Jasmin-ul nostru cel de toate zilele

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

ice999 scrie:Hello people....voi cei care aveti Payoneer prin wire transfer,v-ati primit banii pe care LJ i-a pus pe 7 Martie,adica Martea trecuta? Deja au trecut 6 bussines days,si INCA NU I-AM PRIMIT...ma enerveaza maxim,de ce naiba sunt atat de slow??? Cand aveam paxum ajungeau in 2 zile!! si aici nici dupa o saptamana nu au ajuns....sunt curioasa daca si voi aveti aceeasi problema:(((
Business days exclud sarabatorile legale(ale lor,ale noastre),bancile nu au lucrat 2 zile socotite sarbatori legale la noi.Vor intra cel mai probabil maine daca nu azi.

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

IsaGlamChat scrie:
ice999 scrie:Hello people....voi cei care aveti Payoneer prin wire transfer,v-ati primit banii pe care LJ i-a pus pe 7 Martie,adica Martea trecuta? Deja au trecut 6 bussines days,si INCA NU I-AM PRIMIT...ma enerveaza maxim,de ce naiba sunt atat de slow??? Cand aveam paxum ajungeau in 2 zile!! si aici nici dupa o saptamana nu au ajuns....sunt curioasa daca si voi aveti aceeasi problema:(((
Business days exclud sarabatorile legale(ale lor,ale noastre),bancile nu au lucrat 2 zile socotite sarbatori legale la noi.Vor intra cel mai probabil maine daca nu azi.

Bafta acolo!

aaa..pai ma gandeam eu...sper sa revina la paxum,erau asa misto si parca si interfatza siteului era mai prietenoasa....merci de rapsuns,bafta si tie!:)
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Buna,

Am o mare problema si incep sa ma indoiesc de abilitatea mea de intelegere a modului in care functioneaza jasminul. Cum mama naibii, o zi faci 200, a doua zi acelasi orar, acelasi numar de ore state...faci sub 100? E ca si cum intr-o zi se sparge teava cu membri platitori si la ziua urmatoare se inchide brusc robinetul. Nu mi s-a intamplat o singura data. Mi se intampla de saptamani intregi ...o zi muma, o zi ciuma. Adica o zi vin toti regularii, a doua zi nici noi platitori, nici vechi, ci doar niste paduchi flausati aka guesti si free members. Mi-e greu sa cred ca pier toti membrii de pe site in zilele alea cand rup free-ul in doua.

Va rog, luminati-ma si pe mine... :|
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salut meowmeow@
Nu ai nici o problema de intelegere a jasminului :lol: . Oricum pe orice site e asa .Intr-o zi zbarnaie parand un imens parc de distractii , in alta zi e ca un oras unde a cazut bomba atomica .
Probabil si site-ul - unde depinde doar de ei , adica fara munca webmasterilor - ,din dorinta de a multumi pe toata lumea , mai livreaza cate un trailer din filmul ala frumos cu Happy End Of The Day .
Mai mult ca sigur , tu ai prins (mai) multe zile cu trailer-ul ala , difuzat non stop si te-a facut sa-ti stabilesti targetul gresit .
Daca-ti stabilesti targetul la 80-100/zi , s-ar putea sa fii foarte multumita /motivata, si-ti va reneni increderea in tine + dorinta de munca .
Decat sa ai niste obiective greu sa imposibil de atins ,care in final nu vor face decat sa te deconecteze si mai mult de la realitate si-ti vor induce o stare generala de insatisfactie ,mai degraba iti stabilesti unele realiste care te vor face sa te bucuri de orice pas facut .
E ca si cum ai 80 kile si vrei sa slabesti .Vrei neaparat sa ajungi rapid la 50 kile ,vezi ca nu merge conform planului ,tendinta fireasca e sa abandonezi pe rand ba dieta , ba exercitiile ,pana vei renunta definitive la idee . Mai trist e ca , in cazul in care ajungi -sa zicem la 70 kile - nu ti se va parea o realizare ,cu toate ca este .
In aceiasi ordine de ..idee ,ar fi : cand faci accidental 400/zi , e timpul sa-ti pui target la 200/zi.Ceva de genul asta .
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

trafic fluctuant :) , like they say..
Nu sunt eu experta in ale videochatului, dar am obs acest aspect pe toate siteurile , sunt zile mai bune ( de ex mie imi merge Samb, Dum, Luni, Marti, Miercuri... ffff rar Joi sau Vineri .. )
Deci, nu ai tu o problema, pur si simplu asa functioneaza sistemul, nu doar Jasminul
Eu momentan am reusit dupa ceva timp sa ajung la un echilibru si sa nu mai am fluctuatii asa mari.. cel putin nu mai simt ca este ceva in neregula cu mine , dar este nevoie de timp ..
Bafta !
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu credeam ca o sa ajung vreodata sa ma buseasca plansul de nervi, din cauza astora de la jasmin.
sunt pliiiiina de nervi.
eram online, si brusc s-a dus in cap traficul la modul cel mai grav...la cateva minute dupa ce l-am rugat pe unul de la suport sa imi verifice room-ul si a facut ceva setari la camera.(habar n-am daca are sau nu vreo legatura).
inchid softul...zic sa dau un restart...si cand il redeschid, surpriza...primesc mesaj ca trebuie sa imi setez neaparat poze de profil.
intru in cont, toate...TOATE cele 3 poze de profil, rejectate. setate la momentul respectiv, tot de ei...alea mi-au recomandat sa le pun. si le am de luni de zile.
nu am poze profesionale, nu mi-am permis...dar sunt dragute, calitate buna..nu sunt wow, dar chiar asa sa nu-mi mai accepte nimic din zecile de poze din galerie?!?!?!
imi vine sa turbez! :(((((
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna, la fel am patit si eu, am avut zeci de poze dragute, dar la un moment dat, s-a intamplat intr-o seara cand am facut mai multi bani decat de obicei, vreo 400$ in loc de 100 cat faceam de obicei, am luat o pauza, apoi am revenit pe site, cand vad, nu e trafic, nu e guest, nu e member...ma bag in member area si revin in free chat, poate prinde mai bine la trafic...da de unde..dintr-o data vad ca nu am pozele..hopa...trimit altele pt aprobare, si in 5-10 minute primesc raspuns- rejected...de obicei dura pana la 5 ore aprobarea...in fine..merg la suport, ma rog de ei sa aleaga altele, care vor ei, nu conteaza..pai nu avem de unde, nu sunt pro...etc...mai incerc eu sa lucrez, revin la admini in ziua urmatoare, cu ochii umflati de plans, bai nene, o poza chiar nu gasiti, incercati care le-am mai avut in trecut, bla bla, nu putem, pa pa....am tot mers zi de zi la ei, rugandu-i si implorandu-i fara poze nu fac bani, deci nu pot merge la bucuresti pt poze..stres, nervi, lacrimi...dupa o saptamana mi-am luat liber din cauza problemei femeilor lunare, care pe mine ma tine si 5 6 zile...trece problema, revin pe site, mai rau trafic...dupa vreo 4 5 zile de stres maxim, in care nu cred ca am adunat 10$, ma duc pe profil sa mai trimit niste poze, insa ma pune pacatul sa ma uit si in master account, acolo abia am vazut ca selection badge era inactiv....ma duc la ei intreb de ce e inactiv, ei zic ca de la poze+lipsa de pe site...bai nene, adica aproape ma obligati sa vin aici rosie toata doar ca sa stau online? chiar nu aveti sentimente si voi? nu sunteti oameni? ce mama naibii? tot vreti de la mine? inchid cu adminii, si ies afara,,,offline...plang cateva ore ca proasta parca alte siteuri nu existau, dar mie imi era drag pe jasmin, era ca o familie...sufeream cand lipseam le duceam dorul, dar nimic nu a contat pentru ei, un model la ei de 3 ani de zile, sa fie pus in situatia de a se simti ca un gunoi aruncat..am suferit cred vreo 2 saptamani, insa mi-am alinat dorul de jasmin pe al doilea site al meu, imlive...dupa 3 sapt de iml, am deschis si xlove...aveam contu vechi de 1 an, dar nu am lucrat pe el..am zis hai, o sansa si tie...si merge..scartaie nu merge brici, pana prind vechime...pe iml e foarte bine, sunt multumita...
si uite asa, am scapat de stresul zilnic, oare ce mai inventeaza jasmin, sau oare ce poza mai vor, sau ce lumini, sau ce background? pe iml nu te fute nimeni la cap mereu, bieninteles tu ca model trebuie sa stii cand sa schimbi o poza, trebuie sa participi in party si monthly video sa ai trafic garla, si bineinteles nelipsitele mailuri zilnic catre membrii....pe xl party lunea, topless, ceea ce aduce trafic mult mai okay, mai ales participand des , luni de luni, ai o vizibilitate mult mai mare....
daca pe jasmin stateam in stres continuu, acum pot sa ma declar un model fericit, ce isi face treaba relaxata, neavand un ghimpe in coasta, vai, ce mai urmeaza? eu, care nu concepeam viata fara jasmin, uite ca se poate....inca mi-e dor, inca imi vine sa deschid siteul, dar ma abtin....
contul nu lam sters inca, insa urmeaza....
asa ca, ce atata stres pt un cacat?
un site cu admini live, care nu pun pret pe tine si fericirea ta, tu de ce sa i te dedici si sa vrei sa ii vezi fericiti? ca ii umpli cu 70% din banii tai? si la sfarsit, te considera un gunoi ? nu se merita...
later edit
dupa ce m-am decis sa inchid contu, am stat de vorba cu adminii mei de suflet, majoritatea online, cerandu-mi scuze pt totii anii de stres, intrebari, greseli ca orice model etc...ei chiar au regretat decizia mea de a pleca, tot incercau sa ma convinga sa stau online, chiar si fara poze, si selection, ca pt minimum de payment o sa il fac sigur adica 100$..pai mai frate, sunt vreo proasta, vreo oarba, schioapa, ce dracu sutn sa stau eu aici pt 100$ cand pot merge pe alt site unde sa fac ca si aici in jur de 1500$? si poate as fi ramas, dar gandindu-ma la tot stresul ce avea sa fie pe mine, am zis ca gata, nu mai pot....chiar si in ziua de azi, dupa 2 luni fara jasmin, inca primesc mailuri de la ei, sa fac pozele, ca imi vor da selection...ok, le fac azi, de ex, dar dupa ce urmeaza? cate alte stresuri mai urmeaza? un site prea dificil, prea multe cerinte, pana si un cacat de video trebuie pro...totu pro...in opinia mea, in mai putin de 2 ani, o sa auzim bad news de la jasmin...ori raman fara modele, ca pleaca ele,ori vor ajunge sa le dea afara
chiar am auzit ca au inceput a suspenda conturi la fete, care nu au poze pro..looolll....pana aici va pretati? 2 fete cunoscute mie, virtual bineinteles, mi-au zis ca nu mai pot sta pe jasmin, conturile fiind suspendate....iar o alta prietena mia zis ca 5 modele care le cunostea ea, tot asa, le-a fost suspendat contul..7 modele in doar 4 zile...va duceti grav la vale...3 azi, 5 maine, 10 poimaine, pa pa jasminnn....
Imagine
meowmeow
Mesaje: 47
Membru din: 02 Oct 2014, 17:04
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Buna!!!!

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri si mai ales sustinere ca practic de asta aveam nevoie. Sunt constienta de atuurile mele, la fel cum sunt constienta si de lipsurile pe care le am, dar sa simt ca-mi pocneste capul de nervi parca e prea mult. Aceeasi chestie o simt si eu, un fel de tensiune inexplicabila pe jasmin, un stres fara margini si nu legat 100% de trafic. Bataia de joc a suportului e bomboana de pe coliva. Totusi parca sufar de o versiune a sindromului Stockholm sau vreo manie, nu pot sta departe de el.

Am revenit de ceva timp si pe imlive, primul meu site pe care am inceput vdc si nu merge chiar brici cum mergea acum 2 ani, dar atat timp cat intru in hof (la non-adult), zic eu ca e bine.

P.S. Si da, am dat apa la soricei astazi..in timp ce faceam psihoterapie cu sinele meu avariat. :roll:
Maine...revin in forta!

Bafta multa!
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu la 3 zile dupa patania in care mi-au scos toate cele 3 poze de profil...am ajuns la concluzia ca a fost tot raul spre bine.
n-am nici cea mai vaga idee cum, de ce, in ce fel...dar s-au schimbat mult lucrurile.
am mult mai multe privaturi, regularii aceeasi...dar membrii noi platitori, multi. traficul, nr de guesti e la fel..dar mult mai multi membrii in free dar si in privat.
daca ma apuc sa compar cu ultima perioada, in 3 zile am facut cat am facut in toata perioada trecuta...nu sume mari, nu lucram mult. acum m-a apucat lucratul cand am vazut ca-mi merge mult mai bine :)))
atunci cand mi-au scos pozele...m-am dus bazaind la suport, intr-un final mi-a ales si setat adminul pt glamour si erotic cate una...a zis ca pt explicit nu are ce...am reusit eu sa pun si pt explicit si a fost acceptat repede
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

yeyyy, au bagat iar counterul pt banuti pe jasmin , macar atat...ca tare naspa era fara el, mai ales cand eram aproape de pragurile de comision. si nu numai...
ce magari au fost azi, m-am suspendat din awards pt 24 de ore...pur si simplu aiurea. si mi-au intarziat debanarea vreo 3 ore...timp in care am avut si pvt-uri multe, si mai si intrebau membrii de ce nu pot vota... nu mi se pare deloc fair din partea lor. puii mei...

PS. multumesc Lourdes pt counterul de pe site-ul studioului :D a ajutat !
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

BabyMe scrie: PS. multumesc Lourdes pt counterul de pe site-ul studioului :D a ajutat !
Heiiiii, raman fara vizitatori pe site :))) Glumesc!!!:)))) sa cresti mare! Ma bucur ca am putut sa ajut! Il las oricum pe site ca poate fi folosit in continuare si pentru alte site-uri...

Spor la treaba si o seara minunata!!!

Lourdes
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

clar lasa-l, ca sunt destule site-uri :))) chiar ajuta.
Spor, seara minunata si tie!
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Banuiesc ca nu a vazut nimeni stirea de pe jasmin de nu este panica pe aici :)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Smart scrie:Banuiesc ca nu a vazut nimeni stirea de pe jasmin de nu este panica pe aici :)
Cea despre TV Channel?
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am vazut, dar n-am inteles prea bine ce au de gand...si deci nici nu m-am panicat. care-i treaba mai exact? :D
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Sneak peak...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai ..tocmai ma certam cu un admin cum este chestia asta benefica pentru noi ...pentru ca nu estee ..noi iesim in minus total....mai exact sneak peaks pentru noi for fii gratis :/ adica nu mai primim nimic ne vor vedea gratisss :/ adica pierd lunar peste 500 $ ca sa ce ??? auziti si voi este un good tool for promotion :/ pai good tool pentru cine il vreaaa ..
Avatar utilizator
nikoleboss
Mesaje: 46
Membru din: 12 Dec 2008, 17:59
Localitate: timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mi se pare mie sau seamana cu siteurile cu tokens...unul plateste si mai multi se uita??!?!lmaoooo :lol:
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nuuu niko membri vor plati la fel 1 credit :)))))) noi nu vom fi platite =)))))))) free shows =))))
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sper sa puna totusi o limita la sneak peak, altfel e nasol...:( or sa stea astia numai in sneak peak
Later Edit: aaa, bun, am inteles eu aiurea, chiar ma speriasem :)))
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am intrebat eu de limita nu va exista :))))) totul va fi la fel pentru membru doar pentru noi nu
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

munca voluntara :)))
n-am si eu timp sa ma bucur ca incepe sa-mi mearga mai bine, ca imediat apare ceva si-mi strica putin dispozitia...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”