Jasmin World AWSUMMIT - JUNE 18, 2014

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Acest topic se adresează participanților la AWSUMMIT, cât și celor care din diverse motive nu pot lua parte la eveniment, dar și-ar dori ca întrebările lor legate de Jasmin.com să își găsească un răspuns.

În calitate de moderator al seminarului Jasmin World vă propun să pregătim împreună întrebările pentru reprezentații site-ului - Laszlo Czero (CEO) , Beatrice K. (Model development) - anunțați până la această data.

Din experiențele anterioare de la alte summit-uri externe, vă pot spune că în general Speakers au tendința de a se întinde mai mult decât ar trebui cu prezentările de început, astfel încât spațiul alocat întrebărilor are de suferit. Din dorința de a folosi timpul cât mai productiv posibil și de a vă reprezenta cât mai bine interesele, vă invit să vă listați întrebările generale în acest topic - desigur, veți putea pune întrebări și personal în cadrul seminarului, în măsura în care timpul ne permite.


P.S: Accesul în sală cu roșii, ouă stricate, avioane de hârtie conținând mesaje licențioase, etc - este strict INTERZIS - pentru siguranța Moderatorului. :lol:
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Văd că nu îndrăzniți încă. Nicio problemă, avem timp.
Am primit o sugestie pertinentă pe privat, şi anume slaba pregătire a suportului.
Deasemenea voi lua în considerare şi problemele legate de concursul Jasmin expuse aici:
concursul-jasmin-schimbarea-schimbarii-t14666.html
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sparg eu gheata :D
1-pregatire slaba si chiar f slaba a suportului, unii dintre ei nici macar nu isi dau interesul sa te verifice, online, sa te sfatuiasca ce nu e bine, in caz ca ai trafic slab, trebuie tu sa ii intrebi inca o data, dupa ce au zis-all seems to be fine, you can wait a while, if still problems, come back and let us know...ok, dar te rog, acum, poti sa imi zici daca ai verificat si cati fps transmit eu? aaaa nu asta am uitat, 1 sec please, let me check it...ohhh yeaaaa, there is a problem...dupa 1 ora 2 de frecat creieri, timp online in care nu acorzi atentie maxima membrilor, ci adminului, tu sa afli ca de fapt asta a fost problema, dar el, nici macar nu verificase, decat la sugestia ta....
sau alt caz-admin x zice lumina buna, admin y zice ca nu-i buna, am pierdut 5 ore cu astfel de amnini, pana la un moment dat, cand unu mai destept m-a preluat el, si mi-a zis clar si raspicat....pune un trepied in stanga cu umbrela, mai sus decat monitorul circa 5 cm, iar celalat pune-l in dreapta, nivelul monitorului, astfel se reglase si totu era ok, dupa 5 oreeeeeeee.......
2- respectul lor fata de noi, ei , cei de pe jasmin, eu strict de jasmin ma plang, doar pe el lucrez....deci, ei pun mereu mai presus membrul, orice problema, e vina modelului, nu a membrului etc...
s-a intamplat, ca dintr-o data s-a intrerupt privatul,eu am mers in free, poate poate revine, el cica a incercat, dar m-a vazut offline, si a crezut ca i-am inchis eu in nas pvtul, s-a dus la admini, iar respectivul admin, fara sa verifice ce si cum, banned me 24 ore..pe motiv ca nu respect membrii, pvtul, etc...m-am luat frumusel si m-am certat cu fiecare prost in parte pe acolo, ca de fapt membrul m-a lasat, timp de 2 ore, pana cand tot eu, desteapta pulii, i-am zis-i-a verifica tu de la cat am inceput pvt, la cat m-a abandonat, si la cat am iesit eu offline ...s-a uitat..la ora cutare am inceput, la ora cutare s-a intrerupt, ohh si yesss,,,ai iesit dupa 2 ore cand ai si primit penalizarea dupa ce memebrul a depus plangerea si noi am analizat-o.....Analizat-oooo? lol, cand unde cum, din moment ce nu ati vazut ca n-a fost vina mea?...pai nah, si e vina mea deci? ahh nu sorry....o sa explicam membrului ca a fost eroare de pe site, inclusiv ca ai aparut offline a fost eroare, o sa ii dam dovezile necesare etc..sorrry si bye bye..s-a ri
pai mai fratilor, voi sunteti acolo sa va zic tot eu ce sa faceti? :lol:
3---vrem admini pregatiti, adica daca chiar exista o problema, sa zica una si buna, nu, de ex, mergi la 10 admini, auzi 10 chestii(probleme ale tale diferite)
eram dupa 6 luni de activitate online, cand deodata am ramas cu 0 guesti si nici un membru...fug repejor, da, e pb cu netu..ma cert cu netu , totu e ok la net, fac speed test, apare mare, fac pe serveru lor, apare mic mic de tot, adica pe speed test pe budapesta aveam undeva la 12 mb downl, si 10 upload, iar pe serverul lor, apare 1mb downl, 0,78 upl....si sa schimbe dracu serverul ca multa lume are pb cu acel server ce este acum pe wiki...nu e real ce iese acolo nici 1%....
dau de alt admin, imi zice pcul, ca poate nu e curatat, chem repede pe cineva cu astfel de abilitati, face luna si bec...intru on, acceasi poveste...
alt admin, alt meniu, si anume, ca poate softu camerei e prea vechi, downl again softul, etc, aceeasi pov, alt admin, alt meniu, ca e nush ce cacatu masii....
dupa o zi intreaga fututa, si zi de sambata, in care se fac bani, adica eu cel putin fac bani, ghici ce era?
ei bagase o vers noua de soft, insa fiindca eram online, nu a putut sa se updateze, apoi, nu mi-a aparut acea updatare decat dupa ce am dez\instalat eu fostul soft, mers pe site, si luat cel nou....
dupa atata munca offline, nu mi-a mai ars de munca online, prea mult stres a fost, deci, adio zi, adio bani...totul din cauza incompetentei lor....imi venea sa-i iau pe fiecare si sa-i dau cu capu de soft pana le venea lesinul.... :lol:
4---sa mai intrebe si ei in puii mei, cand vor sa schimbe ceva, nu sa i-a deciziile doar ei, de capu lor, zicand apoi ca vai asteptam sugestii, dupa aia nu ne mai ajuta cu nimic, de ex, jocul nou de awards, puteau doar sa scada valoarea premiilor, nu sa bage acel drac de joker....pt ca oricum din cate verific zilnic pe site, locul 11 si 22 nu exista fete cu premiile respective de 500$, deci nu au ajuns la acel nivel de puncte...decat fata de pe locu 93 este...deci, un caca mare au facut...
5- poti te rog sa le sugerezi sa isi dea foc singuri cand vor sa schimbe ceva pe site? sincer, m-am scarbit de schimbari la 1 luna, 2 , 6, 9....m-am scarbittttt totallll....
6-concluzie- vrem eficienta si profesionalism in gasirea problemelor, nu pe ghicite, nu ala bala portocala, ca ne futem orele cu ei zi zilele...si pierdem bani atat noi cat si siteul, depinde ce comision avem fiecare, totusi de pe pizda noastra ei isi fac bani, nu am fi noi, nu ar fi memrbi, nu ar fi bani, nu ar fi siteul etc.....sa nu le mai sufle la toti in cur, inafara de modele, mai ales cele independente....
sa-si puna dovleacu ala la contributie, nu sa doarma si la munca, cand il intrebi ceva, sa raspunda sigur, nu stai, ca de fapt nu am verificat....
pffff scuze, am rabufnit..... :lol:
Imagine
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si inca o data scuze pt detalii, dar asa am considerat ca e mai bine, sa detailez si problema, ca sa puteti si intelege despre ce am vb....sper ca nu am suparat pe nimeni :)
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

dulcika cand eu ti-am spsu ca acorda membrilor o importanta capitala de parac sunt zeiii zeilor nu ai vrut sa ma crezi loool pana cand te-au banat si pe tine pt 24 ore fara motiv lol Si iti mai spun ceva du-te tu model independent si plange-te ca ai probleme si ori te trimit la cucu bau ori tre sa ii futi tu cinci ore pana rezolvi....dar ia sa se duca un studio sa vezi ce repede se rezolva! Uite de aia studiourile nu se plang si se mira cum de noi ne plangem, pai alta importanta au ele si greutate fata de mine sau tine....
tu nu ai rneuntat sa-i bati la cap cand a vazut ca ai zero membri pt ca e singurul tau site e si normal, eu am renuntat pt ca pierdeam pe celalt site....De fiecare data acealeasi intrebari tampite aceleasi verificari ac totule bine lool....softul lor e un soft de CACAT care e prea sensibil la orice chestie si extrem de DUBIOS da cum se explica fratilor ca cel mai mare mega site ever nu are un soft calumea nici la ora actuaa si il schimba luna de luan saptamana de saptamana? oare nu au saracii bani sa fac un soft calumea?Stiti ce, propun sa le zicem ca facem noi o cheta si sa faca un soft ca baietii de la xlove(bravo lor), ala soft, nu panarama lor!
In concluzie propun sa ii sfatuim sa faca o data si buna un soft care sa mearga si sa nu ne mai futa de nspe ori cu nspe versiuni de mizerie!
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Vă mulțumesc pentru feedback.
Problemele de soft se adaugă pe listă.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ahhh apropo, intreaba tu te rog, de ce cu acest sistem, windows reinstalat de 1 saptamana, nimic necurat in pc, si cum intru pe jasmin, stau cu cpu in 80%, tinand cont ca lucru doar jasmin, soft logitech, 850kbs din jasmincam soft , 30 fps...sistemul este-AMD A8-6600K APU WITH RADEON(TM) HD GRAPHICS, 3, 90 GHZ, 6GB RAM, 64 BIT OPERATING SISTEM, PLACA DE BAZA GIGABYTE..
am banda upload pe budapeste 12 mb, download 20 si ceva, eu zic ca totusi e ceva din softul lor dracos....stiu , o sa imi sariti toti in cap, ca nu am intel, dar, lucrez pe un singur site, sistemul a fost recomanddat de ionut(sad-eyes), deoarece este arhi indeajuns pt jasmin doar....
plsss bratty, dont forget to ask for me...hug...
Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Banarea membrilor romani pe Jasmin,asa cum au facut toate siteurile de vchat,indiferent ca esti host ,patron de studio whatever,ai card romanesc sau payoneer -out.Membrii romani nu aduc nici un serviciu siteului,aduc numai deservicii si o sa vin si cu dovezi in privinta asta,posibilitatea de a bloca un membru pentru totdeauna sau de a rufuza un private cu un membru roman fie el si intrat cu proxy ,aol,etc.Posibilitatea de a refuza un private cu un membru nesimtit si aici vb de genul de membrii cu ''show toy in ass nowwww,fast,fast'' ,putin respect fata de hosti prin luarea privilegiului de a se simti stapani ar aduce numai beneficii siteului.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Cuvantul dat se respecta, concursurile anuntate nu se schimba pe parcurs :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Problema membrilor si guestilor români de pe Jasmin, este una foarte reală, oricât de bine ar fi modelul instruit să ignore şi sa nu dea curs hărțuirii - consider ca toate modele s-au săturat să li se spună - nu avem ce face, încearcă să nu le cânți în strună, se vor plictisi şi vor pleca în altă parte. Nimic mai neadevărat. Cu siguranță voi aduce în discuție asta şi vă rog să o susțineți cât mai mulți, chit că ați avut modele hărțuite într-o oarecare măsură sau nu.
La fel neseriozitatea şi nerespectarea angajamentelor, de genul situației de la concurs, consider că trebuie semnalate pentru a nu se creea un precendent. Acum concursul, mâine ce altceva?!
Vă mulțumesc amândurora pentru sugestii şi vă aştept în continuare şi cu alte întrebări, sugestii, reclamații.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In primul rand vrea sa-ti multumesc pt ca vrei sa faci auzita si vocea celor care nu vor participa la acest summit,este o initiativa care merita tot respectul !!!
Ceea ce au facut cu Marele Awards anuntat cu surle si trambite este desgustator.Orice relatie de parteneriat,adica asta in care ne aflam noi ca si modele cu ei ca si site trebuie sa se bazeze pe respect ...nu promiti ceva ce nu poti face ,nu iti iei angajamente ca apoi sa le anulezi fara nici o explicatie ca si cum noi doar trebuie sa stam cu gura deschisa si doar sa inghitim tot ce ne dau ei.Foarte urat si te rog sa le transmiti ca este o mare lipsa de profesionalism si seriozitate ,au pierdut foarte mult la acest capitol .
In legatura cu noul Awards Game ,la fel ca si la cel precedent mi se pare o mare porcarie sistemul de votare..este umilitor pt model sa ajunga la stadiul de a cersi efectiv voturi si de a face tot felul de giumbuslucuri in free chat doar doar o lua 100 puncte ...nu cred ca este in interesul modelului si nici al site-ului .Un sistem de votare corect care sa se bazeze pe timp stat in free chat,in pvt chat, profil si calitatea oferita fara a mai fi nevoie de voturile membrilor mi se pare mult mai ok.Atunci toate modelele vor incerca sa atraga mb in pvt decat sa se bucure ca stea 10 ore in free ,munceste mai mult decat daca ar avea pvt ,incasari foarte mici la sfarsitul zilei dar domne a luat puncte si in 2 zile sau 5 sau whatever castiga 2-3 sute. Ma intreb daca celor de la LJ le face placere sa vada modelele fiind umilite pentru niste amarate de puncte si in fapt nefiind productive .?!O alta problema cu Awards actual bazat in majoritate pe puncte date de catre mbs este si frauda..cu toate ca ei zic ca vor sa evite blah blah se stie ca sunt modele dar cred ca in principal studiouri pt ca e mai profitabil,care fac zeci de conturi si le folosesc pt votare zi de zi ..unde mai este fair chance pt toata lumea ?Si aici sunt foarte de-acord cu blocarea si interzicerea tuturor mb din romania sau cu carti decredit din Ro sau payoneer.Halleluyah..
As vrea sa vad participare din partea modelelor si studiourilor in luarea deciziilor care ne afecteaza pe toti pana la urma si mai ales transparenta. Nu cred ca este foarte greu sa se faca poll pe pagina de model si atunci cand vor sa schimbe ceva sau sa adauge sa intrebe: va doriti cutare lucru da sau nu ...sau ce preferati a sau b? Si atunci majoritatea decide dar optiunile vin din partea site-ului .
Despre suport si cat de eficienti sunt nu o sa mai vorbesc si eu au fost destule comentarii si cred ca toata lumea are cam aceeasi parere.
Mai sunt mici si marunte probleme dar macar sa le rezolvam pe cele mari....Multumesc inca o data si asteptam schimbari..IN BINE!!!;)
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

eu nu lucrez pe jasmin dar ceea ce am de spus este valabil pentru TOATE site-urile.

un site adult este un loc de intalnire.

cum ar fi un colt de strada, ceasul de la Universitate.

sunt mai multe astfel de site-uri , deci sunt in concurenta unele cu altele, deci fiecare trebuie sa se straduiasca sa-si amenajeze coltul lui de lume (virtuala) intr-un mod cat mai placut.

placut pentru cei care se intalnesc acolo, caci restul cetatenilor de pe glob sunt irelevanti.

cine se intalneste acolo ?
un baiat si cu o fata.
daca fetei nu-i place locul de intalnire caci nu se simte respectata acolo, se muta in alt colt.... si baiatul se duce dupa ea.
daca locul de intalnire e prea complicat, greoi, alambicat si baiatului nu-i place acolo, caci n-are timp si nervi de alambicaciuni, se muta .... baiatul....si fata se duce dupa el.

uneori, din varii motive, inclusiv alambicaciunile site-ului , baiatul si fata hotarasc sa se mute nu la un site-concurent ci pe skype sau pe yahoo, aceasta este o realitate.
de ce ?
pentru ca fata si cu baiatul au ADEVARATA relatie.

adevarata relatie nu este intre fata si site, nici intre baiat si site ci ..... intre baiat si fata.

acestia sunt membrii regulari care supravietuiesc crizei si adevaratul fond de platitori pe care aceasta industrie (inca) se mai poate baza.

de aceea in arhitectura unui site, plecand de la filozofia lui, trebuie inteles ca atat baiatul cat si fata sunt UTILIZATORI EGALI ai unei platforme de intalnire.
utilizatori egali care trebuiesc egal ascultati si rezolvati cand au probleme.
depinde numai si numai de managementul unui site daca baiatul si fata , ca utilizatori egali, vor fi utilizatori VREMELNICI sau de lunga durata al acelui site ...pana cand se vor muta pe alt site...daca se vor simti fortati sa se mute.

toti "bunii platitori" au conturi (deobicei cu acelasi nick-name) pe toate marile site-uri si fac un stop acolo unde site-ul este mai fluent sau acolo unde favorita lor ESTE online.
cum o faci pe favorita baiatului sa fie online la site-ul tau si nu la altul ? cum o faci sa nu se simta exclusa de coruptia pe care o simte din partea site-ului in defavoarea altor grupuri de fete, sub forma unor asa-zise defectiuni tehnice, asa-zise concursuri, asa-zise studiouri agreate, asa-zise programe-pilot, aceasta trebuie sa fie una din intrebarile de baza a managerului unui site.
si cum faci site-ul sa fie foarte fluent si usor de priceput pentru membrii chiar daca au calculatoare vechi, net slab si Exlorer7 si Firefox16 ? aceasta este a doua.

pe un site sunt doua categorii de fete : cele care atrag masa initiala de membri si cele care pastreaza membrii pentru ani de zile, ramane la latidudinea fiecarui site sa isi fidelizeze.... fetele, in functie de care categorie de fete este mai importanta pentru fiecare dintre site-uri.

in mod paradoxal, toate site-urile se gandesc la fidelizarea membrilor dandu-le gratis de toate, dar aproape nimeni nu se gandeste la fidelizarea ... fetelor.

****************************************************************************

a doua mare tema care vreau sa o aduc in discutie este urmatoarea:

o relatie internetica dintre o fata si un baiat nu difera decat tehnic fata de o relatie din lumea reala, nu difera din punct de vedere al conduitei umane.

toate site-urile au privit videochatul doar din perspectiva masculina si si-au organizat "coltul de intalnire" strict in aceasta filozofie: baiatul sa fie atras de un grup de fete pana simte ca explodeaza, cu ultimele puteri sa dea banu' si sa se rezolve pe moment cu oricare dintre ele si pa.

as vrea sa aduc in discutie si perspectiva femeii.
sa zicem ca odata ce trece de varsta majoratului, orice fata are in fata ei doua drumuri, ca un mare V, poate s-o ia pe drumul din dreapta sau pe celelalt.
poate sa aleaga sa-si dezvaluie "bunatatile" repede sau incet.
este alegerea ei, in functie de care va avea un alt traseu al vietii.
este diferenta intre a te multumi cu orice sau a tinti catre CALITATE.
intre a ajunge o femeie cu 4 puradei batuta de un alcolist sau a ajunge nevasta de ministru.

in prezent toate site-urile imping modelele catre o prespectiva cantitativa si nu calitativa.
a disparut notiunea de incitare si seducere a membrilor atata timp cat nimeni nu sanctioneaza nudele in free, cat exista perioade promo de tits for tips, cat modelul este incurajat sa faca in free ca maimuta pentru voturi GRATUITE, etc.

ok, exista mfc si chaturbate, cu un trafic imens care au absorbit enorm din traficul site-urilor traditionale....dar au absorbit din acel fake-traffic format din algerieni, nigerieni, egipteni.
intrebarea este : site-urile traditionale se duc ca oile dupa mfc si chaturbate sa le imite sau dimpotriva aleg sa fie "doamne" sa faca un bloc comun SEPARAT si dupa alte principii decat ale mfc si chaturbate?
din proprie experienta spun ca e greu al dracu sa te tii "doamna" primesti multe flegme si epitete pe parcursul vietii dar, at the end, merita.

pana cand intregul BLOC de site-uri traditional nu-si vor clarifica o FILOZOFIE clara dupa care sa functioneze , adica daca la fel ca si femeia aleg sa fie "doamna" sau "proasta care se lasa repede"( aia pe care toti o fac pe doi lei si toti o parasesc) , realmente vor fi in deringolada vor incerca tot felul de variante ba asa ba asa si nu va merge nici una, vor merge din carpeala in carpeala pana la victoria finala ca sa zic asa.
pentru ca nici membrii dar nici fetele nu vor intelege "ce fel de loc e asta" cu EXPERIMENTE CONTRADICTORII, deci ......... vor parasi LOCUL.

******************************************
zisei toate astea fiindca am senzatia ca aceasta industrie este nu neaparat intr-o criza de bani ci intr-o criza filozofala.
daca in anii de inceput lucrurile pareau intr-un fel, iata ca in timp ele se nuanteaza si site-urile nu si-au definit o "personalitate" proprie ca si continut, caci schimbarea web-designului nu este o schimbare de personalitate ci doar a "hainei".
e timpul s-o faca.
sa se autodefinesca foarte clar CINE SUNT si CUI se adreseaza.
abia dupa aia vor hotara si CUM se adreseaza.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

andromaca jos palaria, mai bine nici nu. puteai pune problema!

Brattyprincess ar trebui sa inramezi ceea ce a spus andromaca si pus jasmin-ului in fata.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

andromacatraim intr-o societate in care majoritatea patronilor isis exploateaza angajatii si aici ma refer indeosebi la amrile societati care isi fac sedii offshorre si angajeaza personal din bangladesh, china, india pentru a munci pe nimica toata....sunt din ce in c emai multe modele online, oamenii au de udne sa aleaga....
Postul tau insa m-am facut sa ma gandesc la o posibila idee, desi pare stupida insa am sa o asez pe hartie. Ca tot vorbiti de privilegierea clientilor in defavoarea modelelor(angajatilor) si de cersetoria pe care unele modele sunt impinse sa o faca....ei bine asa cum in orice job exista un salar minim pe economie as propune ca idee ca orice privat sa dureze automat MINIM CINCI MINUTE.....cu alte cuvinte marlanu sa fie obligat ca aunci cand intra in privat s acheltuie minim cinci minute cu modelul resectiv, asta ar fi minimul de bun simt pe care consider eu ar trebui clientul sa-l aiba si siteul sa-l impuna....vrea sa stea un minut nu are decat sa faca sneek peeak, sa vina in spion dar s anu futa modelul cu naked naked ass fast...
Stiu ca sunt off topic si nu are legatura cu jasmin summit dar am simtit nevoia sa spun ceea ce simt!Pana la urma urmei suntem si noi niste angajati si ar trebui sa avem niste drepturi...
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu candva am zis aici pe forum, daca tot suntem exploatati la maximum, daca tot suntem obligate sa ascultam si sa facem, sa inghitem in sec, mergand mai departe, atunci, toate modelele de pe livejasmin, care cica e cel mai mare site, sa aiba macar 1 singur singurel drept care i se cuvine oricarui angajat....
un contract care sa fie semnat in pdf, pt a nu ne complica, sa mergem sa scanam,.etc, unde site-ul sa se angajeze sa ne ofere la modele mai vechi de 3 luni, un mic salariu Garantat de 200-300$, perioada dupa perioada, ci intelegerea ca daca un model a lipsit intreagaperioada, sa se scada nr de zile lipsite....mai exact, sa fie plata Garantata zilnic, intre o suma pusa de stafful jasminului intre 50$-infinit, cat vor ei,iar pt zilele lipsite, sa se taie acea ratie de salariu garantat, pt sa zicem, a lipsit 10 zile, salariu garantat e de 50$/zi, deci 500 $ pa pa din salar...insa, tin sa specific, sa nu puna conditii peste conditii, acest salariu sa se acorde tututror modelelor mai vechi de 3 luni pe livejasmin, sau cat stabilesc ei, poate de 5 luni, poate de 1 an, indiferent daca faci bani din pvt intr-o zi sau nu...sa nu zica ca acorda doar modelelor sa zic care au facut minim 300$ pe zi...asa, am simti si noi ca suntem oarecum importante, si bineinteles, ne va atrage mult mai mult sa lucram doar pe livejasmin, deci un singur job normal unde primesti salariu, plus ce faci tu in pvt, e mai multa satisfactie la locu de munca, modelele ar sta cat de mult pot intr-o perioada, deoarece zilele lipsite sunt taiate cu -50$ sa zic, care conteaza mult la buget, daca socotesti 50$ pe zi , in 5 luni ai o gramada de bani din salariu garantat, nu-i asa? :) ahhh si inca ceva, acest salariu sa nu fie acordat modelelor care stau online pe zi mai putin de 8 ore....
sau...o alta alternativa, ar fi, membrii sa fie obligati sa stea minim 5 minute in pvt, dar, asa, vor disparea multi membriii, mergand catre mfc, unde au si free show, sau alte site-uri unde pot sa se labageasca in 2 3 min.....
sper sa se expuna si ideile mele.....multumesc anticipat brattyprincess, si succes la summit... :)
uitasi ceva,lol...in acel contract pdf semnat, sa se specifice, toate datele modelului, cu atashament poza de buletin, in care eu ca model, imi iau angajament sa lucrez doar pe lj, contra sumei de 20-30$ pe zi, specific ca accept cand lipsesc sa mi se taie acea suma zilnica, sunt pe lj de mai mult de 5 luni sa zic, voi lucra minim 8 ore pe zi, cel putin inca 6 luni de acu inainte....deci, sa se aprobe pt modelele care intr-adevar vor ceva de lj, nu doar mangleala pt 1 luna 2....in caz de probleme, si lipsesc mult si nemiluit, sa mi se acorde din nou sansa cand revin , cu forte noi, pt salariu minim garantat pe lj....
astfel, multe modele vor fi captivate acest job, vor zambi mai mult, va fi mult mai mult pozitivism , si va disparea acel infinit pvt bb? come, pls..come on guys, take meeeeeeeeeeeeeeeee..im the best guys, lets goooooooo..... lasa dracu membrul sa traga aer in piept cand vine in room, aud undele modele care si cand o intreaba o banala varsta, ea zice pvt? suntem f disperate dupa un scurt sau lung pvt, pt ca e singura sansa de supravietuire....in schimb cu un mic salariu garantat, am lasa membrii sa se relaxeze in room, sa ia decizia corecta sa intre in pvt, multi pleaca din room cand vad doar pvt, pvt, pvt, bb?pvttttttttttttttttt??? e stresant ochilor....
v-am pupacit :) plec ca ma capiat cam mult asta seara, se datoreaza ceaiului verde cred :lol:
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

dulcyka_sexy scrie:eu candva am zis aici pe forum, daca tot suntem exploatati la maximum, daca tot suntem obligate sa ascultam si sa facem, sa inghitem in sec, mergand mai departe, atunci, toate modelele de pe livejasmin, care cica e cel mai mare site, sa aiba macar 1 singur singurel drept care i se cuvine oricarui angajat....
un contract care sa fie semnat in pdf, pt a nu ne complica, sa mergem sa scanam,.etc, unde site-ul sa se angajeze sa ne ofere la modele mai vechi de 3 luni, un mic salariu Garantat de 200-300$, perioada dupa perioada, ci intelegerea ca daca un model a lipsit intreagaperioada, sa se scada nr de zile lipsite....mai exact, sa fie plata Garantata zilnic, intre o suma pusa de stafful jasminului intre 50$-infinit, cat vor ei,iar pt zilele lipsite, sa se taie acea ratie de salariu garantat, pt sa zicem, a lipsit 10 zile, salariu garantat e de 50$/zi, deci 500 $ pa pa din salar...insa, tin sa specific, sa nu puna conditii peste conditii, acest salariu sa se acorde tututror modelelor mai vechi de 3 luni pe livejasmin, sau cat stabilesc ei, poate de 5 luni, poate de 1 an, indiferent daca faci bani din pvt intr-o zi sau nu...sa nu zica ca acorda doar modelelor sa zic care au facut minim 300$ pe zi...asa, am simti si noi ca suntem oarecum importante, si bineinteles, ne va atrage mult mai mult sa lucram doar pe livejasmin, deci un singur job normal unde primesti salariu, plus ce faci tu in pvt, e mai multa satisfactie la locu de munca, modelele ar sta cat de mult pot intr-o perioada, deoarece zilele lipsite sunt taiate cu -50$ sa zic, care conteaza mult la buget, daca socotesti 50$ pe zi , in 5 luni ai o gramada de bani din salariu garantat, nu-i asa? :) ahhh si inca ceva, acest salariu sa nu fie acordat modelelor care stau online pe zi mai putin de 8 ore....
sau...o alta alternativa, ar fi, membrii sa fie obligati sa stea minim 5 minute in pvt, dar, asa, vor disparea multi membriii, mergand catre mfc, unde au si free show, sau alte site-uri unde pot sa se labageasca in 2 3 min.....
sper sa se expuna si ideile mele.....multumesc anticipat brattyprincess, si succes la summit... :)
Astea sigur ca nu vor fi expuse. Idei nu aberatii :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Win, te rog sa nu-mi strici buna dispozitie :lol:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

:D dulcyka ...
"sper sa se expuna si ideile mele.....multumesc anticipat brattyprincess, si succes la summit..."
Banuiesc ca in pauza de cafea /tigare ...faza cu salariul sa fie spusa pe un ton ferm :!:
...In pauza se poate si rade in ho-ho-te :D :D :D fiecare putand sa lase cafeaua pe o masuta si cu mana ramasa libera se poate tine de ..burta :D :D
:arrow: Mai plauzibila ar fi ideea sa donam noi cate $50 si cu suma stransa sa comandam un soft care va restrictiona accesul pe chaturbate & comp :D in US/Europa vest/Australia/Canada . Sa poata fi accesat site-ul doar din Bangladesh/Etiopia/China/Coreea de Nord/Bulgaria/Romania/+ inca vreo 60 state .
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu inteleg ce am zis chiar atat de funny....ar fi unicul site din lume care ar oferi salar pe zi/garantat, deci multi vor fi mai atrasi de acest unicat...modele mai vesele, cu mai mult chef de munca, fara sa urle continuu pvt pvt,sau vote, vote...asta am uitat sa specific, e o alternativa a jocului awards, unde, ei dau la 3 castigatori cate 500$....in fine, nu va place,nu spuneti ideile mele, sau aberatiile mele , cum zice win, spuneti numai ce aveti voi de zis, mai ales win, te rog sa urli tare, sa te auda toti, da? :lol:
Imagine
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Da chiar sunt interesat de ce mari probleme , concedii sau alte lucruri aveti programate in perioada aia de nu puteti ajunge la summit ? Sau pur si simplu nu vi se pare relevant / interesant ?

Intreb pentru ca pe topicul legat de summitul de la Predeal tipau multe fete , modele independente , ca sunt izolate , ca pentru ele nu se face nimic , etc.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Nu stiu daca te referi si la mine dar eu iti raspund anyway.
Eu nu merg la acest summit pentru ca nu vreau si nu am vrut sa merg nici la Predeal. Anumite atitudini ma fac sa cred ca cea mai inteleapta "miscare" pentru mine e sa mentin doar la nivel virtual legatura mea cu comunitatea VCH. Cel putin in acest moment asta e decizia in ceea ce ma priveste.
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

OK . Putem avansa discutia si sa aflam care atitudini ?
Ei uite eu nu te cunosc (cred?) , dar vreau sa-ti asigur integritatea sentimentala (ca banuiesc ca de asta iti e frica , sa nu te jigneasca cineva sau sa-ti transmita priviri indecente) .

Iti ofer o camera dubla , ia o prietena cu tine , iti transmit doua invitatii si te astept la summit . Si care te supara vi si-mi zici mie . Iti promit ca voi lua atitudine .

Ce zici ?
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”