa, ei zic, vreo 5 admini diferiti in diferite ore, ca motivul e lipsa de pe site-wtf? nu am semnat contract cu voi ca voi fi 15 ore zi de zi timp de nush cati ani, al voi pe site....si nu avem o regula in regulament cum ca, selection depinde de programul online...trec cateva zile,in care eu am lucrat, nefacand mai mult de 5$ pe zi, si merg iar la suport..acesta din urma, mi-a zis ca e din cauza pozelor neprofesionale....bine frate, ms ca mi-ai zis....ceilalti dormeau cred de nimeni nu mi-a zis chestia asta, si mi-au inventat un motiv din burta lor - anume lipsa de pe site..atunci am decis sa nu mai colaborez cu lj..sorry...acum, eu avand 3 ani pe site, cunosc cateva modele...si de top, si fete care nu fac bani, si femei mature, etc....si va intreb dragi admini, de ce m-ati pedepsit doar pe mine luandu-mi selection badge, care imi aducea trafic, din cauza pozelor, cand personal cunosc peste 20 cazuri de femei mature si non mature, fara poze profi, lucra din an in paste, dar au selection badge...de ce ele au selection si eu nu? regulile nu sunt pentru toata lumea sau e prea greu sa verificati fiecare model in parte ce criterii respecta si ce criterii nu respecta? din cauza asta, voi, adminii, dati impresia altor fete, ca nu va sunt favorite, ca aveti alte favorite etc, si de aici si frustrarea...si inca ceva- cand voi vrea eu sa fiu model de top, atunci am sa stau si eu 16 ore zi de zi...niciodata nu am venit sa ma plang ca nu fac 10000$ si ca nu sunt favorita-deoarece stiam de programul meu online, ca nu am sanse atata timp cat eu stau doar 8 ore pe site, si nici nu arat ca un top model.deci, da, sunt dispusa sa ma reintorc pe jasmin, deoarece contul nu l-am sters, doar daca primesc selection badge...asa cum au toate modelele si cu poze profi, si fara... altfel, nu am ce cauta acolo, ma simt nedreptatita:(.. sanatate si succes va doresc:)
Dulcika scuze ca intervin,ai scris un pomelnic despre acel selection badge iti inteleg perfect supararea,dar jur nu pot sa inteleg cum naiba de te ai blokat si esti blokata in continuare in a face niste poze profi tu de altfel fiind constienta ca numai cu poze profi iti recapeti naibii badge selection inapoi?
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai de ce doar eu sa fac poze profi pt un cacat de badge, cand alte fete nu au poze profi, dar au badge activ...e nedreptatire fato, nu te-am obligat sa citesti pomelnicul meu deoarece nu pentru tine l-am scris....si incearca sa nu intervii ca musca in lapte e forum public poti scrie un cuvant sau 10000 nu cred ca am depasit limita de cuvinte admise..daca o depaseam, sistemul ma avertiza....asa ca, mai bine taci inainte sa te bagi ca musca undeva....normal ca ma simt prost cand stiu altele cum au badge si poze vai mama lor, doar ca pentru ele nu exista reguli...
si intotdeauna cand am de explicat ceva, explic cap coada, ca sa inteleaga si persoana catre care e adresat mesajul, ce vreau si ce problema am...daca scriam 3 cuvinte, erai bucuroasa, dar, adminul ar fi inteles problema mea? nuu...ar fi scris- ok, detaliaza putin...si nu tot acolo ajungeam? :D
Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

dulcyka_sexy scrie:pai de ce doar eu sa fac poze profi pt un cacat de badge, cand alte fete nu au poze profi, dar au badge activ...e nedreptatire fato, nu te-am obligat sa citesti pomelnicul meu deoarece nu pentru tine l-am scris....si incearca sa nu intervii ca musca in lapte e forum public poti scrie un cuvant sau 10000 nu cred ca am depasit limita de cuvinte admise..daca o depaseam, sistemul ma avertiza....asa ca, mai bine taci inainte sa te bagi ca musca undeva....normal ca ma simt prost cand stiu altele cum au badge si poze vai mama lor, doar ca pentru ele nu exista reguli...
si intotdeauna cand am de explicat ceva, explic cap coada, ca sa inteleaga si persoana catre care e adresat mesajul, ce vreau si ce problema am...daca scriam 3 cuvinte, erai bucuroasa, dar, adminul ar fi inteles problema mea? nuu...ar fi scris- ok, detaliaza putin...si nu tot acolo ajungeam? :D

Mai bine fa ti fato poze profi,si lasa ciocu mic ,ca o sa ti dea badge înapoi la pastele cailor pe premiza ca altele au si fără poze,in fine mie chiar îmi părea rău dc ceea ce ti se intampla,iar pomelnic am zis asa din partea mea poti sa scrii si o mie de pagini n am eu treaba cat scrii dar nu rezolvi nimic,nu pomelnic ci SCURT SI LA OBIECT POOOOOOOOOOZEEEEE POZEEEEEE,E FOARTE SIMPLU POOOOOOZEEEEEEE POOOOOOOZEEEE POOOOOZEEEEEE,sau daca esti fata isteata ca sa afli ceva pune altfel problema si întrebarea invers zici asa te faci ca nu stii nimic: admin in ce conditii îmi pot pierde badge-ul selection? Ca sa nu zici ca nu mă bag :twisted:

Asta doar daca iti doresti cu adevarat badge- ul înapoi sau e doar o ambitie intre tine ,site, admin si fetele care au badge fără poze profi :)

Succes.
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hehe daca ai sti in cate feluri i-am intrebat, si mereu alt raspuns primeam, chit ca erau diferiti adminii:))nu am nev de poze, la ei nu ma intorc....asa cum pot sta zeci de modele fara poze profi si cu selection activ, asa puteam si eu, dar aveau prea multe modele, asa ca daca pleaca azi 1, maine 10, poimaine 50, lor tot nu le pasa ca de fapt facdiferente intre modele...asta ma interesa pe mine, ori suntem egale, toate avem aceleasi reguli si drepturi, ori pa pa....cu asemnea site nu e de lucrat....astazi te fut cu o chestie maine cu alta pana innebunesti...asa ca mine:D...
Imagine
Boudoir
Mesaje: 38
Membru din: 20 Apr 2015, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pentru Live Jasmin
Din ce a scris dulcyka_sexy eu deduc ca nu exista un regulament in care sa descrie ce se intampla in caz ca : nu ai poze profesionale, lipsesti de pe site sau alte situatii concrete si ca se lasa la mana adminilor cum se rezolva anumite probleme?
E atat de greu sa fie conceput un regulament in care sa rezolve astfel de probleme?

Pentru dulcyka_sexy:
Pe de o parte vorbesti de acel "badge" ca iti aducea trafic.
Pe de alta parte spui ca este "cacat de badge"...
Ai stat 3 ani pe Live Jasmin fara poze profi si esti in continuare (din ce ai spus ) fara astfel de poze pentru ca tu consideri ca :
1 nu e neaparat necesar.
2 sunt si alte modele fara poze profi (destule) si fac bani.
Daca sunt mii de modele pe site e practic imposibil sa le monitorizezi pe toate sa vezi care incalca reguli si atunci cand ceri ajutor s-ar putea sa fii si verificata vis a vis de alte aspecte (poze video s.a.m.d.).
In concluzie (prin deductie) :
Modelele care beneficiaza de badge , nu au fost verificate (cel putin nu in directia asta).
Daca, doar daca, acel badge, aducator de trafic , e conditionat de poze (si alte conditii) atunci nu te inscrii pentru a-l avea.
Admini in cazul in care exista reguli care le incalca, ei le incalca si nu poti sa ii obligi sa incalce regulile si pentru tine.
Tu sesizand asta practic poti determina ca TOTI care nu respecta acele reguli sa fie adusi la "normal".
Intre acei care vor reveni la "normal" sunt si cele 20 de modele care le stii (unele poate iti sunt prietene si le faci un "bine").
Asa ar fi corect dar nu stiu daca ar fi si bine.
Banuiesc ca chestia cu pozele e "bombona de pe coliva" si ca ai avut si alte probleme, frecusuri care te-au determinat sa nu mai stai pe Live Jasmin.
Imi cer scuze daca am jignit pe cineva.
Spor la bani!
PS: Cei de la Jasmine daca tot au deschis postul ar trebui sa raspunda la intrebari.
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da,observ ca au deschis topicul dar nu prea posteaza...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

dulcyka_sexy scrie:hehe daca ai sti in cate feluri i-am intrebat, si mereu alt raspuns primeam, chit ca erau diferiti adminii:))nu am nev de poze, la ei nu ma intorc....asa cum pot sta zeci de modele fara poze profi si cu selection activ, asa puteam si eu, dar aveau prea multe modele, asa ca daca pleaca azi 1, maine 10, poimaine 50, lor tot nu le pasa ca de fapt facdiferente intre modele...asta ma interesa pe mine, ori suntem egale, toate avem aceleasi reguli si drepturi, ori pa pa....cu asemnea site nu e de lucrat....astazi te fut cu o chestie maine cu alta pana innebunesti...asa ca mine:D...
Din cate o stiu eu pe dulcica sunt sigur ca a insitat, sunt ferm convins ca a insistat, pentru ca a facut eforturi marisoare sa poata sa lucreze, inclusiv pe jasmin, eu stiu cat timp sa chinuit. Ca ea s-a considerat nedreptatita, nu ma pot pronunta.

P.S. nu stiu cat de mult se vor rezolva problemele personale prezentate pe acest topic, din cate inteleg el a fost deschis pentru ca cei de la Jasmin sa primeasca un feedback corect referitor la suport, ("despre toate probleme legate de support.")
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da boudoir, recunosc ca pe jasmin am avut viata grea, adica, mereu exista ceva care fie imi strica ziua, fie toata saptamana..dar stai linistit, ca am zis de acele 20 modele, pentru ca-1-jasmin nu va face nicio actiune pentru ca nu le pasa si 2- din 20 au ramas doar 10 pe site actual in momentul de fata..cele 20 lucrau exclusiv jasmin, asa ca mine, dar cand au vazut nedreptatile , au inceput sa faca conturi pe alte site, unde , stand si pe jasmin, se ridicau pe conturile noi...acum, mai sunt astea 10 care inca au o pasarica-vai, cum sa renunt la jasmin? exact cum ziceam si eu, da vai, proasta eram, jasmin nu era toata lumea mea, eu eram 1% din lumea lor, daca si atat..crezi ca, stiid ca as avea prietene active doar pe jasmin, as mai fi deschis gura sa le sap lor groapa? doar ca sa imi fie mie bine? nu, nu as fi facut asta..chit ca sunt prietene virtuale cu care am imaprtit si bune si rele .nu imi e greu mai fratilor sa fac acele poze, mama lor de poze, dar- explic pentru prima si ultima oara
1-cand jasmin vede ca iti dai interesul, atunci cer mai mult de la tine, nefiind multumiti de nimic niciodata(exemplu-am cumparat tablouri pictate in piele care, jasmin,la prima vedere, wow, minunat, acum va fi super pt tine...a fost super pana un alt admin, mai destept, s-a trezit ca trandafirii din tabou nu sunt de aceeasi culoare, deci,mi-au dat bad appearance, m-am chinuit cateva zile cu bad appearance, si tot am facut targetul zilnic, chit ca am lucrat mai mult. eu personal am vrut diversitate, diferite culori a trandafirilor, si avem, rosu,roz, si tablouri cu peisaje..in primul rand, cand schimb ceva, schimb sa imi placa si mie, ca doar eu lucrez in acea camera nu ei...bineinteles tinand cont si de sfatul lor...plus ca am dat o gramada de bani pe tablouri, incat sa imi permit sa le schimb din nou la cerea adminilor, doar fiindca lor nu le place...:P
2-cand ai alt gen de problema, si vrei un sfat, un ajutor, si adminul se face ca ploua, te doare sa vezi ca nici nu ii pasa.
atunci, daca eu eram multumita cu incasarile mele, si vazand cruditatea adminilor, schimbarile adminilor peste noapte, cum sa imi bat eu capu sa-merg la bucuresti 437 km cu trenul, cam 7 8 ore, sa inchiriez un loc unde sa fac poze(alti bani alta distractie:D) sau sa aiba cineva propriul studio, apoi cand revin cu pozele facute, iar sa aud de la admini, wow, ce super e, dar in cateva zile iar aud, vai, nu e bine, schimba...pt ce atata bataie de cap daca eu personal pe jasmin n-am vrut bani multi? chit ca era singurul site, unde lucram, traiam bine din acei banuti...
in momentul cand vreau eu sa fac performanta, atunci da frate, ma chinui si fac totu posibil:P..de ex, acum fac pe iml, de la perioada la perioada, incerc tot mai mult, si particip in toate party-urile, toate videourile updatate,plus ca in curand, pt imlive, voi face poze profi, chit ca ei nu cer, si nu imi bat creierii zi de zi cu acele poze, taind din calitatea imaginii(bad appearance) sau din trafic...ei cel putin sunt constienti ca atunci cand un model le zice, vreau aia si aia, ei stiu ca intai modelul trebuie sa faca si bani pt acele lucruri visate, nu ca pe jasmin, cand din 500$ plateam si background, si becuri non stop, ca deja daca trecea saptamana, becurile mele albe de 55w economice, care imi dadeau dureri de ochi , adminii ziceau ca deja nu mai sunt bune, sa le schimb....si avand cate 2 3 becuri de alea, cheltuiam saptamanal cate 50 lei pe un bec...mai mare paguba,eu in 3 ani nu am strans nici un leu macar..cand pe imlive, lucrez cu un singur bec, si am imaginea lacrima, am intrebat adminii, membrii, m-am verificat eu singura, totu e perfect:D.. SI NU, NU AM NEVOIE DE 3 BECURI PT ACEA CALITATE CA PE JAsmIN...iar am facut pomelnic...

toate frustrarile, tot stresul acesta afecteaza un om, mai ales daca a inceput de jos, de acasa, fara conditii, nefacand bani multi, dar acceptand schimbarile peste noapte ale unui site, si chinuindu-se sa le faca pe plac mereu,imprumutand bani pt orice, e greu fratilor...de ex cand a aparut acum 1 an, chestia cu pozele, pe mine m-a prins cu 5 lei in casa, aparat dslr nu aveam, fotograf nu..si culmea, de mine s-au luat imediat, rejectand toate pozele mele din galerie facute cu alt aparat compact, cu vreo 21 mpx cred...am luat un imprumut si am luat dslr canon, la inceput cateva luni totu bine, dupa aia ca nu le mai place calitatea pozelor...dar din momentul in care eu am cumparat acel canon, pana mi-au zis ca nu e bine, eu am lucrat, dar mai multi bani tot nu am facut:P./..

ULTIMA FRAZA, SPER CA NU LUNGA:P
cel mai tare m-a deranjat ca regulile astea nu sunt scrise si facute pt toti, adica pt mine exista o regula ca nu am voie badge ok, accept sa stau fara trafic, sa fac 10$ pe zi, ca sunt eu mai proasta:P.. dar atunci, de ce alte modele, nu au aceasta regula? sau pe jasmin exista reguli speciale pt nikki, patricia, bunny, x, y z, si multe alte litere din alfabet? daca e asa, atunci macar faceti o regula generala zicand ca regulile sunt facute individual, fiecare va avea propriile reguli impuse de jasmin,reguli unice care alt model nu le va avea...si atunci stim o chestie:P...
EU NU PLANG DUPA BADGE,, nu fac pomelnice datorita unui badge, fac asta datorita regulilor neaplicate tuturor modelelor....
pa pa, va multumesc ca m-ati citit, daca m-ati citit, daca nu, pofta buna la alte topicuri de pe site:P..
ADRIAN GAMOUR, poate singurele persoane de pe forum care stiu cat de greu mi-a fost, sunteti tu si ionut...cat am plans, cat stres, incat eu azi,inca ma tratez, neavand o viata reala usoara, fiind acuzata mereu ca arat cat o vaca, si poate mananc o data in zi sau poate deloc(dar cand ai o boala de mic copil, luti cu ea toata viata),datorii, neajunsuri, lipsuri,tromboneala mamei zi de zi ca e in varsta si nu mai are rabdare, ea vrea bani, e normal, dar nu stie prin cate treceam eu pe jasmin sa fac acei bani,si intrebarile nervoasa ale mamei-iar cheltui banii in loc sa iei nush ce chestie?iar cheltui, ce sa fac... plus tromboneala jasminului mereu, mi-au pus capac...noroc ca nu e capac inchis ermetic:DDDD
acum imi dau silinta pe iml, unde vreau sa ajung la 2000 pe per primul meu target, din 15 april incep..cate ore, nici eu nu stiu, undeva la 400 pe perioada sa fie...plus folosit toate tools de pe site, iar daca nu ajung rapid la acea suma, o sa ma vedeti tot acolo, ca nu renunt...de obicei ma lupt daca vreau ceva....
asa ca, fingers crossed for me ,please:P.
HAI BAFTA TUTUROR :D
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

dulcika daca tot iti dai silinta de ce nu alegi streamate? pe imlive sufla vantul la capitolul trafic...macar alege uun site cu trafic mare gen streamate sau xlove daca tot vrei sa lasi balta jasminul
Încuiat

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”