Vreau sa lucrez de acasa

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
kitty23
Mesaje: 6
Membru din: 05 Dec 2013, 12:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua. Sunt noua pe acest forum.Am lucrat in domeniu acum 1 an intr-un studio si am decis sa ma retrag din motive personale. Imi doresc sa incep din nou munca dar vreau de acasa. Am mai multe nelamuriri si as fi foarte bucuroasa daca cineva ar raspunde intrebarilor mele. Cat dureaza sa iti deschizi un cont pe un site de videochat? Ce site-uri accepta sa muncesc in afara studioul-ui? Cat dureaza virarea banilor daca muncesc de acasa? Exista target pe vre-un site pentru retragerea banilor? Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pot sa te ajut, contacteaza-ma, spor ;)
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna, m numesc alexandra, model independent(de acasa) :) nice to meet you..
pt a deschide un cont, ai nevoie de buletin si sau pasaport, acum depinde si de siteurile pe care le alegi, pe alte siteuri gen iml e nevoie si de snapshot pe loc cu buletinul, o foaie pe care scrii data calendaristica, etc..sau livejasmin, cere doar uploadul actelor necesare..de obicei dureaza aprobarea contului cateva ore...
pe siteul ales de tine, ai optiune de alegere a metodei de plata, payoneer, check, etc.. daca vrei payoneer, dai pe inregistrare, completezi totul, apoi astepti sa iti vin cardul acasa...
pe majoritate siteurilor plata este astfel.. perioada 1-15 se plateste pe data de 16.. perioada 16-31 se plateste pe 1 .. gen imlive.. sau livejasmin, unde plata este pt prima perioada 1-15 plata va fi pe 10 luna viitoare..per 2-16-31 plata pe 25 luna viitoare..deci livejasmin plateste cu cate o luna in urma...alte siteuri gen imlive, xlove, platesc a doua zi dupa sfarsitul perioadei...
ca model independent va trebui sa inveti singura tot ceea ce tine de siteuri, sa te descurci cu eventualele probleme tehnice, etc..
majoritatea siteurilor accepta modele independente..vei gasi un linck aferent become a webcam model..ceva de genul acesta..
targetul pe siteuri difera, pe imlive e minim 50$ pentru a te plati imediat, sau 100$ pe livejasmin asta fiind pt payoneer..in rest nu stiu, pt ca nu am alte metode de plata...
daca faci minimu de plata cerut de site intro perioada , vei primit dup cum am explicat mai sus..daca nu faci cel minim de plata intro perioada, ei se vor aduna cu ce faci a doua perioada...si ii vei primi pe toti odata..
un sfat ar fi sa incepi pe siteuri cu brio adica cat de multe poze in profil, 1 sau 2 3 videouri, si toate toos-urile oferite de siteul respectiv sa fie puse la punct...sa incepi cu pretul cel mai mic pana te ridici pe site... sa zambesti mereu, buna dispozitie, sa ai lumini bune, camera buna, pc si net bun...
daca mai ai nelamuriri, si pot sa te ajut, o voi face:).. succes maxim si ai grija de tine:)
Imagine
marin
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 106
Membru din: 16 Oct 2013, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna kitty23,

Daca nu ai inca un calc. acasa, posteaza nr. de siteuri pe care vrei sa stai, si ce buget aloci pt. el.
In cazul in care stai in bucuresti, ti-l pot asambla si instala cu tot ce trebuie.
Pt. mai multe lamuriri si pt. a decurge totul mai rapid, ma poti suna la nr. de tel. din semnatura.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Thumbs Up pt Dulcyka a dat un raspuns foarte concret si obiectiv.

Pentru initiatoarea acestui topic ... iti recomand sa te duci la un studio indicat unul de calitate care sa te ajute sa faci bani imediat,

Pentru ca tu acasa (gandesti logic) iei toti bani: dar 100% din 300 de dolari acasa nu se compara cu 50% din 2000 la studio nu? plus timpul pierdut pana intelegi despre ce este vorba...

Nu intelege gresit nu am studio si nici nu am vre-un interes ascuns sa te indrum in aceasta directie dar am vazut prea multe cazuri de modele care se irosesc acasa cand ar putea face performanta la studio, Dar nu la orice studio bineinteles.

Spor acolo in orice faci.

P.S. Poti sa ceri cu incredere sfatul userului DulcyKa stie multe .
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna dimineata si multumesc adrian, incerc sa ajut unde stiu si pot...intradevar ai dreptate, multe modele se chinuiesc de acasa, eu fiind una din ele, din neposibilitatea de a pleca la un studio...eu insa ma multumesc cat fac, cat am..
insa multe fete viseaza la banuti multi, unele ii fac, altele nu, si de aici pleaca si ura dintre modele, ca ea face, si eu nu.. nu de putine ori mi sa scris pe lj injurii, balacariri, de parca trebuia sa dau socoteala unui alt model, sau mai multe, cu ceea ce fac eu, astea sunt cazuri de modele frustrate, insa in loc sa intrebe frumos, sunt modelx, numi merge, ai vreun sfat? asa as raspunde si eu frumos, dar cand ma fac cu ou si otet, imi vine sa le dau in cap:D. nu la prorpriu... ca nus batausa..
insa in acelasi timp sustin modelele de acasa, le si ajut de pot, si le apreciez ca au curajul de a da tot ce au mai bun, invata singure de la a la z, etc, plus toate problemele tehnice ce apar...
in cazul fetei de aici, zice ca a lucrat in studio, deci are cat de cat experienta..sper sa ne dea si un rasp cu ce a rezolvat...bafta acolo :)
Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

dulcyka_sexy scrie:buna dimineata si multumesc adrian, incerc sa ajut unde stiu si pot...intradevar ai dreptate, multe modele se chinuiesc de acasa, eu fiind una din ele, din neposibilitatea de a pleca la un studio...eu insa ma multumesc cat fac, cat am..
Nu trebuie sa-mi multumesti pentru ca nu am "complimentat" am spus ce am crezut eu, daca ne gandim la "ma multumesc cu cat fac " stii si tu ca nu este solutia cea mai buna, multumirea = plafonare si plafonarea = scaderea incasarilor de aceea este bine ca tot timpul sa vrem mai mult si sa facem tot ce ne sta in putinta ca sa avansam. Pentru ca si domeniul este intr-o continua dezvoltare :)

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ehh, vorba vine ca ma multumesc cu x, dar mereu incerc sa fac mai mult decat atata, doar e normal... :P
Imagine
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

si ia uite cum vine un Gica Contra ca mine si cu capul de berbec, care spune ca nu e de acord :lol: :lol: :lol: Nu sunt model de videochat de prea mult timp, insa pot spune ca am experimentat un pic si m am fatait un pic pana mi am gasit locul! Am mai spus-o, nu cred in cea de a 8 minune produsa de un studio! Nu am nimic impotriva lor, chiar deloc, insa revin la ce am mai spus: nu exista model independent mai bun decat cel de studio, sau invers! Exista model BUN si atat! Tot ceea ce conteaza este ambitia si perseverenta! Daca vrei sa faci 3 dolari si sa te uiti lung in punga, atunci e ft simplu, insa daca vrei sa ai tot confortul la care visezi MUNCESTE! Probleme tehnice nu pot fi atat de multe incat sa nu iti vezi capul, insa suporturile de la site uri te vor ajuta! Daca apelam la studiouri pt suport tehnic si ¨ formare profesionala¨ .... mi se pare mult prea putin ca sa oferim un procent de 40-50 % din ce castigam!
So, capul sus, si ambitie de fier!
-Conturile se fac foarte repede, pasii ti i a spus chiar dulcika , acum evident ca difera de la site la site, insa mai mult de 24 de ore nu prea dureaza aprobarea, paymentul in general la 2 saptamani!
- Ca si opinie, este foarte important sa iti alegi bine categoria in care vei lucra! Eu asa cum am mai spus m am fatait pana mi am gasit locul potrivit! Am inceput ca bleaga la Girl alone, apoi am fugit la non adult, si apoi m am intors din nou in adult pe Shy Girl, unde ma simt ca acasa! Nu pierde timpul inutil si nu te inscrie intr o categorie unde nu te simti confy caci nu vei face performanta!
-asa cum spunea si dulcika, profil complet 100% indiferet de site! gasesti pe forum articole scrise de Glamour Foto, in care iti da mura in gura despre calitatea video, poze, lumini, settings uri etc! Iti recomand cu draga inima sa lecturezi! Infinity iarasi a scris un thread unde a vb despre atitudinea unui model ce vrea performanta, cauta si vei gasi :wink:
-Porbabil ai invatat in mare parte de la studio care sunt lucrurile care conteaza maxim , insa cred ca cel mai important: nu te culca pe o ureche, si comporta te ca si cum ai merge la servici: lucreaza cel putin 8 ore /zi, 5 zile pe saptamana , si fi perseverenta!
Succes la banuti§ :mrgreen:
kitty23
Mesaje: 6
Membru din: 05 Dec 2013, 12:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua. Va multumesc foarte mult tuturor pentru raspunsuri. Intr-adevar m-au ajutat si m-au linistit. Nu am reusit sa raspund la timp si imi cer scuze pentru ca am fost ocupata sa pun la punct detaliile tehnice si am lasat si spiritul Craciunului sa-mi intre in suflet. Muncind intr-un studio am invatat destul de multe insa niciodata nu e de ajuns. Determinarea nu imi va lipsi cu siguranta iar de acasa ma voi simti si mai in largul meu. In primul rand nu voi mai risca sa ma intalnesc cu vre-o persoana cunoscuta, in al 2-lea rand nu voi mai munci cu mii de reguli plus target sau cu program bine stabilit. si nu voi mai da cei 40-50%nimanui. Eu am ales de acasa ca sa imi fac programul singura atat ziua cat si noaptea. Cat despre minimul de pe fiecare site citind raspunsurile voastre imi dau seama ca eu l-am realizat mereu. Chiar azi imi voi deschide conturile . Nu imi doresc foarte multe. In studio aveam 10-12, la unele nici nu ma regaseam dar nu interesa pe nimeni.Acum vreau maxim 6 sa le pot acorda atentia necesara, atat online cat si offline. Ma bucur ca am gasit acest site. Citindu-l mi-am dat seama ca nu stiam foarte multe lucruri in afara de ce am invatat singura. Multumesc inca o data.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

kitty23 scrie:Buna ziua. Va multumesc foarte mult tuturor pentru raspunsuri. Intr-adevar m-au ajutat si m-au linistit. Nu am reusit sa raspund la timp si imi cer scuze pentru ca am fost ocupata sa pun la punct detaliile tehnice si am lasat si spiritul Craciunului sa-mi intre in suflet. Muncind intr-un studio am invatat destul de multe insa niciodata nu e de ajuns. Determinarea nu imi va lipsi cu siguranta iar de acasa ma voi simti si mai in largul meu. In primul rand nu voi mai risca sa ma intalnesc cu vre-o persoana cunoscuta, in al 2-lea rand nu voi mai munci cu mii de reguli plus target sau cu program bine stabilit. si nu voi mai da cei 40-50%nimanui. Eu am ales de acasa ca sa imi fac programul singura atat ziua cat si noaptea. Cat despre minimul de pe fiecare site citind raspunsurile voastre imi dau seama ca eu l-am realizat mereu. Chiar azi imi voi deschide conturile . Nu imi doresc foarte multe. In studio aveam 10-12, la unele nici nu ma regaseam dar nu interesa pe nimeni.Acum vreau maxim 6 sa le pot acorda atentia necesara, atat online cat si offline. Ma bucur ca am gasit acest site. Citindu-l mi-am dat seama ca nu stiam foarte multe lucruri in afara de ce am invatat singura. Multumesc inca o data.
Vrei sa lucrezi pe 6 site uri odata???Good luck! :roll:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

bai poca, lasa-le mai sa se bage cu capu inainte daca asa cred ele ca e mai bine....marele meu vis este sa fac fata la doua siteuri cu free chat concomitent si nu reusesc , lasa-i pe altii sa lucreze pe sase, clientii care sunt pe al saselea probabil vor astepta pana ce tasteaza mamzela a sasea oara hiiii loool.....inclusiv pe doua siteuri cu free pierzi clienti pt ca isi dau seama apoi pe sase.....Ma refer la categoria girls alone....
Mult succes si sper ca ai macar 2000 euro sa bagi in aparatura daca vrei sa faci bani....
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Buna Fetelor,

Nici eu nu prea vad exact cum poti lucre cu 6 site uri simultan, si eu sunt adepta a cel mult 2 cu free si 1 pvt direct, desi eu se pare ca nu ma pot concentra si nu sunt multumita cu 3 ci cu unul singur. Insa, chiar si asa in zilele cand imlive ul nu imi ofera traffic, le deschid si pe celelalte 2 :) Deci, poate pt inceput poate merge, davca nu ai traffic prea mare! Nu cred ca ai traffic asa din prima, eu una cel putin nu am avut! Am muncit sa imi cresc contul
kitty23
Mesaje: 6
Membru din: 05 Dec 2013, 12:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna dulcyka_sexy . Cum as putea sa te contactez sa pot discuta mai multe cu tine? multumesc.
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna si la multi ani, aici pe forum la profilul meu poti sami dai pm, sau poti afla adresa de messenger..astept..si bafta acolo :)
Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

dulcyka_sexy scrie:buna si la multi ani, aici pe forum la profilul meu poti sami dai pm, sau poti afla adresa de messenger..astept..si bafta acolo :)
Useri care au sub 10 mesaje scrise pe forum nu pot sa trimita nici sa primeasca PM,
ti-am spus ca sa stii ca sa nu te complici inutil.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ohhh i didnt knew.. :oops: multumesc frumos adrian, stiam eu ca e ceva cu limita, la pm, dar nu stiam ca pana in 10 postari nu au posibilitatea de a citi si trimite pm...multumesc ca miai deschis ochii si mintea , lol...la multi ani adrian draga, multa sanatate, si cat mai multe fotografii reusite... :)
iat kitty 23 te rog cauta-ma pe adresa de messenger ...o gasesti la profilul meu, sper ca poti vedea profilul meu ...hugggg all :)
Imagine
kitty23
Mesaje: 6
Membru din: 05 Dec 2013, 12:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna dulcyk ... am incercat asta si acum am inteles de ce nu reusesc :))) am sa adun 10 mesaje ce sa fac acum.pup
kitty23
Mesaje: 6
Membru din: 05 Dec 2013, 12:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc Adrian pentru informatie. Altfel m-as fi intrebat mult si bine de ce nu reusesc. Dar exista vre-o problema daca imi las eu aici id-ul de mess astfel incat dulcyk sa ma poata adauga in lista ei ?:p
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

kitty23 scrie:Multumesc Adrian pentru informatie. Altfel m-as fi intrebat mult si bine de ce nu reusesc. Dar exista vre-o problema daca imi las eu aici id-ul de mess astfel incat dulcyk sa ma poata adauga in lista ei ?:p
In regulamentul forumului este specificat faptul ca adresele de email si orice fel de date de contact pot fi trecute in forum doar in categoria reclama.
Tu nu trebuie sa te apuci acum sa scrii in continuu pana faci respectivele posturi pentru ca ai o alternativa foarte simpla cum a spus si dulcyca poti lua adresa ei de la profilul din forum trebuie sa ai un pic de atentie.
Uite mai jos o poza ca sa intelegi:
Imagine

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
kitty23
Mesaje: 6
Membru din: 05 Dec 2013, 12:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult Adrian pentru ajutor. Ma bucur ca intalnesc aici si persoane intelegatoare care explica si ajuta cu calm.
Avatar utilizator
isti
Mesaje: 48
Membru din: 05 Dec 2008, 21:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu exista secret in vdch.Poti face banii fetelor din top cu o singura metoda.STAND ONLINE CAT MAI MULT 6-8-1O ORE.Nu e nevoie de multe site-uri deschise simultan. Unul este de ajuns , maxim doua.Daca suspectezi anumite probleme tehnice intrebi suportul, poti intreba si membrii daca cam-ul este ok.Din punctul meu de vedere nu ai nevoie de studiou, tot ce e scris pe forum este suficient.Good luck!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”