Workshop pentru studiouri - Februarie 2014

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

In primul rand doresc sa-mi prezint scuze fata de numeroasele persoane care au dorit / doresc sa se inscrie la acest eveniment dar care nu indeplinesc conditiile . Am primit foarte multe cereri de la persoane care intentioneaza sa deschida studiouri , insa asa cum am spus din start , evenimentul este destinat studiourilor deja existente / functionale .
Asadar scuze , si promit sa organizez in viitorul nu foarte indepartat un meeting asemanator dar cu un acces mult mai larg , cu mai multa deschidere .

Apoi vreau sa anunt ca inscrierile se mai pot face doar pana ce numarul de participanti atinge cifra de 140 ... adica nu mai e mult pana lista se inchide , si implicit posibilitatea de inscriere la eveniment .

Zilele acestea am ultimile discutii cu Hotelul si diversi parteneri , speakeri , etc. si pana la sfarsitul saptamanii voi anunta programul oficial al evenimentului .

Thanks
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
SoulCams Models Studios wanted
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Anuntam programul oficial al evenimentului

Miercuri 5 februarie
16:00 - 21:00 Registration Desk is Open
Toti invitatii trebuie sa se (re)inscrie in workshop aici , sa-si primeasca ecusonul de participare si alte materiale .

Joi 6 februarie
09:00 - 12:00 Registration Desk
12:00 - 12:50 Impactul vizual & importanta fotografiei in video chat - By GlamourFoto .

In startul acestui seminar vor fi cateva minute introductive si cateva cuvinte despre workshop
12:50 - 13:20 Cofee Break
13:20 - 14:10 Stand Up Please ! - by EnvyMe Studio
Crearea de imagine pentru modelele de video chat
14:10 - 14:40 Cofee break
14:40 - 15:30 Studio agreat - ideea unui proiect de interes comun - prezentare by Alexiss
15:30 - 16:20 Cofee & Snaks Break
16:20 - 17:30 Legalitate si fiscalitate in video chat , by WebStar Studio (ABC Legal) , Paxum (prezentare produs) , seminar solutii fiscale by Laveco .
17:30 - 18:30 Happy Hour Free / Open Bar - by xLoveCam
21:00 - Cina evenimentului (restaurant dedicat evenimentului nostru)

Vineri 7 februarie
12:00 - 12:50 Siteuri si tendinte in video chat - By ChatLive Sebi & NightProwl Dan
12:50 - 13:20 Cofee break
13:20 - 14:10 Pure training session - by Poca - instruirea unui model de video chat
14:10 - 14:40 Cofee & snacks break
14:40 - 15:30 Branding , promovare & solutii pentru un studio - by VipStudio & Paradiz
15:30 - 16:20 Cofee break
16:20 - 17:10 Open your mind - By Raul Cristian / LiveLove Mansion
17:10 - 17:30 Feedback & Inchiderea workshopului - by Alexiss


DRESS CODE : Simple , casual but elegant
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Dar pentru modele independente nici un meeting! :) ar fii dragut si sigur foarte interesant! :)
topstudio
Mesaje: 15
Membru din: 09 Oct 2013, 10:40
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alexiss scrie:Anuntam programul oficial al evenimentului

Miercuri 5 februarie
16:00 - 21:00 Registration Desk is Open
Toti invitatii trebuie sa se (re)inscrie in workshop aici , sa-si primeasca ecusonul de participare si alte materiale .

Joi 6 februarie
09:00 - 12:00 Registration Desk
12:00 - 12:50 Impactul vizual & importanta fotografiei in video chat - By GlamourFoto .

In startul acestui seminar vor fi cateva minute introductive si cateva cuvinte despre workshop
12:50 - 13:20 Cofee Break
13:20 - 14:10 Stand Up Please ! - by EnvyMe Studio
Crearea de imagine pentru modelele de video chat
14:10 - 14:40 Cofee break
14:40 - 15:30 Studio agreat - ideea unui proiect de interes comun - prezentare by Alexiss
15:30 - 16:20 Cofee & Snaks Break
16:20 - 17:30 Legalitate si fiscalitate in video chat , by WebStar Studio (ABC Legal) , Paxum (prezentare produs) , seminar solutii fiscale by Laveco .
17:30 - 18:30 Happy Hour Free / Open Bar - by xLoveCam
21:00 - Cina evenimentului (restaurant dedicat evenimentului nostru)

Vineri 7 februarie
12:00 - 12:50 Siteuri si tendinte in video chat - By ChatLive Sebi & NightProwl Dan
12:50 - 13:20 Cofee break
13:20 - 14:10 Pure training session - by Poca - instruirea unui model de video chat
14:10 - 14:40 Cofee & snacks break
14:40 - 15:30 Branding , promovare & solutii pentru un studio - by VipStudio & Paradiz
15:30 - 16:20 Cofee break
16:20 - 17:10 Open your mind - By Raul Cristian / LiveLove Mansion
17:10 - 17:30 Feedback & Inchiderea workshopului - by Alexiss


DRESS CODE : Simple , casual but elegant
Foarte frumos si profesional.
Urmatorul eveniment va fi cu siguranta la un nivel mult mai ridicat.
Succes. Ne vedem la Predeal.
PARADIZ is powered by TopStudio.
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

evaeva1 scrie:Dar pentru modele independente nici un meeting! :) ar fii dragut si sigur foarte interesant! :)
Eva, va fi cu siguranta un asa eveniment si pentru modelele independente, insta startul pe aceasta linie va fi initial cu target pe studiouri.

Important e ca incepem, asta conteaza (initial).
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

cred ca pana atunci nu pot decat sa imi imaginez cat de bine se vor simti oamenii, si cat de multe vor share-ui conform programei de mai sus! Astept cumintica, poate la anu vine si la noi Mosu! :)
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

evaeva1 scrie:cred ca pana atunci nu pot decat sa imi imaginez cat de bine se vor simti oamenii, si cat de multe vor share-ui conform programei de mai sus! Astept cumintica, poate la anu vine si la noi Mosu! :)
Eva , nu va trebui sa astepti un an ci doar cateva luni ... cam 4 ... Cum am spus din capul locului , este un inceput , si pentru a putea organiza lucrurile cat mai bine am preferat sa mergem pe principiul "keep it simple" .
Daca va fi un success , si eu cred cu sinceritate ca va fi , atunci vor urma evenimente extrem de importante pentru industrie , si interesante pentru fiecare in parte .

Se lucreaza mult si nu sunt doar vorbe , cu pasi mici , simpli , fara planuri grandioase ... asa consider eu ca se poate ajunge la rezultate remarcabile si pozitive pentru noi toti .

Inca o precizare importanta . Cand vorbesc despre INDUSTRIE , despre NOI TOTI , etc. o fac cu pasiune si sinceritate . Tot evenimentul asta vine pentru ca sunt satul de bullshituri si vreau sa fac ceva in sensul asta . Cum nu-mi place sa-mi fie vandut bullshit , nu voi vinde la randul meu acest produs ...

Thanks
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Am asteptat un pic pana sa imi dau cu parerea referitor la acest proiect, dar l-am sustinut cat de mult am putut, doresc sa ma eliberez un pic si sa ma pot pregati cat de bine se poate pentru el.

Nu a trecut mult (4-5 luni) de cand o mana de romani ne-am salutat si strans mainile la Budapesta, am ras am glumit (am mancat porc cu lana de oaie prietenii stiu 8) ) ne-am revazut la intalnirea cu jasminul din decembrie de la bucuresti si uite ca acum se intampla acest lucru aici in romania o premiera in domeniu cu un potential de dezvoltare foarte mare si care poate ajuta si aduce multe beneficii industriei atat local cat si mondial.

Sper din tot sufletul sa fie un adevarat succes, avand in vedere ca o mana de oameni au pierdut sute de ore zile saptamani punand timp / suflet si altfel de resurse pentru realizarea acestei intalniri. Doresc sa felicit organizatorii pentru initiativa si abordare.

Ne vedem la predeal.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

in sfirsit pot sa zic si eu ura! Diabia azi mi s-a confirmat obtinerea vizei si astept cu nerabdare acest eveniment. Pentru ca imi doresc sa alfu ceva mai mult, desi sunt multumita de dezvoltarea studioului nostru la moment, suntem pe punctul de a face inca un pas ianinte si inteleg ca avem mult pina la profesionalism. am nevoie de un impuls ca sa avansam si sper ca acest workshop sa ma ajute. Chiar daca se va spune ceva care deja stiu la general, aceleasi lucruri spuse de alti oameni pot fi interpretate si altfel, de unde pot aparea idei, aspiratii si scopuri noi. Vreau sa adaog experientei mele acumulata cu ochii inchishi, aici, pe loc, si informatia de pe forumul acesta si cel vecin, experientza unor profesionali, experienta profesionalior care au mult mai multi ani in videochat si mult mai multe succese. Vreau se asemenea sa descopar si oameni pe viu care stau in spatele avatarelor si, desi sunt ocupati, isi gasesc timp sa scrie un articol, sa dea un sfat. Imi pare bine de tot ca va fi Adrian si Poca, pentru ca am reusit sa schimbam ceva vorbe in pm si parca voi avea mai mult curaj sa ma apropii)
NE vedem la Predeal)
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eu sunt pro videochat si pro absolut tot ce se intampla in industrie,vin la acest summit cu mari sperante pentru industrie dar mai ales din respect si admiratie pentru oamenii care s-au implicat in ambele forumuri(ei sunt de fapt cel mai important motiv pentru care particip),care si-au rupt din timpul lor sa intinda o mana de ajutor tuturor,poate uneori mai aspra,alteori mai blanda ,cu totii am avut ceva de invatat chiar si din postarile care au ajuns la cosul de gunoi sau in zona crepusculara.De cand am intrat prima data pe acest forum in 2005,am incercat atat cat am putut sa interactionez cu persoane care traiesc in aceasi lume cu mine,unii imi sunt f dragi,chiar si cei care nu mai posteaza demult sau care acum nu pot sa participe pentru ca nu intrunesc conditiile.(fetish,joesancez)
Chiar daca am anumite reticente fata de persoane,studiouri care niciodata nu s-au implicat in forum imi doresc sa va cunosc si pe voi ,cu totii,uniti, putem sa facem lucruri mari,individualismul si egoismul aduce satisfactii doar pe moment,pe termen lung sau unde miza este mare suntem toti pierzatori.

Ne vedem la Predeal!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Eu unul am emotii :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

theselby scrie:Eu unul am emotii :)
Nu mai mari decat mine:))))Numar zilele one by one :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

pocahontas scrie:
theselby scrie:Eu unul am emotii :)
Nu mai mari decat mine:))))Numar zilele one by one :lol:
Eu mi-am pus telefonul sa sune ca nu cumva sa intarzii.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

JustModel scrie: Vreau se asemenea sa descopar si oameni pe viu care stau in spatele avatarelor si, desi sunt ocupati, isi gasesc timp sa scrie un articol, sa dea un sfat. Imi pare bine de tot ca va fi Adrian si Poca, pentru ca am reusit sa schimbam ceva vorbe in pm si parca voi avea mai mult curaj sa ma apropii)


Cu siguranta astfel de sentimente sunt incercate si de alti participanti la intalnire.
Unii din noi ne cunoastem dar cu siguranta marea marea majoritate sunt doar niste nume si sper sa fie o placere sa ne cunoastem.

Personal m-am bucurat cand am aflat ca ai sa vi la intalnire chiar am intentionat sa iti trimit un mesaj sa te felicit pentru initiativa dar m-am luat cu alte lucruri si nu am apucat. Ma bucur ca ai rezolvat cu viza si este totul in regula.

Ne vedem la predeal :)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

pocahontas scrie:
theselby scrie:Eu unul am emotii :)
Nu mai mari decat mine:))))Numar zilele one by one :lol:
M-am saturat sa numar :) deja sunt participanti mai putini la acest workshop decat zilele pe care le tot numar de cand stiam ca o sa fie asa un eveniment :)
Avatar utilizator
LolaHighClass
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Noi 2012, 00:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

O sa fie frumos! I can bet on that. O sa invatam multe, o sa ne si amuzam, o sa impartim priviri curioase (sper eu bine intentionate - eu una va admir pe toti), si important va fi sa incepem sa ne privim unii pe altii ca pe o comunitate - si nu ca enemies.

Si eu numar zilele pana la event. :)

Va pup pe toti!

Seara frumoasa!
Echipa l.o.l.a.a. studios
Dream Outstanding!

Mail: manager@lolahighclass.ro
Telefon: 0753.114.479 / 0753.114.469
Website: www.lolahighclass.ro
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

pocahontas scrie:chiar si cei care nu mai posteaza demult sau care acum nu pot sa participe pentru ca nu intrunesc conditiile.(fetish,joesancez)
De fetish nu stiu sigur, ea se lauda ca sotul ii ocupa tot timpul, dar de Joe stiu! :) Joe! Noi nu te judecam. Daca te-ai indragostit e un lucru minunat. Chiar daca te-ai indragostit si traiesti povestea de iubire cu o fata :). Suntem deschisi la minte si te sustinem. Nu te jena cu asta. Iubirea e peste toate! Si acum sincer iti spun, la cum arata iubita ta si eu as trai cu ea :)). Si in cazul in care o parasesti da-i id-ul meu te voi asigura de recunostinta mea pe vecie in viata asta si urmatoarele "n" :). Deci...te salutam!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

M-am trezit zilele trecute cu un mail de genul
We came across this link: http://www.adultwebcamstars.com/summit/
I remember you mentioned you created that site.
Can you please give me more info about that summit.
Fara sa trimita reprezentanti , pentru ca le-am explicat ca si celorlalti care s-au aratat interesati ca seminariile vor fi in Romanian Only , si fara alte pretentii decat cele logice (o reclama aici ... una colo) s-au oferit sa sprijine acest eveniment cu o sponsorizare .

Este vorba despre http://www.flirt4free.com

Nu-mi ramane decat sa le multumesc , si fiecare email de acest gen ma face sa privesc catre viitor , dincolo de Predeal , catre ceea ce putem face .
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
realboy
Mesaje: 30
Membru din: 15 Iul 2005, 00:58
Localitate: Barlad
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Bravos, ma bucur ca se misca ceva pe segmentul acesta. Succese si sa fiti tari , celor care se implica !
Sex Chat Live - http://www.chatsex.live
Avatar utilizator
DragosP
Mesaje: 14
Membru din: 26 Ian 2014, 23:31
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pocahontas scrie: Chiar daca am anumite reticente fata de persoane,studiouri care niciodata nu s-au implicat in forum imi doresc sa va cunosc si pe voi ,cu totii,uniti, putem sa facem lucruri mari,individualismul si egoismul aduce satisfactii doar pe moment,pe termen lung sau unde miza este mare suntem toti pierzatori.
Nu cred ca e cazul sa ai reticiente, probabil sant unii care nu sant foarte vorbareti, eu sant unul din ei :)
Ne vedem la Predeal.

"United we stand, divided we fall"
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

RedRose Iasi scrie:
pocahontas scrie: Chiar daca am anumite reticente fata de persoane,studiouri care niciodata nu s-au implicat in forum imi doresc sa va cunosc si pe voi ,cu totii,uniti, putem sa facem lucruri mari,individualismul si egoismul aduce satisfactii doar pe moment,pe termen lung sau unde miza este mare suntem toti pierzatori.
Nu cred ca e cazul sa ai reticiente, probabil sant unii care nu sant foarte vorbareti, eu sant unul din ei :)
Ne vedem la Predeal.

"United we stand, divided we fall"
Aici nu este vorba de cat de vorbaret esti sau nu,era vorba de alte chestii ca share,unitate,ajutor,compasiune si multe alte chestii si nu doar in folosul nostru personal.Daca o sa ne cunoastem la Predeal o sa vezi ca din contra ,sunt extrem de retinuta si nu sar pe oameni din nevoia de vorbarie inutila.

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Mult ceruta lista cu participantii la Summit .
http://www.adultwebcamstars.com/summit/cine_vine.php
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”