LiveJasmin recomanda Panasonic HC-V720 ($670-$870)

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
marin
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 106
Membru din: 16 Oct 2013, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

XBizNew

Poti conecta Panasonic HC-V720-le prin C875 Live Gamer Portable.
Am vazut ca si alt user ti-a raspuns la fel.
Pana aici e foarte clara treaba, se poate sa emiti de pe laptop, cu acel Panasonic, folosind xspliterbroadcaster.
Acum ce nu e clar: nu stiu in ce proportie afecteaza imaginea acel spliter, nu este acelasi lucru cum e cu tvtunerul HD recomandat de LJ, pe care-l poti pune pe direct.
E ca si cum ti-ai cumpara un adaptor de la HDMI la USB, la care ai si un soft care da mai departe imaginea.
In concluzie, poti foarte frumos sa-l folosesti, si sa nu existe probleme, LJ-ul nu cred ca ar avea nimic impotriva acestei placi daca totul ar merge struna, sau din contra, sa se vada in reluare sau mai stiu eu ce probleme. Tehnic se poate,dar practic nu stim inca.
SoulCams Models Studios wanted
XBizNew
Mesaje: 25
Membru din: 05 Sep 2012, 21:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult @Marin & @Panasonic720, nu stiu ce am sa fac , daca raman pe laptop sau fac un sistem nou cu placa de captura integrata...in cel mai scurt timp trebuie sa ma hotararasc , daca mai am nevoie de ceva revin atunci, inca odata multumesc mult pentru raspunsuri !
stru
Mesaje: 21
Membru din: 02 Dec 2013, 01:28
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu te-as sfatui sa mergi pe placa de captura recomandata de jasmin daca esti pe jasmin pentru ca la cum sunt cei de la suport tare ma tem sa nu primesti vrun bad si sa iti spuna ca "nu folosesti ce recomandam noi" am patit de multe ori asa...acum ramane la decizia ta
marin
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 106
Membru din: 16 Oct 2013, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

XBizNew

Daca C875 Live Gamer Portable se comporta la fel ca placa de captura dedicata, recomadata de LJ, atunci ai sanse mari sa nu iti trebuiasca alt calc.
I-am setat lu' "stru" panasonicul prin Avermedia Live Gamer HD, si chiar se vede bine.
Toata treaba e, sa "vada" spliterul acea placa de captura portabila, in rest e simplu.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”