Deschidere site nou

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua,
Urmaresc acest foum de mai bine de 1 an, si pot spune ca aici am gasit foarte multe informatii, care mi-ar fi fost greu sa le gasesc in alta parte. De aceea va multumesc tuturor celor care participati.

Eu, impreuna cu asociatul meu detinem o scoala de desen grafic in Spania, si de vreo 2 ani ne gandim la deschiderea unui site de videochat. Stiu ca sunt multe si sunt la un nivel mult superior dar am decis sa incercam.

Dupa multe investigatii de-a lungul acestor 2 ani, in luna iunie ne-am apucat de acest proiect.

Ideea era ca acest proiect sa fie total romanesc(inclus societatea proprietara a site-ului, persoanele care ne ajuta sunt romani( exceptand asociatul), firma care se ocupa cu SEO, va fi tot romaneasca), dar un post mai vechi de pe acest forum ma dezamagit si m-a facut sa ma razgandesc(¨cine si-ar baga cardul pe un site romanesc¨).
Cum in spania nu vreau sa mai fac nimic, ne-am decis pentru a o constituii in UK( si cu timpul daca totul merge bine si va fi favorabil pentru toata lumea sa o mutam asa cum vroiam in Romania). Am gasit tot ceea ce ne trebuie si sper ca in urmatoarele 2 saptamani, Societatea sa fie gata.

Am adugat un sistem tip Chatroulette, care se conecteaza aleatoriu cu modelele online, pentru o vizibilate mai buna a acestora.

Site-ul de asemenea este aproape gata, si facem ultimele retusuri. Mai avem de pus si sistemul de plata, dar asta o data ce am creat societatea si contul bancar.

Intrebari:
Pentru a aduce trafic pe site din prima zi am dorii sa facem o campanie de publicitate. Care ar fi site-urile cele mai favorabile, si ce tip de publicitate ne-ati recomanda.

Sistemele de plata implementate in site vor fi CBILL si Cardul payoneer.... ar fi necesar alt sistem de plata?

Avand in vedere ca am vazut multe modele online pe site-uri cu putin trafic, si unde modelele vin 90% din romania, am putea avea sprijinul vre unui studio care sa ne sustina de la inceput? Avem aproximativ 10 modele/cupluri independente dispuse sa ne sustina, dar suntem constienti ca nu este de ajuns.(Aceste modele sunt din spania si ne-au contactat fara sa facem si sa avem mare lucru).

De asemenea,daca doriti, ne-ar face placere sa probati sistemul pe care il avem, sa ne criticati in tot ceea ce am gresit, si sa ne sfatuiti ce ar trebui sa adaugam.

Multumesc.
O zi buna tuturor.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Sper ca stiti in ce va bagati si sper ca aveti banii necesari si resursele necesare altfel o sa fie un esec inca din start ! Puteti cumpara trafic de la toti brokeri de trafic de pe net (desi 90% din traficul cumparat pe nisa live sex de de calitate slaba) , si puteti incepe campanii de adwords in google ! Cu toate astea oricat de mult trafic ai avea fara cel putin 20-30 de modele online in fiecare moment al zilei traficul nu o sa se converteasca in clienti !

Singurul trafic care converteste cu adevarat pentru cams este cel de la motoarele de cautare dar pentru asta iti trebuie cel putin cateva luni pana ajungi sa ai un volum consisten de SE trafic! Un alt aspect il reprezinta programul de afiliere care este un must , un program bine definit de afiliere cu oferte decente si in care sa fii corect iti poate aduce foarte rapid trafic si implicit incasari ! E un cerc vicios modelel fara trafic si clienti nu-ti stau pe site iar clientii fara modele la fel !

Ar fi extrem de multe de zis dar nu este loc aici (si probabil nu sunt cel mai in masura sa vorbesc despre asta) si desi stiu foarte multe despre cum sa directionezi trafic catre un site si cum sa il ridici, totusi totul este relativ ceea ce e valabil astazi maine s-ar putea sa nu mai fie ! E o afacere riscanta dar cine stie poate ve-ti reusi !
Mult succes !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

adunati cu grija procentele care trebuie sa le platiti, ba modelului, ba webmasterilor, ba CCBILL-ului, ba propriilor salariati.... sa nu va dea cu minus.........nu degeaba site-urile mari sunt inregistrate in off-shore-uri, aveti Gibraltarul alaturi, unde tineti serverele e alta treaba, le tineti in baza unui contract cu un subcontractor pentru activitatea cu serverele.

de asemenea hotarati-va din start daca faceti un site pentru bogati sau pentru plebea proletara, sunt profile psihologice diferite in functie de care si voi veti avea un marketing de un fel sau un altul, la fel cum exista femei pentru care o rochie de 25.000$ este prea ieftina in timp ce pentru altele o rochie de 25$ este prea scumpa.... orice afacere se construieste in functie de necesitatile si profilul CLIENTULUI nu al salariatilor.

personal, cred ca daca faceti un nou site pentru plebea proletara veti da faliment cu succes.

ca sa faceti un site pentru bogati aveti nevoie de zvonuri si barfe in anumite medii, de publicitate scrisa in revistele pentru ei, chiar si in revistele despre afaceri sau politica, se poate gasi intotdeauna o expresie cu dublu inteles dar usor de memorat astfel incat "un gentleman" sa dea pagina cu calm englezesc dar .... sa tina minte numele site-ului... oamenii bogati au secrete, asteapta mult pana incearca ceva nou, se hotarasc greu si urasc sa li se vorbeasca sau sa fie invitati in mod explicit adica agresiv, caci stiu si ei ca toata lumea le vrea banii, nu ? omul bogat se simte agresat de invidiosi si saracani 24 h/zi, el trebuie sedus prin subintelesuri nu prin gesturi sau limbaj explicit, in alte tari saracii nici macar acces la scoala nu au, omului bogat ii intinzi nada si il astepti ca un om educat ce esti.
diferenta de marketing intre clientul-tinta sarac sau bogat este ca pe primul il convingi tu, si ii pisezi creierii si ii dai promotii pana il prinzi in gheare, ca daca e sarac o fi si mai naiv sau nescolarizat .... in schimb clientul bogat se vrea in controll asupra deciziilor lui, lui trebuie doar sa-i sugerezi ca e in interesul LUI sa vina la tine si ca nu numai ca nu-i faci nici o promotie dar il costa si de 10 ori pretul popular, ca bineinteles ca ii iei banii ca doar e un business: el ia banii unora tu iei banii altora, nu te rogi de el ci esti egal cu el.

poate e prudent si high-class sa va asigurati bugetul lunar de supravietuire si sa introduceti un abonament lunar, un access-membership, si numai dupa plata acestui membership sa aibe voie sa vorbeasca cu fetele, preferabil o combinatie intre text-chat si video-chat, respectiv un video blurat, ca o sticla vitrata, cat sa incite la mai mult dar sa fie insuficienta in a se "usura" pe gratis.

daca faceti un site pentru bogati, puneti access-membership-ul de 1.000$/luna si tarif UNIC la orice fata de 10$/minut.... mentionez ca sunt foarte multi bogati pe glob, bogati care au facut bani din speculatii, cocalari fitosi multi din ei si odata ce se duce zvonul ca e un site elitist vor aparea MULTI.

nu faceti discriminari de tarif de genul americanul plateste 1 cr=1$, englezul 1 cr=1 Pound si francezul 1cr=1 Euro , toti tipii cu bani s-au simtit INSULTATI de aceasta politica tampita, ba chiar sa scrieti pe pagina cu informatii pt. clienti ca acest site NU FACE ASTA, ca toti membrii sunt egali indiferent de tara de origine.

nu permiteti Tips-urile nelimitate care pot fi discutabile, inclusiv puteti fi acuzati de spalare de bani, puneti-le un prag clar, de exemplu dublul valorii sesiunii: a stat in sesiune de 150$ are voie Tips maxim 300$, daca tariful este unic la toate fetele numarul de Tips-uri discutabile devine nul.

daca tariful fetelor va fi unic, ele se vor competititona intre ele prin calitate si timp online, ceea ce va convine si voua, dar si lor.
platiti fetele in sistem progresiv stil jasmin, ca aveti de unde din ditamai access-membership-ul, este mai etic decat absolut orice concurs de orice fel, apropo de etica si echitate: un model respectat, neinsultat la intelijenta sau neinsultat verbal, adica fericit face mai multi bani in 3 ore decat un model distrus in 3 saptamani.

in timpul sesiunii, faceti literele de la text-chat mari si bold, negru pe alb sau alb pe negru adica nu verzi, rosii, cacanii si imposibil de citit cand membrul te roaga sa faci piruete si modelling prin camera.
afisati tot timpul cand membrul este pe site , inclusiv in non-private: tara de origine, locul de unde transmite (de exemplu japonez in paris , rus in caraibe, american in italia, etc.) si daca a mai fost anterior in pvt cu modelul, ca altfel ii spui hello unui vechi prieten....

personal as aplica cu drag la un site romanesc sau de orice natie daca ar fi un site inteligent si echitabil, ne aflam intr-un moment cand , dupa ce s-au luat toate unele dupa altele ca oile, au ramas numai cu cheaper-ii in portofolii si pana si cei din clasa mijlocie au fost prost invatati de site ca se poate si mai ieftin sau pi gratis di tat.
este un moment in care cine va rupe pisica si va avea curajul sa inventeze altceva, sa domine clientul si nu invers, va castiga enorm, si prestigiu dar si bani, insa asa ceva nu va face nici un site major dupa ce s-a invatat cu mierea de atatia anisori...

ce n-au priceput site-urile existente este ca nevoile carnale ale unui barbat bogat comparativ cu ale unui barbat sarac sunt aceleasi, nu stii niciodata caruia ii place o blonda o bruneta o grasa o slaba o pustoaica sau o baba, in schimb FITZELE sunt cu totul opuse, de exemplu, ImLive a eliminat text-chat-ul unde omul instarit se simtea ocrotit de anonimitate la fel ca aia de intra in ghereta de lemn sa se spovedeasca la popa one-on-one, acum omul instarit trebuie sa apuce sa zica macar un hello iubitei lui intr-o turma de bivoli in calduri care bat la tastatura in continuu, poate ea nici nu apuca sa vada randuletul lui care dispare rapid intr-un val de tits pussy ass ugly bitch... si pleaca, trist, necajit ca iubita lui este degradata, macelarita de vorbele unor mitocani, dusa pe valurile vietii ca luata de tsunami in timp ce el a ramas singur pe lume, adica PLEACA.....paraseste site-ul.... si sunt multi de genul asta, tristi ca nicaieri nu mai gasesti decat site-uri cu Free obligatoriu, asaltate de mitocani alaturi de care nu este de demnitatea lor sa-si piarda timpul in acelasi loc.

daca faceti un site pentru bogati, avem romani influenti pe tot globul, romani care sa va ajute cu o sarma in presa si mai ales in lumea barfelor high-class.

mi-as dori sa fiti ALTFEL, romanii mereu sunt altfel, sa schimbati din temelii aceasta industrie care a inceput sa alunece pe principii din ce in ce mai low-class si daca mai am in cap cum mi-ar place mie sa fie "the perfect site", o sa mai adaug.

oh, and one more thing : chiar daca ii afisati clientului durata unui pvt : de la 10:10:10 pana la 10:23:34, aplicati metoda "minut inceput , minut consumat" a intrat in minutul nr. 14, luati-i banii pe 14 minute intregi.

daca nu se poate conecta din punct de vedere tehnic, acordati-i 20-30 de secunde gratuite per model per 24 de ore insa DOAR DACA SE DECONECTEAZA, adica daca ramane in privat mai mult de un minut (sau de durata gratuitatii efective) si intra in privat fluent atunci il puneti sa plateasca toata durata pvt-ului, de la primul pana la ultimul click.
iar ca sa mai inmultiti banii, nu folositi pentru fiecare pvt unitatea lui de timp ci ...unitatea generala de timp, a intrat in pvt la 10:10:10 , minutul doi incepe la 10:11:00 iar gratuitatea pentru proasta conectare expira la 10:11:10....sunt amanunte mici pe care prea putini se vor osteni sa le depisteze, in schimb ele aduc banisori pic-pic atat site-ului cat si modelului.... la privaturi egale si procente egale membrii platesc sume diferite, dar multora nu le pasa, sunt zecimale ce se trec cu vederea cand nevoia e imperativa, zecimale care pe voi va pazesc de faliment iar noua ne dau satisfactia ca suntem pe un site care are grija de noi , o grija cu doua zecimale.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

WOW ...andromaca@
WoW baieti !
Pana sa deschideti/finalizati ... luati-o pe andromaca@ ...CEO ! :wink:
Pariu ca nu v-ati gandit chiar la tot ce a postat !Exista doar un singur cuvant sa cuprind ideea postarii lui andromaca@ : VIRTUOZITATE !
Spor acolo si ateptam vesti . :D
Avatar utilizator
DivaStudios
Mesaje: 19
Membru din: 16 Aug 2011, 08:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bine punctat andromaca@.
Este ceva asaaaaa.."Cine are urechi... sa auda"
DivaStudios - Timisoara
https://www.divastudios.ro
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Sitele gandit de tine Andromaca doar suna frumos ca si comunismul,pus in practica nu cred ca ar avea mari sanse in industrie pentru ca banii se fac exact cu acea pleava pe care noi am vrea sa o excludem.Stii ca exista o vorba "prosti dar multi".
In 13 ani de vchat am intalnit doar 2 milionari la propriu,cei 2 au cheltuit cam 80 mii de usd/euro impreuna si au facut putini purici dupa refuzul de dating:))Ca sa fac o comparatie sunt membrii care au cheltuit peste 200,300 mii dar pe o durata mai lunga/ani si guess what?Erau pleava...Ca sa faci un site macar cu cateva zeci de modele care sa merite 10 usd minutul si sa astepti milionarii mi se pare un fel de idee fantezista.Pe un site normal vin si milionari si pleava iar milionarul cu toate pretentiile lui nu-si va baga cardul pe un siteulet de 3 lei,mai mult nici nu va ajunge pe acel site.Estr prea mult de explicat la cauze.La ora actuala cred ca exista siteuri foarte bune si la alegere unde daca esti model bun poti sa faci milioane de dolari pentru ca sunt posibilitati nelimitate.Nu cred ca vreodata se va face un site de genul asta pentru ca orice business se face dupa o schema care nu se incadreaza in profitabilitate si cred ca modelele de pe acest site s-ar plictisi ingrozitor asteptand milionarul incat si-ar face repede un screen pe mfc :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua,

Suntem placut surprinsi de ajutorul oferit!!!
Multumim pentru atentia acordata, pentru timpul pierdut de voi in a ne raspunde si pentru sustinerea pe care ne-o oferiti.

Cand am gandit crearea acestui site, ideea era sa oferim ceva diferit de restul si anume o calitate superioara si un tratament corect atat fata de clienti cat si fata de modele... (de aceea in primele anunturi facute in Spania, ne-am axat mult pe grija si onestitatea pe care o ofeream modelelor). In proportie de 70% andromaca... a atins sufletul proiectului ce voiam sa dezvoltam, dar atingand anumite puncte pe care nu le-am luat in calcul si un nivel mai inalt decat ne asteptam.

Pur si simplu nu stim cum sa abordam aceasta societate.

In nici un caz nu vrem sa facem un site gen Chaturbate & co.
Punctul de plecare ar fi ceva asemanator LJ, doar pentru clientii cu credite. un guest poate accesa salile free chat pe o perioada limitata (120 seg aprox.) unde comunicarea este restrictionata, dupa care este invitat sa se inregistreze. Un user fara credite are acces nelimitat la toate salile free chat dar nu poate comunica cu modelul.

sistemul permite modelului sa vada user-ul,din ce tara este, si ce credit are, de moment, dar cu timpul se pot suma si alte optiuni
Tips-urile au o valoare standard, si singurul lucru care s-ar putea face este limitarea acestei cantitati.

Am fost surprinsi cand am vazut ca toate site-urile fac diferenta intre useri din diferite tari, la fel cum am fost cam am vazut ca valoarea de cumparare a creditelor nu este egala cu cea pe care o incaseaza modelul. Credeam ca asta o fac pentru cresterea procentajelor modelelor, dar am vazut ca este facuta pentru umplerea buzunarelor proprii...Nu ne-am gandit in nici un moment sa facem aceste diferente iar daca o vom face, va fi minima, pentru acoperirea taxelor Cbill, de forma asta valoarea creditelor va ramane reala.

Ideea unui tarif unic este excelenta, si iti apartine in totalitatate, iar argumentele date sunt mai mult decat corecte.
Am vazut ca tariful maxim pe minut la alte site-uri este de 4.99$ daca nu ma insel. Nu crezi ca 10$ min. ar fi excesiv ?

Oricum am face suntem sortiti falimentului, asa ca vom face ceva asemanator a ceea ce exista,dar totodata diferit, prin corectitudine, eleganta si calitate.... chiar si asa trebuie inceput cu inceputul.

Multumim pentru atentia acordata.
O zi buna.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

pai, bafta....
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
spk_admin
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 10 Aug 2014, 02:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Incercarea moarte n-are. Cand incepem? :D
money - illusion of freedom
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

spk_admin scrie:Incercarea moarte n-are. Cand incepem? :D

Tu catre cine te adresezi spk_admin@ ?
Postarile astea la misto fara adresant /subiect /predicat /opinie proprie ...sunt ca esti busy acolo ?
Ce-ar fi sa te bagi cu explicatiile pe topicul cu internet RDS ?
Te asteapta acolo , cu toate ca nu ma astept sa poti/vrei sa raspunzi punctual cum te-am rugat .
Ia fa un efort , mai rupe-ti putin din timpul tau pretios ... :wink:
Ai incurcat lumea cu postarea aia despre RDS .Crezi ca cei care au fost interesati de acest topic se plictisesc si nu ar strica sa-i ..incurci tu putin ? Nu ca ai si reusi - dar scuza-ma ca-ti spun - vorbesti ca unul dintr-o multime care la adapostul stratului consistent de persoane din fata sa ,arunca o injuratura si cand te intorci sa vezi cine a injurat ====PAUZA ==== !! Toti sunt cu capul in jos , inclusiv tu !
Nu ca as fi cel mai in masura sa-ti atrag tie atentia , dar totusi ...
Banuiesc ca esti admin la acel studio .Parerea mea e ca trebuie sa te responsabilizezi putin .
Chiar daca nu-ti pasa /realizezi , sa stii ca tu ai o functie importanta acolo .Daca intr-o zi patronul /seful va citi postarile (unele din ele :wink: ) tale ? Evident daca ai avea un sef exigent /serios /comunicativ si deschis .
Scuzele de rigoare, daca ti-am adus atingere statutului de admin (sau ce oi fi ) .Poate am eu idei fixe si ma astept la mai mult ,de la un admin .Mea culpa :?

P.S. Sa stii ca nu accept PM , de la tine .Ma "injuri "aici , daca ai motive :wink: !
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

andromaca_mulge_vaca scrie:pai, bafta....
Eram sigur ca baietii vor fi impresionati de avalansa /eruptia ta de idei .Acum ca pot fi pur teoretice si greu de aplicat (extrem de foarte multi $$/promovare profi /moment si conjunctura alese pt lansare ) ...in timp ce piata cere altceva ...poate fi alta discutie .
Sa le uram bafta ...poate stiu in ce se baga si au si resurse & know how .
Nu cred ca ar strica -sa copieze ,momentul lansarii ca si iF - de Valentine's Day .Mai au timp pana in februarie si e ceva cool de care sa te agati , profitand de nebunia si efervescenta care cuprinde Mapamondul in acea perioada .

P.S. Pt cnva@ : Camcontacts au $20 /min tarif maxim !!!Asa ca , daca ai o interfata prietenoasa si in acelasi timp glamour/rich/de preferat ceva flirt4free pe negru , a paginii si mai ai si destule modele online $10/min poate atrage doar membrii cu cash suficient , pe principiul :" Pretul ,selecteaza clientul !" Inteleg foarte bine si argumentele pertinente, venite din partea lui poca@ ! Sincer , sunt 50-50 % pro si contra -referitor la sansele de reusita - dar poate baietii au capacitatea necesara sa incerce si sa reuseasca ceva diferit . Cu suficienti bani investiti ,eu vad profitabil un asemenea site .
Daca aveti ,sau va puteti face relatii de amicitie(avand in vedere si functionarea scolii de desen grafic ) cu editori /sefi redactie a unor reviste pt barbati pentru a tatona terenul pas cu pas in vederea unui promotion subtil si gradual referitor la data lansarii ar fi super .
Cand zic relatii de amicitie ma refer chiar sa incepeti sa frecventati cluburile unde insii respectivi i-si fac veacul .Totul e pe bani , dar avand preocupari comune la un moment dat -puteti beneficia - de discount-uri /favoruri ,privind plata /perioada /momentul de promotion .In aceasta idee stiti poate la fel de bine ca mine ca, conteaza sa apara undeva(in revista lor ) un anunt chiar subtil formulat : "Mai sunt 15 zile pana la ,lansarea site-ului X ....au mai ramas 7 zile pana la ....doar 3 zile mai sunt ....maine va invitam la cockteil-ul din foaierul hotelului Hilton , unde trupa XYZ(favorita obisnuitilor clubului unde persoanele de care spuneam , i-si fac veacul ) va sustine un miniconcert (iar $$$ cheltuiti ) s.a.m.d "
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Eu unul ,sa fiu amic cu unul din viitorii initiatori ai site-ui , sa-l intalnesc la club zi de zi , sa bem impreuna cate o bere ,pe scurt sa ne cunoastem as veni la petrecerea de deschidere /lansare !
Numai ca trebuie facut ceva grandios si in acelasi timp subtil /discret /exclusivist , pt ca ei sa nu se simta nici un moment agresati mental/moral/vizual !
Ceva de genul : Sunteti invitati la un party , sa stiti ca nu vor veni persoane din afara clubului ( de popice/biliard/golf) nostru .
Noi , barbatii vom avea un bufet suedez cu gustari si bauturi -vom vorbi de ale noastre , nu suntem implicati in nimic - iar un DJ sau trupa preferata (de majoritatea obisnuitilor clubului ) va intretine atmosfera + ca vom amenaja niste standuri unde cateva modele echipate pt chat (musai glamour ) cu niste laptopuri hight end vor fi "online ".
Sa vada si ei din ...spatiul lor, undeva mai in penumbra cam ce fac modelel online !!
Evident ceva fffffffffff.soft , sa nu-i agresezi vizual . Ei cu socializarea /gustari /bautura si 'modelele " in spatiul lor , sa poata si ei trage cu ochiul chipurile ..dezinteresati si cu neveste acasa !! :wink:
spk_admin
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 10 Aug 2014, 02:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun scrie:
spk_admin scrie:Incercarea moarte n-are. Cand incepem? :D

Tu catre cine te adresezi spk_admin@ ?
Postarile astea la misto fara adresant /subiect /predicat /opinie proprie ...sunt ca esti busy acolo ?
Ce-ar fi sa te bagi cu explicatiile pe topicul cu internet RDS ?
Te asteapta acolo , cu toate ca nu ma astept sa poti/vrei sa raspunzi punctual cum te-am rugat .
Ia fa un efort , mai rupe-ti putin din timpul tau pretios ... :wink:
Ai incurcat lumea cu postarea aia despre RDS .Crezi ca cei care au fost interesati de acest topic se plictisesc si nu ar strica sa-i ..incurci tu putin ? Nu ca ai si reusi - dar scuza-ma ca-ti spun - vorbesti ca unul dintr-o multime care la adapostul stratului consistent de persoane din fata sa ,arunca o injuratura si cand te intorci sa vezi cine a injurat ====PAUZA ==== !! Toti sunt cu capul in jos , inclusiv tu !
Nu ca as fi cel mai in masura sa-ti atrag tie atentia , dar totusi ...
Banuiesc ca esti admin la acel studio .Parerea mea e ca trebuie sa te responsabilizezi putin .
Chiar daca nu-ti pasa /realizezi , sa stii ca tu ai o functie importanta acolo .Daca intr-o zi patronul /seful va citi postarile (unele din ele :wink: ) tale ? Evident daca ai avea un sef exigent /serios /comunicativ si deschis .
Scuzele de rigoare, daca ti-am adus atingere statutului de admin (sau ce oi fi ) .Poate am eu idei fixe si ma astept la mai mult ,de la un admin .Mea culpa :?

P.S. Sa stii ca nu accept PM , de la tine .Ma "injuri "aici , daca ai motive :wink: !
Am raspuns, scuze intarzierea :P

PS: De ce imi faci morala? :">
money - illusion of freedom
spk_admin
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 10 Aug 2014, 02:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tu catre cine te adresezi spk_admin@ ?
Ar fi urat sa nu iti raspund.
Poi cui sa ma adresez? Initiatorul topicului, normal.

Daca e adevarat tot ce spune, de ce sa nu contribui cu cateva modele??? Mai ales ca "is români d`noști măăă"

;)
money - illusion of freedom
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara,

Inprimul rand as dorii ca acest subiect sa nu degenereze, nu ar fi de folos nimanui.
Scoala de desen, este online, si nu vrem sa apara sau sa aiba vreo legatura cu ceea ce vrem sa facem acum.

Suntem constienti ca pot exista site-uri cu ¨20$¨min, dar noi inca dormim pe presul de la usa in comparatie cu cei care nu se decid daca un 5 stele sau un 5 stele superior...

Cand incepem?...
Ziua Z ar fi 1 nov, dar lucrurile se complica si mai mult atunci cand ai un termen limita.
Asteptam crearea societatii, pentru a putea implementa Cbill, si a incepe cu marketingul. Dupa care trebuie sa vedem ce trafic putem aduce, unde gresim, si cine ne va mai sustine dupa 2 sapt cu un trafic minim sau nul..... incercam sa convingem un site spaniol sa ne ofere una conexion ¨tip embed¨ prin care sa adaugam cateva sali la cele 9-10 pe care le-am avea, si speram ca un studio din ungaria care s-a oferit sa ne sustina sa indeplineasca cu cele spuse.

Mai avem de munca, iar daca e nevoie sa intarzii pentru ca nu e totul ok, intarzii, oricum nu ma asteapta nimeni pe mine cu banii in mana pe data de 1...
Orice subiect sau discutie ne este de folos si apreciem orice raspuns si informatie pe cat ar fi de mica.

Multumesc
O seara buna...!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

wow , 1 Nov ?
Nu e prea repede , avand in vedere stadiul in care sunteti ? Sigur v-ati facut calcule si aveti deja aranjamente privind startul + oameni care sa va consilieze .
Mie , mi se pare prea curand ,atata timp cat nu aveti macar 3-4 sudiouri care sa va sustina la start .Iar studiourile daca nu au beneficii rapide (gen 2-3-$4 /ora /online/model ) nu vor consuma resurse (pc/net/stresat model cu inca un site ) perioada prea indelungata .
Plus ca - sunt de parere ca - decat un start pe "sest" , e mult mai profi un start cu mare tam-tam .Un start chiar amanat de cateva ori , sa produca curiozitate /nervozitate ...cum sa cacait Bill Gates cu Vista .Initial ii daduse numele Longhorn, apoi sa sucit ,iar sa razgandit , din nou a anuntat ca lucreaza inca la el si ...va fi cel mai cel .Iar el nu era la prima ...abatere , cam stiam toti de ce e in stare , fascinati deja de XP ( valabil ,pt cei care au prins macar Windows 2000 ) :)
Binenteles , pastrand proportiile in cazul vostru .
Munca de bucatarie interna oricum trebuie sa o puneti la punct in cel mai mic detaliu , dar insist sa cred ca lansarea trebuie sa fie bine pregatita , cu impact maxim .
O lansare/deschidere oficiala ia timp si mai ales inghite bani la greu .Daca startul nu e in forta ...
Daca de lansare stiu doar procesatorii de plati,cei care vor gazdui serverul ,cele 9-10 modele din Spania ,studioul din Ungaria si acest forum + inca cativa cunoscuti /posibili colaboratori ....doar o minune se va intampla dupa 1Nov .
Traficul adus/cumparat/inchiriat ...trebuie sa aiba deja o tinta , sa fie pe buzele tuturor pret de cateva saptamani ,cel putin .Eu poate am exagerat in ultima postare privind lansarea , dar asa vad o penetrare de piata si asa saturata ,cu ajutorul oamenilor influenti /sponsori /promoteri /etc /etc . Iar tu (voi) sa afisati rich mood !!!!!!! Lansare cu bani multi ,pt cat mai mare vizibilitate /penetrabilitate /adresabilitate .
Mda , nu stiu ce sa zic .De fapt - mi-ai transmis deja - pesimismul /nesiguranta ta .

Spor acolo si ..bafta !
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”