LiveJasmin recomanda Panasonic HC-V720 ($670-$870)

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

salutare ,deci am primit stirea ,era de asteptat ne-au promis o mai demult,deci lj se pare ca e pus pe fapte mari vor sa atinga cele mai inalte culmi ,iata bijuteriile si cu pretu atasat
Panasonic HC-V720 ($670-$870)
Canon Legria HF-M56 ($575-$850)

da domle le luam am spus adminului dar ma asistati si pe mine cum fac din camera video switch in webcam ca sunt model aterizat aiurea nu studio etc nu ma pricep la detalii tehnice investesc niste bani nu numai pt mine e si pt imaginea sitului totusi sunt 800 $ nu 40 cat face logitechu ,canci imi arunca niste linkuri acolo sa ma duc sa ma informez pe la mama dracu la suportu panasonic pai stati asa ,adik voi doar stiti sa ne sfatuiti cati bani sa cheltuim si eu sa intreb suportu panasonic cum sa instalez driverele pe xxx site lj??? deci nuu e incredibil unde duce nesimtirea astora ca pana la urma e si interesu lor prin noi isi ridica situ daca investim , noi dam banu nu le ofera gratis :!:

ei doar arunca porumbelu cumparati fraierilor instalati -le sunt compatible sau nu se spala pe maini

si parca i vezi peste 3 luni ca le trece la demodate ca deh tehnologia e in continuu progres, nu? lol :mrgreen:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna,

De aici inveti:
http://model.xlovecam.com/xguide/#setuphdcamcorder

si eu pe forum am explicat de acum cativa ani...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

mersi frumos,da nu cred ca m as descurca in veci cu plăcile alea sa desfac pc sa zgîrm prin laptop ,hmmm nu stiu dar nu mi se pare normal sa recomnade ceva atat de complex si sa te lase cu ochii in soare,totusi nu e un simplu webcam ,ar trebui sa tina cont ca mai sunt si modele independente ,nu m-am inscris pe site ca sa ma pricep sa dezasamblez computere plăcuțe chestii sa inșurubez piulițe ,astia au inebunit de tot

oricum mersi frumos
XBizNew
Mesaje: 25
Membru din: 05 Sep 2012, 21:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, poate cineva sa ne spuna si noua ce placa de captura este compatibila cu camera recomandata de Jasmin,( Panasonic HC-V720 ) ?? Eu spre exemplu lucrez pe laptop, as vrea sa cumpar aceasta camera Panasonic HC-V720, si nu stiu ce placa de captura imi trebuie, daca stie cineva un model ,rog sa posteze aici, thxx.
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

XBizNew scrie:Buna, poate cineva sa ne spuna si noua ce placa de captura este compatibila cu camera recomandata de Jasmin,( Panasonic HC-V720 ) ?? Eu spre exemplu lucrez pe laptop, as vrea sa cumpar aceasta camera Panasonic HC-V720, si nu stiu ce placa de captura imi trebuie, daca stie cineva un model ,rog sa posteze aici, thxx.
Din cate am vazut din filmuletul de prezentare are Usb Streaming,ceea ce inseamna ca nu ai nevoie de placa de captura...nu sunt 100% sigur si nu am apucat sa citesc totul :)...dar banuiesc ca poate sa fie si asta un motiv pt care o recomanda...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

XBizNew scrie:Buna, poate cineva sa ne spuna si noua ce placa de captura este compatibila cu camera recomandata de Jasmin,( Panasonic HC-V720 ) ?? Eu spre exemplu lucrez pe laptop, as vrea sa cumpar aceasta camera Panasonic HC-V720, si nu stiu ce placa de captura imi trebuie, daca stie cineva un model ,rog sa posteze aici, thxx.
Eu personal nu as cumpara nici in ruptul capului recomandarea lor dintr-un singur motiv pe care cei de la jasmin l-au ignorat si eu il consider unul foarte important....

Fratilor camera aia NU ARE TELECOMANDA,,
mi se pare absurd :) in videochat ai nevoie de zoom nu?

Pt tine Xbix ai nevoie de o placa de captura externa .. cel mai bine este sa intri sa ii intrebi pe ei :) pentru ca ei au pus lista dar nu explica si prin ce metoda sa o conectezi ca te trezesti ca investesti multi bani intr-o placa de captura si dupa aceea ei vin si spun noi preferam live stream prin usb sau firewire :)) sau cine stie ce alta minunatie.

Asteptat, intrebat si folosit ce recomanda ei altfel e posibil sa fie nevoie de inca o investitie.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

asa e,nu are telecomanda ,iata cateva raspunsuri miropilante date de mirabel :lol:

Mirabelle: I understand your concern, I am sorry for this inconvenience.
sorry but have no sense
how come? i go to camera set manually zoom and then i run back to bed?
manually??
Mirabelle: You can zoom with it manually of course if the Member asks for it during a Private show.
and if a member want a close up ,how i do ,pls?
Mirabelle: please note that zooming has a bad effect on the camera feed, so we do not support it.
Mirabelle: Furthermore,
Mirabelle: Thank you for your feedback about this, I am sorry for the inconvenience. I am forwarding your point in this regard.
Mirabelle: Thank you for your patience. As I can see this camera does not have a remote control.
sure,It is strongly recommended by livejasmin-)
Mirabelle: Allow me one more minute please, I have to look it up
hi, Panasonic HC-V720 have remote control pls?



p.s. se pare ca Canon LEGRIA HF M56 are telecomanda..
karina4ulove
Mesaje: 19
Membru din: 02 Sep 2013, 23:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ma terminat psihic ..nici un an nu are logitech-ul c920 si acum trebuie sa ma comformez la noile standarde.. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
XBizNew
Mesaje: 25
Membru din: 05 Sep 2012, 21:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult GlamourFoto si OnixStudio, dar cu asteptarea e mai greu, cand totul se intampla sub presiunea celor de la Jasmin, ca daca nu faci aia, ca daca nu ai aia etc, baga BAD draci laci...Doamne ce a venit pe pensionarii din domeniu LOL .
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

am inteles ca au wi fi wireless si nu ar mai trebui cabluri si alte minuni,paote nu mai trebuie nici placa captura ar fi super.......telecomanda cica o gasim separat la ambele modele..
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

sweetgirl scrie:am inteles ca au wi fi wireless si nu ar mai trebui cabluri si alte minuni,paote nu mai trebuie nici placa captura ar fi super.......telecomanda cica o gasim separat la ambele modele..
Pe Bhphotovideo cel mai mare site de echipamente este specificat referitor la telecomanda:

Remote Tethering to Mobile Devices
With NFC (Near Field Communication), you can connect the camera to a smartphone or tablet in one touch. A smartphone or tablet can be used as a live-view remote controller and operate the camcorder from a distance.


Deci modelele care doresc telecomanda sa bage telefonul sau tableta la inaintare , cum nu aveti asa ceva? :) se cumpara.

Imagine

Acelasi lucru este specificat cam pe toate siteurile la acest model de camera.

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna dimineata dupa o noapte grea de munca am vb si cu suportu sa vad cum sta treaba pt ca acum 2 luni miau jurat ca daca iau c920 in loc la c910 nu voi avea bad cand schimba pt 16:9.....si da, este adevarat....toti cei cu c920, nu e necesar obligat sa luati handycam, veti avea tot good la appearance and audio....sper ca v-am dat o veste buna daca ati fost ingrijorati...o zi buna....
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

eu la canon vazusi chestia asta:
Protocole de communication WiFi; LAN sans fil, DLNA.
Oare ce inseamna? nu mai are nevoie d eplaca de captura? ar fi super, o conectezi la calculator si gata :) plus ca are si telecomanda daca optezi pentru ....mmmm, cred ca incep sa ma indragostesc :lol: faza e ac solicita mai multa lumina decat un webcam uffff....In orice caz arata SUBLIM Canonul :oops:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

trompi scrie:eu la canon vazusi chestia asta:
Protocole de communication WiFi; LAN sans fil, DLNA.
Oare ce inseamna? nu mai are nevoie d eplaca de captura? ar fi super, o conectezi la calculator si gata :) plus ca are si telecomanda daca optezi pentru ....mmmm, cred ca incep sa ma indragostesc :lol: faza e ac solicita mai multa lumina decat un webcam uffff....In orice caz arata SUBLIM Canonul :oops:
Singura corectie ,se spune vazui:))Nu esti olteanca adevarata :P
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

jasmin channel :twisted:

''rather we would like to encourage you to show your skills never seen before by our Members (eg. playing the guitar, doing acrobatics, etc.)''

tare ,nu?????? :lol: :D :mrgreen:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Imagine
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

si daca talentul meu este de a juca pe nervi? asta tot poate fi apreciat? :lol:
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

yep nu-s olteanca, ma maimutaresc si eu :mrgreen:
XBizNew
Mesaje: 25
Membru din: 05 Sep 2012, 21:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si pana la urma la oricare din camerele astea doua , este necesara si placa de captura ?? sau pot transmite live pe Jasmin si fara placa de captura ? Daca transmit doar cu placa de captura poate recomanda cineva aici o placa de captura compatibila cu camerele Panasonic HC-V720 respectiv Canon Legria HF-M56 pentru cerintele de calitate de pe Jasmin ! plssss...
mogulghost
Mesaje: 7
Membru din: 04 Sep 2013, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Singura placa testata si recomandata de lj este Avermedia hd card .

In cazul in care este folosit un laptop singura solutie este o placa de captura externa insa nu ma pot pronunta sau nu pot recomanda ceva deoarece testele efectuate in acest sens sunt insuficiente .

Personal am testat doar HD PVR 2 Gaming Edition Plus de la Hauppauge insa nu functioneaza direct cu softul de la jasmin ci doar folosind Xsplit . Cu alte programe de split nu functioneaza .

Din cate stiu si Avermedia are o solutie similara celei de la Hauppauge insa nu stiu momentan daca functioneaza direct cu softul de la jasmin sau cu alte programe de split .

Mai exista si alte placi de captura externa insa din cate am inteles de o calitatea inferioara . Banuiesc ca exista si produse profesionale mai scumpe decat cele destinate publicului larg insa nu stiu cat de usor sunt de gasit sau utilizat .
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Update :)

Cei de la jasmin recomanda telecomanda:

WL-D89 remote control can be purchased separately

Telecomanda este de la cannon :) camera este panasonic.
exista sansa se fie compatibile nu zic nu, se gaseste pe amazon/Bhphoto la pretul de 18 $ :)

http://www.bhphotovideo.com/c/product/8 ... oller.html

Imagine
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

glamourphoto, ma intrebam daca poti sa imi recomanzi si mie o camera video buna pentru laptop, am cumparat recent sony evi d100 de la un sh si se vede groaznic, sunt foarte nemultumita. Nu stiu ce camera video ar merita banii investiti, eu imi doresc una cu RCA sau S video, nu cu hdmi ca e foarte complicat. Astept raspunsul tau, am incercat sa-ti trimit mesaj privat dar nu stiu cum. :P :P :P
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”