Jasmin-ul nostru cel de toate zilele

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

[quote="Mery24"]Ice, serios acuma, de ce nu încerci la un studio? Sau de ce nu schimbi site-ul? LJ e un site pretențios, nu e pentru oricine. Acolo ca să faci treabă trebuie să ai conținut gros, poze/video multe și tehnic cerințe până la Dumnezeu și înapoi! Niciodată nu mi-a plăcut LJ ca și site, dar pe iepuraș îl iubesc! :)

Merci frumos de sfat:)...am fost la 3 studiouri pana acum:))) alte siteuri am incercat Stream mate si ilive...nici nu vreau sa ma gandesc, le tineam degeaba- nici nu aveam membri :lol: :lol:

ok si ce e vina mea daca atunci cand sunt in free, si imi intra membri in camera, dupa 2-3 secunde ies? Sau unii stau ore intregi fara sa spuna macar Hi, chiar daca ii salut eu si ii intreb ce fac....aici nu cred ca mai tine de inteligenta mea
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

ice999 scrie:
frustrarea asta..daca ar durea ai fi internata permanent in spital...:)))
Eu chiar îmi începusem epistola să îți dau replay (foarte bine intenționat) la postul adresat mie, dar am șters ce am scris pentru că nu meriți. Bine că am văzut la timp cât te distrează pe tine să jignești un om care până la urmă ți-a dat un sfat. Lady nu e frustrată și nu are de ce să fie!

Inițial, primul gând a fost să te numesc „vuvuzelă” și să cobor niște sfinți ca să te răsfoiască… Nu mulți. Recunosc că am vrut. Dar am reflectat… mi-am dat seama că nu meriți osteneala, nu-mi bag eu boală în oase pentru tine, că doar nu eu l-am omorât pe Hristos (că tot vine Paștele)!

Nimeni de aici nu se simte afectat de jignirile tale, însă tu vei avea de suferit pentru toate răutățile astea pe care sunt convinsă că le conștientizezi prea bine, dar așa faci tu pe neștiutoarea. Foarte urât din partea ta! Nimic nu rămâne neplătit, să știi.

Vei ajunge la vorbele mele într-o zi și atunci să nu te întrebi de ce sau (citez): “și ce e vina mea dacă…”. Tu ți-ai pierdut dreptul să întrebi așa ceva. Zici că meriți mai mult. Nu, nu meriți mai mult. Meriți exact ceea ce ai. Nu mă bucur pentru răul tău, bine la tetă lumea, rău la nime’! Îți mai spun atât și închei: să nu te mai afecteze că lucrezi 12 ore pe zi iar în a 8-a să îți dai seama că nu ai făcut nimic. Asta ești tu, asta te reprezintă! Eu nu voi mai răspunde provocărilor tale, e în van!

P.S. Pe viitor încearcă să scrii mai îngrijit, e spre binele tău.
Salutând nemurirea printre muritori...
ladyinblack21
User Junior
User Junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Mar 2015, 01:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da ICE! sunt frustrata pentru ca majoritatea membriilor imi spun "hi ",ca eu chiar si dupa ce am nascut plus o pauza de vre.o 2 luni inainte,am facut intr.o zi cat ai facut tu in toata luna,ca desi nu mai am timpul de dinainte de nastere tot ma mentin la 70% privat pe luna(pe ljr ca stiu ca.ti plac statisticile) :)) si deh,daca m.ar durea mai tare frustrarea asta m.as muta la bucuresti in spitalul lu Isa sau Lourd:)) da doamne numai frustrari pe capu meu :))
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Mery24 scrie:
ice999 scrie:
frustrarea asta..daca ar durea ai fi internata permanent in spital...:)))
Sfat?? Scuze, care sfat? ca mi-a zis ca nu merit niciun reply si ca sunt nebuna? Unde e sfatul aici?....
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Facepalm. Headdesk.
@Ice, tu deja nu mai cauți răspunsuri. Indiferent de răspunsul primit, ai câte o replică ascunsă acolo, în fâș. Vrei pur și simplu să agiți spirite și să stârnești diverse polemici. Pentru ca, mai apoi, să te hrănești cu ele. Negativismul tău depășește limitele normale, dar se pare că îți place așa. E frumoasă tare viața când ești hater și totul e nasol, nu?
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

sunflower scrie:Facepalm. Headdesk.
@Ice, tu deja nu mai cauți răspunsuri. Indiferent de răspunsul primit, ai câte o replică ascunsă acolo, în fâș. Vrei pur și simplu să agiți spirite și să stârnești diverse polemici. Pentru ca, mai apoi, să te hrănești cu ele. Negativismul tău depășește limitele normale, dar se pare că îți place așa. E frumoasă tare viața când ești hater și totul e nasol, nu?
Oare chiar am raspuns la fel si celorlati care mi-au dat raspunsuri normale, sau doar ei, care m-a facut nebuna si imi spune sa merg la psihiatru?? SORRY, dar cum ai fi vrut sa ii raspund? I-am raspuns cu aceeasi moneda, simplu :)
ladyinblack21
User Junior
User Junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Mar 2015, 01:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

come on Ice,sunt cativa ani de cand nu exista post despre lj in care sa nu vii tu sa te plangi,sa spui ca ai urmarit ca ai vazut ca n.ai facut si alte nemultumiri,sfatul spre un psihiatru era un sfat bun,fara rea intentie,du.te si curata.te de lj.spovedeste.te si reorienteaza.te,cu ambitia ta pt lj pe alt site ,poate ai reusii si tu ceva,peace!
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

ladyinblack21 scrie:come on Ice,sunt cativa ani de cand nu exista post despre lj in care sa nu vii tu sa te plangi,sa spui ca ai urmarit ca ai vazut ca n.ai facut si alte nemultumiri,sfatul spre un psihiatru era un sfat bun,fara rea intentie,du.te si curata.te de lj.spovedeste.te si reorienteaza.te,cu ambitia ta pt lj pe alt site ,poate ai reusii si tu ceva,peace!


=))))) nu stii multe :)
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

O intrebare.

Nu lucrez pe lj, cel putin nu inca.
Aici sunt multe pvt scurte? Cel putin pana iti faci o baza de clienti mai buni, cu pvt mai lungi?
Pt ca pe trafic alexa, vad ac durata de timp pe site, este de 2:02. Asta inseamna 2 minute?
La alte siteuri vad 5, sau 10 sau chiar mai mult.
Intreb....nu vreau razboi, ci pace :shock:

Merci.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu. Inseamna ca cumpara trafic, care e ... cum e ... ca traficul cumparat si asta face ca sa scada media timpului petrecut de vizitator in site. Se face medie cu timpul petrecut de modele care e de ordinul orelor cu a utilizatorilor vechi ce stau ore pe site, chiar si in privat si cu secunda/dele ce le stau cumparatii pana inchid pagina de la x. Pot fi vazute si sursele de trafic etc etc.

Si banuiesc ca te-ai uitat pentru Livejasmin.com, pe Jasmin.com lucrurile stau putin diferit, pentru ca.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather scrie:Nu. Inseamna ca cumpara trafic, care e ... cum e ... ca traficul cumparat si asta face ca sa scada media timpului petrecut de vizitator in site. Se face medie cu timpul petrecut de modele care e de ordinul orelor cu a utilizatorilor vechi ce stau ore pe site, chiar si in privat si cu secunda/dele ce le stau cumparatii pana inchid pagina de la x. Pot fi vazute si sursele de trafic etc etc.

Si banuiesc ca te-ai uitat pentru Livejasmin.com, pe Jasmin.com lucrurile stau putin diferit, pentru ca.
Da...pe livejasmin.com m am uitat.
Acum na m am uitat si la alte site uri, ceel care se zice ca sunt bune si se vede ca au trafic baban, media de stat pe site e mica.
Cel mai greu e sa sati la puricat fratilor...luni de zile, pana ti faci o baza buna de clienti (oameni cu resurse financiare care si permit sa stea mai mult in pvt, mi se pare decent sa stea 15 min, 20 )
Pe toate siteurile cred ca gasesti si cu 2 min si cu 20, 30 etc. Cu orele din ce am citit pe aici, desi eu inca nu i am pe astia.
Mi e sila de astia care stau 5 min. E mai greu sa lucrezi in vdc cu multi clienti de 5 min, munca e mai mare. Si o sa scap eu incet de ei, nu vreau sa mi vand marfa pt 5, 6$ partea mea.
Sau am dat de unul acum, pe un anumit site, care vine ca nesimtitul si pt tipsuri de 2$ sau 5$ (suma lor fiind in total ex 10 $) imi cumpara mie timpul, 30 min sau chiar o ora . dar du te in pula mea de nesimtit. Aici eu am gresit, ca i am dat teren.... Ca stai sa te incalzesti sa devii hard, hai 5 min-10 min e decent, dar mai mult de 10 min inseamna ca esti un nesimtit, care asa faci si in viata reala, vrei calitate pt o cafea de cativa $. A ca mai revii s - o evzi pe cutarica in free, dupa ce ai avut pvt cu ea de 10 sau 15 min macar, asta da, e normal. Sunt f multi care se excita si doar cand le dai atentie, poti sa fii tu super imbracata, nu conteaza, dc le ai dat ceva atentie mai multa si o freaca si cum in direct, in free. E o intreaga psihologie de aplicat in vdc.
Si uite asa alti membri te vad ocupata cu ratati din astia si pierzi clienti buni.
De ac am intrebat de jasmin care i treaba...
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather scrie:Nu. Inseamna ca cumpara trafic, care e ... cum e ... ca traficul cumparat si asta face ca sa scada media timpului petrecut de vizitator in site. Se face medie cu timpul petrecut de modele care e de ordinul orelor cu a utilizatorilor vechi ce stau ore pe site, chiar si in privat si cu secunda/dele ce le stau cumparatii pana inchid pagina de la x. Pot fi vazute si sursele de trafic etc etc.

Si banuiesc ca te-ai uitat pentru Livejasmin.com, pe Jasmin.com lucrurile stau putin diferit, pentru ca.
Care i diferenta intre livejasmin si jasmin, pe alexa, la trafic, ca nu inteleg zau
unmodel
Mesaje: 9
Membru din: 26 Iul 2015, 21:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor,
Ana in primul rand ceea ce ai spus tu nu prea are sens, adica lumea nu stie pe ce site-uri ai lucrat tu, pe cati bani etc. Eu am lucrat pe majoritatea, dar jasminul e ceva aparte, este inca cel mai bun. Am lucrat le imlive, xlove, mfc, chaturbate, f4f etc. Pe termen lung lj este nr 1.
Dupa spusele tale, 5-10$ este putin pentru un pvt, dar tin sa te contrazic. pentru mine 5-10 $ era bine, mai ales ca dupa cateva luni pe lj poti avea 20-30 pvt de 10$ in cateva ore, iar pe langa acestea prinzi si mai lungi. Depinde foarte mult si ce oferi tu ca si model. Depinde si de pretul pe care il setezi etc etc etc.
Iar videochatul nu mai e ce a fost, dar inca se pot face bani frumosi. eu am lucrat 7 ani si inca as mai fi avut multe de invatat... este un domeniu foarte complex.
Avatar utilizator
nikoleboss
Mesaje: 46
Membru din: 12 Dec 2008, 17:59
Localitate: timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu am mai intrat din 2015 fiind in concediu maternal nici aici nici in vc si da trebuie sa imi cer scuze de la Lj si Lourdes.toata problema era tehnica de fapt algoritmi destul de prosti pt incepatoare si part-time models si lack of diversity pe primele pagini...acuma problema e rezolvata si pt mine ca trafic in chat si pv dar si cand ma uit la primele pagini le vezi pe toate de la 18 ani la milf la granny la bbw.e muulllt mai bine organizat siteul si glitchurile au disparut.....sunt mai pretentiosi(desi si la galeriile foto au scazut pretentiile fata de atunci) dar overall imaginea hd merita si pt membri si fete...
pt fetele care au scris mai sus as zice 2 tipsuri vb engleza fluent live si mai putin tastat si outfituri interesante(am ras in hohote cand am vazut unele fete in pulovere pe gat pe lj dar poate era chiar frig in camera aia :lol: )
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

unmodel scrie:Buna tuturor,
Ana in primul rand ceea ce ai spus tu nu prea are sens, adica lumea nu stie pe ce site-uri ai lucrat tu, pe cati bani etc. Eu am lucrat pe majoritatea, dar jasminul e ceva aparte, este inca cel mai bun. Am lucrat le imlive, xlove, mfc, chaturbate, f4f etc. Pe termen lung lj este nr 1.
Dupa spusele tale, 5-10$ este putin pentru un pvt, dar tin sa te contrazic. pentru mine 5-10 $ era bine, mai ales ca dupa cateva luni pe lj poti avea 20-30 pvt de 10$ in cateva ore, iar pe langa acestea prinzi si mai lungi. Depinde foarte mult si ce oferi tu ca si model. Depinde si de pretul pe care il setezi etc etc etc.
Iar videochatul nu mai e ce a fost, dar inca se pot face bani frumosi. eu am lucrat 7 ani si inca as mai fi avut multe de invatat... este un domeniu foarte complex.
Multumesc de raspuns, sunt la inceput si invat din tot ceea ce scrieti.
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Iar videochatul nu mai e ce a fost, dar inca se pot face bani frumosi. eu am lucrat 7 ani si inca as mai fi avut multe de invatat... este un domeniu foarte complex.[/quote]


De cate ori aud fraza asta imi vine sa plang...Daca e sa facem o comparatie din pct de vedere economic, in 2009, 2010 sau 2013, cand era criza mai accentuata decat acum, mergea mai bine...Si logic ar fi ca acum in 2017, sa mearga si mai bine decat atunci, avand in vedere ca, criza e mai putin simtita decat in anii aia...Voi ce ziceti?
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara ,surta si la subiect, vi s-a intamplat sa discoperti ca ati fost platiti % mai mic decat ar trebui si daca ati facut complain cat a durat pana sa va returneze jasmin banii?
Mi s-a intamplat perioada asta cu 2 membrii, am trecut pragul de 30% a iesit membrul 3 din pvt si s-a intors
pe monitor imi arata ca sunt platita cu 35% dar dupa doua zile din intamplare am descoperit ca in stats nu au schimbat % deci am fost platita tot cu 30% cand s-a intors membrul desi membrii care intrau intre timp in-out erau taxati 35%!!!!
s-a intamplat acelasi lucru cu urmatarul prag de la 35 la 40%
am mai patit odata aceeasi faza si nici acum nu stiu daca mi au returnat banii sau nu dar de data asta nu-i iert ca sunt cateva ore de pvt .
Specific ca eu nu am iesit in freechat dar stiti si voi ca daca membrul iese din pvt si se intoarce in catevaa secunde se calculeaza ca un now pvt.
Si oricum se vede la stats ca private este primul peste linia galbena +5 %
Mentionez ca membrii sun regulari si au venit in pvt special sa ma ajute cu trecera pragului de la un % la altul .
N-am fost scurta dar sper ca m-am facet inteleasa ca sunt in graba sa intru online
Seara buna la toti .
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Este un bug la aplicatie / site. Contacteaza suportul. Au mai patit-o si altii si dupa ce se termina perioada iti vor recalcula ei. Nu te astepta sa iti dea banii pana la ultimul cent, dar ceva in plus va fi.
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am fost la suport sapt trecuta,au incercat sa ma convinga de contrariu ,vezi doamne ca nu nu au iesit membrii din pvt, dar se vede clar pe stats ca sunt 2 private si deci proba imbatabila lol
multumesc de reply
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”