Se mai castiga din videochat in 2014?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor,

De ceva vreme ma gandesc sa incep cu videochatul cum anul acesta intru la facultate si mi-ar trebui niste banuti sa ma descurc. M-am mai interesat si eu inainte sa intru pe acest forum si am mai citit articole pe internet iar acum m-am inregistrat pe forum ca sa pot vorbi si cu voi.

Mai merge videochatul in 2014 tinand cont ca sunt incepatoare?

Stiu ca depinde si de mine dar cele mai multe topicuri pe care le-am citit pe internet erau de inainte de 2009. Nu sper la averi mari. Vreau doar sa ma intretin la facultate fara ajutorul parintilor, care si asa nu castiga cine stie ce. As vrea doar sa stiu daca pot plati o chirie decenta si daca imi permit sa plec la facultate in alt oras cu o "cariera" in videochat in urmatorii 3 ani.

Voi ce ma sfatuiti?

Multumesc :)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Chair ma intrebam zilele astea cand o sa ami apara un asemena topic , apar relativ periodic , axate pe acceasi intrebare uneori cosmetizata sau nu .

Raspunsul tine in primul rand de individ , insa observ din interactiunile mele cu lumea vdc ului , ca e ,, modern ,, sa te plangi ca nu merge .

Uite ca eu iarasi o sa zic ca vdc ul va merge probabil inca 15/20 de ani insa ca orice afacere depinde cum o cresti , cat interes ii dai si cum o tratezi , daca pt tine vdc ul va fi ceva , pe care nu iti dai nici servetelele nazale folosite , pe care il vei folosi sa iasa un ban de o ciunga daca merge azi e bine daca nu merge nu e nimic , daca o sa traiesti mereu cu ideea ca nu trebuie sa muncesti prea mult ca te surmenezi , desi in lume sunt cunoscute aproximativ cateva zeci de cazuri de oameni decedati datorita extra working time , nu o sa iti iasa mare branza din vdc , vei ingrosa doar randurile celor care se plang ca vdc ul nu mai e c ea fost desi paradoxal , ei nici nu au cunoscut vdc ul ,nici nu au facut parte din el , ca si industrie in asa zisele vremuri bune ....

Daca pe de alta parte intelegi vdc ul ca businessul tau acre sa iti ofera o sansa la mai mult si mai bine , ca e sg job din Romanai actuala unde fara nici o pila /spaga/cunostinta/relatie/favor , poti ajunge dintr-un necunoscut , in cateva luni un om cu castiguri apreciabile , vei reusi

E interesant afptul ca tu nu ai gasit inf ref la intrebarea ta , din zille de azi ,cand doar ce eu insami am postat in dec , feb , martie , despre cum mai merge vdc ul al romani , si asemenea mie si alti colegi de forum si meserie .

.....
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai dimpotriva mi se pare sa mearga mai bine de acum incolo ,lumea a inceput sa socializeze din ce in ce mai mult in mediul virtual iar asta e bine pentru videochat.
Daca mergea acum 10-15 ani cand erau conexiuni la net varza si camere de 2 lei de abia vedeai cu cine vorbeai ,acum cu atata tehnologie e chiar mai bine.
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:Chair ma intrebam zilele astea cand o sa ami apara un asemena topic , apar relativ periodic , axate pe acceasi intrebare uneori cosmetizata sau nu .
Sigur ca am mai gasit astfel de intrebari si raspunsuri pe acest forum dar nu m-am putut abtine, te rog sa-mi accepti scuzele :wink:


Deci ce ma sfatuiesti tu este sa ma dedic ca sa am rezultate, nu doar sa o fac asa pentru un ban.

Acum depinde numai de caracter. Chiar sunt materialista (pacatul meu), banul ma motiveaza, si sa stii ca am observat ca de cele mai multe ori oamenii se indreapta spre acest job crezand ca vine banul cu sacul si de fapt se demoralizeaza pentru ca nu au castigat atat cat se asteptau. Incerc sa ma descotorosesc tocmai de asteptarile astea gen "Am stat 2 ore pe site unde-mi sunt zalele de aur?".

Un prieten care a facut videochat si s-a lasat acum cativa ani m-a cam pus pe ganduri cand mi-a zis recent ca "s-au cam stricat treburile cu videochatul".

Si inca o chestie care m-a cam scos din tema... studiourile. Am gasit acum recent un studio in Iasi si chiar imi pusesem sperante. Nu-i dau numele dar aveau un site foarte dragut si aparusera si la televizor la un moment dat dar am aflat ulterior ca de fapt nici nu merita osteneala. M-a cam dus de nas prima impresie, aproape m-au pacalit! :D

Acum e cert ca daca nu muncesti n-o sa ai succes in niciun domeniu doar ca aud pareri impartite. Unii spun ca merge, altii ca e degeaba si sunt foarte curioasa de ce ajung cei negativisti la astfel de pareri. O fi doar faptul ca nu muncesc ei destul...?
nudaunume scrie:Pai dimpotriva mi se pare sa mearga mai bine de acum incolo ,lumea a inceput sa socializeze din ce in ce mai mult in mediul virtual iar asta e bine pentru videochat.
Tehnologie este, mai trebuieste niste creier!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Se castiga foarte bine. In general replicile de genul "nu mai merge cum mergea odata" sunt absolut normale si reflecta de obicei plictiseala, saturatia sau delasarea, nu si adevarul. E un fel de "pe vremea mea" spus de bunici :)

Daca ai indoieli citeste articolul asta scris de colega noastra http://s20.ro/succesul-in-videochat-sfa ... el-de-top/ si poti veni in vizita sa o cunosti personal sa te convingi ca se poate.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu trebuie sa iti ceri scuze , era doar o constatare , e vb de o decizie pe care treb sa o iei tu indif de ce face sau gandeste x sau y , sau de ce spune , si eu stiu f multe modele care nu mai fac de ani de zile chat pt simplul motiv ca la un moment dat nu le-a mai mers , dar asta nu inseamna ca io sunt ferm convinsa ca la un moment dat nici mie nu imi va merge

este imp sa faci ce vrei tu in viata sis a stii ce vrei , indif de ce face studiou sau modelul x sau y , pe unul din siteurile unde lucrez , exista o intrebare zilnica in cat modelelor :,, merge azi !,, reply ul invariabil al modeleor este ,, nu ,, sincer je m' en fiche ca pt 200 de modele e trafic zero , sau pt 560 de modele , eventual nu ma descurajeaza asemena raspuns ci uneori ma incurajeaza , pt ca pe mine personal ma intereseaza sa imi mearga MIE si eu sa fiu multumita , nu vecina /vecinul /cumnatul si altele

iti spun doar ca este un job care necesita f multa implicare ca sa ajungi la castiguri bune , altfel o sa umpli randul celor 300 la snop , ca in orice bussiness exista oameni care fac excelenta , oameni care fac bani buni si restul , marea majoritate care supravietuieste si barfeste

cat despre studiouri , sincer ai o parere f gresita , eu sunt model ultra independent , iar acum regret ca nu am inceput la un studiou , ca sa nu mai pierd timp cautandu-mi calea , asa ca gresesti mult , un studiou bun il poti gasi si aici , vezi ce oferte primesti si selectezi
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:cat despre studiouri , sincer ai o parere f gresita , eu sunt model ultra independent , iar acum regret ca nu am inceput la un studiou , ca sa nu mai pierd timp cautandu-mi calea , asa ca gresesti mult , un studiou bun il poti gasi si aici , vezi ce oferte primesti si selectezi
Nu zic ca studiourile sunt o idee proasta. Pur si simplu mi-am dat seama ca te poti pacali usor in anumite situatii. 1000$ bonus la angajare? Wow. Chiar pusesem botul! Nu mi-am facut o parere generala proasta despre toate studiourile doar din cauza unuia, doamne fereste. Am crezut in ceea ce pretindeau ei sa-mi ofere si dupa ce mi-am dat seama ca e doar apa de ploaie m-am simtit destul de ridicol pentru ca aproape m-au convins!

Totusi, de ce sa regreti daca ai succes? Stiu ca la studio ai niste beneficii dar nu cred ca e ceva care (cu mai multa dificultate, nomal) nu poate fi invatat si pe cont propriu. Gresesc?
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

@julie: realistic vorbind, nici nu ai alte optiuni, asa ca pune mana si citeste, invata ce-a scris aici atata lume din experiente pe pielea lor, si ....... osu' la munca.

ti se pare ca daca vinzi carnati in ture de 12 ore in alimentara vreunui arab-turc caruia ii tresalta pantalonii de cate ori te vede sau daca speli vitrine sau daca te angajezi in locuri care dau faliment din 3 in 6 luni o sa ai cand sa inveti sau cu ce sa traiesti ?
o fi el hulit videochatul dar este singura ocupatie in care in mod cinstit si pe forte proprii ai un orizont de dezvoltare fara sa faci compromisuri care , crede-ma, abia alea sunt cu adevarat riscante pentru viitor.

sigur, pe parcursul facultatii s-ar putea sa te intrebi la ce bun s-o mai faci, dar fa-o, macar sa fie facuta, poate in anul 2050 or sa fie si locuri de munca platite decent si nemafiotizate, cine stie ?
mai ales ca in alte tari facultatea costa mii de euro pe an doar ea.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andromaca_mulge_vaca scrie: o fi el hulit videochatul dar este singura ocupatie in care in mod cinstit si pe forte proprii ai un orizont de dezvoltare fara sa faci compromisuri care , crede-ma, abia alea sunt cu adevarat riscante pentru viitor.
Sa stii ca numai de huligani ma doare acum :)) sa ma huleasca.
andromaca_mulge_vaca scrie:sigur, pe parcursul facultatii s-ar putea sa te intrebi la ce bun s-o mai faci, dar fa-o, macar sa fie facuta, poate in anul 2050 or sa fie si locuri de munca platite decent si nemafiotizate, cine stie ?
mai ales ca in alte tari facultatea costa mii de euro pe an doar ea.
Sa stii ca m-am gandit la asta. La £9000 pe an masterul la Londra trebuie ceva munca si, daca ma crezi, chiar mama m-a sfatuit sa incep cu videochatul. Decat sa ma stie pe la 2 noaptea, vanzatoare la un fast food pe 10 milioane, facand shaorma la niste manelisti beti cu sabii, mai degraba imi iau o garsoniera in chirie si fac acolo videochat in particular.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai julie , regret pt ca sunt o fire realista si nu-mi place sa pierd timpul aiurea , prinzand cai verzi pe pereti , din astia 11 ani si de cand fac vdc , 1 l -am pierdut incercand site uri , unele au mers , de la altele am luat teapa , etc , apoi inca 1 an si jum pana m -am prins ca ceea ce visam eu se putea face ,nici acum latura asta fetish nu e la deplina ei valoare , exploatata si inteleasa, dar imagineaza-ti acum niste ani , plus inca vre-un an asa in mare l -am irosit vazand si facand pe pielea mea si experimentand , pana am invatat sa am incredere in mine si sa fac ceea ce gandesc si sa inteleg ca exista loc si pentru alte idei , mentalitati etc

deci iaca aproape 3 ani si aruncati pe apa sambetei cand puteam frumos sa ma duc la un studiou ok , curat si modern , ceea ce e drept pe vremea mea nu pre a exista si care in 10 min mi -ar fi dat posibilitatea sa am desfasor

nu mai vb despre banii pierduti in experimentat de site uri , pt ca deh , asa inveti

vezi tu maj modelelor independente , suntt obisnuite sa huleasca studiourile pt ca undeva in creierul lor probabil studioul e cel care trage in jos industria , formeza concurenta , etc

mie mi se par niste aberatii, exista loc pt toti

cat despre 1000 de euro la angajare , ce sa zic decat ca esti naiva sincer sa inghiti asemena traznai , in Ro nimeni nu iti da nimic gratis si eu personal ca om as evita un studiou cu asemena propuneri , eu m -as teme de alte tampenii nu de vdc dar exista multe alte chetsii periculoase in Ro (trafic de carne vie , prostitutie , trafic de droguri se pot face muulte multe idiotenii pt 1000 de euro , mai mult sau mai putin mascate in diverse aranjamente ), decat sa ma duc glont sa iau bonusul

studiouri serioase exista destul de multe totul e sa nu iesi chiar al prins vrabii , ca realitatea nu e chair ca ala tv
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos pentru sfaturi, fetish. Sa stii ca le gasesc foarte utile, la fel ca si restul forumului. Citesc asa, din loc in loc, ma uit in fiecare subiect deschis.

Deocamdata ma documentez si cum trec de bac si de admitere sper sa incep, usor usor la drum.

Vorba ta, sunt fel de fel de dubiosi care sa faca promisiuni care mai de care mai fanteziste doar ca sa puna mana pe tine si sa te trimita cine stie pe unde si cu cine. N-as vrea sa-mi fac de cap cu riscurile astea...
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

julie , nah eu vb din ce am trait eu , si imi place sa ajut cat pot tocmai pt ca eu m -am chinuit mult pana sa gasesc un drum care sa am caracterizeze si atre bien mi-ar fi prins niscaiva ajutoare , idei si altele

bafta
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

doar ca acum 10 ani...cresterea economica era alta...iar numarul modelelor era mult mai mic.
acum tehnologia e beton...dar modele si-n dunga! de toate felurile si pt toate gusturile...in timp ce economia scartaie...somajul e-n floare...etc
si cred ca exact cum se plictiseste un model care face vchat de 10 ani...se plictiseste si un client care e pe site-uri de 10 ani.
multi au devenit falimentari din cauza unor modele...altii sunt satui de tzepe...altii se reorienteaza catre alte activitati...
stuff like that!
ps: asta nu inseamna ca vchatul nu merge..sau ca o sa moara. Dar mie imi place sa fiu realista si sa vad ambele jumatati ale paharului: cea plina dar si cea goala.
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

exunknown23 scrie:doar ca acum 10 ani...cresterea economica era alta...iar numarul modelelor era mult mai mic.
acum tehnologia e beton...dar modele si-n dunga! de toate felurile si pt toate gusturile...in timp ce economia scartaie...somajul e-n floare...etc
si cred ca exact cum se plictiseste un model care face vchat de 10 ani...se plictiseste si un client care e pe site-uri de 10 ani.
multi au devenit falimentari din cauza unor modele...altii sunt satui de tzepe...altii se reorienteaza catre alte activitati...
stuff like that!
ps: asta nu inseamna ca vchatul nu merge..sau ca o sa moara. Dar mie imi place sa fiu realista si sa vad ambele jumatati ale paharului: cea plina dar si cea goala.
Sa stii ca de asta imi este si mie cel mai teama. Nu de faptul ca duc lipsa de ambitie.. pana la urma, in orice afacere e greu mai ales la inceput dar daca peste tot e criza atunci exista sansa sa iesi si in pierdere!
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca ai ambitie si determinare, cred ca pleci cu dreptul.
un sfat ar fi , dupa cum a mai mentionat cineva..sa alegi 2 sau 3 site.uri din aceeasi categorie. Mfc si Lj nu sunt in aceeasi categorie..unul e bazat pe privat si nimic in free altul e bazat pe showri in free iar dupa parerea mea daca le tii impreuna nu ai sa castigi/faci performanta pe nici unul dintre ele.
Mult succes!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Toate fetele care vor sa intre in industrie ar trebui sa-si faca urmatorul test,sa iasa pe strada ,intr-o zi obisnuita nemachiata,nearanjata,intr-un trening si adidasi si sa se plimbe cateva ore bune prin oras incercand sa observe cati barbati ar fi interesati de ea si ce fel de barbati,cei cu masini ,care arata intelectual sau muncitori,pusti,etc,sa vada categoriile sociale.
Stiu ca la prima vedere pare cam nebunesc ce spun eu aici dar crede-ma ca e bazat pe ceva logica si studii.Pe urma mergeti acasa ,va machiati,aranjati si mergeti online.Mai mult sau mai putin cam acelasi succes o sa-l aveti si in cyberlife pe care-l aveti si in viata reala,daca atunci cand sunteti nearanjate agatati barbati sau vedeti priviri interesate inseamna ca aveti ceva atuuri pentru vchat care pot garanta o parte din succes.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Videochatul merge si va merge in continuare atata timp cat e tratat corespunzator :D in cea ce priveste studiourile si ofertele minune , nu am fost si nu o sa fiu niciodata de acord cu bonusuri de angajare , salarii fixe , procente ce ajung la 80% etc . Bonusul la angajare mi se pare o metoda josnica de a pacalii ochii si mintea viitorilor performeri pentru a ii atrage in studio .... respectul unui studio pentru modelul sau nu se arata prin cateva sute sau uneori chiar mii de euro bonus de angajare pentru ca mai apoi sa il sclavesti ci prin oferirea unor conditii optime de munca,plata corecta si la timp, stimularea prin diferite concursuri, topuri etc , pe cere le pot intelege si accepta in totalitate. Sunt ingrozit de metodele folosite de multe studiouri ( mai ales din Bucuresti ) pentru a isi pacali, constrange si umili in unele cazuri modelele.
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@mike2414: Am intrat astazi pe un siteul unui studio de videochat de la mine din oras si primul semnal de alarma a fost bonusul de 300$ si al doilea e salariul pe care il prefigureaza ei: intre 1000-5000$. Serios? Mai bine sunt sinceri si imi spun de la inceput care sunt castigurile reale de fapt. Deja mi-am pierdut increderea in strategia lor. Le-am trimis un mail acum vreo doua zile... n-am primit niciun raspuns pana acum.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

julie , NIMENI , din lumea asta nu poate prognostica cat va acstiga un viitor model , in cel mai bun caz un trainer bun xcare cunoste un model poate prognostica cat va face lunii viitoare cunoscand insa cati bani a facut in trecut dar alttfel e pur si simplu imposibil , sunt modele care in prima luna au dat tun de mii de dolari si apoi zero sau modele care au afcut constnat sau care nu au facut nimic un an 2 si apoi au devenir modele de top

castiguri de ordinul a 2-3-4 k de euro sunt insa normlitatea in vdc , din pacate normalitatea asta atinge din ce in ce pe mai putine modele , darasta datorita unui intreg concurs de factori , nu neaprata datorita vdc ului , plus uneori mai exista si ghion sunt modele perfecte care din prea multa perfectiune nu prind la public , dar majoritatea modeleor si-o iau in freza strictt din cauza lor

-nu acorda atentie chatului , stau calare pe facebook , tel , mess, skype, vad filme online , se jocaca etc , sunt cazuri in care daca nu scriu un hi sau yes la timp ai perdut un pvt poate chiar bun la bani
-nu acorda atentie membrului , nu au un dialog legat , multe scriu intr-o sila totala sau dau raspunsuri in 2 peri
-nu acorda atentie pvt urilor scurte pe principiul ca daca e putin banul nu conteaza , nu stii de unde insa sare iepurele si dintr -un pvt de 2 min poti scote unul de 40/50 de min pt ca memebrul e placut impresioant si se intaorce
-nu se adapteaza site ului unde muncesc , fie sunt prea light/prea hard pt tarficul respectiv
-nu isi dau semama de posibilitatile lor , fie sunt prea ieftine , fie prind muste aruncand niste scoruri de te doare mintea
-nu cunosc nici o lb straina cat de cat ok , am intalnit modele care nu stiau sa lege efectiv o fraza ok intr-o alta lb decat romana , gen :,, can you please tip my baby , inside from my belly !,,
-se plictisesc f repede daca au un moment de liniste pe site uri , nu inteleg ca traficul nu vine constant , 180% din timp ci in asa numite valuri , se plictisesc dezamagesc , isi pierd timpul cu altceva sau chiar se delogheaza pe principiul ca oricum nu merge
-stau pe prea multe site uri simultan nu dau atentie chatului pt ca nu pot efectiv
-au o mentaliate gresita de a face bani , se culca pe ureche ca au un , 2 , 10 fideli ,ii asteapta pe aia ca pe ziua in care vine ciclul si in rest nu isi ingrijesc profilul , rating ul , cam score ul , cand fidelul/ii se plictisesc si pleaca , modelul ramane in aer
-trag membrii pe skype , mess , pe principiul ca decat sa iau 30 la suta iau 100% din bani , dupa 1 , 2 , maxim 3 plati memebrul se plictiseste
-viseaza cai verzi pe pereti si asta le face sa fie f dezamagite in genral
-nu au disciplina muncii , nu au un anume program de respectat , un anume target , lucreaza haotic , pe principiul decat zero , orice dolar e bun , nu au nici o idee despre cati bani ar trebui faca , despre cum e traficul , etc
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
sirflorinus
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Julie si daca iti arat model care a facut IN PRIMA EI LUNA DE VIDEOCHAT 6k banii ei, asta iti garanteaza tie ca esti si tu in stare sa faci banii astia? sau ca ii vei face cu certitudine?
Avatar utilizator
julie.s
Mesaje: 11
Membru din: 15 Apr 2014, 12:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In primul rand, Paste Fericit!


@fetish si @sirflorinus: cred ca ceea ce aud cel mai des despre videochat este faptul ca nimeni nu-ti poate spune cu certitudine cati bani vei castiga. Poti sa faci 100$ poti sa faci 1000$ sau chiar 5000$ si asta depinde in mare parte de ceea ce mi-a zis fetish in ultimul post.

Intreb de bani pentru ca asta ma intereseaza. Nu am alta motivatie mai pertinenta decat banii. Cu cat castig mai mult, cu atat muncesc mai mult si cu cat castig mai putin, cu atat muncesc mai mult. Stiu asta pentru ca nu e prima data cand lucrez.

Nu am nici o certitudine ca voi castiga 6000$ dar sunt anumite certitudini pe care nu le pot controla. Spre exemplu, siteurile care nu mai accepta romani. Nu cred ca e ceva ce pot face in aceasta situatie. Am dat doar un exemplu pe langa cel cu UNELE studiouri care urmaresc sa te faca sa iesi cat mai mult in pierdere.
mike2414
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 22 Mai 2013, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

julie.s scrie:In primul rand, Paste Fericit!


@fetish si @sirflorinus: cred ca ceea ce aud cel mai des despre videochat este faptul ca nimeni nu-ti poate spune cu certitudine cati bani vei castiga. Poti sa faci 100$ poti sa faci 1000$ sau chiar 5000$ si asta depinde in mare parte de ceea ce mi-a zis fetish in ultimul post.

Intreb de bani pentru ca asta ma intereseaza. Nu am alta motivatie mai pertinenta decat banii. Cu cat castig mai mult, cu atat muncesc mai mult si cu cat castig mai putin, cu atat muncesc mai mult. Stiu asta pentru ca nu e prima data cand lucrez.

Nu am nici o certitudine ca voi castiga 6000$ dar sunt anumite certitudini pe care nu le pot controla. Spre exemplu, siteurile care nu mai accepta romani. Nu cred ca e ceva ce pot face in aceasta situatie. Am dat doar un exemplu pe langa cel cu UNELE studiouri care urmaresc sa te faca sa iesi cat mai mult in pierdere.
Julie iti pot spune eu despre o fata care a intrat in videochat in urma cu 3-4 luni si de atunci face constant cel putin 1500 $/ perioada (este o fata de o frumusete medie daca pot zice asa, adica nu este nici vreun varf de lance dar nici o "nasoala"), deci se poate :!: secretul consta in a iesi din "tiparul" deja format pe anumite site-uri... nu sta tolanita in pat asteptand sa pice banii din cer , nu intra la munca daca esti nervoasa sau suparata, nu cersi private, nu fi falsa - membrii regulari urasc asta.
Desi multi sar "la gat" imediat cum intrebi ceva aicii cred ca am inteles perfect ideea ta -avand raspunsuri de la 10 persoane spre ex poti face o aproximare. Pe livejasmin iti poti face singura o medie a castigurilor modelelor intrand pe livejasminer si imultind pur si simplu orele de privat cu 60 (minutele) iar apoi imultesti cu pretul minim ( presupunand ca are doar un singur membru in privat)si iti da o valoare minima aproximativa :D.
In ceea ce priveste studiourile, faptul ca unul sau doua fac tot felul de magarii nu inseamna ca toate sunt lafel :!: . Incearca doar sa nu te duci la "pomul laudat" :!: in momentul in care un studio iti promite luna si stelele fi sigura ca e doar o strategie pentru a te atrage si puneti singura semnele de intrebare :idea:.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”